Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: FilerO99]  
Автор jericho941f ()
Публикувано10.03.14 12:02



Когато някой мрази негрите - е расист
Когато мрази евреите - е антисемин
Когато мрази руснаците - е демократ и борец за човешки права

НАТО няма да воюва заради Украйна ...... поне не и сега и не за Украйна.
Физически не може да воюва. Няма с какво просто. Няма нито хора нито техника за пълномащабна война. Това не е като да гониш папуасите с дронове и наемници от ЧВК.
Ако решат да демократизират Русия със сила ще трябва да се мре , а засега не се забелязват мераклии да поливат дървото на свободата с кръвта на патриотите
:)

Проблема на НАТО и целия "демокраничен свят" е , че руснаците започнаха да играят по техните западни правила и в града има вече нов шериф.
А примера е заразителен ... току виж Китай рекъл да си вземе обратно Тайват. Щом Крим може , защо Тайван да не може. Щом Косово може , защо Крим да не може и т.н. по спиралата.

Мисля , че преки сблъсъци между Русия ( + още N брой държави които за сега си траят) и Демокрацията ще са възможни след минимум година и половина - до 2 години.
Тогава ДА , възможно е и да предстоят битки

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: jericho941f]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано10.03.14 12:13



Явно и вие не четете новини и не сте информиран! Руснаците вече настъпват на сто процентова украинска територия и то не в Крим.

Войната както вече казах вероятно ще започне някъде около 20ти март със стълкновение между американски и руски самолети над Украйна или над Черно море което според мен е по-вероятно.

НАТО има в пъти повече военна техника от руснаците, но въпреки това на европейския театър на бойните действия го чака ТОТАЛЕН РАЗГРОМ!

А Китай ще забие нож в гърба на Русия точно в последния момент на войната.



Тема Re: Вероятността за война м/у Украйна и Русия е голяманови [re: FilerO99]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано10.03.14 12:20



притеснена съм...не за войната евнтуална война между Русия и Украйна...ами за евентуалната война между Русия и пакта НАТО оглавен от САЩ...някак си само като си представя Европа като от филм на ужасите в които се разказва за съдбата на света след ядрената бомба...един апокалипсис и ...ме побиват тръпки, какво мислите вие?

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: FilerO99]  
Автор jericho941f ()
Публикувано10.03.14 12:29



Чета Филере , чета .....
Но не "новините" , защото те са предназначени за нас , обикновените потребители. Чета анализи , и про-руски и про-западни и се мъча да си съставя някаква картинка която да не зависи от двете страни на пропагандата.

Категорично казвам , че дори и руснаците да завладеят ЦЯЛА Украйна , то няма да има сблъсък с НАТО.

1. Украйна не е член на НАТО
2. Запада не е готов да мре , а също и да плаща

Плюс това моля да вземеш под внимание , че мнението ми е само за тези срокове които споменаваш ... примерно до края на Март тази година.

Голяма е вероятността (може би над 90%) до няколко дни - 16-ти Март Украинците да нападнат Крим и руснаците да ги размажат и да влязат в Югоизточна Украйна. Одеса , Донецк , Николаевск , Харков , Луганск.

Ако това стане , на Запад ще започне бясна антируска истерия и ще зазвучат барабинет на войната , но да се настрои западната мисъл за тотална война ще са необходими както споменах и преди около година до две някъде ...
А тогава ... ще видим

Предполагам , че първата атака на НАТО ще е откъм Румъния , т.е. румънците ще влязат в Приднестровието и ще ударят по Одеса , после ще дойде ред на нас българите , литовци , естонци и прочее талаш и едва като ни поразчистят тогава ще влезе и НАТО пълноценно ....

Нито ти нито аз няма как да знаем какво ще стане , доколкото досега в световната история няма пряк военен конфликт между атомни държави ... Пакинстан и индия не ги броим

С две думи , си е ебало майката

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Вероятността за война м/у Украйна и Русия е голяманови [re: dymo]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано10.03.14 12:30



Мисля че война между Русия и НАТО ще има, но докато американците не закъсат сериозно в Европа няма да смеят да употребят атомно оръжие. А ако някой изобщо посегне към атомното оръжие това със сигурност няма да го направят първи руснаците, със сигурност на американците няма да им издържат нервите и първи ще посегнат към атома което ще е смъртната им присъда в дългосрочие.

Според мен лично без въобще да съм никакъв военен експерт първите оръжия за масово поразяване ще бъдат употребени най-рано след 2 години от началото на войната сиреч най-рано през 2016та година.



Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: jericho941f]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано10.03.14 12:33



Точно ако украинците подстрекавани от САЩ и Англия(те имат договор с Америка и Англия от 94та година) имат глупостта за нападнат Крим американски самолети ще се появят в небето над Украйна за да пазят украинците и от там ще се започне...



Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: FilerO99]  
Автор jericho941f ()
Публикувано10.03.14 12:44



Американски самолети няма как да се появяват в небето над Украйна , защото ще паднат много преди това ...... Само за една Югославия им трябваха над 700 самолета , а това не могат да ти съберат за толкова кратко време.

Небето над Украйна е затворено на 100%

Що се касае до договора ....

Първо - това не е договор , а е Меморандум и като такъв няма ЗАДЪЛЖИТЕЛНО условие за спазване както е на основата на ДОГОВОР.

Второ - старани по меморандума са Русия , Англия и САЩ - съвместно

Трето - тоя Меморандум не е ратифициран от парламентите на нито една от страните които са го подписали

Четвърто - Русия има право да денонсира въпросния документ (според международното право) доколкото страната за която се отнася вече не съществува (според руската гледна точка) доколкото властта е завзета чрез въоръжен преврат

Естествено , за да се оправдае тази или онази стъпка в очертаващия се хаос , всеки ще тълкува както му изнася



P.S. Може да се появят единствено , ако подмолно се разберат да разделят Украйна по линия на Днепър и западната част да стане западен протекторат , а югоизточната - руски . Тогава да , ще се появяват , но няма да има сблъсъци


SI VIS PACEM PARA BELLUM

Редактирано от jericho941f на 10.03.14 12:47.



Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: jericho941f]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано10.03.14 12:49



Пич, говори си не ми пречиш, ще видиш какво ще стане.





Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русиянови [re: FilerO99]  
Автор jericho941f ()
Публикувано10.03.14 13:14




Е , ако преча се извинявам

Мъча се да се ориентирам в целия буламач който се лее от медиите , но ти явно имаш достоверна информация до която ние простосмъртните нямаме достъп.

Всъщност даже може и да стигнем до гущерите на Киро , доколкото наближава Еврейския празник Пурим , който много случайно съвпада с датата 16-ти Мрат


На същия празник , пак по случайност са се случили и още няколко събития :

- разгрома на Садам в първата война 1991
- Нападението над Садам в 2003 г.
- нападението над Либия в 2011
- бомбандировките над Юголсавия през 1999 г.
- Самоубийството на Милошевич

по принцип датата на празника е плаваща , доколкото се празнува по еврейския календар и винаги има разлика в плюс - минус 2-4 дни от предната година :)

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re:предстоят въздушни битки между НАТО и Русия [re: FilerO99]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано10.03.14 15:59



Аз съм песимист. Ще има някакви провокации, ще има патаклама, но ще е "буря в чаша вода". Няма да се стигне до глобален конфликт. Ще поживеем, ще видим...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.