Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За бежанците и народната воля  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано10.10.13 06:08









мрежата е пълна с анкети на тема искаме ли бежанци, да затворим ли границата.
между 70 и 90 % от населението иска затварянето на границата.
Гърция я затвори. Турция я е затворила от Юли - между нея и Сирия обаче. А на нас ни набутва откачени джихадисти, превозвайки ги над хиляда километра,с етикет Сирийци.

Каквото и да кажем, едно стана ясно. Политиците не се съобразиха с народа, който ги е избрал и изпратил да го представляват в парламента.
При положение че 4 от 5 човека искат да се затвори границата с Турция, а в парламента гласуват 10:1 за обратното, има нещо много притеснително.
И то ще се види на следващите избори, които може да са след месец, ако Атака откаже да крепи кворума след тази гадна политическа измама на депутатите от Герб, ДПС и БСП към народа.

Днес социологическите проучвания дават 1.5 % поддръжка на Атака при едни евентуални избори.
След днешната измама към народа не се учудвайте, ако следващият премиер е именно Волен Сидеров.
Не забравяйте как Бойко Борисов дойде на власт. Социологическите проучвания му даваха около 5% , а на изборите той изненада всички с около 30% и спечели изборите за всеобща изненада.
Всички удобно забравиха за тази "грешка: на социолозите.
Нека видим защо стана така. Социолозите - и те са хора. Едни от тях крадяха парите, изсмуквайки си от пръстите данни, за да вземат едни пари без да си мръднат пръста, други пък просто си продадоха дупетата на желаежи да манипулират общественото мнение. Станишката тогава явно добре е плащал за да се прикрие истината за подкрепата на Бойко. А истината беше, че народа тогава гласува наказателен вот за БСП, избирайки според него по-малкото зло. Е, народа сгреши, оказа се че сме избрали още по-голямо зло и от БСП на Станишката, както се разбра 4 години по-късно, че се наложи да го гоним тоя пожарникарски дебил със сопи по улиците.

Еманацията на темата - Народните предатели в парламента ще ни докарат Волен Сидеров на власт с идиотското си несъобразяване с народната воля. Хак да ни е на всички - заслужаваме си го. Поне ще ни спаси от колониалното робство. Мисля че ще сме много по-добре.
Поддържах доскоро Орешарски. Сега все повече виждам че той е с вързани ръце и не може нищо да направи. И това в такъв случай ще е края на столетницата. А СТанишев обясняваше преди 3 месеца как си е взел поука и е наясно че трябва да се работи. Сега виждам че и това са били празни думи. Мисля че вече нищо не може да ни спаси, особено ако шибаните джихадисти се развихрят, а те скоро ще го направят, защото са тъпи като животни и нямат дисциплина съответно. И това е шанса ни да се усетим какво става ит да ги изловим и изгоним преди да станем втора Сирия.



Тема Как японците са решили проблеманови [re: Well]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано11.10.13 12:50





Редактирано от БATKO на 11.10.13 12:50.



Тема Ей партизаниннови [re: БATKO]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано11.10.13 18:05



Не лъжи.





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор бай иван (член)
Публикувано13.10.13 20:03



Може ли някой да ми каже защо приемаме бежанци пристигнали по криминален начин.Защо правителството не уточни условията за приемане с Турското правителство.Като имам пред вид един от коалиционните партньори,съм сигурен че става въпрос за част от парите, които бежанците дават на турските "екскурзоводи".



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бай иван]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано14.10.13 07:18



Аз пък не мога да разбера, след като издържаме един милион мангали, защо се прави проблем за десетина хиляди амуджи...





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Sargonlll]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано14.10.13 11:36



Ха-ха-ха. Вярно си е това.

------------------------------------------



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано15.10.13 00:31



Ха ха, ама не е смешно, освен ако не си Българин.
Гледайте телевизия Алфа и всичко ще ви се изясни.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано16.10.13 08:33



Аз па викам да не я гледаме, щото идолът ти е гнусен ибрикчия.



Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бай иван]  
Автор atd112 (член)
Публикувано16.10.13 16:58



Това си е целенасочена политика, войната в Сирия се води вече 3-та година, но вълната "бежанци" идва чак сега, за не говорим че бягат от по-развита и богата държава като Турция. По-важният въпрос е, защо нашите власти са съучастници в това престъпление.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано16.10.13 19:14



Утре да видим на вота :) ясно е че няма да подкрепят вота ... изкушавам се да гледам телевизия Ибрик-алфа да видя шизофренията с която баламосват ниско интелигентните си избиратели...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.10.13 19:26



Всичко, което е инициирано от тъпата пача - боко от Банкя - не трябва да бъде подкрепяно!



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано16.10.13 19:57



Това ли е мантрата :) Последно ся Боко мутра ли е и е лош или си стискаме ръцете в парламента (предния) или пак е лоша мутра и престъпник преди предния парламент... аз така и не разбрах ако съм юрошибрик трябва да го подкрепям или да викам против него ?!?!? просот явно не следя телевизия Алфа-насран-ибрик и за това не съм в час...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.10.13 21:43



Няма нужда да гледаш алфа за целта, достатъчно е да имаш поне малко мозък...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано16.10.13 22:10



Няма нужда от малко мозък даже ами от 1-2 клетки... значи аз си спомням Ибрик Сидероглу... как плю по Боко ..после го подкрепяше в парламента без да прокара НИТО една идея на партийката Юрош-будали-ибркчии-и-олигофрени и после се съеши с ДПС - уж протиконституционан според тях партия и с БСП :) та моял те запиши клас по логика...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.10.13 23:40



Човече, тук става дума за тъпотата на боко... която е огромна... безкрайна... не знам защо намесваш Сидеров...





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано16.10.13 23:53



Не разбираш от много неща, порастни.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано16.10.13 23:54



Това е само опит за мислене, неуспешен. За съжаление сте много, глупаците.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано17.10.13 09:05



Поне от правописТ разбирам, демекь съм по-порасТнал от теб :)



Та кажи сега за Ибрика Неволен Сиктеров ;)
Колко е мъдър и как хубаво си чука(евентуално, без да е сигурно) по еврохотелите любовниците с пари на данъкоплатци-балъци като теб(и мен, за жалост).

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано17.10.13 09:13



Няма да спра да повтарям, че смяната на поколенията при манипулаторчетата - онези от деветдесетте и днешните, беше трагичен спад в нивото(им). Първите бяха класи над днешните синчета. Очевидно, с клизма, все още успяват, предимно заради тъпотията на масата, но това наистина са финални акорди. Може да сгреша само, ако манго-електората на червените расте по-бързо от биологичния отлив

на дъртите им вампири-гласоподаватели. Макар да изглежда, че първата част компенсира втората, тя е доста по-несигурна - за едно кебапче повече може да гласува за всеки.
Относно Неволен: това шизо-джудже определено ме разочарова. Не, че съм го харесвал, естествено, но не мислех, че е толкова тъп, че да не види повече от един ход напред.
Ако не беше се включил в новата тройна коалиция(много са ми сладки като заобясняват как те не участвали) още при гласуването на правителството, при следващи избори и внимателно планирана кампания, можеше ако не да удвои, поне да увеличи с 50-ина на сто местата си в парламента.
Сега просто няма да влезе в следващия, ако ще гъза да си скъса - просто му лъснаха добре ошлайфаните от френски изпълнения устни
Инак Алфа, Малфа - всичко отива в историята 2-3 месеца след като отпадне от парламента. Горният му избор лежи на едно погрешно допускане: че тоя парламент ще си изкара мандата.

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.

Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано17.10.13 15:18



Това не е вярно, ако има значение истината за теб.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.10.13 19:56



Това са долни инсинуации!

Волен е протеже на ДПС и ходи да го клатят в Анадола - там опитите да се заплоди мъж все още продължават.





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Sargonlll]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано17.10.13 21:41



Как не те е срам да си толкова глупав питай Велл



\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.10.13 00:25



Кое? Че си неграмотен(факт) или че джуджето си плаща ебалниците със собствени, честно спечелени пари?:)))

Не можем да умуваме!Това е тежък грях! Изповядай го бързо и се очисти от него.


Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.10.13 03:16



От много неща сигурно не разбираме... например от патагонски...
Но това, че Сидеров продаде своите идеали и предаде националните е пределно ясно...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.13 17:23



Само че Герб са по-големи турци и от ДПС, освен че са и далеч по-вредни за държавата и бизнеса в нея. Така че от тази гледна точка Воленчо правилно постъпва, за което евала! Много красиво изрита дебелата пача от управлението!

Их че хубаво!





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано18.10.13 18:08



"Без усилие" ти го е казал. А че ти сам не можеш да си направиш извода, проблема е твой и на останалите не особено умни хора у нас.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано18.10.13 18:15



Една грешка не ме прави неграмотен. Така че Порасни.





Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано18.10.13 20:20



Ти не разбираш (или аз... ок... кажи къде бъркам) но схемата е следната - ГЕРБ са протурски настроени и на думи и на дела и шефа в Кремъл име по-шеф от ЕС и шефа в Белия дом... но Русия и Турция са по-големи приятели отколкото България и Русия (с тях имаме най-голямото отрицателно салдо внос/износ) или България и Турция.. ерго те играят по възможност заедно срещу нас... Волен е на хранилка в Кремъл и Руското посолство, където са ДПС и БСП също... крайния извод за мене, че "СССР" има 240 депутати в парламента...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.10.13 20:40



В отговор на:

Една грешка не ме прави неграмотен. Така че Порасни.


само тук са поне три



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: portal]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.13 21:07



Общо взето така е, но спорът е кой да краде от тукашните ресурси и кой да скубе народа. Иначе че всички козируват на Москва, е ясно. За съжаление ясно е и че всички козируват на Турция. От тази гледна точка е и много тъп спорът кои партии в парламента били про-турски... е, ясно е че всички са, и не само в парламента, ами и извън него.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано19.10.13 00:06



И това ми го казва "~@!$^%*amp;()_+ " ?
юаркрейзимен :)))



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано19.10.13 00:16



Както националистите казват, човек трябва първо да защитава интересите на собствената си страна, а после да угажда на чужди интереси. У нас обаче последните 15 години " ... каквото Брюксел каже!" Е за това сега сме закачени на системи и ни източват кръвта от Брюксел, защото и те като всеки нормален управител, гледат първо себе си и как да смучат от някъде другаде, тоест от нас.
В Евросъюза има само две печеливши държави от него. Това са Германия и Франция. Всички останали са техни донори. И това ще продължи докато не се усетят хората, че им се източва кръвчицата за тия две мръсни пиявици - тарикати.
За какво мислите спасяват Гърция постоянно ? Защото там има много пари - в хората. С които те ще купуват стоките на Германия и Франция. Тоеа е цялата игра. Да се въртят едни пари... от много джобове в един джоб.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.10.13 01:25



грешките са си грешки, независимо кой го казва



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано19.10.13 03:42



Турци, по-турци, най-турци... Да ти имам хубавините...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано19.10.13 03:50



Изводът е, че Сидеров изгуби твърдолинейните националисти... плюс сивата зона на изчакващите... и от кон се превърна в пешка...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано19.10.13 11:06



Българските политици са такива пародии, че всъщност вотът е "против" най-противния много повече, отколкото "за" най-добрия. Вместо да се гласува за най-добра програма за развитие и екип от експерти, се гласува против най-отвратителната алтернатива. Последните избори Бойко ги спечели по противност срещу Станишев и Местан.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано19.10.13 22:33



Абсолютно вярно !



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано19.10.13 22:46



Бойко, спечели изборите, защото успя да внуши усещането, че може би е истински лидер... Поради същата причина на времето спечели и сакскобургготски...

За да се приложи действаща сполучлива програма не са необходими само експерти, а е необходима и абсолютна власт. И най-добрите намерения, които се налага да бъдат чоплени в парламент и ратифицирани от президент, са само стрелба в посока на облаците...
В такива моменти древен Рим са си назначавали диктатор, за да пооправи кашата... експресно за шест месеца...
За съжаление не разполагаме с подходящ лидер. Оказа се, че нито царя, нито пожарникаря, нито пък сидеров кандидат пъдаря стават за целта и нямат за цел да стабилизират страната а само да я продадат... Някои на запада, а сидеров още по-зле... на близкия изток...

Редактирано от BЪPKOЛAKЪT на 20.10.13 00:21.



Тема Бакали си имаме във всеки квартал...нови [re: Well]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.10.13 00:31



Абсолютно вярното е че България се нуждае от саммотвержен, интелигентен и безкомпромисен до степен на откровена бруталност лидер, който вдъхва респект... За съжаление въпреки гръмките думи. Делата на сидеров показаха, че душичката му е пухкава и бакалска... а бакали си имаме във всеки квартал...



Тема Re: Бакали си имаме във всеки квартал...нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано20.10.13 09:40



Нека те попитам - как заключи че Сидеров иска да ни продаде и то на изток ?
Как заключи че душичката на Сидеров е пухкава и бакалска ?
И нека те попитам - кой пръв повдигна въпроса за имотите на президента ?
Кой пръв повдигна въпроса за престъпниците, които приютява правителството ни в момента против волята на 80% от народа ?
Кой се бори с монополите в България, с колонизацията ни от международни фирми ? Кой от политиците днес иска да си върнем контрола над енергото, петрола и златото ?
Кой иска народа ни да заживее нормално, а не както сега - да оцеляваме по чудо ? И как от средноевропейска държава преди 25 години станахме днес последна в списъците на Европа ? Кои са грешките ни ? И кой иска да ги поправим ?

Национализма за държавата е като егоизма за един човек. И макар всички да отричаме егоизма като поведение, истината е че ако човек не е егоист, не може да оцелее в общество. Разумният егоист прави за обществото онова, което ще му осигури обществен комфорт. Тоест изпълнява обществените си задължения, за да се ползва от обществените облаги. Тоест, изпечен егоист. Всички са така.
Затова национализма днес се възражда като антипод на опитите на шепа гадове да превърнат Европа в крепостно село на Брюкселските феодали.
И именно национализма - егоизма е правилната стратегия за развитие на всяка държава , а опитите за обединяване на необединимите нации, всяка със собствените й особености и индивидуалност, ще се провалят - това вече е очевадно. И без това тази идея обслужва само световното правителство в сянка, но не и гражданите по места.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано20.10.13 09:51



В древен Рим са си назначавали диктатор за 6 месеца - ок, тук си назначихме такъв за 4 години - Бойко. И какво се получи от това, кое се оправи ? Само финансовото му положение, както и на всички негови хора. Всичко останало се срина в пропастта на безпаричието и безработицата. Този диктатор ни донесе поредната катастрофа. Ако избирателите знаеха какво щеше да направи, никога нямаше да го изберат. Въпреки това той почти спечели отново изборите, благодарение на глупаците, които се връзват на думите му, а не разбират делата му. За щастие не можа да вземе властта отново, иначе сигурно щяхме да станем турска губерния. Помните ли по време на изборите - Ердоган му се обажда да му пожелае успех, после му се обажда да му честити победата, това поне нещо не ви ли говори ? Защо Ердоган, а не Меркел например ?



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано20.10.13 10:45



Чак абсолютна власт мисля, че не е нужна, а едва ли е и възможна, но все пак мислиш в правилна посока. Достатъчно е да се изтръгнат от контрола на олигархията (поне) три неща: съдебната система, банковата система (в т.ч. и основно БНБ) и медиите. Първата е необходима, за да се наказват справедливо престъпленията, в т.ч. и особено със задна дата, второто - да се предпазва страната от евентуално изкуствено дестабилизиране на икономиката от посока на финансовата система, а третото, бидейки голям фактор при формиране на общественото мнение и манипулиране на изборите, може да се постигне, ако се подчини или унищожи олигархията, която контролира съответно медиите.

Мисля, че това са основни препятствия, които биха могли да възникнат пред евентуално качествено правителство - с добре изградена стратегия за развитие и екип. Ако то не действа в интерес на някои, или всички, олигархически кръгове (или още по-зле за тях - опита се да им отнеме икономическата власт и подведе под съдебна отговорност), определено ще последват и действия по дестабилизирането му, съответно и такива действия трябва да се предвидят като възможност.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор atd112 (ентусиаст)
Публикувано20.10.13 12:55



Пропускате факта, че олигархията е назначена за такава от международната мафия и тя държи банките и медиите, две неща с които не допуска компромиси. Ако се пробвате да и ги вземете, можем да свършим или като Сърбия или като Сирия. За съжаление България е твърде дребна за да се противопостави на еврейските банкстери. Борбата може да се води единствено за подмяна на сегашната олигархия с друга по-кадърна и по-скромна евентуално.



Тема Re: Бакали си имаме във всеки квартал...нови [re: Well]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.10.13 22:46



Виж му другарчетата и нататък думите са излишни... поне ако си на половин процент толкова интелигентен колкото упорито твърдиш...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.10.13 22:59



Ти сериозно ли смяташ мекушавия, на всеки върти-опашков бойко за диктатор?!!!!!... "Диктатор" който сдава властта заради три плаката и десет врясъка...?!

Сидерката е още по-зле... заквича за полицейска закрила още из подножията на властта...
Накратко..., бойко става за власт, колкото и изядения вчера обяд става за повторна употреба... а сидерката е толкова годен, колкото и набързо избълвана махмурлийска повръщня...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: бeз ycилиe]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано25.10.13 23:11



Самото унищожение на тоя или оня... или на това или онова... не гарантира абсолюно нищо... освен малко зрелища..., плачещи и за адекватно количество хляб...
В момента самия метод на управление превръща държавата в рекетьор... по-точно в архи-рекетьор... Почти единственото което произвежда е бюрокрация и нелепи до абсурдност интриги...
Докато държавата не се превърне в производител на основния бвп... икономиката и всичко друго ще е натикано в миши, китайски... г_з...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор swadhyay-161604 (обективен)
Публикувано26.10.13 00:31



Освобождаване на икономиката и политиката от олигархията не гарантира просперитет, но е едно от необходимите условия такъв да се случи.

Държавата трябвала да произвежда основния БВП - имаш си право на твое мнение, но моето, което съвпада с общоприетото и наложено в сравнително развитите страни е, че държавата трябва максимално да се изтегли от икономиката и да влезе в ролята на регулировчик, т.е. да задава на икономиката стратегически насоки за развитие (което да бъде привеждано в действие чрез различните инструменти на икономическата политика), без самата тя пряко да стопанисва или контролира бизнеса.

Имаш право на твое мнение, но за мен идеята на държавния капитализъм е отживелица, доказала своята непрактичност и според мен еволюцията на света ни води в посока неизбежно към все по-голям либерализъм.



Тема Контрол от инстанция нямаща понятие от икономика?!нови [re: swadhyay-161604]  
Автор panzer5-99280 (Хищник)
Публикувано27.10.13 12:57



Щеше да е така и България... сега да бъде просперираща стига да не съществуваше фактора... Китай... или по-точно безобразно евтините китайски стоки...

Абсурдно е да се конкурираш с тях при условие, че още на равнище суровини... продукта който смяташ да произвеждаш и продаваш е вече по-скъп отколкото китайския му аналог... (наскоро си купих термален прицел... на Флир струваше 15 000 евро, еквивалента на нашенската оптика в карлово струваше 17 000, и взех китайския аналог за 650 шибани долара... и машината мога да кажа, че е напълно в час... спокойно засича средно голям дивеч от половин километър в гъста мъгла и пълен мрак като не се влияе от светкавици за разлика от прехваления флир... Дори аз не се въздържах от изкушението на ценовата разлика...)

В такава ситуация, няма особено значение какви субсидии се наливат и какви "облекчения" се прилагат за средния или малък производствен бизнес... пропастта на разликата не може да бъде прескочена... и икономиката рано или късно ще фалира... включая тези на така наречените развити икономики...
Решението е наблягане на вътрешния пазар... А за да има такъв, бизнесът не се нуждае толкова от субсидии, колкото от поръчки... А за да има поръчки е необходимо търсене... Срещу китайското надмощие в цена, а вече и в качество... такова търсене може да се получи единствено в лицето на държавата... ифраструктура, въоръжени сили, здравеопазване и т.н...

И за да не се получат същите абсурди... като метрото, че и магистралите ни да бъдат строени от... турци... тоест да надуваме чужд продукт... държавата е най-логичния спасителен избор... като производител...

А за контрола на държавата... къв контрол, кви пет лева от инстанция, която няма понятие от икономика... все едно на кръстовище да сложиш регулировчик, който си няма идея от правилника за движение... А си няма понятие, защото не се занимава с такива. А да сложиш банкер с презумпцията, че е наясно с материята е още по-голям гаф, защото банкирането съвсем не означава производство... На запад номера с политиците поне за сега минава..., защото тяхното кръстовище си има светофари обосновани на база крупни производствени мощности и завоювани, утвърдени пазари от заклети фенове на стоките им..., така че почти никой не обръща внимание на палячовците наречени политици, мятащи се на островчето в челна стойка заключена с мъдра позиция на безхаберно молитвен, лотос...

Но ние си нямаме светофари и не можем да си позволим лукса на неразбиращи от стратегическа икономика политици... макар, че за съжаление си имаме само такива...

Що се отнася за отживелицата... Това че имаш кола, не е причина да се отказваш от вървенето...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано28.10.13 22:51



доста лесно проникват некви мангали у нас.

май някои педалчета бая бързо забравиха, колко трудно беше дори само да отидеш на гости на роднина или на екскурзийка в западана европа, само допреди 10-15 години и какво точно щеше да ти се случи, ако се пробваш да минаваш така лежерно границите, като тези убавци сега...

за по-преди да не споменавам.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор yetti (снежко)
Публикувано28.10.13 22:54



ти какво се разхождаш напред-назад с тва знаменце "А" забито дълбоко в гъзъ ти? шубе те е, че ти е малка пишката ли? айде, направи се на мъж, извади си а-то от гъза, влез с нормален ник и спри да си избиваш комплексите, ако някой те ошамари.

т.е. влез с обикновен ник. а админа си го ползвай само за служебни цели. те еба у гея, те еба.

----

I only had a Corona
Five cent deposit


Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано30.10.13 18:18



Като говориш за някого, провери какъв е наистина, а не да слушаш кой какви лъжи бълва за него и да им вярваш като поредния глупак в България.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: yetti]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано30.10.13 18:21



И защо толкова агресия?



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: yetti]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано30.10.13 18:26



Да се надяваме скоро на хората да им дойде акълът и грозното крадене на пари от бежанци при преминаване на границата, както и при "издръжката" им да престане. Проклетниците от БСП уж си бяха взели поука , а пак почнаха да си разиграват старите номера. И аз не съм против - като могат, ще крадат. Но умерено и не за сметка на народа си, те са национални предатели и избирателите трябва да ги изгонят на бунището на историята заради това.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано30.10.13 18:33



Това с Боко беше сценарии бе брато. Я си спомни в тефтерчето на Златанов - "Да се изкарат хората от улицата" 0 замисли се какво е станало. Сценарият е ясен. Кой е кукловода и каква е крайната цел - опасявам се че е било време за рокади. Сценарият е бил боко да сдаде властта контролирано от кукловода в ръцете на БСП. За сега всичко си кара по сценария. Единствено Атака им се бърка, но още не толкова, че да ги ликвидират, засега само ги омаскаряват с идиотски лъжи в медиите, ама пък колко идиоти им се връзват не е истина. Тия кукловоди са много талантливи очевидно.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано30.10.13 22:58



Пуню, само 7 човека събрахте днес да "освобождавате" университета. Хайде - идете, изринете тези "соросоиди" - има място и за една пластмасова маса да пазите пикливия си вожд - гном.



Ще продължа да разговарям с теб на база Христос и Преданието

Тема атака нема нужда да я маскарятнови [re: Well]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.10.13 22:58



тя сама се справя отлично с това



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: cyrus-93580]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.10.13 05:37



Шепа некадърни студентчета са употребени от Боко за пореден път. Обаче са замесени по-висшестоящи интереси. На ДПС. Искат да се отклони вниманието от проблема със земята. За да може да не се случи взетото решение от парламента. И понеже знаят че 80% от народа искат също да не се продава земята, отклоняват вниманието му в друга посока ... с някакъв казус идиотски - Делян пеевски пак, нещо си там. Е, вече са други исканията, усетиха се че идиотията им беше голяма с пеевски. Та пуню може да викаш на оня дето те гледа в огледалото. Аз вожд нямам защото имам достатъчно ум да си решавам какво да правя. А ти кога ще си отвориш очите ? Или си на хранилка в някоя партийка ... Дира на кого е?



Тема Re: атака нема нужда да я маскарятнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.10.13 05:42



И ти си в дълбока заблуда, по сценария. Както казах, талантливи са. Всъщност не се иска много талант, когато притежаваш почти всички медии. Хората са тъпи и се връзват на многократно повторените лъжи. Единици се замислят, и ти явно не си от тях. Проблема е твой и на обкръжението ти.



Тема Re: атака нема нужда да я маскарятнови [re: Well]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.10.13 06:21



дааам
сички сме тъпи само велл и група съветски, пардон атакистки, професори, пардон процесори, са умни и имат топки, опрели в гъзовете им



Тема Re: атака нема нужда да я маскарятнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.10.13 06:42



Е, както става ясно топките са опрели в твоя гъз. Ама нали ти харесва да си щастливо заблудено медийно отроче...



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано31.10.13 09:06



:)))
Пич, не се хАби - не съм ти някой малоумен последовател на късопишковеца Сиктеров : ) Пък и какъв сериозен разговор с конспиратор, вярващ в кемтрейлс и ХААРП



Ще продължа да разговарям с теб на база Христос и Преданието

Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: cyrus-93580]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.10.13 21:39



Ама айде поне не ми приписвай глупости. Нито в кемтрейлс вярвам, нито в Хаарп. И съм на години пред теб в познанията за света, както виждам. Е, с виното ме размазваш, разбира се ;)

Сега се замислям - ако тези неща дето ми ги лепкаш напосоки пък бяха верни ... ти все така нямаше да ги вярваш.
Абе хора, разберете че света не се нуждае от вяра а от познание. Стива сте вярвали в това-онова. За и против. Това са детските глупости на пораснали деца.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано03.11.13 16:21



Не бягай по тъча:)
Срещал съм ти паранаучните писания по физическите клубове.

Ще продължа да разговарям с теб на база Христос и Преданието


Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано03.11.13 16:23



Е те - става ясно колко си напред с "познанието на света".



Това е не просто досадно за аудиторията ти, обидно е за собствения ти интелект: "употребени от Боко". Тоя малодушен некадърник и онаа си работа не може да употреби. Но не това е важното: Важното е твоят дребен чекиджия-потурнак Сиктеров и рускомислещите антинационални червени мафиоти да се разкарат.
Дали ще е с Боко, Моко, Цоко или Доко - това е без значение.

Ще продължа да разговарям с теб на база Христос и Преданието

Тема Re: Контрол от инстанция нямаща понятие от икономика?!нови [re: panzer5-99280]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано03.11.13 21:26



Или те бъркам с някой друг, или ти е дошъл акълът :)

***
Разбира се, че не сте длъжни! Но аз също не съм длъжна!


Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Well]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано04.11.13 19:13



За бежанците искам да кажа следното:

а) по принцип мисля, че има причина да се създават неблагополучия при настаняването на бежанците и това да става повод те например да излизат по центровете на градовете и като цяло да дразнят населението, което се "агитира" по атакистки методи. Това е така да се каже популистки ход на хора, искащи да увеличат националистическия вот;

б) нека държавата настани бежанците в хотели с 1 звезда, където има условия за това (след като сключи специален договор за по-ниска цена като обща поръчка с желаещи собственици, като може да им даде и други облекчения, свързани с рекламата и приоритетно разглеждане по процедури в местната администрация или при събирането на данъците) или пък да открие обществена поръчка за създаване на селище с фургони или специални условия като за бежански лагер; това е по-цивилизовано решение на въпроса;

в) най-важното: по принцип знаем, че Америка, Англия, Холандия имат един еклектичен модел за своите общества, там има голямо число емигранти. Мисля, че ние като европейска страна трябва да утвърдим наш модел, макар пак включени в световните ценности, а именно, да няма чак толкова голямо присъствие на чужденци по нашите земи. В този смисъл има известно оправдание на реакцията на националистите;

г) от друга страна, не всички от тези бежанци са африканци или от всички краища на света; особено когато гледаме сирийците, трябва да се има предвид, че едни изградени контакти могат да послужат за бизнес възможности в бъдеще. Някои от тези сирийци също може да са православни, а пък от друга страна едно добро настаняване на сирийците след това може да послужи за "отваряне на вратата" при едни преговори с други богати на петрол араби в бъдеще. Друго си е да покажеш - ето така ви настанихме сирийците, положихме такива грижи за тях и т.н.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Yuppi]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано04.11.13 20:03



Препоръки:

а) да се постави горна граница за бежанците, примерно 10000 души;

б) да се задържат сирийците, а всички африканци и други да се изпращат обратно по по-ускорена процедура;

в) оставащите до горната граница сирийци да се настанят и посрещнат добре, имайки предвид имиджовия ефект за страната и отношенията по добросъседство.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано07.11.13 21:35



Нямам особено желание да споря с теб.



Тема Re: За бежанците и народната волянови [re: Киро]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано07.11.13 21:37



Кво си срещнал, кво си разбрал - мани, бегай ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.