Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сърбия и Косово се договориха...  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.04.13 21:03



Линк:



Разбира се, че договореностите трябва да бъдат ратифицирани от парламентите, но ако това стане се отваря пътя за членство на двете държави е ЕС.

science is about doubt

Редактирано от ya2011 на 19.04.13 21:06.



Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: ya2011]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано27.04.13 12:26



Може би се отваря пътя и на двете държави към ЕС

Само, че Косово за "по-напряко" се налага диша праха на Сърбия и да чака чинно реда си след Албания. В случай че докато дойде този величав момент, все още изобщо съществува ЕС.



Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: Ceтит Бaгaин]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано27.04.13 15:51



Да така е, ето новина от днес парламентите са ратифицирали споразумението.



Не вярвах, че сърбите толкова лесно ще клекнат, ама явно стават чудеса...



science is about doubt

Редактирано от ya2011 на 27.04.13 15:52.



Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: ya2011]  
Автор jericho941f ()
Публикувано27.04.13 16:17



Независимостта на Косово се крепи единствено върху острието на щиковете на войниците от най-голямата американска база в Европа , именувана "Бонд Стийл" , разположена в Косово.

Както и режима на сатрапа Хашим Тачи "Змията".

Никой още не може да изброи колко сърби и други са нарязани и продадени в бизнеса с търговията с органи.

Но това е минало .

Сърбите както ратифицираха , така утре могат и да раз-ратифицират , но проблема е , че ще сърбаме попарата наречена Косово заедно.

Долу някъде по темите пуснах новината , че Сърбия е взела статус на "наблюдател" в ОДКБ.

В общи линии пътя от "наблюдател" до "член" е 2-3 години.

И ако след 2-3 години Сърбия преразгледа решението си , то тогава няма да стане с бомбандировки хи хи хи



И даже си позволявам да мисля , че именно "наблюдателния" статут на Сърбия е причината европедерасите да се задействат много бързо и да подхвърлят нов морков на сърбите , като им определиха дата за започване на преговори за членство в ЕС.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: jericho941f]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано27.04.13 17:03



Дърн дърн, мечти на разни заблудени русофили, ето го сайта на руското НАТО:

, покажи къде се говори за Сърбия като наблюдател, че дори и член искаш да я правиш? Освен това какво пречи на Сърбия да стане член и сега? Или пък още преди обявяването на независимостта на Косово?

Сърбия направи голяма глупост с войните, които водеше и престъпленията които станаха покрай тези войни. Не можеш да спреш колелото на историята с войни, това май не им беше ясно... Наказаха ги заради тези войни, освен това в Косово над 80% от населението са си албанци и на сърбите им е ясно, че Косово отдавна е загубено, за добро или за лошо.

Малко хора в Европа са готови да умират за парче земя, всеки гледа да живее възможно най-добре и да си подобри стандарта и живота. В една Европа без граници можеш да живееш и пътуваш, където си искаш, така че националните граници не са това, което бяха. Да не говорим, че интеграцията ще се засилва все повече. Май това сърбите са го разбрали, за разлика от теб.

science is about doubt

Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: ya2011]  
Автор jericho941f ()
Публикувано27.04.13 17:55



"парчето земя" , както се изразяваш , за някои се именува Родина.

Понятие което явно и загубило всякакъв смисъл за теб покрай размислите за стандарта на живот.

Колкото до другите неща които споменаваш , даже и не знам как да ги коментирам. Три пъти писах и три пъти си трих от мнението ......

Ти просто не се чуваш какво говориш !!!!!!

......."Сърбия направи голяма глупост с войните, които водеше и престъпленията които станаха покрай тези войни. .......Наказаха ги заради тези войни"..........

Ако съм разбрал правилно , НЯКОЙ , на когото симпатизираш , който е СИЛА БОЖИЯ наказва един народ.

Риторично бих запитал , с какво право някой си позволява да наказва , но отговора е ясен дори и на теб - с правото на 11 бр. авионосни бойни групи и около 2500 военни бази по света които това и правят - Носят светлина и демокрация и интеграция и сън не спят за да можеш ти да пътуваш където си искаш и да ти вдигнат стандарта на живот.

Само за последното си права , това за "колелото на историята" , което явно в момента пак е почнало да се върти хи хи хи хи



SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: jericho941f]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано27.04.13 19:55



Родината е там където се чувстваш най-добре и където живееш добре и се чувстваш на мястото си. Пак казвам, сърбите сами са си виновни за положението в което се докараха. Питай някой германец дали би искал да си пролива кръвта за Източна Прусия например, ами те казват, че дори да им я подарят не я искат, защото трябвало да наливат милиарди там... И както се вижда от статистиката Косово не е родина за повечето сърби защото като изключим няколко малки области в сервено Косово, по-голямата част от Косово си е отдавна албанско. Т.е., не им е никаква родина на повечето сърби. Наказа ги не Господ а международната общност или поне цивилизованата такава в лицето на НАТО.

Както преди 70 години никой не е предполагал, че между Германия и Франция някога ще има нормални взаимоотношения така и сега никой не предполага, че между Косово и Сърбия ще има. Но както виждаш Сърбите след има няма 6 години дефакто признаха Косово. От войни и конфликти никой няма интерес, пак ти казвам хората искат стандарт на живот и да живеят добре, всичко друго е ала бала и начин на мислене отпреди 100 години.

science is about doubt


Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: ya2011]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано27.04.13 21:10



Муци... хал хабер си нямаш кви се въртят в немските главички... Дори ситите... защото човек като бъде заплашен да се позакръгли почва да му се въртят какви ли не приключения в плановете,... ей тъй за спорт... и то далеч не само посещение на палма де майорка... Само че, трябва да знаеш кога да питаш, защото истината изплава като шамандура само над ръба на халбата... Колкото германци познавам, толкова си искат източна прусия... Един ми каза по въпроса: Ти как би се чувствал ако в къщата на родителите ти живеят тези които са ги ограбили и убили, а закона те задължава да ги поздравяваш?!... Не само с милиарди ами и с кръв биха платили, както през всв за да си я върнат, стига да знаеха че веспучианците и сие ще се обърнат да си свиркат по адрес на вътрешните работи... Ама Полша сега е в ЕС... и поне за сега няма как да стане номера...

За сърбите... бяха принудени да водят войните, защото Косово е люлката на тяхната държава, нещо като ние да дадем на турците Плиска и Преслав... въпреки че отдавна са руини,... и да направимм това защото в околностите живее турско самоопределящо се население... Или още по-зле... да дадем на турците и циганите цялата провинция... а България да се задържи в рамките на градовете, защото силно урбанизираното българско население е съсредоточено именно там... Абсурд... нищо, че го таксуваш като хм... модерно мислене...

Примера ти за франция-германия е нелеп... защото това е елементарната учтивост на клоунадата наречена политика... само няколко години след холокоста и шестте милиона трупа... евреите вече благодаряха на бившите палачи за оказаната им помощ в пари противогази и разни благинки... Но щом мислиш, че евреите лежали в концлагерите и близките им са наистина благодарни...



Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: ya2011]  
Автор jericho941f ()
Публикувано27.04.13 21:39



Това което наричаш "цивилизована общност" по брой няма и половината от населението на планетата , но потребява 2/3 от благата и ........ обстоятелство което пред нашия поглед днес още започва да се променя хи хи хи хи .....

Ти с лека ръка зачеркна евроазиатската (руска) цивилизация , персийската цивилизация , китайската цивилизация , индийската цивилизация.

т.е. предполагам си съгласна че съществуват , но не ги броиш сред "цивилизованата общонст" и твърдо вярваш че още малко и посочената общност в лицето на НАТО (както се изразяваш) ще ги демократизира и тях


Съмнява ме

Що се отнася до евроатлантическата международна общност , както казах и по-горе , започва да затяга колана и рано или късно справедливостта ще възтържествува и дори и да не си усетила до момента , то няма да мине още 1 година и ще усетиш как лично твоя "стандарт на живот" ще започне да се свива


Но това горното са малко по-абстрактни понятия , така по-глобални да ги наречем.
Не може човек да упреква и да се сърди на вълка че яде месо.
Всяка цивилизация от по-горе изброените (демократична или не) в същността си е имперска и я движи волята да се разширява и да подчинява дребните племенни групи дето се наричат българи или сърби .......
Това е ясно

В личен план мен ме дразни двойния стандарт който налага "демократичната общност".

Не може в Косово , Босна и Сирия да пратиш , да обучаваш и плащаш на албанци , талибани , афганистанци , тунисийци , чеченци и прочее наемници да воюват срещу сърбите и да твърдиш , че техните кланета са по-демократични от сръбските или сирийските правителствени.

Съгласен съм , Асад е лош. Обяви му война , удари го , свали го и празнувай победата.
А не 2 години да заливат Сирия с наемници които обучават в турция и Йордания , на които плащат и за чиито подвизи можеш сама да се осведомиш ако разгледаш у-тубето

Не може да обявиш и да финансираш "арабската пролет" и да доведеш на власт в 6 държави от Африка "Братята мюсюлмани" чиято цел е Арабския халифат и ако си гледала картата която са си поставили за цел в нея влиза и Европа.
А в същото време да се бориш срещу Ал-Кайда.
Нали това са едни и същи хора , кой е добрия и кой е лошия ???????

Не може да разпънеш България на кръст и да я бичуваш ....... не !!! По-лошо !!! Да я принуждаваш да се самобичува и самоунижава заради престъпност и съдебна система , а като погледнеш криминалната статистика на "цивилизованите страни" и масовите кланета в училища и университети и да ти настръхват косите.
Някъде по темите бях посочвал , ако не те мързи го намери.

Върху много кръв човешка плуват твоите ценности и стандарт момиче , задавя се човек от нея.

И не съм ФИЛ , както ме причисли веднага.

Просто си задавам въпроса .....

А какво ще стане , ако и другите цивилизации (освен тая в лицето на НАТО) решат , че международните граници "не са вече това което са и са отживелица" ????
Терзаят ме смътни съмнения , че някои от цивилизациите вече са си задали този въпрос , доколкото "демократичните ценности" не могат вече 2 години и малко да победят в Сирия.

В заключение ще споделя личното си мнение , че ролята на България сред демократичните страни не я виждам нито в Шенген , нито в еврозоната , а точно на ръба на който ще се решава горния спор ...... с всички произтичащи от това последствия.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Сърбия и Косово се договориха... [re: jericho941f]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано27.04.13 22:27



Чакай сега, това кой колко произвежда и потребява е съвсем отделна тема, Запада като цяло е много по-развит от Африка, Южна Америка, големи части от Азия и е съвсем естествено да потреблява повече.

Нищо не съм зачеркнала ако става дума има и египетска култура, маите също са имали клутура, африканските племена и те си имат култура, австалийските канибали и те са си имали култура. Както виждаш думата култура е едно много общо понятие. Ами фасадната демокрация в Русия, където Путин се кани да управлява по-дълго дори и от Леонит Брежнев или пък Иран, които всячески се опитва да се докопа до ядрено оръжие и отправя заплахи към Израел или пък Северна Корея, където от глад и в лагери измират милиони хора, подобни държави не ги слагам демократичната и цивилизована общност. Ако ти ги слагаш, то тогава просто имаме различни мащаби за това кога една държава и общество е демократично и цивилизовано.

Не мисля, че моя стандарт ще почне да се свива напротив, но нека да не изпадаме в личностни пререкания.

Нека само да ти кажа, че най-богатите държави в света са с население под 8 милиона, т.е. твоята теза, че видиш ли лошите американци пречили на малките държави да се развиват и ги обрабвали е просто несъстоятелна.

Същото важи и за България и Сърбия, писна ми да се търси виновника навън, истината е, че сами сме си виновни за положението в което се намираме и никой друг освен нас не ни е виновен.

Ясно е, че във войната в Сърбия всички страни са правили престъпления, но Сърбия носи най-много вина за това, защото те започнаха с това и това им беше държавна политика. Затова бяха и наказани. Някъде четох, че дори сръбският президент май беше се бил извинил за престъпленията по време на войната.

За арабската пролет важи същото, НАТО подкрепиха свалянето на режимите, кой после са си избрали в съответните държави си е работа на народите в съответните държави.

Върху нищо не плува нито ценностите ми нито стандарта ми, престани да ми вменяваш някаква вина, това е просто нелепо. Ролята на България си зависи от самата България.

science is about doubt

Редактирано от ya2011 на 27.04.13 22:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.