Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Конституция на РБ  
Автор Xюppeм (:))
Публикувано30.03.13 16:11



Кой драги ми любими клубарчета и клубарчици е чел Конституцията на Великата ни държава България?
Ама честно си признайте!
Знаете ли поне колко членове и алинеи има тя?
А знаете ли колко са главите и за какво се отнася текста в тях?
А как я четохте? - Всяка дума или по диагонал?
А Заключителните разпоредби прочетохте ли ги ?
С кои други закони е обвързана тя? Какви отношения уреждат те?

Всъщност въпроса ми не е към вас, но просто нямам друга аудитория. Въпросът ми е към онези граждани, които с ярост недоволстват и протестират срещу Конституцията. Срещу същите онези, които излязоха с идеята да няма партии, а сега събират подписи и дарения, за да участват в избора им. Наглост ли е това, безочие ли или просто нашата простотия ни е завладяла?!





Тема Re: Конституция на РБ [re: Xюppeм]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано30.03.13 17:38



Мисля, че бях чел някъде - в училищата трябва да има часове по гражданско право, а бих добавил и по финансова култура.



Тема Re: Конституция на РБ [re: dnaunseq]  
Автор Xюppeм (:))
Публикувано30.03.13 17:53



Абсолютно. И към него и морал. Поне елементарен.
Абе въобще трябва да има предмет по възпитание(правно, социално, финансово-материално и т.н.) Иначе просто ще става по-зле и по-зле.



Тема Re: Конституция на РБ [re: Xюppeм]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано30.03.13 17:57



Специално за това морал не се обучава в училище. Морал се обучава, когато действащите аморално или извън добрите норми се вкарват в девета глуха.



Тема Re: Конституция на РБ [re: Xюppeм]  
Автор FilerO99 (Ghost Of War)
Публикувано30.03.13 19:56



За 8те години в рамките на които следвах специалност Право в СУ съм чел Конституцията точно 4 пъти. Примерно вътре пише, че България е социална държава. На практика впоследствие като чета законите който уш са върху основата на същата тази Конституция виждам едно огромно разминаване...



Тема Re: Конституция на РБнови [re: FilerO99]  
Автор Xюppeм (:))
Публикувано31.03.13 14:39



Ама си я чел. Демек познаваш я. И това ти дава основание и право за коментар по нея.

А човек, който не я е чел да я коментира.....това е обида за интелигентността на останалите и е признак на глупост. Визирам всички онези протестиращи и не протестиращи, които си позволяват да изказват мнение по неща, които не познават.

Аз лично съм я чела 1 път. Има 169 членове и 12 алинеи. Предимно е описанието на бг законодателството в няколко глави за съдебната, изпълнителната и законодателната власт. Тя е върховният закон по който се ръководят всички останали.
Ако някой от тези, дето не са я чели е разбрал и малкото, което знам аз, евала ще му кажа. Но не би.



Тема Re: Конституция на РБнови [re: Xюppeм]  
Автор FilerO99 (Ghost Of War)
Публикувано31.03.13 15:37



Да ти кажа истината - да я познавам много силно казано, но определено съм я чел 4 пъти. Иначе за пореден път си абсолютно права - тези които не са я чели и нямат съответното право да я критикуват. Като не познаваш нещо добре как така го критикуваш??



Тема Re: Конституция на РБнови [re: Xюppeм]  
Автор The Fifth Element (indigo blue)
Публикувано31.03.13 19:49



1. И да сме я чели и да не сме я чели няма никакво значение.
2. Някои, които сме я чели сме стигнали до извода че е нужна промяна в Конституцията.
3. Хора от протестите ако събират подписи и дарения за да участват в изборите техни представители (като чета какви изисквания са написали към кандидатите, които изявят желание да бъдат включени в листата на човек свят му се завива ) и то като чета с мандата на съществуваща партия, мисля го правят защото нямат друг избор поради това че според сега действащия закон в избори могат да участват само партии.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Когато искаш нещо да се промени,нови [re: Xюppeм]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано31.03.13 23:16



Когато някой иска нещо от Закона да се промени, то най-малкото трябва да има желание да се запознае със Същината на Закона - сиреч, да чете множество часове наред, задълбочено (с искане, за разбиране - пак, и пак, и пак . . .).

За Конституцията - Основният Закон - това (горно) Правило, важи в пъти повече.

. . .




Редактирано от Ежко на 31.03.13 23:21.



Тема Re: Конституция на РБнови [re: FilerO99]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано01.04.13 21:24



В отговор на:

За 8те години в рамките на които следвах специалност Право в СУ съм чел Конституцията точно 4 пъти. Примерно вътре пише, че България е социална държава. На практика впоследствие като чета законите който уш са върху основата на същата тази Конституция виждам едно огромно разминаване...



Проектозаконите не се пишат, а се получават от Световната банка и МВФ и само се превеждат на български и се дават на случайно попаднали в НС за да не бие на очи или се прекарват през Министерски съвет под формата на "постановления".
Дори промените внасяни са по препоръки на мозъчният тръст на СБ и МВФ според конкретната степен на прилагане на техния времеви алгоритъм за България.
Проверено!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.