Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 15.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво мислите за протестите?  
Автор lenticularis ()
Публикувано22.02.13 00:01










Тема Re: Какво мислите за протестите? [re: lenticularis]  
Автор The Fifth Element (indigo blue)
Публикувано22.02.13 02:45



Взе ми темата от клавиатурата.



Правителството подаде оставка. Вчера в парламента е имало големи дебати и чух че били изнесени шокиращи факти. Както изглежда ново правителство и да има то ще е служебно и ще се отива на предсрочни избори.

Протестите от протести срещу високите сметки за тока прерастнаха в протести срещу едва ли не всичко и хората искат смяна на системата. Протестиращите не искат на чуят за партии, обаче май искат да участват в изборите, но това няма как да стане без актуална действаща партия.


Стресирани и гневни хора искащи рестарт едва ли не на всичко и то сега веднага. И сякаш имат намерение да протестират докато това се случи, ако ще и със седмици да е . Също така май взема да им става навик на другия ден отново да са на протест, защото протестите завършват с ' утре в 6 отново' .

Варна води парада по масовост на протестите.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Хубави протести станаха. [re: lenticularis]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано25.02.13 10:01



Но неолибералите разводниха искането, което беше конкретно разумно и много полезно.
Все пак, надявам се, че ще произтекът положителни промени.



Тема Re: Какво мислите за протестите? [re: lenticularis]  
Автор 3292 ()
Публикувано25.02.13 12:20



Протестите са заради беднотията, а ГЕРБ се измикнаха не само и точно заради тях. Направили са си съвсем точно сметката. Никой не може да вдигне стандарта за няколко месеца, идват избори, сеидетели сме и на подло ритане по кокалчетата. Оставката им е изгодна, и се възползваха.



Тема Re: Какво мислите за протестите? [re: 3292]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано25.02.13 12:55



Не мисля, че вече е толкова изгодна.
Исканията са икономически, а не политически.
Нищо не е чудно, това да доведе до смяна на системата на управление.



Тема Както чета пропагандата... [re: lenticularis]  
Автор Cв.Ckpoмни (стар клубар)
Публикувано25.02.13 17:37



Ако вярвам на каквото чета от Запада, българите протестират срещу 13% покачване в цената на тока, и защото са навикнали на безбожно евтин ток от "комунистическо време", и защото са най-бедните мизерници.

Нито думичка за надчисляванията и "грешките" в отчитане ток употребата, нито думичка че надчисляванията включват възвръщане на "мрежови загуби" (като примерно неплащащите цигани), нито думичка че "комунизмът" завърши преди 24 години. Що се отнася до българите като най-бедните мизерници, това е задължителна лепка към всяко споменаване на България. От ново, нито думичка че българинът, ако му сметнеш общия имот спрямо общия дълг, изглежда доста по-богат от, примерно, американеца - който дължи в пъти повече от колкото притежава; един вид има различни начини за изчисление на кой беден и кой богат, и всеки начин карикатуризира хората по пропагандно-желан начин.

С други думи, българските протести бъркат в канала на западняшкия "пазаризъм", и се търси начин причината за протестите да бъде разводнена и отмита.



Тема Re: Какво мислите за протестите?нови [re: ALONE911]  
Автор 3292 ()
Публикувано26.02.13 00:01



Исканията са социално-икономически, което също е политика. Бягството на правителството провокира и засилва политическа криза. Нищо не се прави без интерес. Трябва да мине време за да видим ефекта, и тогава ще видим кой до колко си е направил сметката.

Аз твърдя, че ГЕРБ сега губят и се опитват да спасят каквото може. Не съм социолог или политолог, ами съдя от житейски опит - зная ли дали съм прав?

Редактирано от 3292 на 26.02.13 00:03.



Тема Re: Какво мислите за протестите?нови [re: 3292]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано26.02.13 09:01



Според мен също ГЕРБ вече губи.
Ситуацията не беше оценена добре и вместо "предизборна кампания" се преобърна в загуба. Отнася се за всички партии.



Тема Re: Какво мислите за протестите?нови [re: ALONE911]  
Автор 3292 ()
Публикувано26.02.13 11:27



На всеки е ясно, че ГЕРБ губи. Опитват се да минимизират загубите, но дано се прецакат още толкова!



Аз лично се радвам за краха на ГЕРБ. Няма нищо повече което да мразя от мутри и милиционери. А те са точно това. Повръща ми се от тях. Поживях 4 години в мутро-ландия, че и повече, по воля народна. Не ми се ще повече. Да горят в ада! FUCK!

Редактирано от 3292 на 26.02.13 11:30.



Тема Re: Какво мислите за протестите?нови [re: 3292]  
Автор ALONE911 (пристрастен)
Публикувано26.02.13 11:35



Просто да се радвам защото е ГЕРБ - не.

За "мутри" поне по моите разбирания за съдържанието на тази дума - да, но далеч не мога да твърдя, че ГЕРБ и другите партии са всички мутри.
За полицаите съм против. Просто там ясно личат двата полюса, но население което не си уважава органите на реда е трудно да се каже, че трябва да бъде обединено в държава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.