Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ужасно ли те е срам? [re: exaybachay]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано21.02.13 15:56



Аз имам зад гърба си достатъчно години обучение да защитавам България и да положа живота си за нея ако се наложи. Така че нямам никакво съмнение, че и в най-екстремна обстановка чувството ми за дълг не би ме подвело. А за твоите воайорски желания ще кажа следното:
Няма и да видиш, беззаветна шматко безполезна, защото ще си духнал от България (ако вече не си духнал) при първия повей за риск на скъпоценната си до пълна безполезност кожица.



Не само образованието ти го няма никакво, за да не знаеш един от култовите цитати на българската литература, но и аналитичните ти способности са под всякаква критика, че дори не си успял да засечеш горещата точка на пререканието между Ежко и мен. А именно, че е неприемливо да се вменяват на един цял народ, особено този на който принадлежиш негативни черти.
Това че ти си имаш ниско мнение за себе си и за мен; а аз за мен имам високо мнением, а за теб ниско до степен презрение си е съвсем отделен въпрос в който характеристиките на българския народ като цяло нямат място.



Тема Re: Ужасно ли те е срам? [re: Ceтит Бaгaин]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано21.02.13 16:35



Излез от пещерата си пещерняко и първо осъзнай, че пишеш на компютър - от тук може би лесно ще се досетиш, че където и да ида, няма да ми е много трудно и невъзможно, да следя твоите героични действия. Тези - както ги наричаш - "култови" цитати на българската литература, пречупени през призмата на мижавия ум на скотовете, като тебе, биват опозорени и изопачени. Апатично-утопичните представи, в които си затънал, говори единствено и само за липсата на трезвост в твоето съзнание, респективно и за несъстоятелност на малоумщините, които ръсиш на едро, но за сметка на това с патос и плам. Разбираемо е в безсилието си, да търсиш всякакви начини за мъст срещу виновниците, които задължително ще са "другите", но никога и ти самия, ала си до тук - много ти се иска, но не ти стиска. Лесно е да пишеш това, което ти се иска, обаче ти е малко по-трудно да напишеш това, което можеш да направиш реално - тъкмо за това цитираш авторитети, които са тоооолкова далеч от теб, че така изглеждаш само още по-жалък - а трето и четвърто ти е буквално невъзможно да напишеш това, което в действително правиш на практика. Така, че багажа ти е за толкова - да лаеш срещу вятърни мелници, мислейки ги за демони, а себе си за герой и патриот.

Относно казуса на Ежко - макар рядко да съм съгласен с него, в случая съм напълно съгласен. Всеки път гледам един и същи филм - хора, които искат нещо, но не знаят какво, как да го постигнат и какви ще са последствията, иначе са от професор по политология нагоре: всеки обяснява какво не трябва, но не казва какво трябва, всеки знае кой да изгони, но не и кой да покани на негово място, като нямаш алтернатива, къде изобщо си тръгнал да лаеш. Утопичните ви представи, как ще дойде рицар на бял кон и ще оправи държавата са инфантилни, нещастни и невъзможни - трябва да си кьорав и тъп, за да си вярваш, че интелигентни и кадърни хора, ще влязат в политическия елит на България, този филм беше валиден преди повече от 10 години, но вече няма да стане. За съжаление или не, правителството на Борисов е най-доброто, на което сме способни в момента и като държава, и като народ - повече от това, сори, ала вече нямаме капацитета и скоро няма да го имаме.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема РипамЗаСтола, рече чилякът [re: Ceтит Бaгaин]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано21.02.13 18:14





Готов съм за министър-председател. Това смело изказване направи лидерът на РЗС Яне Янев в кулоарите на парламента.




. . .




Редактирано от Ежко на 21.02.13 18:18.



Тема Я и аз да се изкажа ... [re: exaybachay]  
Автор jericho941f ()
Публикувано21.02.13 19:49



..........."За съжаление или не, правителството на Борисов е най-доброто, на което сме способни в момента и като държава, и като народ - повече от това, сори".......

Да ти кажа приятелю , според скромното ми мнение си прав.

и още по прав

.........."Всеки път гледам един и същи филм - хора, които искат нещо, но не знаят какво, как да го постигнат и какви ще са последствията"......

Но искам да опонирам на някои други колеги съфорумци и твоя пост ми се стори най-подходящото място.

Вие не виждате ли , или не разбирате ли какво се случва ???????

Народа пак е на пързалката , каква победа , какви промени , какви граждански квоти ????
В момента в който "гражданските квоти" ги допуснат до кръглата маса и те стават част от статуквото. Това е въпрос на система , а система се сменя САМО по 1 начин и до момента не е измислен друг !!!!!!!
(Няма да споменавам начина , щото е наказуемо)

Някой гледа ли протестите от тая вечер ?

200 души в Благоевград
1500 във Варна , като за малко не са се сбили кой да води Бащина дружина
В София не знам , но не повече от 1000
В Пловдив 500 и май това е всичко.

Вързаха и пак изпързаляха народа.

Използваха енергията от първите дни и

ЗА БОГА
200 души от агитката на ЦСКА свалиха правителството.

Сега като падна правителството и агитките си свършиха работата и се изтеглиха и останаха честните протестиращи , които не могат 2 думи да вържат на кръст и да формулират какво искат.
Сега вече могат всяка вечер да си протестират и да си зеят по улиците (стига да не прекаляват) , полицаите няма да се уморят да висят до тях щото са на работа 24 часа , после 1 ден почива , после 1 ден редовна смяна , демек за това им се плаща , ще започнат едни въртележки с конституционни процедури , връчване , оттегляне на мандати , юридически и конституционни дебри , а междувременно на "суверена" , или НАРОДА ще му излязат февруарските сметки за ток , после до края на март данъците , на банките пък хич не им пука кой е на власт и кой е суверен като имаш кредити , така че ......
Е затова сме били 200 години под гръцко иго , 500 години под турско и сега ще видим колко под европейско.

Ще видим в Неделя как ще е , но в момента в който дойде служебния кабинет и ще заиграят палките , щото демокрацията е хубаво нещо , но и анархията не се търпи. И смятам че е правилно !!!!

Още в "Под Игото" Вазов го е показал ....."И на площада остана само Мунчо ....." и прочее , дето и турците не са искали да го убият щото е луд ....

Били пострадали 7 души и 3 полицаи.
Големите сблъсъци.
По тази система в развитите демокрации в Гърция трябва сутрин и вечер да сменят правителство , в Испания всяка седмица , а в Италия всеки месец.

До тук играта е ясна , лично мен ме терзае въпроса ,
КОЙ ???

Бойко ли си го направи това сам за да запази рейтинга , щото още 4 месеца до редовните избори ще бере само негативи и атаки и ще върви надолу ?????

Червенокожите ли му скроиха шапката че почнаха да вадят неща от енергетиката където най ги боли щото от там папкат ? ????

Версията "Пеликан" ли че го подхлъзнаха европейските партньори ??????

Все някой Е , но този НЯКОЙ не е НАРОДА

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Я и аз да се изкажа ... [re: jericho941f]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано21.02.13 20:42



Куриоза е пълен - революционерите се оказаха хероинаджии и футболни хулигани, като виждам кой и как почва старта на "промяната" не ми се мисли, какво ще е продължението, ако ще е в същия дух и атмосфера ...... трудно ми е да проява разбиране, към подобен мазохизъм.

И не, че нещо, но дори в някои форуми засичам, как футболните дебили се вживяват, като герои в момента - пишат си го съвсем открито и гордо. Протеста, както си беше замислен и както започна, беше повече от добре (като за нас разбира се) - с изцяло икономически, а не политически цели, мирно, културно, демократично и реални резултати, и положителни ефекти от него, щеше да има, а сега какво? Едно нищо - хаос, безпорядък и затъване пак в безсмисленото политиканстване, и това заради шепа малоумници, които спасявали България .... Абсолютно никой не беше излязъл да протестира за оставки, за сваляне на правителството, за предсрочни избори и подобни - събитията се развиха толкова бързо, че във Варна, дори не успяха да платят о време на сганта, да ходи да внася размирици, разликата м/у София и Варна бе очевадна, на едното място беснеят, на другото си хортуват с ченгетата.

Сега лудостта и глупостта се развърза - едни искат високи заплати, други искат ниски данъци, трети високи пенсии, четвърти национализация, пети "Исландски модел на управление", шести "Швейцарски модел на управление", седми "всички на съд", осми "да разкрием досиетата", девети "не искаме партии" и изобщо тъпанарщина на поразия.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Я и аз да се изкажа ... [re: exaybachay]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано22.02.13 08:41



+1

има наука която е цтапила не на две величини-матеря и енергя, а на три величини-плуц интелект


Тема Това има впредвид и Е. Сугарев [re: Ежко]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано22.02.13 12:22



В единомислие сме с г-н Едвин Сугарев. Да се молим Богу хората да се вразумят. Иначе:

Едвин Сугарев, в-к 168 часа:

Ами сега ?

Източник:




Уличните протести успяха. България може да ликува – “събудените” българи успяха да свалят правителството. Тиранът падна, милиционерската държава отиде в историята. Остава само ликуващите да си зададат един въпрос – ами сега?

Ами сега ето какво: на власт идват БСП и ДПС. Плюс Кунева или плюс националистите. Идват с големия шлем и порционите, със заменките и комисионните, с левия си завой (към Кремъл), с октоподите и наглите си. Това е единствения валиден отговор на този въпрос, който уличните бойци можеха да се зададат, преди да подхванат бойните песни “Боят настана, тупат сърца ни...”

И така, правителството падна. Аз също би трябвало да се радвам: имах доста несъгласия с това правителство – от естетически, етически и политически характер. Когато е трябвало, не съм пестял острите думи по негов адрес – и особено по адрес на неговия премиер.

Няма как да се радвам обаче. Защото зад възгласите на доволните от края на това управление се долавя и едно потайно потриване на ръце. Защото успяха не хората, които протестираха, а

хората, които си правеха сметка да използват техните протести.

И защото това, което видях вчера като визии от софийските улици, имаше много малко общо с представата за народното недоволство от сметките за ток.

Всъщност самото то се изпари яко дим, ескалира в искане на оставка на правителството. Хората, които хвърляха камъни и бомбички по полицията, които обръщаха боклуджийски кофи и трошаха полицейски автомобили, нямаха нищо общо с каквито и да било достойнства. Този протест изглеждаше така, като че ли футболните хулигани на Дучето бяха пуснати да вилнеят, дискретно подкрепяни от бригадите на Трактора.

Само изглеждаше ли? Или направо си беше така?

Случайно ли тези протести определиха като своя цел национализацията на електроразпределителните дружества – веднага след като конгресът на БСП си постави същите цели? (Какво пък, там разбират от национализация – имат натрупан ценен опит още от 1944 г.)

Случайно ли се получи такъв впечатляващ синхрон между искането за оставка на правителството от страна на социалистите още при първите протести – и ескалацията в исканията на самите протестиращи, които набързо забравиха за сметките за тока – и започнаха да скандират: “Дянков падна, Бойко е наред!” (Сега падна и Бойко, попарата е сервирана, време е за сърбане.)

Случайно ли Сергей Станишев още преди месеци предупреди,

че ако това правителство не си тръгне доброволно, има и друг начин да си отиде.

(Другият начин го видяхме. Граждански протести – провокация – кръв по паважа – оставка.)

Най-голямата ирония в случая е, че постигнаха целите си тъкмо онези политически сили, които носеха пряка отговорност за липсата на справедливост, мизерния живот и омерзителното забатачване на българския преход към демокрация.

Нека се вгледаме например прословутите сметки за ток. Защо се повишаваха токова екстремно сметките на потребителите? Заради кожедерите-монополисти ли? Не. Заради простия факт, че НЕК, която е монополист в продажбите и доставката на тока, е най-големия длъжник в държавата и се крепи на ръба на фалита – със задължения над 2,2 милиарда лева.

Защо са натрупани тези задължения? Ами поради две взаимосвързани причини. Първо – заради налудния проект за скроеж на АЕЦ “Белене” – който е икономически налуден, но корупционносъобразен – защото чрез него парите – тези близо два милиарда, прахосани за беленския гьол, се преляха в джобовете на енергийните олигарси, които

до един са свързани с БСП.

И второ – защото “евтиния” ток, дето го бил произвеждал АЕЦ “Колодуй”, го продаваше не НЕК, продаваха го зад граница с огромна печалба същите тези олигарси.

С чия подкрепа се ползваха те? Ами помислете си

само – тяхната партия превърна строежа на “Белене” в крайъгълен камък на политическата си програма.

И сега какво? Ще се върнат на власт и ще строим пак светлото си ядрено бъдеще.

Токът в България бил твърде скъп? Не, всъщност реално е най-евтиния в Европа. Проблемът не е в сметките, проблемът е в доходите, спрямо чиято мизерия тези сметки са несъразмерни.

Ще намалеят ли те, ако ЕРП-тата станат държавни. Не, няма да намалеят. Разходите за поддържане на техните машинарии и работна ръка са били далеч по-големи, когато същите тези дружества са били държавни. И между впрочем и тогава цената на тока е вървяла неотклонно нагоре.

Защо така ли? Ами така става, като държавата е монополист. И като енергетиката е изцяло нереформирана система, която се използва за корупционни схеми и чрез която се пълнят черни партийни каси.

Тези разходи могат да намалеят може само ако държавата тръгне да спонсорира производството на ток, за да предотвратява избухването на спонтанни огнища на недоволство. Подобен тип стратегия обаче звучат като сегмент от доктрината Виденов – и водят право към национална катастрофа от типа на тази, в която пропаднахме в края на 1996 г. По-опасна от нея би могла да бъде само една друга стратегия – тази, която обслужва не българските, а нечии чужди интереси. За съжаление случаят е точно такъв. И тъкмо това ни чака.

Чака ни нов коалиционен кабинет (сиреч такъв с размити отговорности), който да отхравна олигарси, да върти обръчи от фирми и да разпределя “порционите” в държавата. Чакат ни разните “нагли” и “октоподи”,

които изгарят от нетърпение БСП да дойде на власт, та да бъдат пуснати от кауша.

Чака ни най-сетне съдбата на руски троянски кон в ЕС – поне докато все още ни търпят там – а сетне ни чака путиновата Евразия.

Това ни чака. Това е отговорът на въпроса “Ами сега?” И това е приносът на всички политиканствующи индивидиуми, които си казваха: чакай сега да свалим Бойко Борисов, пък после ще му мислим.

. . .




Тема Оф топик [re: Ежко]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.02.13 17:26



Да се молим Богу хората да се вразумят.
Можеш ли да покажеш поне един случай в историята на човечеството когато молитвите към Яхве са довели до вразумяване на хората?
Без значение за коя негова секта става въпрос (имам предвид големите секти - юдеи, християни, мюсулмани).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Оф топик [re: bira_more]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано22.02.13 17:33



Шегуваш ли се, 3 милиона да се молят, ще срутят всяко правителство.





Тема Случаят със Сталин - отворил храмовете [re: bira_more]  
Автор Ежко (Бодлидрешко)
Публикувано22.02.13 18:35



Случаите са ежедневни, отак свят светува, само че малцина ги виждат. Има хиряди документирани, начиная от светото Писание.

Ето ти случаят за вразумлението безбожника

Сталин в началото на войната.


". . . Три века по-късно иконата (Казанската чудотворна икона) отново проявила чудотворната си сила в името на спасението на Русия. Това станало в самото начало на Великата Отечествена война, когато фашистките пълчища застанали през вратите на Москва.

През 30-40 години православен митрополит в Ливан бил Илия, със светското име Караме. Още приживе го смятали за светец. Той съблюдавал най-строг пост през цялата година, по цели седмици живеел като отшелник в пещерите, прекарвайки времето в молитви, почти без сън.

През юни 1941 година патриархът на Антиохия Александър ІІІ призовал всички християни по света да помогнат на попадналата в беда Русия, подложена на нападенията на пълчищата на Антихриста. Митрополит Илия чул призива на патриарха по радиото, след което се спуснал в подземната планинска църква, паднал на колене пред иконостаса,

и започнал да се моли на Божията майка
.

Той молел тя да му даде съвет: как той, роденият в арабския Изток, без да е видял Русия нито веднъж, но ненавиждащ злото, може да помогне на далечната християнска страна.

Минали няколко дни. И ето, изведнъж в тъмната пещера, където се намирала подземната църква, изведнъж станало светло като в ясен слънчев ден. Явила му се Богородица и му обявила какво трябва да направи в тези критически за Русия дни. Преди всичко, трябвало да донесе до властите в Русия, че те следва да отворят всички православни храмове в страната, а свещениците да освободят от затворите.

В Петербург копие на чудотворния лик донесъл основателят на града, император Петър І. Оттогава тази икона е една от най-главните светини на града. До революцията иконата се намирала в Казанския събор, а сега образът на Казанската икона на Божията Майка се пази в Княз Владимирския събор в Санкт-Петербург. С молитви пред иконата на Казанската Света Богородица градът е бил спасяван не веднъж от вражеско нашествие. Копие от петербургската икона се намира в Свето Троицкия събор.

И още: трябва да се молят на двете Казански икони на Божията майка - тази, която била в Москва в Богоявленския събор, и на другата, не по-малко стара - във Владимирския събор в Ленинград. С втората икона трябвало да се обиколи града, за да не влязат германците в него. И още. След войната, която обезателно ще завърши с победа на руснаците, митрополитът от Ливанските планини трябва задължително да замине за Съветския Съюз и да разкаже как точно е било всичко. Ливанският митрополит изпълнил нареденото от Богородица. По международни църковни канали той успял да изпрати записка за своето видение в Русия, но - което било още по-трудно - уредил да я препратят на самия Сталин в Кремъл. Кой и как е сторил това, и досега е неизвестно.

Любопитни са сведенията за реакцията на Сталин на посланието на Божията майка. Той като че ли се отнесъл към него достатъчно сериозно и поръчал на своя секретар Поскребишев да изясни всичко, което касае чудотворната икона, и конкретно историята за спасението на Москва. Скоро му доложили, че действително през 1612 година опълчението на княз Пожарски влязло в Москва и освободило града от поляците, които се затворили в Кремъл. Князът не искал да ги изхвърли оттам с щурм, страхувайки се че ще пострада святото за цяла Русия място, особено Кремълските храмове. Затова било решено да се обиколи Кремъл с Казанската икона на Богородица, молейки се той да остане цял. И това въздействало: поляците обявили, че са готови да напуснат Москва.

Сега е трудно да се възстановят всички подробности около това какво е последвало, когато "вождът на народите" е научил историята на чудотворната икона. Известно е само, че в Богоявленския събор на обсадената столица бил отслужен молебен, а след него и литийно шествие с изнасяне на Казанската икона. Такава церемония се състояла и в Питер.

Според мнението на вярващите, именно застъпничеството на Богородица изменило хода на събитията на съветско-германския фронт през зимата на 1941-1942 години. Във всеки случай, от гледна точка на военните историци, случило се е нещо невероятно: хитлеристите, съсредоточили под Москва и Ленинград огромни сили, така и не могли да превземат руската столица. Нещо повече, в битката под Москва руснаците не само удържали града, макар че по численост противникът ги превъзхождал, но и това била първата им голяма победа над чуждоземните окупатори. Натрапва се едно обяснение: че точно това е бил Божият промисъл.

Във всеки случай, само по този начин може да се обясни странната постъпка на Сталин. Воинстващият безбожник, който в младостта си е учил в семинария, но я напуснал и престанал да вярва в Бога, изведнъж поканил в Кремъл делегация на Руската православна църква.

Събитието при това става почти веднага след победоносното завършване на Курската битка, след която започва преломът в хода на войната!

Може да се предположи удивлението на охраната на Върховния главнокомандващ, когато на 4 септември 1943 година заедно с генералите със златни пагони в кабинета на Сталин влизат и трима свещенослужители в църковни одежди:

митрополит Сергий, митрополит Ленинградски Алексий и митрополит Киевски Николай.


Срещата била дълга, макар че в печата за нея изобщо не се споменава. Сега, след повече от половин век става очевидно, че тя е станала съдбоносна за всички религиозни общности в СССР: по време на войната в безбожната държава, където образът на Спасителя бил заменен с портрети на "вожда на всички народи",

били отворени стотици църкви.

А самият Сталин започнал редовно да се среща с видните православни иерархи. С държавни ордени и медали започнали да награждават свещеници, които преди това, в най-добрия случай отправяли в лагери. Според слухове, през годините на войната, Върховният вожд тайно от всички се молел в правителствената си вила пред старинните икони на Спасителя и Богородица. Нима е повярвал? Неизвестно е. Но това, че през 1947 година Сталин поканил в Москва митрополита на Ливанските планини Илия, е факт. Не е забравил, че именно този човек му помогнал за благотворен кантакт с Господа. Преди срещата с ливанеца, вождът провел обстоятелен разговор с патриарха на цяла Русия Алексей, чийто запис е съхранен.

Сталин попитал патриарха:

- С какво може Русия да се отблагодари на Илия?

Негово преосвещенство предложил да се подари на ливанския митрополит старинна икона, панагия - нагръден знак на висшите свещенослужител, и православен кърст, украсен с камъни от различните краища на Русия.

- Цялото ни Отечество по този начин ще може да участва в този подарък,- обяснил патриархът.

Тази идея се сторила добра на Сталин и той заповядал да се поръча изработването на икона на пресветата Богородица и кръст на най-изкусните бижутери, които да бъдат консултирани от църковни експерти.

Цялото висше духовенство посрещнало тържествено в Москва митрополита Илия. Когато му връчвали ценните подаръци, трогнатият гост даже се просълзил и казал:

- Този кръст аз ще поставя на престола на Катедралния събор в Ливан и ви обещавам, скъпи мои единоверци, че докато аз съм жив, той винаги ще бъде там. Завещавам ви и след моята смърт кръстът да остане на престола като символ на християнското единство. А иконата ще заеме своето място в олтара.

След Москва Илия се отправил в Ленинград. По неговите думи, целта на неговото пътуване в Русия му е била определена в самото начало на войната със заповед на Богородица: той трябвало да разкаже как е било спуснато свише спасение на тази страна по милост Божия.

Да се разкаже за това подробно, на глас. Да изпълни обаче волята на святата застъпница докрай той не успял. Не стигнала вяра и решимост на Сталин и неговото обкръжение да направят достояние Божия промисъл в годините на войната. Очевидно, от страх да не обезценят собствените си заслуги пред Отечеството.

На митрополита на ливанските планини било позволено да разкаже за своето видение публично само в един единствен храм - във Владимирския събор в Ленинград (сега отново Петербург). За предстоящата проповед на митрополит Илия официално никъде не било съобщено. Но по някакъв непостижим начин вестта за него се разнесла по целия Питер, дори и извън пределите на града. "В определения ден десетки хиляди души стояха около храма, транспортът спря, всички подстъпи се оказаха заградени, - спомня си протоирей Василий Швец. - Войниците стояха вцепенени и никого не пускаха. Някакси се промъкнахме. Отляво от амвона беше оградено място, там стояха членовете на правителството. Преброихме 42 души. И ето, появи се митрополит Илия, митрополит Григорий и свещенството. Започна тържествената служба."

По време на тази тържествена служба митрополит Илия прикрепил скъпоценно венче към Казанската икона на Божията майка, пазена във Владимирския събор. По същия начин, по който бил сторил това три века по-рано княз Дмитрий Пожарски в Москва. Това свидетелствало, че и втората икона също била чудотворна.

Остава още да добавим, че в Москва със лични средства на първия цар от династията Романови Михаил Федорович бил построен събор на Казанската икона на Божията майка на Червения площад, осветен през 1636 година. Храмът станал един от най-главните московски църкви, а неговият настоятел заемал едно от първите места сред московското духовенство. През 1936 година обаче, точно 300 години след откриването му, храм-паметникът бил разрушен. През 1993 година е възстановен отново със средства на града.




. . .





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.