Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно .....№11 [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано28.01.13 21:35



Разглеждайки необятните простори на интернет-пространството , се натъкнах на две неща , които силно се затруднявам като как да ги определя.

1. В знаменития лондонски пазар за месо "Smithfield" е открит магазин , в който клиентите могат да си напазаруват разфасовани човешки части , крака , уши , ръце , торс , както и вътрешни органи.
Дебело искам да подчертая , че въпросните части всъщност са изработени от животинско месо и не са човешки , но авторите на тази идея са се помъчили да постигнат пълно сходство с оригинала.

Има доста снимков материал на витрините на магазина , но няма да ги посочвам тук линковете.

2. На 16.04.2012 г. Министърът на Културата на Швеция посещава някакво мероприятие , което се провежда в "Музея на модерното изкуство в Стокхолм".
На клипчето има нещо като шведска маса и министъра с удоволствие яде женски бутафорни гениталии от шоколад може би ....
Всъщност речника ми е беден да опиша цялата сцена , в смисъл че не мога да вдяна що за модерно изкуство иде реч и какво е посланието до драгите зрители.
Оставям на Ваша преценка




В началото мислех да напиша нещо шеговито по клипчето и снимките , но не ми хрумна нищо .........

Явно съм отживелица и трудно ще се преформатирам под европейските морални ценности. Възможно е за децати ми , внуците и да стане , но за мен няма да е


SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно .....№11 [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.01.13 08:37



Приеми го така(сега ми хрумна): това може да е първа стъпка към "нормализация". Просто махалото отива много рязко в другата горна точка.


Инак, линка няма да отварям, описанието ти ми стига.

Булсадкома са мизирабъли.БТВ-има тежест във т4ожбина.бг-семеиства ве4ерят тихо прет БТВ

Тема Re: Интересно .....№10 [re: jericho941f]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.01.13 11:20



ще храним чуждите (да се надяваме европейски) армии
.............................

Да се надяваме наистина...



Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Интересно .....№11 [re: jericho941f]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.01.13 11:22



На клипчето има нещо като шведска маса и министъра с удоволствие яде женски бутафорни гениталии от шоколад може би .
.............................

Ама те режат от негърка...


Много политНЕкоректно.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Интересно .....№10 [re: ARlZE]  
Автор jericho941f ()
Публикувано29.01.13 13:44



А дано , ама надали

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Интересно .....№12 [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано29.01.13 20:18



Специално за Киро като ценител на теориите за конспирацията ....



Камион с МАСОНСКА символика е засечен да транспортира пластмасови ковчези в УСА





SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно .....№13 [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано31.01.13 15:48



Интересно развитие на събитията от към братска Северна Кореа.

От полунощ на 29-ти того , в Северна Кореа е въведено военно положение.

Предполага се , че това положение е въведено предвид на заявената готовност на С.К. да проведе изпитание на подземен ядрен взрив.
Като евентуални дати се смятат 16-ти Февруари - рождения ден на Ким Чен Ир , или 25-ти Февруари - ще се проведе инагурацията на южнокорейския Президент Пак Хе.

Лично аз се отнасям със симпатии към тази ошмулена държава (в смисъл че са по зле и от нас) , и по точно към нейния непукизъм и постоянния и стремеж да показва една общоизвестна конфигурация от три пръста и на Запад и на Изток и да тормози сего - силните на Деня.....

Обаче !!!

В последните десетилетия наличието на ядрени оръжие се възприема повече като признак на стабилност , нежели на агресия.
Като пример Русия-НАТО- Китай , Индия-Пакистан , Китай-Индия , всеки държи другия за тъшаците и ще не ще трябва да се преговаря.

Като дисбаланс може да се приведе примера за наличието на ядрено оръжие в Израел , което подтиква Иран да работи в тази посока и това създава огнище на напрежение в този регион.

Появата на ядрено оръжие в С.К. + успешното изстрелване на ракета (казват че е до към 3000 км. обсег) се явява точно такъв дисбаланс.

Въпрос на време е корейците да направят ракета с обсег 7-8000 и да достигнат до територията на САЩ и съм повече от сигурен , че последните няма да допуснат такова положение , дори и хипотетично да бъдат застрашени от непредвидим режим който нито се кара нито се води.

В случая подобно развитие на ситуацията е неизгодно и за Китай , който се явява нещо като съюзник на С.К.
Маневрите които прави това нахално джудже само дразнят САЩ и Япония и ги кара да увеличават военното си присъствие край китайските брегове и нарушават и без това крехкия баланс.

Започнат ли мерките против С.К. това положение е неизгодно и за Русия , доколкото САЩ могат да решат да приключат веднъж завинаги този проблем по какъвто и да е начин , а една радиоактивна пустиня на границите на Русия никак няма да им хареса , и то в непосредствена близост до териториите по които се гласят да правят тръбопроводи към Китай.......

Интересно развитие , но ако направят този ядрен опит , то ми се струва че това ще е края на доктрината чух-че



SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно .....№13 [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано01.02.13 09:10



+1 : )
С интерес чета всичко, написано от теб и като те чете човек, няма за какво да се хване да се заяде, дори да има мерак


Направо се притеснявам да не вкараш и някой рвптилоид, че ще се наложи да се замисля



Тема Re: Интересно .....№13 [re: Киро]  
Автор jericho941f ()
Публикувано01.02.13 09:45



Знаеш ли .....
По повод на гущерите , в младите си години бях литнал и в тази посока.
Но това беше в стремежа си да дам някакво логическо обяснение на алогични процеси за които не намирах смислено обяснение.
Сега от разстоянието на годините стигнах до извода , че става дума за пари.
Ако все пак има гущери , явно по психология много се доближават до хомо сапиенс , щото каквото и да става по света накрая опираме до парсата ....

Като наблюдавам как се движат военните конфликти по света , без всякакви конспирологични теории , само взимам една плоска карта на света и с моливче отбелязвам поредното огнище на напрежение и винаги установявам че по средата се намира я някое тръбопроводче , я някое месторождение природно.
Чак ме хваща страх за Южен поток , щото и без него си живеем криво-ляво добре.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Интересно .....№13 [re: jericho941f]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано01.02.13 10:07



Човек ако не мине през гущерите... все едно нищо не е минал



\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.