Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно .....№40нови [re: jericho941f]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано17.09.13 09:56



Според теб колко е резонен въпорса кой ще подкрепят с базата си у нас новите братушки....

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Интересно .....№40нови [re: portal]  
Автор jericho941f ()
Публикувано17.09.13 12:15



Не разбрах добре въпроса , но ....

1. Ако имаш предвид , дали ще подкрепят нас в смисъл да ни защитят от външно нападение , ще ти отговоря така.

Новите Братушки имат у нас де-факто 3 бр. бази , от които 2 се използват и 1 стои в резерва.
Използва се въздушната + полигона.
Скоро мина една мъглива информация , че на полигона в Ново Село сме се съгласили да обучаваме , по точно да се обучават не от нас , новите ЛИБИЙСКИ въоръжени сили. Сега , дали това е влязло в сила и дали в момента има такива екзотични люде не е ясно и няма кой да ти каже.

Въздушната база е предназначена за използване предимно от самолетите-цистерни , които зареждат бойните изтребители над Грузия и Близкия изток. т.е. логистична е базата и по определение не може да ни защити от нищо.

2. Ако имаш предвид , дали ще ни защитят от хора подобни в показаното клипче....

Миналия месец дадоха пълен ОВОЗ на проекта "Южен Поток" , което означава че ще започне да се строи всеки момент и няма вече никакви пречки за това.
В този случай Базата на Новите Братушки не само че няма да ни защитава , а ще играе роля на команден център на въпросните "мили хора" от клипчето , които ако забелязваш тенденцията, имат навика да се налагат възгледите си изключително в райони през които преминават газопреносни тръби.

Нали не искаш да повярвам , че след като ловят х 100 сирийски бежанци на ден , 90% от които са мъже в наборна възраст (18-40 год) и че те са преминали през цяла Турция нелегално , в някои случаи влачейки жени и деца , бохчи и вързопи и турските служби не са ги усетили ?
Айде молим ....

В момента тече насищане на пространството в България с радикални елементи , организирано и целенасочено. Кой и как ще ги използва , един Бог знае.

В този ред на мисли и аз имам един риторичен въпрос.

Ако тази тенденция се запази , то 30 дни х 50 души средно на ден = 1500 души на месец.
6 месеца х 1500 души = 9000 бежанци от които 1/3 жени и деца = 6000 мъже , от които минимум 3000 притежават реален боен опит в граждански войни , изповядват сунитски ислям (какъвто е и нашия си в Родопите и Делиормана) , нямат работа , нямат пари , живеят в лагери , имат претенции, а няма никакъв шанс да заминат по-на запад , или да се върнат обратно. И което е немаловажно , нямат и жени.
Това за жените и каква роля играят като мотивация в бойните действия е съвсем отделна тема и който не е запознат с нея няма да я разбере или да повярва , поне до момента докато не му се стовари на негов гръб , та затова няма да се спирам на нея , просто я посочвам като фактор.

Та , въпроса ми е следния :

Какво правиме след 6 месеца ?

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Редактирано от jericho941f на 17.09.13 12:26.



Тема Re: Интересно .....№40нови [re: jericho941f]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано17.09.13 14:11



Определено нещо се пече под носа ни... Усеща си се просто... а аз съм нямал никакви съмнение относно бежанците... досега никога не са ни били "изпращани" такива... а сега имам бежанци през цяла Турция... отделно от теб съм стигнал до този извод... въпорса е колко бързо и реално колко полицейски сили, които са си бройка , могат да бъдат превърнати във военни, защото на всико е ясно колко от тях са канцелраски мишки и колко наиситна годни... това което ме притеснява е, че тези които управляват ще ни оставят на самотек и колкот можем самороганизация за да няма ефкетивен отпор... казано накратко мисля, че сме купени и проадние отдавна... и аз не съм особен оптисмит за бъдещето на територията ни... след 6 месеца да не се наложи да си купуваме килимчета...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Интересно .....№40нови [re: jericho941f]  
Автор atd112 (член)
Публикувано17.09.13 15:17



Нямам никакво съмнение в съпричастността на турските служби в заливащата ни вълна от натрапници. Вчера имаше интересна новина - южно корейски граничари застреляли кореец опитваш се да избяга в Северна Корея. Като махнем набиващата се на очи забрана за напускане на "свободния" свят, има явна разлика в охраняването на границите.



Тема Re: Интересно .....№40нови [re: portal]  
Автор atd112 (член)
Публикувано17.09.13 15:27



Абсурдно е да разчиташ на милиционери да свършат каквато и да е работа. Те не са ставали милиционери за да работят, ако ме разбираш, а още по-малко да си рискуват живота.


Иначе нашата армия е 2000 войника от които половината по мисии навън. От друга страна опцията башибозука да навре лопатка в задника на Боко и да отреже зелките на елита е повече от примамлива за народа. То така е и паднала Българи под турско робство, турците са предлагали по-справедливо управление и никой не се юрнал да се бие за болярите.

Редактирано от atd112 на 17.09.13 15:37.



Тема Re: Интересно .....№40нови [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано19.09.13 16:35





'Земеш да се окажеш прав....



Тема Среднощен бунт на сирийски бежанци заради смърт нанови [re: Киро]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано20.09.13 09:25






Май няма да чакаме 6 месеца да ескалират нещата...

Редактирано от portal на 20.09.13 09:26.



Тема Re: Среднощен бунт на сирийски бежанци заради смърт нанови [re: portal]  
Автор jericho941f ()
Публикувано20.09.13 10:49



Те сирийците се бунтуват , щото си мислят , че линейката е закъсняла понеже нещо ги мразим , че ги дискриминираме.

Може би някой трябва да им обясни , че тука по принцип така си мрем и живеем в строго съответствие с дарвиновата теория за еволюцията и естествения подбор.
Оцелява само най-силния и приспособимия вид.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Интересно ..... №41нови [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано20.09.13 19:41



Предлагам на Вашето внимание изпълнение на самодеен детски оркестър от Северна Кореа.



По моя любителски превод , текста който пее момиченцето солист е следния :

........"Нашият свободен народ се смее над вашите президенти. Може и да са различни по цвят на кожата, но всички са еднакво глупави. Заплашвате Велика Корея, Но не знаете, че ние сме ви приготвили подарък. Той ще долети при вас през океана и ще ви изравни със земята. Пукни, проклета Америка! Вашите тлъсти телеса, Натъпкани с хамбургери ще се превърнат в локви мас, в която ние ще забием нашите флагове!" ...............



P.S. Всъщност превода не е мой , взех го назаем от агенция "Блиц" , доколкото може да се вярва на техните специалисти по северно-корейски език.



SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно .....№42нови [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано04.11.13 11:20



Интересно филмче .....
Достъпно , разбираемо направено , с чувство за черен хумор.
Кеф Ви на английски , кеф Ви на руски , за всеки вкус и възможност



Няма да разказвам кой е убиеца , който се чуди как да утрепе половин час , приятно гледане




SI VIS PACEM PARA BELLUM


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.