Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Интересно ..... №37нови [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано24.05.13 19:43



Чудих се къде да сложа следната подборка на интересни новини от света на развитите демокрации ........ може би трябваше в другата тема за ценностите на колегата , но нека си върви и тук.

И така , да започваме :

1. Американски тинейджър , ученик в средно училище е арестуван по обвинение в тероризъм заради това , че на стената си във Фейсбук , под формата на рап-парче отправил заплахи към Обама и правителството на САЩ.
Заради тази постъпка го грози присъда от 20 години лишаване от свобода.
Младежа е арестуван след като негов съученик е сигнализирал училищното ръководство , а те от своя страна полицията.



2. Ученичка от средно училище в САЩ (16 год) е арестувана по обвинение в тероризъм , след като на урок по химия в ръцете и се е взривила колба при неуспешен химически опит.



3. Във Флорида е започнала кампания , която поощрява хората да докладват в полицията за своите съседи , които НЕ ОДОБРЯВАТ ПРАВИТЕЛСТВОТО.



4. В щата Орегон , по време на междучасие в класната стая в която се събрали учителите нахлуват въоръжени мъже в маски и откриват огън.
За щастие куршумите се оказват халосни , а самата сцена е учение на полицията за ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ на масовите разстрели от последните месеци.
Проблема обаче е , че учителите не са били информирани за това учение , защото всичко трябвало да изглежда реалистично.




5. Американски бизнесмен (52 год.) е задържан на летището в Сан Франциско поради факта , че не е пуснал водата след като е използвал тоалетната в самолета.



6. При щурм полицията адрес на предполагаеми престъпници е убит 61 годишен гражданин , неговата 70 годишна жена е окована с белезници за няколко часа.
Проблема е , че полицията е объркала адреса ........
Е , случва се , де .........



7. Американски Съд излиза с решение , че забранява наемането за работа в полицията на кандидати с ГОЛЯМ коефицент на Ай-Кю.



8. За времето от убийството на Бин-Ладен до момента , 25 души от членовете на атакуващия екип "Морски котки 4" са мъртви.



9. Американска частна корпорация е въвела нов метод за изчисляване на отпуските на своите служители , като от тях приспада времето прекарано в тоалетната по време на работа.



10. Възрастна американка е изгонена от дома си , който е преминал във владение на банката , защото не е погасила дълга си по ипотеката в размер на 49 долара



11. ..............

Има доста още интересни извадки по отношение на демократичните нрави , но ме домързя да ги извеждам.
Въпреки това на ум ми идват две неща които мога да добавя към горното.

1. Щастлив съм , че живея в НАЙ-ДЕМОКРАТИЧНАТА страна на света

2. В другата тема за евро-нравите един колега разви тезата , че трябвало да си примиряваме с техните нрави , да се нагаждаме за да живеем по-добре , че сития роб бил по-добре от гладния (перефразирам малко , който иска да го прочете) , но същността е вярна ........

Та репликата ми на неговото мнение е

NO PASARAN !!!!

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно .....38нови [re: jericho941f]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.06.13 19:58



Проучване на щатското National Longitudinal Surveys, проведено по поръчка на тяхното министерство на труда, сравнява различни показатели сред бели (европеидни, non-Hispanic) майки на бели деца и бели майки на деца мулати (т.е. с хиспаник баща).

Проучването създава отчетлив профил на майките на деца мулати, който профил съвпада с широко разпространените стереотипи за тези жени. На първо място те са значително по-ниско образовани (от белите майки на бели деца). Имат значително по-голямо тегло (по-дебели са). Тестовете за персоналност сочат, че те средно са по-големи скандалджийки, по-твърдоглави и неспазващи обещания и споразумения.

Белите жени с чернокожи сексуални партньори са отчетени като по-неатрактивни, по-зле отглеждани и имат повече негативни личностни характеристики. Представят значително по-лошо на тестове, свързани с богатство на речника и лексиката.

For Non-Hispanic White mothers (of white vs. mulatto children) aged 20-24:
Less than HS (средно образование): 16.7% vs. 21.2%
B.A. or higher (бакалавър или по-високо образование): 7.0% vs. 3.2%

For Non-Hispanic White mothers (of white vs. mulatto children) aged 25-29:
Less than HS: 5.7% vs. 11.8%
B.A. or higher: 37% vs. 16.2%

For Non-Hispanic White mothers (of white vs. mulatto children) aged 30-34:
Less than HS: 2.8% vs. 6.8%
B.A. or higher: 54.2% vs. 30.5%

The former are fatter (mean BMI: 27.8 vs. 25.4), dumber (median ASVAB math/verbal percentile: 52.2 vs. 61.1), and bitchier.

According to self-ratings, they are more quarrelsome (по-големи скандалджийки):
3.72 vs. 3.84 (where 1 means quarrelsome and 5 means agreeable)

More difficult:
2.38 vs. 2.13 (where 1 means cooperative and 5 means difficult)

More stubborn: (по-твърдоглави)
3.22 vs. 2.84 (where 1 means flexible and 5 means stubborn)

Less dependable: (не може да са разчита на тях)
1.73 vs. 1.60 (where 1 means dependable and 5 means undependable%2

Не питай управника защо е простак, питай себе си защо е управник!


Тема Re: Интересно ..... №39нови [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано29.08.13 09:42



Мдааа ......

Беше ми омръзнало да ровя и да предоставям на Вашето внимание всякакви новости от живота на либералния демократичен свят , към който сме се устремили с гигантски крачки , но не мога да пропусна тази статия в британския "The Telegraph".



За драгите съфорумци които няма да си направят труда да пуснат статията през он-лайн транслатора пояснявам в резюме :

........"В статия публикувана в списание "Медицинска етика" - издание на Оксфордския университет , двама видни учени и деятели на университета привеждат научни аргументи в полза на това , че при нежелание на родителите да отглеждат дете , то може да бъде умъртвено до 2 год. възраст , като това не се води убийство , а се води "послеродов аборт" , защото до 2 годишна възраст човек още не се е оформил като личност и не се различава от плода в утробата" ..................

От себе си ще добавя , че за момент вече си бях помислил , че след легализирането на гей-браковете и официалното със закон премахване на понятията "майка" и "баща" в ред европейски утвърдени демокрации , че след като гледах по шведската телевизия пряко в ефир един водещ да опържи и изяде месо от корема на друг водещ (което се вика канибализъм) и че нищо няма да ме изненада повече , но уви ........

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно ..... №39нови [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.08.13 13:20



Удоволствие е да ти чета тая тема, поне на мен никак не ми омръзва, тъй че...се съобразявай



варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Интересно ..... №39нови [re: Киро]  
Автор jericho941f ()
Публикувано29.08.13 13:50



Абе съобразявам се ...... понякога си викам да не обръщам внимание , но всичко си има граници .... даже и съобразяването.

От моята гледна точка нещата стоят така :

Какво имаме на входа на тези процеси ?

- Демократични либерални ценности - добре

- Права на човека - добре

- Пътуваме без визи - добре

Друго не се сещам , ако се сети някой от тукашните съфорумци-либерали да добави

Какво имаме на изхода на тези процеси :

- Гей бракове - по същество разрушаване на семейството като институция

- полово възпитание на децата от 8 годишна възраст и отмяна на термините "баща" , "майка" , "момче" и "момиче" - по същество след 1 поколение =25 години на изхода имаме абсолютно егоистични дегенерати които се интересуват само от собственото си либерално АЗ

- Легално в ТВ ефир човекоядство - по същество сваляне на някаква психическа бариера в съзнанието на човек , което не ми е ясно с какви цели се прави

- Навлизане на термини като "хуманитарни бомбандировки" и "принуждение към МИР" - за Бога взаимно-изключващи се комбинация от думи , които са способни да доведат всеки нормален човек до шизофрения , по принципа на подмяна на понятията за "добро" и "зло".

- От последната статия , опити за либерално - научно доказване , че ако се умъртви болно дете (от Даун примерно) , до 2 годишна възраст , това не се води убийство , а "следродилен аборт" - по същество това е умалено копие на фашистката доктрина за унищожаване на непълноценните индивиди ....... сега до 2 год. възраст и ако мине номера - после до 20 , а после всички които са "непълноценни"

Кире , ако помниш , преди година имахме една дискусия на тема нещо накъде се променя света. Тогава бях споменал , че на едно място прочетох определението "либерал-фашизъм" ......

Възможно е и да е това
Възможно е и да е вид сатанизъм
Възможно е и да са зелените гущери

Само моето си място още не мога да видя в цялата тая работа



SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: Интересно ..... №39нови [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.08.13 17:40



Имах предвид да се съобразяваш с феновете и да пишеш по-често : )

Иначе... смятам, че тая работа с налагането насила на подобни "ценности" няма как да стане - твърде неестествени са. Демек неприродни, на български.


Нежелаещите да ги приемат, особено извън "парниковия" ареал на войнстващата декаденто-толерастия са не в пъти, а в порядъци повече.
В крайна сметка(знаеш моето мнение за исляма), ако трябва да избирам между задължителна педерастия и него, нали се сещаш какво бих избрал?

варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема туй виде ли го:нови [re: jericho941f]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.08.13 18:01





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Интересно ..... №39нови [re: Киро]  
Автор jericho941f ()
Публикувано29.08.13 19:38



Да , както казваш ,
..... "смятам, че тая работа с налагането насила на подобни "ценности" няма как да стане - твърде неестествени са. Демек неприродни, на български".......

Но тука има едно голямо НО , което ме притеснява и част от притесненията съм ги споделил с колегата в репликата ми "Ей Тъпанар" малко по-долу.

Нравите на англосаксите , като приемници на Римската Империя и Египетското жречество са , че ТЕ налагат някакъв модел и ако привиеш врат под него - добре , а който не се асимилира се унищожава физически.

От попадналите под този модел няма изключения ...... просто няма.

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Интересно .....нови [re: jericho941f]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано06.09.13 21:22







Тема Re: Интересно .....№40нови [re: jericho941f]  
Автор jericho941f ()
Публикувано16.09.13 12:09



Предлагам на Вашето внимание едно клипче , което е направено точно на 727 км. от българската граница , по-точно в Босна.
Дататата на публикуването му е от преди 2 месеца.



Та въпросното клипче ме довежда до някои размисли :

1. Милите хора които са се снимали в него , де-факто се явяват наши съюзници в момента , в борбата с кървавия режим на Асад.
Силно се надявам , че до някой и друг месец режима на Асад ще падне и същите тези наши съюзници ще се върнат към мирното си ежедневие да орат , сеят и жънат.

2. Босна се намира в Западна (горе-долу) посока от България , а от Изток в България вече има някъде около 4000 сирийски бежанци , повече от половината които нито са сирийци , нито са бежанци , но които също са ни съюзници.
Съюзници , щото целия масраф по пребиваването им се обслужва от Националната Здравно Осигурителна Каса (съкратено НЗОК) , която преди няколко месеца ми отказа безплатна операция на двустранна херния щото не си бях внасял здравните осигуровки
Т.е. , от две страни сме заобиколени от съюзници , които налагат демократичните принципи чрез показания в клипчето начин.

3. Разстоянието от Босна до България (727 км.) е = на около 10 часа път с кола, и ако нашите сирийски съюзници срещнат проблеми с българските власти по отношение примерно , ако предявят претенции за по добро обслужване и тези претенции са във вид на "гражданско неподчинение" и блокиране на Орлов мост , то техните Босненски събратя няма да имат големи проблеми да им окажат съдействие.

.........

Хм !!! поне така си мисля като гледам това клипче , а иначе логиката може да се развие и по-натам , но вече е друг разговор


SI VIS PACEM PARA BELLUM


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.