Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Тема Кой АЕЦ трябва да го има ?!нови  
Автор ЕднаПопара (Умен)
Публикувано13.01.13 18:40



Логиката е следната

Козлодуй - два реактора с удължен живот по 30 години всеки един от тях плюс още един нов, който ще работи 60 години, стават общо 120 реакторни години.

Белене - два нови реактора, които ще работят по 60 години всеки, стават общо 120 реакторни години.

В двата случая няма разлика.

Също така без значение е и броят на хората заети в тази сфера - той е един и същ.

Без съществена промяна ще са и печалбите от транспорт, съхранение, търговия с ядреното гориво, които енергиината мафия плюс всички фирми подизпълнители легално печелят.

От значение е ( единствено за определен кръг ) разликата от няколко милиарда в повече за Белене в полза на фирми изпълнители и подизпълнители ангажирани с изграждането.

Тук разумът е един и той е съобразен с населението и територията на страната. А именно – ако ще има нова ядрена центарала, строй тогава, когато абсолютните възможни мощности на предишната са изчерпани !




Редактирано от ЕднаПопара на 13.01.13 18:43.



Тема Re: Кой АЕЦ трябва да го има ?!нови [re: ЕднаПопара]  
Автор The Fifth Element (indigo blue)
Публикувано13.01.13 19:26



Мен ако питаш нито едната, но централата в Козлодуй до края на срока й за експлоатация ще я има. Или докато няма надеждни постоянни други източници на ел.енергия.

От това, което чета и слушам относно строежа на нова АЕЦ ми изглежда нецелесъобразна и икономически неизгодна и съм на мнение че такова финансово бреме за десетилетия напред не следва да се оставя на данъкоплатците.

Най-притеснителна и тревожнa считам темата с ядрените отпадъци.



Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....

Тема Re: Кой АЕЦ трябва да го има ?!нови [re: ЕднаПопара]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.01.13 20:56



я пак
ти да не си мислиш, че ще спрем реакторите в козлодуй, в момента в който тръгнат тея в белене
или може би елементарни сметки (събиране) не са ти по силите
или по-вероятно се опитваш да манипулираш



Тема Я да попитам аз?нови [re: ЕднаПопара]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано13.01.13 21:09



Има ли специалисти за персонал на новата централа в Белене?

Знаете какво бълват нашите ВУЗове - то къф да е инженер не излиза, камо ли ядрен специалист.


Всичко бълва адвокати и счетоводители, а навремето те бяха най-презряните специалности. Само за тройкаджии по милост.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Кой АЕЦ трябва да го има ?!нови [re: ЕднаПопара]  
Автор atd112 (член)
Публикувано14.01.13 12:24



Нов АЕЦ обслужва само и единствено интересите на износителите на ток, които се опитват да си осигурят дългосрочен изгоден бизнес за чужда сметка. Протоколите от Киото са голяма глупост, която вече отива в историята, така че не виждам причина да спрат ТЕЦ-овете на въглища, още повече че качествени такива има и в Украйна и в Русия т.е до гъза ни. Ако много ни тормозят ЕС за въглеродни квоти нищо не пречи да направим централки на морски платформи в Черно море под флага на някоя страна дето не се занимава с еко-простотии.



Тема Белене=Козлодуйнови [re: ЕднаПопара]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано14.01.13 18:55



Не събираш правилно, с Белене ще има повече - 180 реакторни години, защото ще работи заедно с Козлодуй. Но, същината не е в манипулативните ти изчисления.

Бойко днес го има, утре го няма. Ако референдумът пропадне или се гласува "против", няма да се строи Белене, но и Козлудуй сигурно няма да се построи. Той сега се пени, че ще реновира Козлодуй, но започна да го прави именно заради референдума. С една дума, Козлодуй едва ли ще се реновира, ако референдумът пропадне и ще дойде режим на тока един ден. Защото провалът на референдума ще се интерпретира като нежелание на българите да използват ядрена енергия.

Ако референдумът мине и то с "да", тогава вече няма мърдане или поне е много по-сложно. Нищо чудно тогава вотът да се интерпретира като реновиране на Козлодуй вместо централа в Белене. Но, поне нещо ще се направи.

Така че, по-добре е да възприемеш, че този референдум е за бъдещето на ядрената енергия по принцип в България. Провалът му ни обрича.



Тема "Финансово бреме"?нови [re: The Fifth Element]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано15.01.13 00:25



То допреди скоро и пътищата бяха финансово бреме, и заводите, и текезетата - и така, докато ликвидираха икономиката на Бг. Така останахме без ни-най-малкото финансово бреме - и най-вече: без финансовото бреме на портомонетата...



Тема Re: Белене=Козлодуй [re: Sargonlll]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано15.01.13 01:04



Ако аз бях на мястото на Боко, щях да построя Белене напук на евентуално отрицателен референдум. Така щях да свърша нещо, а не като царо, дето се огъна и не даде на испанците магистралите да ги строят - и така потъна в блатото на историята...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.