Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Затвора и свободата.  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано19.12.12 22:32



Какво е мнението ви?
Редно ли е един затворник, престъпил закона и лишен от свобода да има човешки права?!
Освен това дали е редно двама престъпници - единият убиец(да речем), а другият крадец(да предположим) да биват лишавани от права по един и същи начин, ако решите, че затворниците не трябва да имат права?

Темата е доста сложна.



Тема и какво да ги правим след лишаването от праванови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.12.12 22:43



да ги:
- изтезаваме
- вземаме органи за донорство
- продаваме в робство
- организираме гладиаторски боеве
- храним свинете с тях, или части от тях, ако трябва да ги запазим живи
- в урановите рудници
- за научни експерименти
- още?



Тема Re: и какво да ги правим след лишаването от праванови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано19.12.12 23:15



Ами педофилите може и да ги изтезаваме. Също и убийците дето са убивали по особено жесток начин.
Помня за случай, където някакви синчета на богаташи изнасилили момиче, опитали се да я запалят, но не успяли и момичето е било живо. Накрая май почина, горкото.

Това беше в някаква рускоговоряща страна.
Например такива изроди, мислиш ли, че заслужават права, храна, здравни осигуровки, легло? Според мене не заслужават и да живеят, ама най-заслужават да се мъчат.
Не съм Бог да решавам, но и те не са Богове, че да вредят на хората.

И у нас има такива. Помниш ли случая с бащата, дето закла двете си деца насред центъра на града(или село беше!?) и подпали къщата с жена си? Какво да го правим него? Да си убие децата! - Какво наказание заслужава? Само да бъде лишен от разходки всред планетата Земя ли?

Чак да ги измъчваме така жестоко не съм абсолютно съгласна. Но бих направила изключение за крайно жестоки престъпници. Но никога няма да кажа "ЕВАЛА", че на изверги даваме права.



Тема убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.12.12 23:21



си е било съвсем законно до преди време, а и все още в някои части на света

тебе май ти е неква каша в главата
човешки права не могат да бъдат отнемани
граждански, или поне част от тях са им отнети



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано19.12.12 23:25



Прав си. Внасям поправка: да се чете граждански права, вместо човешки.

Но тук излиза и нов въпрос. Защо не може да му се отнемат човешките права, след като престъпника е отнел нечии такива?

Редактирано от мъъррр на 19.12.12 23:25.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано19.12.12 23:27



По чии норми е било законно избиването на човешки същества от женски пол и/или в детска възраст?

Това е сексизъм. Навремето точно тези, дето са допускали това са били мъже. И за своя полза и изгода са наложили правото да си изтребват жените и децата.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.12.12 23:29



осъдените са с частично или напълно отнети граждански права

човешките права не могат да се отнемат, защото те произтичат от факта, че Х е човек.
единствения начин е Х да се обяви за нечовек, или понв получовек
предполагам, че се досещаш на къде води това

друг е въпроса кои са човешките права



Тема римнови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.12.12 23:32







Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано19.12.12 23:34



Имаше наскоро предаване на Карбовски в което беше зачекната темата.
Има ли правото на секс и размножаване затворника?! Има ли право да има деца?

И ако наказанието например за отнет човешки живот е отнемане на гражданско право(свободата уж), то тогава означава ли, че човешкия живот бива сравнен с гражданско право?
Дефакто се получава, че за голямо престъпление се налага малко наказание. Или ако предположим, че наказанието е равноправно, то живота е нищожен. Ако живота е толкова снижен до гражданско право, то защо престъпниците не биват лишавани от него?
От тук може да се предположи, че ако човешкия живот е равняван на гражданско право, а затворниците биват лишавани от граждански права, то следва да се прилага и наказанието - отнемане на живота. Или иначе казано - смъртно наказание.


Редактирано от мъъррр на 19.12.12 23:39.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.12.12 07:50



имаш ли деца? защо ги наказваш? за да им отмъстиш?



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 08:12



Тоя пък въпрос какво го породи?


Искаш да ми кажеш, че ние създаваме престъпниците ли?! Има го и този случай. Но не забравяй, че доста често те се раждат такива.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано20.12.12 12:01



Е, тия, дето са ти програмирали тия глупости в главата, си отнемат човешки права (вкл. и това на живот), ежедневно и на общо основание.



Тема Отмяната на смъртното наказаниенови [re: мъъррр]  
Автор Ceтит Бaгaин ()
Публикувано20.12.12 14:45



Хан Крум сигурно се върти в гроба като пропелер на витлов изтребител като разбере за сегашните псевдо-наказателни мерки.
Отмяната на смъртното наказание и всички затворничерски гъдели за престъпници, всъщност са застраховка на сега власт-имащите, като оплетат конците, да не им отвъртят главите като на пилци.
Например, всички правителства от така наречената демокрация насам, могат да бъдат подведени под отговорност за загубата за страната им на повече от милион българи. Повече от всички национални катастрофи на третата българска държава, взети накуп. И най-свирепите садисти изглеждат като невинни агънца пред това чудовищно престъпление, а именно да разорят демографски една държава.


След като свърши нефта се очакват жестоки финансови трусове на световно ниво и тогава на властите ще се търси отговорност и естествено всеки ще сочи за виновник предходния кабинет. Така че защо да не се застраховат политиците да отърват кожата, въпреки че заради тях ще са рухнали милиони, ако не и милиарди човешки съдби.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.12.12 18:00



смисъла на правосъдието не е да отмъщава



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 18:08



Напротив. Това е равенство. Когато има война, войниците избиват всички.

Редактирано от blood2 на 20.12.12 18:09.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 20:14



Ако не е това смисъла, тогава какво е?!

Наказание, отмъщение....не са ли синонимни?!



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.12.12 20:33



точно за това те попитах, дали наказваш децата си за отмъщение



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 20:35



Нямам такива. Но ако имах, бих ги наказвала, да. Защото няма ли наказание за грешките, има още по-големи грешки и развиване на отрицателните черти в характера.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.12.12 21:42



значи все пак, ако имаше, нямаше да ги наказваш за да си отмъщаваш
защо тогава си мислиш, че наказанията са за отмъщение, най-малкото това е непродуктивно



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 21:44



Добре. Може би грешно съм си помислила. Наказанието при това положение не е за отмъщение, а за назидание в качеството на възмездие.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.12.12 21:56



обяснявам, като за непромит

човешки права (на хора) не могат да се отнемат, защото те произтичат от факта, че това са хора.
можеш да нямаш човешки права единствено ако не си човек

друг е въпроса кои са човешките права (аз лично не се сещам за такива)
но ако едно общество е постановило, че ххх са човешки права, те просто не могат да бъдат отнемани, без да превърнеш хора в НЕхора

интересно, дали в бъдеще човешки права ще могат да се дават да кажеме на роботи, или на делфини, маймуни


в такъв случай ще могат ли да им се отнемат
един вид като с гражданството, това по рождение не могат да ти го вземат, но придобитото могат



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 22:26



Всяко нещо може да се отнеме.

И хората не се отнасят с другите човешки същества като с хора, а както им е изгодно.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 22:28



Как може да наказваш децата си? Тогава, защо искаш да имаш деца? Заради това, че искаш да обичаш някой повече от себе си или заради това, че искаш да го накажеш?

Ти като постъпиш грешно, наказваш ли се? Не. Тогава с какво право ще наказваш децата си?

Редактирано от blood2 на 20.12.12 22:28.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 22:31



С правото на родител и възпитател.
Наказанието при децата е част от възпитателния процес, стига да е в границите на допустимото и моралното.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 22:34



Детето ли има права или родителят има права? Ти какво искаш да си? Родител или дете?

Би трябвало детето да наказва родителя си, а не обратното. Все пак ти създаваш едно същество, което ще трябва да го е страх да не умре и ще знае, че все някога ще умре. Тоест то би трябвало да те мрази, а ти да го обичаш.
Как ще наказваш нещо което си създала с цел забавление?

Редактирано от blood2 на 20.12.12 22:34.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 22:45



Същата си като баща ми. Само искаш да наказваш и порицаваш. И да обиждаш и да псуваш, ако не е твоето.

Сигурно, ако ти бях дете и нямах работа и ти щеше постоянно да ми се караш и да ме обиждаш и никога нямаше да се сетиш да ми намериш приятелка. Щеше да ми се подиграваш и да искаш да ме няма и да умра. Защото съм ненужен. Но никога нямаш да искаш да изпитвам любов към някого и нещо, защото съм лош и щеше само да ме наказваш.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 22:55



Твоите разбирания са крайно песимистични. И винаги клонят в една посока коментарите ти.
Но аз все пак ще ти отговоря за моето виждане по въпроса.
- Аз не искам да създавам дете, за да го мъча, а за да продължа да живея чрез него. И ще бъде моя грижа и отговорност да го науча да се пази, да го науча да пази и света около себе си, за ад може един ден и то да остави нещо след себе си. Ще искам да го възпитам като човека който харесвам в мен и да го науча на това, което аз съм научила и на което са ме научили.
Няма да го създам, за да се забавлявам. Ще го създам, за да го сътворя, а то да се доизгради само като личност. И това ще ме направи горда и щастлива - да създам един добър човек, дори ако може по-добър от мен.

И във възпитанието има и наказание има и прошка. Създават се норми, правила, ред, като да съградиш едно общество. Само че в едно същество.
Вярвай ми, ако имам син, който убива и то не по нелепа случайност, а от вътрешна потребност, аз със собствените си ръце бих го удушила и излежала като за човек.
Защото пред морала и принципите аз не признавам нито родители, нито деца. Може моят морал да е грешен за мнозина, но аз държа на него, защото той е в моята основа на характера. Колкото и да им е неприятно на някой .хора това.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:00



"Аз не искам да създавам дете, за да го мъча, а за да продължа да живея чрез него."

Не може да продължиш да живееш чрез него. Детето е отделен човек и индивидуалност.

" Ще искам да го възпитам като човека който харесвам в мен и да го науча на това, което аз съм научила и на което са ме научили. "

Ти трябва да разбереш от какво то се нуждае и да го научиш на това от което то има нужда.

"Вярвай ми, ако имам син, който убива и то не по нелепа случайност, а от вътрешна потребност, аз със собствените си ръце бих го удушила и излежала като за човек. "

Как може да постъпваш така?

"Защото пред морала и принципите аз не признавам нито родители, нито деца. "

Именно. Лоша си. Можеш ли да обичаш друг освен себе си?

Прав беше Файлър за вашата зодия. Сигурно ще искаш да биеш детето си така както майка му го е била, защото не е имал хубави оценки в училище.

Ако твоето дете има лоши оценки в училище как ще постъпиш?

Редактирано от blood2 на 20.12.12 23:02.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:03



Ако ти бях родител бих приложила(даже се опитах да ги приложа) следните начини:

- №1 - Разбиране и вникване в душевната ти същност. Отричане на всички твои заблуждения относно теб самия. Стимулиране, чрез похвали и даване на устрем. Даване на пример за правилна насока.

Щом № 1 не подейства:
- №2 - Показване на всички твои лоши черти и окачествяването им с най-реалистични имена. Показване на недостатъците и даване на красноречиви примери за тъмното ти бъдеще при поддържане на този мироглед. Всяване на страх и отвращение у теб от самия теб.

Щом № 3 не подейства:
- Игнориране на твоята личност и отказ от поддържане дори на ежедневен битов контакт. Зачеркване от моето обкръжение.

С думи прости: Първо с добро. Ако не става с добро, опитвам с лошо. Ако не става и с лошо го карам на безразличие и го оставям да си чупи главата.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:06



Никога не бих била дете, било то мое, заради лоша оценка. Това не е фатално. Бих го ошамарила, ако разбие носа на свой съученик, например.

А лошите оценки се поправят.....с добри.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:08



"Показване на всички твои лоши черти и окачествяването им с най-реалистични имена. "

И баща ми прави така. Защото точка едно не била действала. Вика ми, че съм нищожество, да умра, педераст, защото нямам жена. И за всичко съм виновен аз, а не никога другите.

"Всяване на страх и отвращение у теб от самия теб. "

Точно това прави и той. И ми показва всеки ден каква гадост съм. Как той може, а аз не. Как ще живее до 100 години, а аз ще умра и ще остарея преди него.

"Зачеркване от моето обкръжение. "

И той иска така. Ама ще трябва да ме убие.

Ти това ли би искала за твоето дете? Да умре на улицата. То да умре, а ти да си жива.

Редактирано от blood2 на 20.12.12 23:08.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:10



Не ти вярвам. А лошите оценки не се оправят с добри, ако си глупав като мен по рождение.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:12



Не може да продължиш да живееш чрез него. Детето е отделен човек и индивидуалност.

Тук много грешиш. Детето е носител на частици и от двамата си родители и същевременно с това то изгражда своя собствена личност.
Много хора, в което число и аз, сме се улавяли как неволно говорим, мислим, действаме като родителите си, дори и да не са ни възпитавали(както се случва в някой случаи). Твоите гени са това. И те носят духа на родителите. Който остава с нас и една малка частица се предава нататък в поколенията.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:15



"И те носят духа на родителите."

Не носят духа на родителите. Духът принадлежи на Бог и отива при него като умрем.

Теб просто те е страх от Смъртта. Затова искаш да имаш деца. Същата си като баща ми. Не искаш да имаш деца за да ги обичаш, а защото те е страх.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:22



Понякога децата сами променят родителите си.
Той ще те остави и ти наистина ще излезеш на улицата.
Точка №2 се практикува с цел да всее страх у теб, за да се уплашиш от себе си и предстоящото и да се стреснеш до такава степен, че да се промениш. А ако имаш късмета да го направиш, ти ще си поемеш по добрия път и баща ти ще бъде доволен, че сина му е станал човек. Тогава той ще промени тактиката на № 1.
Твоята промяна обуславя неговата към теб. Не се сърди само на баща си. Защото във вашия конфликт виновните страни са две.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:25



Ако ме беше страх, надали щях да мина през нея 3 пъти и да искам да мина и 4, не мислиш ли?!
Или забравяш смисъла и значението на думата "риск"?!

Както искаш мисли. Аз нямам интерес да те убеждавам в каквото и да било, нито да ти променям мнението и преценката. Свободен си да мислиш както искаш.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:29



Ама защо трябва някой някого да променя?
Кое е по-добре? Един човек да живее до 30-40 години и да има и жени и да му е готино или родителят му да го мъчи и после да го изпъди и да умре пак на толкова години?

"Защото във вашия конфликт виновните страни са две."

Ти си виновна, защото искаш да умра. Ти си виновна, защото искаш да биеш детето си да му викаш и да умре преди теб, ако не се "оправи".

Ти, ако псуваш пред хората, детето си лудо ще го направиш. Ще ти доставя удоволствие да го малтретираш.

Ти се страхуваш. Страховата терапия при теб действа.

Аз не се страхувам. Не искам да имам деца.

Но жестоката си ти, а не аз.

А ако като Файлър детето те изгони от къщи, тогава какво ще правиш?



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:33



Страх те е. Страх те е да помагаш на другите, освен на себе си.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:34



Тва нема да стане, щото ако имам имот, не то, а аз ще го изгоня.

Ти да не мислиш, че баща ти са го гледали в саксийка?!
За тебе това ли е живота? - да ебеш и да ядеш?!?! Разбира се, сигурно на гърба на баща си искаш да живееш, докато той се мъчи, а на тебе да ти е кеф и нищо да не правиш?!
И после, аз съм била жестока и зла?! Кой е по-злия? - лисицата или вълка, на чиито гръб се прави на болна?



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: blood2]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано20.12.12 23:35



Ооо, искаш пари! Разбрах те.
Пари и секс искаш.
И това ти наричаш с така хубавата думичка "помощ".

Аз "помощ" не давам.
Мина ли ти мерака или просто се ядоса?



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:42



И коя еба, ако смея да попитам?

Ти си по-злата, защото ти искаш дете, а после ще го изоставиш, ако не е като другите.

Какъв кеф има в това да си затворен на няколко квадратни метра над 30 години, а другите да имат целият свят, защото са получили таланти и способности по рождение?
Кефят се успялите.
Жестока си. И то много.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.12.12 23:43



Хайде помогни ми. Моля те.

Точно от теб се нуждая за приятелка. Моля те.



Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано02.01.13 12:04



Защо не може да му се отнемат човешките права, след като престъпника е отнел нечии такива?
......................................

Човешките и гражданските права са социален конструкт. В природата такива права няма, съществува единствено правото на по-силният. Следователно човешките и гражданските права подлежат на корекции, ако социумът прецени.
Т.е. те не би трябвало не бъдат нещо неизменно и извън обществения контрол.
Обаче с подписването на Хартата за правата на човека, по която България е страна от поне 40 години, те бяха изведени извън прекия контрол на упражняващите ги държави и народи. И за да рухнат те, трябва да рухне целия международен ред. Дали си заслужава, не знам.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Затвора и свободата.нови [re: мъъррр]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.01.13 18:53



Всичко е относително. За мен правото да се наричаш човек, не е нещо неотменимо. Това право поражда задължения, които ако не бъдат изпълнявани не е и редно да го имаш.
Въобще правата трябва да бъдат тясно обвързани със задълженията. Защото правата също са вид стока, която за да бъде потребявана, някой трябва да я произвежда.
Убиец е много широко понятие. Според закона ако убиеш за да предотвратиш кражба си убиец. Според мен - просто защитаваш себе си, убивайки за да предотвратиш кражба (все пак зависи от кражбата де).
Затворниците категорично трябва да имат права - например правото да пукат от глад ако нежелаят да бачкат!

Bеer? Mоre?




Тема Re: и какво да ги правим след лишаването от праванови [re: мъъррр]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.01.13 18:56



Такива изроди, просто трябва да бъдат лишени от едно единствено право - правото да бъдат третирани като хора. След което трябва да бъдат просто ликвидирани. Не с цел наказание, или отмъщение, а за да не могат никога повече да причинят подобни щети на обществото.
Не трябва да изтезаваме подобни същества. Точно както няма да изтезаваме едно бясно куче, а просто ще го убием. Не за да го накажем, или да му отмъстим, а за да не може да хапе и заразява - демек за да не причинява повече щети на обществото.

Bеer? Mоre?




Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: мъъррр]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.01.13 18:58



Наказанието е за да превъзпиташ. Тоест смъртната присъда не може да бъде наказание, до колкото непревъзпитава.

Bеer? Mоre?




Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: ARlZE]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.01.13 19:04



И за да рухнат те, трябва да рухне целия международен ред. Дали си заслужава, не знам.
И аз не знам дали си заслужава, но е сигурно че реда такъв какъвто е в момента ще се промени. По добре е промяната да е плавна и постепенна, а не тип рухване, но промяна категорично ще има. И тя ще бъде в посока обвързване на права и задължения.
Просто правата в този им вид, определено затормозяват развитието на обществото. Бих казал дори че правата в този им вид водят до деградация на обществото.

Bеer? Mоre?




Тема Re: убиването на собствената жена и децанови [re: bira_more]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.01.13 19:36



обаче, не само наказвания, а и тези около него, така че може




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.