Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЗА или ПРОТИВ отняната на забраната ......нови [re: мpънмpън]  
Автор optimization (непознат )
Публикувано23.12.12 15:31



Дори и да бъде отменена забраната ето два много приятни факти.

Приходите от акцизи за тютюневи изделия:
1)
- в САЩ бяха по-малко от 33 милиарда долара или средно по-малко от 144 долара на всеки на възраст над 19 години през финансовата 2012г. (от 1 октомври 2011г. до 30 септември 2012г.)
2)
- в България бяха над 1.5 милиарда лв. или средно над 252 лв. на всеки на възраст над 19 години и при това тези приходи са едва от началото на 2012г. до края на октомври 2012г.






http://www.minfin.bg/bg/statistics
http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=19

Редактирано от optimization на 23.12.12 15:32.



Тема Re: ЗА или ПРОТИВ отняната на забраната ......нови [re: optimization]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано23.12.12 18:03



А извода е, че в САЩ акцизите са ниски, а населението голямо. В БГ обратното.



Тема Филере ....нови [re: FilerO99]  
Автор jericho941f ()
Публикувано23.12.12 19:42



....... чакай да ти кажа един стар виц



Един наш човек си скъсал българския паспорт и започнал да го тъпче с крака. Минава негов познат и пита :
.."Какво става бе ?"......
а нашия приятел огнръща :

....."Търся да намеря най-тоталитарната държава която има в света за да емигрирам в нея. Когато бях на 20 г. , да си педерас (гей) беше ОСЪДИТЕЛНО (подсъдно). Когато станах на 30 беше ТЪРПИМО , сега съм на 40 и е МОДЕРНО. Искам да емигрирам преди да е станало ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!" .........

От тоя ветър завет нема , както е казал народа. Друг е въпроса , че нашата колежка тука от форума си представя , че неолибералите са се загрижили за нейното здраве , а всъщност става дума за пари. Както и всичко друго на света.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Тема Re: ЗА или ПРОТИВ отняната на забраната ......нови [re: мъъррр]  
Автор optimization (непознат )
Публикувано24.12.12 14:46



Все пак никой не е задължен да пуши.





Тема Re: Филере ....нови [re: jericho941f]  
Автор мъъррр (теле-патка)
Публикувано25.12.12 20:49



За какви пари мечтаеш?!
Тука става въпрос за политика.
Мене ми е ясно, че това е въдица с която определена партия ще има повече власт в парламента.
Само дето е по-важно кое е по-доброто решение за народа, без значение "печелившите".
Защото нали се сещаш, че на никого не е изгодно да се дига акциза, да се забранява пушенето. Така не само малкия бизнес ще загине, а с него и данъка, който се събира ще спадне, ами и половината пушачи ще спрат да пушат. И с висок или нисък акциз - все тая, като се намалят ползвателите на тая отрова.
Тоест, прокарването и поддържането на забраната цели отказ от тютюнопушенето. Нали искаме демокрация. На ви я: свободен си да пушиш, щом искаш, ама ще ти е скъпо и ще е само на определени места. Никой не ти забранява да пушиш, а завоалирано и тактично биваш ограничен.
Все пак пушачът не е единствения свободен човек у таз държава. И аз съм свободна. И не ща да пуша и да ми пушат.

А, ако тръгнеш ся да ми обясняваш как некви искат държавата да "фалира", не забравяй, че от това никой няма да спечели, щото всички живеем в таа държава - и аз, и ти, и политиците и гражданите.


П.П.: Ако всички мислеха само и единствено за пари, то цигарите щяха да са с нисък акциз, щеше да е позволено пушенето навсякъде. Така се печелят повече пари. Щото всички щяха да пушат и то не по две, а по 5 кутии на ден, ако цигарите бяха по левче спрямо настоящия стандарт. Не е важно да ти е скъпа стоката, а да ти е голяма клиентелата.



Тема и да отменят и да не отменят, пушенето си заминаванови [re: мpънмpън]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.12.12 09:51



процеса си тече и без намеса на държавата, но е хубаво че се помага да стане бързо. първо махнаха пушенето от самолетите, после от автобусите, преди десетина години почнаха да махат пушенето от офисите на частните фирми, без никаква намеса на държавата. самите пушачи почнаха да се дразнят от лисичарника, много от тях започнаха да пушат само на терасата, защото всеки е влизал в жилище където се е пушило 20+ години и знае каква жалка картинка е. никой не иска неговото жилище да става същото. за кръчмите разбира се не им пука, но много от пушачите като са видели хубавото да не ти е окъдено в къщи, искат и за кръчмите така.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.