Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Има ли граници? [re: lot1]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.01.13 10:41



Сърбите традиционно ни недолюбват. Едва ли си струва да им се връзваме на простотиите. Лошото е друго- насажда се убеждението че всички лекари са меркантилни, недобросъвестни и некомпетентни. Малко е трудно за разбиране но лошото отношение към лекарите облагодетелства лошите лекари. В обстановка на нетърпимост и недоверие просперират единствено меркантилните и недобросъвестни лекари защото са в свои води. Е, и връзкарите разбира се.





Тема Re: Защитете спешните медици! [re: Ceтит Бaгaин]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.01.13 10:47



И това се е случвало. Налагало се е да викаме полиция на адрес или да отиваме на адреса с полиция. Според мен основната причина за агресията срещу медицинските екипи е чувството за безнаказаност. Всеки ще се замисли дали да посегне на лекар ако знае че го чака затвор, или сериозна глоба да речем.



Тема Re: Има ли граници? [re: vehtiya]  
Автор lot1 (минаващ)
Публикувано09.01.13 15:00



Сърбите традиционно ни недолюбват
Това кой ти го е втълпил? Божидар Димитров, медиите или учебниците по история от които си учил? Аз пък ще ти кажа, че като два славянски народа сме по близки с тях отколкото с руснаци, гърци и румънци. Това ти го казвам от опит. Бил съм на гости у непознати хора в Сърбия и като разберат че сме българи бяха готови на всичко "Друже".
Самата случка е показателна, защото показва човешкото чуство което ние сме изгубили, слез това изнудване толкова години, че на лекар трябва да се плаща. Лекарят му е помогнал, отказал е парите му поради морални или други причини, но нашият е решил да се покаже кой е. Е тогава му са казали това което е заслужил. И в България има лекари като този, но са все по малко за съжаление.





Тема Re: Защитете спешните медици! [re: vehtiya]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.01.13 17:50



тъпите американци са си решили въпроса кардинално
звъниш на 911, пристигат полиция, линейка и пожарна, това е



Тема Re: Има ли граници? [re: lot1]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано11.01.13 11:31



Първата ни война след Освобождението със кого е била?



Тема Re: Има ли граници?нови [re: vehtiya]  
Автор lot1 (минаващ)
Публикувано11.01.13 20:46



Ти още ли си с впечатления от тази война преди повече от 127 год.? Те сигурно биха те попитали знаеш ли кой е участвал в подялбата на тяхната територия заедно с Хитлер през 41-44 год на миналият век? Или има няма преди 60 год.?
Не вярвам да си съвременник на нито едно от двете събития


Като станат и те членове на ЕС тогава тези предрасъдъци ще изчезнат, ако до тогава не изчезнем и двата славянски народа превзети от цигани, турци, албанци и всякаква друга мюсюлманска паплач. Прочети как Балканите са паднали под османско робство, кой- ги е довел и защо сме поробени? Потърси прилики със сегашната ситуация.



Тема Re: Има ли граници?нови [re: lot1]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.01.13 00:25



Поделена е не "ТЯХНАТА", а наша територия, отнета от тях.
"Прочитането" кой и как е паднал е несериозна работа. Лично аз смятам, че основна вина има овчедушието, насадено ни от християнството.
Офтопик, но сърбоманщината ми е много нечистоплътна, инстинктивно ме отвращава.
И не, не съм "фоб", с удоволствие пътувам до Сърбия, когато имам време, говоря с тях на техния език ТАМ и винаги съм посрещнат със симпатия, вкл. от непознати.
Но обективността си е обективност :)

Булсадкома са мизирабъли.БТВ-има тежест във т4ожбина.бг-семеиства ве4ерят тихо прет БТВ


Тема Re: Има ли граници?нови [re: Киро]  
Автор lot1 (минаващ)
Публикувано12.01.13 05:27



Овладяване на Поморавието [редактиране]

Българските войски навлизат в Югославия на 19 април като анексират Западните покрайнини и Поморавието при западна граница със Сърбия по Санстефанския мирен договор. Освен в пряко присъединените към България райони на Пиротско и Вранско, германците, по-късно изискват България да дислоцира войски във вътрешността на Сърбия. Така на 7 януари 1942 г. българските войски навлизат дълбоко в Шумадия. Контролираното пространство включва: северно от Голак планина, източно от река Ибър, гр. Кралево и Крагуевац, южно от гр. Лапово, западно от българската граница. В юли 1943 окупационната зона е разширена до подстъпите на Белград.


Ти сериозно ли говориш, че това са български територии? Като ходиш до Зайчар/а там населението е от наследници на бежанци от Тетевенско и това съм го чул от предаване по РТСърбия/ видял ли си някой да ти каже, че е българин? А не малко от тях имат земи в Кулско. Знаеш, че гледахме юго-телевизия във Видин и знаем и тяхната гледна точка. За Неготин и влашките села там пък дума да не става.
А що се отнася до падането ни под турско то причината е ,че България например е била разделена на три слаби части. Явно не са знаели притчата за лозовите пръчки на Кубрат. Същото е било положението със другите балкански страни.Или докато са се карали са викнали османлиите и те са се възползвали. Та така 5 и повече века. Приликите и изводите със момента открий сам



Тема Re: Има ли граници? [re: lot1]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.01.13 13:35



До линията Ниш-Зайчар (реално с прилежащите И западно територии) всичко са български етнически територии, посърбени през втората половина на 19 век най-общо. Малоумната притча за Кубрат няма да коментирам. Няма да споря и с очевиден сърбоман, тъй като чувството е като да пипам гол охлюв. Съветвам те да се регистрираш в някой сръбски форум и да пишеш там. Тук спирам с офтопиците, съветвам и теб да сториш същото. Приеми го като предупреждение.

Булсадкома са мизирабъли.БТВ-има тежест във т4ожбина.бг-семеиства ве4ерят тихо прет БТВ


Тема Re: Защитете смешните медици? [re: bira_more]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано12.01.13 19:43



на крива ркета космите и пречат. и на теб така, се тия 45 години ти пречат. а последните 20+ години на безвластие и съсипване на малкото свестни неща са си ок, щото се твърди, че били демократични.
айде сега ни кажи как лекарите дето са завършили преди 2-3 години как точно са им повлияли ония 45 гоодини и как последните 20?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.