Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема пенсионирането  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано10.11.12 12:22



Какво ще правим ние, тези, дето когато станат пенсионери няма вече да има пенсионна система. Всичките тези вноски за пенсии ще се стопят, раздадени на днешните пенсионери. Ами ние работещите сега, какво да кажем, като след 10-20 години ние и 10 лева пенсия няма да вземем, ако въобще вземем и лев.



Тема Re: пенсионирането [re: мpънмpън]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано10.11.12 13:36



Ситуацията математически изчислена е точно такава каквато ти я описваш. И аз съм се замислял върху този въпрос и съм стигнал до два генерални извода-

1.Не трябва да се плащат пенсионни осигуровки въобще.

2.Трябва да се живее от нетрудови доходи, от наследства, наеми, реституции.



Тема Re: пенсионирането [re: мpънмpън]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано11.11.12 00:23



Ами трябва да се осигуряваш частно или да заделяш част от парите си сега за да има с какво да живееш след време. Този проблем го има не само в България, но и в Германия.

science is about doubt


Тема Re: пенсионирането [re: ya2011]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано11.11.12 00:47



И като се осигурява частно дето само една вноска е поне 80 лева все едно частниците не са застраховани от същия провал?Хайде стига вицове!



Истината е, че трябва да се заделя и то не в пари, а в злато!



Тема То на мене ми е ясно от къде иде проблема. [re: ya2011]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано11.11.12 11:42



Обаче аз и да се осигурявам отделно сега за след години, инфлацията ще стопи парите.
За да инвестирам в земя или нещо друго, трябва да има големи доходи. А това малцина имат в днешно време.
Заедно с това обаче се осигурявам задължително в НОИ. И когато дойде времето за пенсия тези пари, които са ми удържани от заплатата задължително, няма да ги има в НОИ. Дефакто моята пенсионна сметка ще бъде опоскана и аз фактически ще съм хранила днешните пенсионери, а след 40 години няма да има кой мене да храни.
Системата е бъгава. Просто вноските трябва да са като спестовни, а не да циркулират. Накрая НОИ ще фалира и тези, които не успеят да се пенсионират ще са най-прецакани.
Няма да видят и лев от спестяваните от тях пари.
Идеята е добра, но няма контрол, затова е и бъгава работа.
Жалко.

Редактирано от мpънмpън на 11.11.12 11:42.



Тема Re: [re: мpънмpън]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано12.11.12 00:59



пенсионната система е абсурдна и то не само в БГ!
дори да се осигуряваш частно,спестяванията ти няма да останат във влог ,а ще бъдат инвестирани. в какво? кой е най сигурният актив днес - не се знае.сигурно е едно обаче - това не са почевечето суверенни ЦК вече. нито е рационално да плащаш ,за да притежаваш малкото останали такива.нито някой ще ти остави пенсионните вноски нерентабилни в балансите си. а рискът е огромен ..финансовата система е тотално различна днес от това ,което бе преди 2007ма и това,което вероятно ще бъде в неизвестното бъдеще. нито се знае какво ще стане с огромните държавни дългове .
принципа на пенсиите не работи вече. личното ми мнение е,че трябва или да направиш повече състояние, да се погрижиш сама за себе си , или да разчиташ на някакъв бъдещ доход - от рента, от лични инвестиции и т.н. да се разчита само на сегашната пенсионна система (държавна или частна) е безумие.



Тема Re: [re: Фpeнг]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано12.11.12 07:55



То е така. Обаче като си средно статистически българин и нямаш нищо като собственост или големи финансови средства; няма как да спестяваш и ти става ясно, че след години ще разчиташ на пенсията само. То огромната част от населението в БГ на това разчита и ще разчита.

То ако имам средства да инвестирам е ясно, че ням ада ми трябва пенсия. Така е най-лесно. Ама като немаме...



Тема чудо голямо [re: мpънмpън]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.11.12 09:51



а какво са правили преди 100 години като не е имало пенсии? ще правим същото - ще мрем. не е кой знае какво, с пенсия без пенсия, всеки умира.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: чудо голямо [re: zaphod]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано18.11.12 21:42



Е да ама преди 100 години не са събирали за пенсии ,че да получават един ден.Чиляка това го тормози.Осъзнава и се съмнява ,че паричките му ,които пребира държавата всеки месец, не се стопанисват правилно.



Тема Re: пенсиониранетонови [re: мpънмpън]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано18.11.12 22:14



Много си прост, да не кажа наивен! Понеже съм мега ларж, ще те отворя на акъл. Тъй, представи си, че си на 65 примерно и нямаш вече кинти. Трябва да плащаш тока да речем и отиваш на гишето. Издебваш пачицата, дето взима парите и и` забиваш един шиш за плетене в окото. Значи, дори да не я утрепеш, с гаранция влизаш в панделата, на тези години - реално до живот. Е, там и храна ще има, и с предимство ще те лекуват в болници. Вече ще си дърт и едва ли ще предизвикваш някакви плътски интереси под душа. Така че, ще си оправиш живота, а мен ме споменавай с добро.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.