Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спи ли Законът за защита на детето?  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано07.11.12 14:36



„Авторитетите” в здравеопазването смятат, че вашето дете няма право да получи образование, докато не получи своята доза интоксикация от демагозите на задължителната ваксинация. Тези родители, които оспорват необходимостта и моралната страна на тази инвазивна процедура, с ирония биват информират от „компетентните власти”, че неваксинираните деца представляват заплаха за обществото. На нас ни казват, че всички деца трябва да бъдат задължително ваксинирани, иначе ще се разруши „защитния пашкул”.
Някои родители не са убедени в това, че си струва да подлагат своето дете на ваксинация и, наистина, това съвсем не е лесно решение. Факт е обаче, че ваксинацията може да не бъде правилният избор за вашето семейство. Според някои медици съществуват най-малкото 7 причини, поради които провеждането на задължителна ваксинация в училищата подлежи на дискусия.

Виж още и реши за себе си:



Редактирано от Дaли на 07.11.12 14:50.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Дaли]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано07.11.12 14:44



Определено не съм компетентен по този въпрос за ваксинациите, но България е последната държава в света където бих създал деца. А искам да ви питам нещо? Защо родителите се дърпат от тези ваксинации?Съществува ли риск от трайно увреждане на здравето на детето следствие на ваксинация?



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: FilerO99]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано07.11.12 14:52



Научно погледнато е крайно опасно всички в обществото да се задължават на едни и същи медицински практики. Тогава а) няма да има база за сравнение за това какъв е ефектът при тези приложили и неприложили практиките; б) при някакъв проблем ще бъде засегната цялата популация.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: dnaunseq]  
Автор FilerO99 (ФАШОГЕНТ)
Публикувано07.11.12 15:03



Ясно. Значи при това положение така както ми обяснихте не трябва да има задължителна ваксинация тъй като рискът е прекомерно голям. Точно поради такива изгъзици от страна на властта не желая да имам деца в България...



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: FilerO99]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано07.11.12 15:17



Не би трябвало да има и аз смятам така... само от листовките става ясно , че 100 процентова защита няма, рискове има, кофти химия в тях -има , повтарям - ТОВА Е ОТ ЛИСТОВКИТЕ, демек няма да развивам и дори да влзиам с няокй в спорове/отричания/защити на бг-мама-конспирация - и трбва да си прецениш дали да рискуваш - може да се окажеш 1.неувредн и защитен, но може 2.увреден и незащитен и ако си късметлия спрямо вариант 2 - или 3.незащитен и неувреден :)

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Дaли]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 15:20



"Тези родители, които оспорват необходимостта и моралната страна на тази инвазивна процедура, с ирония биват информират от „компетентните власти”, че неваксинираните деца представляват заплаха за обществото. На нас ни казват, че всички деца трябва да бъдат задължително ваксинирани, иначе ще се разруши „защитния пашкул”."


Тези родители са идиоти.
Това че не са убедени, че си струвало да подлагат децата си на ваксинация, нищо не означава. Това са безотговорни хора, които нямат представа за какво става въпрос и подлагат децата си на огромен риск, което е неморално. Освен това подлагат косвено и цялото общество на риск, което също е неморално.

От гледна точка на имунизацията няма разлика между тази с ваксина и естествената, появяваща се при преминаване през заболяването. Разликата е че част от болните не оцеляват или имат дълготрайни увреждания. Ела обясни на моя шеф колко лоши са ваксините, след като изкара повторно активиране заушки на 60 годишна възраст и имаше ужасни болки и частично парализирано лице в продължение на една година.

Според няколко десетки медици има 7 безумни причини да се водела някаква дискусия.

Да еба мама му. Ако детския паралич вилнееше още щяхте друга песен да запеете. Липсата на толкова много заболявания, точно заради ваксинациите в последните 100 години ви разглези.

Децата имат нужда децата да бъдат защитени то малоумните деяния на своите родители. Ти какво имаше предвид под спането на закона? Май обратното.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: dnaunseq]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 15:22



И какво общо имат ваксинациите с това?
Хубаво е да има различни лечения, но ваксинациите са нещо различно. Няма как някакъв проблем, засягащ цялата популация да е резултат на ваксиниране.

Или ти имаш предвид някаква друга "наука".



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: FilerO99]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 15:24



Той не е казал нищо за риска от ваксинациите. Не прави грешки по аналогия.
Имаш ли представа какъв е рискът от ваксинациите? Кога не се правят? Какъв процент от населението трябва да е ваксинирано, за да има стаден имунитет за съответната болест?



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: portal]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 15:28



А какъв е рискът при липсата на ваксинация за детски паралич?
Разбирам, че има асоциални хора, които нямат против да подлагат съгражданите си на повишен риск от много сериозна болест, за да си спестят те малкият риск от минимални усложнения при ваксинирането.

По тази причина ние хората, изграждаме общности и си измисляме правила, на сегашния етап наречени държави и закони.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано08.11.12 15:42



Детският паралич по принцип е бил много проблематичен в общности с недохранване. Когато условията са добри много деца са го прекарвали без проблем. Ваксините по принцип са грижа за бедните, само че вместо да се изпишат вежди...



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано08.11.12 16:03



Явно си авторитет... аз не ги разбирам много тея арботи с авторитетите, но гледам напънал си се да назидаваш :) би ли бил така добър да си вкараш малко тежест...
Разбери на мен не ми дреме за никоя страна в спора за ваксините... но нали изтърсваш се и раздаваш акъл - трявба да знаем на каква почва стъпва тва самочувствие , което струи :)

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано08.11.12 16:04



Аз съм болен , ти си ваксиниран(защитен)? Пробелм ли виде ? Съчувстваш ли ми ? Не разбирам...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: portal]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано08.11.12 17:49



Ъ?
Аз за първи път учих за ваксините в ... училище. През 80-те години.
Същото ми казват лекарите и в последната година в подробности ми бе обяснено кои клетки на имунната система какво правят. Това обяснение ми бе дадено от учен биохимик, професор в медицинската академия в Хановер, Германия. Опитват се да правят ваксина срещу вируса на СПИН.

Хайде да пренебрегнем по-горното.

Ето проста задача. Да приемем, че ваксините са полезни за контролирането на съответните болести. Да приемем, че има и някакъв риск при поставянето им. Няма значение колко полезни и какъв риск. Според теб, от гледна точка на интересите на едно дете, дали е по-добре решението за ваксиниране да се взима от родителите му, или от квалифицирани лекари?

В горната задача замени ваксина с апендицит. Има много хора на планетата, които са против децата им да бъдат оперирани при възпаление на апендикса (и за каквото и да било друго. Растафари, християнски учени ...). Хем при операция рисковете са къде къде повече.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор Пyxчe (ританка)
Публикувано08.11.12 19:22



Доколкото разбрах, статията не отрича изцяло ваксинациите, а само излишните такива.
Преди поставянето на ваксина трябва да се информират родителите подробно срещу какво е тази ваксина, какви са симптомите му и какъв точно е механизмът на действие на ваксината. Някой може да каже, че те нямало да разберат - няма значение, трябва да са информирани с какво бива натъпкано 3-килограмовото парче месо, тяхно бебе, 10 дни след раждането си, и с какво това тъпчене е по-важно от коластрата, която се отделя само през първите дни след раждането, преди да потече нормална кърма. Примерно.
В статията съм много съгласна с изказването, че неваксинираните деца не са проблем на ваксинираните и не би трябвало да са, ако ваксините си 'вършат работата'.
Като цяло обаче, статията не ми хареса. Няма изнесени достатъчно факти и въобще липсва статистика. Той казал, тя казала, някой чул... Този род статии не трябва да се пише по този махленски начин.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор Пyxчe (ританка)
Публикувано08.11.12 19:32



Обясни ми - детето има алергия, непоносимост, нещо! към ваксината, която се канят да му поставят, но никой не си прави труда да го изследва, преди да го ваксинира. Защо?
Ако ще помогне, направи си някаква аналогия с връзката между резус-фактора и спонтанните аборти. Или с нужда от тежка и продължителна операция на човек с проблемно кръвосъсирване.
Аз, ако имам дете, ще искам най-доброто за него и здравето му, но смятам, че съм в правото си да знам за какво му се поставят 10 ваксини и как точно ще му помогнат.
Често го давам за пример при такива случаи - аз съм носител на ЧПВ. Може да го предам на дъщеря си, като имам такава. Каква е ползата дъщеря ми да се ваксинира срещу ЧПВ, след като вирусът вече е в кръвта й? Не трябва ли в подобен случай, който и в момента е доста често срещан, да се обърне внимание на поддържане на имунитета чрез подобряване на жизнения стандарт, вместо със задължително инжектиране с една практически безполезна за такова момиченце ваксина?

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор Пyxчe (ританка)
Публикувано08.11.12 19:36



Това 'няма как' звучи точно като 'на мен не може да ми се случи', казано от наркоман в момента, в който забива дадената от спинозния му приятел игла във вената си. Дали ще е съдържанието на спринцовката или върху иглата - зараза има.
Факт е, че не всички организми ще приемат ваксината. Трябва да има контрол ваксини да не се дават, ако няма да бъдат полезни, или ще навредят, но това става с изследвания, които явно излизат доста по-скъпо, отколкото простото дупчене на конвейер.

***
ЖиТиЕй, мадафака!



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано09.11.12 08:18



И аз съм учил за ваксините, но в днешно време има достъп и до друга информация... редица лекари, в това число професори и изследователи са против ваксините и ги подлагт на съмнение, понякога откровено обвинение... като например повишаването броя на деца с аутизъм... сега ти как избра да вярваш на едните, а не на другите ?

аз лично не знам на кои да вярвам, за това предпочитам да се запази правото на избор и всеки информирано да си решава сам...
Не на последно място изпитвам голямо подозрение към хората кото драпат да ми направят добро без да съм ги канил, а най-противни са ми тези с общото благо и спасяването на човечеството, земята, космоса и т.н.

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.11.12 11:18



Просто трябва да приемем, че това са деца, родени с лош късмет: в семейства на малоумни майки с птичи мозък.



jooooooooooooooj Mile,dugujes mi JETRU

Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: portal]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано09.11.12 13:16



Точно това, че визираш "проблема" с ваксините и аутизма показва основния проблем.

Някакви правят някакво изследване и стигат до стряскащи резултати. Разбира се, те като добросъвестни учени го публикуват. Понеже данните са стряскащи, въпреки че връзката е минимална в самото оригинално изследване, десетки научни екипи започват да дълбаят в същата посока. Едни да повторят изследването, други правят вариации, а други се опитват по каквито и да било други начини да открият същата връзка. Всичкото това е напълно нормално в областта на науката. След доста напъване се оказва, че всички други изследвания показват липса на такава връзка. Т.е. в първото изследване е имало някаква грешка. Дали е била в метода, в избора на пациенти, в чистотата на изследването (отчитането на други фактори) и т.н. няма значение. След огромни усилия, време и пари се установява сегашното научно мнение, което съвпада началното, но с много повече изследвания, че такава връзка няма.

До тук всичко е добре и показва колко добре си върши работата научния метод.

Появяват се разни идиоти, нямащи нищо общо с науката, чули недочули нещо за първото изследване и се започва една паника. Журналистите се нахвърлят като мухи на лайно. Голямото лайно Опра в един момент се захваща с това безумие и както се казва коня отиде у ряката.

Мда, науката си върши работата. Основна аларма се вдига в продължително време от същата тази Опра и разни журналисти, що видите ли, учените не казват нищо определено, а казват че трябва да се изчака да минат повече изследвания. Ау, явно крият нещо. Колкото и да им обясняваш, че тази работа не е като онази, и че що си требе то си и сака, това създава поредната теория за конспирация. Минават една-две години и започват да се изливат като из ведро резултатите от свършилите изследвания. Да, ама не. Конспиративната теория е в пълна пара, и никой не чете научните списания за такива скучни неща, като ето направихме това и онова, открихме това и това, глей кви са ни заключенията. В тази информация няма журналистически хляб.

Разбира се появяват се и специалисти. Специалисти по правенето на хляб, специалисти по правенето на лютеница, специалисти по рязане на дърва и казват, че докато те са рязали дърва са наблюдавали увеличение на влиянието на луната върху млеконадоя. Т.е. двама трима лекари казват същите глупости, основани на вече опроверганото първо изследване, при Опра. Опра плаща добре.

Повечето хора не могат да засекат логическата грешка за позоваване на авторитети. Чуваш че някой е лекар. Знаеш, че лекарят поставя ваксините. Конкретния лекар казва, че са лоши. Фактът, че този лекар няма никаква представа обикновено как работи конкретната ваксина, колко и точно какви изследвания са направени от производителя, от регулиращите агенции по света, от независими екипи, няма значение в очите на уплашения родител. Ето, един лекар каза еди какво си при Опра. Упс, един друг пък написал книга.

Ти чувал ли си за обществото за кръглата земя? Аз лично не знам на кои да вярвам. От една страна разни учени, инженери и др. казват, че земята е кръгла, ама пък има и една група хора, които казват, че земята е плоска. За това предпочитам да се запази правото на избор на всеки учител, информирано да си решава сам, какво да преподава на децата.

Горният параграф, не е някакъв вид атака срещу теб, а просто представя горната ти мисъл в контекста на друго оспорвано научно познание.

За последният ти параграф обаче ще те атакувам най-директно. Така са разсъждавали лекарите в САЩ, 20 години след налагането на съвременния тип хигиена във Великобритания. Кви а пък тези, които ще ми казват, кое е за мое добро. Подозирам ги.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Пyxчe]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано09.11.12 13:53



Статията е типичен пасквил на темата.

Т.1. всяване на страх. Ако прочетеш информацията от нашето здравно министерство за рисковете, ще видиш, че ясно е казано какво може да се очаква и какво би трябвало да се направи, за да се избегнат рисковете.
В статията се казва, че видиш ли в САЩ имало еди колко си оплаквания след еди коя си ваксина. Разбира се, че ще има оплаквания. Разбира се, че има странични ефекти. За да ми извадят апандикса, гадните хирурзи трябва да ми срежат кожата, да пробият мускулите на коремната стена и всякакви там лоши неща. Това са много странични ефекти. Забравих и риска от пълна анестезия. 1 на милион умират...

т.2. е безумна. Няма такова нещо. Само ако броят на неваксинираните е много малък, което за щастие се постига ако не ваксинираме тези с алергии и наследствена обремененост, неваксиниране не представляват опасност за разпространяване на болестта. Само че все още има хора, които не вярват на теорията за бацилите.
Проблемът идва от допълнителния процент ваксинирани, но при които ефектът на ваксината не е задействал. За всяка ваксина се измерва този процент. Това е много важен параметър. Това не означава, че ваксините не действат. На теб аспиринът помага ли ти срещу главоболие? На доста хора не им помага. Което не означава, че той няма такова ефективно действие за останалите.

т.3 е (частично) вярна. Частично идва от несъобразяването с популацията в САЩ и в конкретната статия. Ваксиниране срещу разни тропически болести не е нужно в северна Европа, но е нужно в съответните страни. Ако в САЩ слагат ваксини за щяло и нещяло, това показва проблеми в конкретната система.

т.4. Вярно е. Но това не е довод срещу използването на ваксините. Евентуално е довод срещу доста лошата патентна система.

т.5. най-безумното нещо на света. Пълно е с болести, при които ни убива свръхреакцията на имунната ни система, а не самата болест. В други случаи естественото оздравяване е по-бавно от настъпването на смърт.
Най-теоретично имунната система трябва да може да се справи със всяка заразна болест. Дали обаче ще успее да се обучи и задейства на време е различно при различните болести. Смъртността също е различна.

т.6. това ако може някой да ми го обясни какво общо има с ваксините... Звучи малко като съждението:
данъците са вредни, защото има разни хора, които не се възползват от законовите си права да намалят облагаемата сума (в системите при които има такива детайли).

т.7. няма зависимост. Корелацията е поради други причини, които са известни.



Тема Не се бори с тъпаците, а гледай научната истинанови [re: Grok]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано10.11.12 02:22



Изкривяването на информацията от тъпаци е по-малко опасно от изкривяването на информацията от групи със специални интереси. Тъпаците могат да си твърдят каквото искат, докато техните резултати остават лесно оборими и последствията са за тях самите. Обаче когато групите със специални интереси изкривят еталона за научна истина и обективно действие, това нанася щети, съвземането от които отнема десетилетия.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано10.11.12 02:58



т. 1. Защо коментираш избирателно. То и какво си коментирал, след като аргументите на точката са много добри. Как според теб може да задължаваш някой човек да е ваксиниран, за да постъпи в университет?

т. 2. Не си разбрал аргумента. Казва се, че при малък процент ваксинирани (примерно 5%), трябва да се отчете спад в заболеваемостта, докато фирмите, които ще произведат некачествени ваксини биха твърдяли, че трябва да се постигне ваксинация 50-60% за да се прояви разлика. Сещаш се, че има разлика да се "тества" дали една ваксина реално работи при 5% отишли за опит и при 50-60% опитни.

т. 3. Сигурно ще си изненадан, че ваксинирането не е чисто медицинска теория, ами и административна практика. Тогава когато говорим срещу ваксинирането, ние имаме предвид и калпавите администратори. Един учен трябва да има предвид, че ваксинирането ще се прилага от некачествена и некомпетентна администрация.

т. 4. Защо си тръгнал да ваксинираш, преди да си вържеш гащите с проблемите с конфликта на интереси? Ако си оправиш бакиите, тогава ела да ваксинираш.

т. 5. Човешкият организъм от милиони години работи с естествени болести и с естествени реакции срещу тях. Реакцията срещу болестта е "идеалната", защото е нито повече, нито по-малко от това, което е нужно за съответния агент. Добре е да се ваксинира за 3-4 критични и фатални болести, но не повече.

т. 6. Виж т. 3.

т. 7. Показва, че докато се занимаваме с графично ваксиниране (при бебетата основното е да ги ваксинират по график и това е голяма работа), има други нерешени проблеми с детската смъртност и най-добрия начин за отглеждане на бебетата. Така че няма какво майките да си мислят, че са си "ваксинирали децата" и са ги оправили, ами да се хванат да ги гледат както трябва.



Тема Забранява се тестването на ваксините върху животнинови [re: Дaли]  
Автор Дaли (майсторът)
Публикувано10.11.12 16:17



За да не страдат подопитните животни - такива като мишки, плъхове и морски свинчета, комисията APGAW активно се бори за забрана на тестовете на ваксините върху животни. Подразбира се, че върху хора може...

Повече:





Тема къде тук е драмата?нови [re: Дaли]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.11.12 09:43



ваксините зомбират тялото, училището зомбира духа. ако някой иска да бъде наистина свободен от еврейско иго, не трябва ли да се откаже не само от ваксините, но и от образованието?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: къде тук е драмата?нови [re: zaphod]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано14.11.12 09:46




Колос, ейвалла!



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.11.12 09:48



добре де, не искат да си ваксинират децата, това е хбаво. и без това глупаците са много, а заради такивакато тебе стават още повече. или ще се опиташ да го извъртиш че ако всички не се ваксинират, то това вреди и на ваксинираните?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: zaphod]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано14.11.12 14:17



кое му е хубавото?

1. Част от населението не може да бъде ваксинирана по медицински причини.
2. Част от ваксинираните не показват реакция. Т.е. не са ваксинирани.
3. Част от ваксинираните губят имунитет във времето.
4. Има ваксини, които поради странични ефекти не се слагат на бебета, а се поставят няколко години по-късно. Бебетата разчитат на общата ваксинираност на населението.

Целта е да се изтребят болести или по-скоро да се ограничи максимално разпространението им. За тази цел за отделните болести е нужно да се постигне някакъв процент от популацията да е ваксинирана.



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: dnaunseq]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано14.11.12 14:36



т.4. Конфликти на интереси има винаги. Дай да не правим нищо, защото имало такива. Примери много. Примерно управляващите държавата. В една "идеална" държава, като Франция на Луи 14, управляващият Луи не е имал конфликт на интересите. Той се е грижил само за собствените си интереси, които са съвпадали с тези на "държавата". При нашата система, държавата сме всички ние. Управляващите обаче имат конфликт на интересите. Хем трябва да гледат общия интерес, хем си имат свои частни такива. Явно за да няма такъв конфликт трябва да се върнем векове назад. Или варианта без никакво управление. Назад към саваната.

т.5. Твоят текст е най-показателен защо не трябва родителите да решават. Защото и ти най-вероятно си родител. Болестите, ако не си чувал, се променят. Еволюция му викат. Най-новата от известните се нарича СПИН и се причинява от нов вирус, с който човешкия организъм не работи от милиони години. Същият този човешки организъм също се променя, освен това се променя средата, в която той живее.



Тема Re: Забранява се тестването на ваксините върху животнинови [re: Дaли]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано14.11.12 14:39



Да позная ли каква част от тези депутати са също така против ваксините?



Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Grok]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.11.12 16:34



по-важната цел е да се изтребят глупаците, майната им на болестите. смъртността се бори с много деца, а не с медицина. белите като имат медицина, да не би да са с положителен прираст?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: portal]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.12 17:25



Проблема е в следното:
Ако цялата популация е ваксинирана, тогава риска от епидемия е нулев. Вярно, ваксината (освен при някои изключения) не гарантира 100% имунитет на отделния индивид, но гарантира невъзникване на епидемия.
А при епидемия и ваксинираните са подложени на по голям риск. Иначе казано - ако има избор дали да ваксинираш детето си или не, трябва да има избор и дали ваксинираното дете да учи заедно с неваксинирани или да учи само заедно с ваксинирани.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: dnaunseq]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.12 17:27



Детския паралич минава без никакви усложнения при болшинството от преболедувалите. При останалите води до парализи. Много е просто - конкретните цифри ги има в съответните книги.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: portal]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.12 17:31



Проблемът е че ти като си болен, повишаваш риска и аз въпреки че съм ваксиниран да се заразя.
Заразяването зависи от много неща - състояние на организма, наличие на имунитет, и доза погълнати микроорганизми. Така е при повечето болести. При едрата шарка се създава много траен и продължителен имунитет, именно поради тази причина днес вече няма едра шарка.
При туберкулозата имунитета е частичен - хапваш достатъчно микроорганизми, и се разболяваш - ще караш болестта по леко, но ще се разболееш.
При коклюша - може да ритнеш камбаната (ако не си ваксиниран) преди да дойде бърза помощ.
Въобще проблема с ваксините е сложен. Определено трябва да има задължителна ваксинация но само за някои (тежки, сериозни, опасни) болести - където все пак ваксината е доказано ефективна. При грипа например, не е особено ефективна и според мен не трябва да е задължителна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: Пyxчe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.12 17:33



Е, това е другата страна. За да има максимален ефект и минимум негативни явления, детето трябва да е здраво, да няма алергии ...
А бе има си изисквания, и те не трябва да се пренебрегват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Спи ли Законът за защита на детето?нови [re: zaphod]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано17.11.12 23:10



Това да знаеш от колко време го мисля, ама лекарското съсловие го отрича :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.