Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Тема Струва ми се реднонови  
Автор atd112 (член)
Публикувано06.10.12 20:47



пенсионери, чиито деца са емигранти да получават минималната пенсия или редуцирана с някакъв коефицент. Малко е грубо, но пенсиите на пенсионерите се изплащат от сега работещите в страната и при 2 млн. емигранти ми се струва че доста хора лежат на гърба на чужди деца. Уж всички емигранти са супер успели, ма не дърпат родителите си натам, че ако трябва да им плащат наем за някоя стаи и медицинските разходи ще изреват на умряло.
Просто ми писна да слушам отвсякъде, как щерка и се оженила за някой Муньо и как всичко и било наред, ма ако може да и се обадим по скайпа, че Муньото няма пари за телефон.



Тема Струва ми се, че не ти е ясно :)нови [re: atd112]  
Автор NikB (спокоен)
Публикувано07.10.12 00:39



А тия, които нямат деца - да не им дават пенсии.
Ти си голям балък, бе :)
Аз предлагам да се вземат пенсиите на комунистическата номенклатура (да им дават по едно кисело мляко на ден) - щото те са по-виновни, че дечурлигите заминават в чужбина.



Тема Re: Струва ми се реднонови [re: atd112]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.10.12 19:33



Тези хора са си изработили тяхното, плащали са си осигуровките и е редно да си получават пенсията в пълен размер. Така е в целия цивилизован свят.



Тема Re: Струва ми се, че не ти е ясно :)нови [re: NikB]  
Автор 3292 ()
Публикувано07.10.12 23:46



:)

Добре го казваш! В тази държава има невъзможни неща, които не виждам как ще се случат. Не случайно умните деца си намират път в по-цивилизовани държави. Което си е факт, и няма как да се оспори.



Тема Re: Струва ми се редно [re: atd112]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано08.10.12 11:47



пенсиите не са защото някой има деца или няма или заради черните му очи, а защото навремето е правил вноски.
Идиотска идея, несправедлива и уравниловъчна, но предполагам е близка до мнозинството.
Мен ако питат тия, които НИКОГА не са работили не трябва да получават НИКАКВА пенсия. Много по-справедливо.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ


Тема Re: Струва ми се реднонови [re: atd112]  
Автор mark222-206077 (непознат )
Публикувано08.10.12 12:14



Човек, пенсиите се изплащат от парите, които всеки човек сам акумулира от вноски когато е работил.



Тема Re: Струва ми се реднонови [re: mark222-206077]  
Автор atd112 (член)
Публикувано08.10.12 16:30



Проблемът е, че това е само на теория така. На практика от вноските на сегаработещите се изплащат пенсиите на пенсионерите. Техните вноски отдавна са изядени и изпити, защо това е станало е отделна и дълга тема, но сегашните пенсионери също носят вина като общество, че са проспали ограбването на парите им.



Тема Re: Струва ми се, че не ти е ясно :)нови [re: NikB]  
Автор atd112 (член)
Публикувано08.10.12 16:34



Съгласен съм за номенклатурата, но при условие че киселото мляко е от немска промоция за 5 ст.


За тия които нямат деца нищо не съм казал, 90% нямат деца не по техен избор.



Тема Re: Струва ми се, че не ти е ясно :)нови [re: atd112]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано08.10.12 18:35



А ако нямат деца по свой избор какво, нямат такова право , ли?

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: Струва ми се реднонови [re: atd112]  
Автор Grok (ентусиаст)
Публикувано09.10.12 15:37



Те едни пенсии...
Аз съм такова дете, ако може да се нарече дете мъж на средна възраст.
Току що погледнах колко е минималната пенсия. Разликата до пенсията на майка ми е доста по-малка от помощта, която аз и пращам.

По-горе хората вече са ти отговорили кое е справедливо от различни гледни точки.

Аз ще кажа само нещо допълнително.
Аз съм независим индивид. Формално нямам законови задължения към родителите си и другите си роднини. По каква логика може да задължим индивидите да следват някакъв патриархален модел на семейство? Нямам ли право да не поддържам отношения с роднините си?

Трябва ли да се узакони някакъв формален семеен модел извън сегашния засягащ само децата до 18 годишна възраст? Кой точно модел?

Аз лично съм решил въпроса, предполагам като повечето си сънародници, по традиционния начин. Начин който е естествен и е ползван дълго време, доста преди да се появят разни закони като семейния кодекс. Т.е. като примерно дете помагам на майка си и роднините си както подобава. Както баба ми се е грижила за прабаба ми без да има законова рамка, така и аз се грижа за предишното поколение.

Пенсиите са солидарност на цялото общество и са измислени за да не се разчита на някакъв традиционен модел, който не може да работи насила, без съгласието на индивидите. Може да се сетиш защо. Традиционният модел е основан на собственост върху земя и недвижимости...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.