Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 27.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.09.12 17:59



все повече

ще се появяват.
Отгатни защо! Викам.



Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Silverado]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано28.09.12 18:31



Когато си вземеш КНО, обади ми се да си попишем по темата.



sol lucet omnibus

Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Киро]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.09.12 10:45



показва, че ножът все още не е опрял до кокала и престъпността още трябва да расте, за да стигнат подобни елементи и до холовете и спалните на въпросните "хуманисти".
първо, черна точка за кавичките около думата хуманисти.
по същество - подозирам че толерастията не може да се победи с личен негативен опит. веднъж някакви псета бяха нападнали една пача, и аз разгоних псетата замеряйки ги с камъни. пачата ми се развика че заради такива като мене кученцата ставали агресивни и нападали хора


аз не тръгнах да и се обяснявам, но за да и е гадно и казах да си затваря човката, че имам още камъни в ръцете и да не лапне някой, което искренно я шокира, и затвърди навеки убеждението и че който хвърля камъни по кученцата е зъл, зъл, зъл.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Комунистинови [re: bira_more]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.09.12 10:58



"45. Не е престъпно онова деяние, което е извършено при неизбежна отбрана, за да се отблъсне противозаконното и непосредствено нападение върху личностьта или имота на нападнатия или на другиго. Превишаването границите на неизбежната отбрана не се наказва, ако е останало отъ уплашване или смущение."

Това нещо, Бира, от кой закон е според теб? От самия ми въпрос може да предположиш.
Как влияе върху този точно текст тогавашната, сегашната и междинните конституции също не ми е ясно, ама нищо, то е щото не ги разбирам работите.
Само не казвай, че понеже нищо не пише за характера и опасността на нападението, от това следва, че може да убиеш всеки крадец. :)
В същия този закон, BTW, дори не виждам норма, отговаряща на сегашния чл. 12а, т.нар. граждански арест.
Не е истина колко неща, взети едно към едно, или почти, от старото законодателство, това отпреди 1944 г., в днешно време уверено се смятат за комунистически, и никой не прави опит да провери даже откога са и дали пък случайно ги няма и по на запад от комунизма. Примери колко щеш - наказателната отговорност за заживяване на съпружески начала с друг, докато си женен; наказателната отговорност за хомосексуални контакти (отменена у нас през 1968 г.)...
Ма иначе сички много разбират от закони. Кеф ти по случая Опиц, кеф ти по случая Сапард, кеф ти... Повече от юристите разбират, разбира се. Щот нали са и по-умни. Толкова са умни, че чак не схващат, че нещата не е възможно да са толкова ясни, колкото им изглеждат на тях.
И от комунизъм сички разбират, де.

Редактирано от MupaM на 29.09.12 14:46.



Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Киро]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано29.09.12 12:13



http://dnes.dir.bg/news/peto-rpu-sotzialnite-mrezhi-predelite-neizbezhnata-otbrana-12069763

sol lucet omnibus


Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.12 12:52



а разрешително такова, за сабя.. върши ли работа?





Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.12 12:56



е, случая набра вече инерция в мрежата и беше крайно време да изкарат някой "Матросов", че да поуспокои или залъже, или замаже или там к'вото.





Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Silverado]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.09.12 13:11



"някой "Матросов", че да поуспокои или залъже, или замаже"
Лъжат и мажат, бе, тяхната мама!



Редактирано от MupaM на 29.09.12 13:12.



Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Киро]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.09.12 15:27



не си мисли че толерастите не разбират тези неща, имам предвид толерастките идеолози, не простите жалостиви последователи. в основата на толерастката идеология е превенцията на войните, имам предвид истинските войни, като втората световна, а не сегашните "войни". толерастите добре знаят че ако днес защитим практиката да се ползва смъртоносна сила за защита на имущество, утре ще дойде практиката да използваме смъртоносна сила за защита на държавните интереси. централната идея е че ВСИЧКО е по-добро от масовите убийства,включително и да си роб.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: zaphod]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.09.12 17:12



Еваля, еваля!



СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.