Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Но защо... [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 16:39



Кола имам защото имам право да я карам. Оръжие нямам право да ползвам за защита на земеделски земи например, и за това нямам и не ми и трябва.
Имам други начини да се защитя, които са много по лесно защитими в съда.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Но защо... [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 16:40



Е, анджък де - ще канализираме и масовата престъпност.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 16:44



За теб, има резон. За мен, няма резон.
Овощна градина. Напада я тумба крадци. Ти си там, въоръжен, но те само берат. Ти не можеш да ги възпреш. Полицията ще дойде, след като са си свършили работата. Избора ти е или да ги отстреляш и да ги лежиш, защото има резон, или да заебеш всичко.
България може да храни половин Европа с плодове. Но по скоро трябва да внасяме плодове. Много хора решиха че има резон, да заебат плодовите насаждения, защото не могат да ги опазят.

А истината би била референдум по въпроса, да се види какво мисли народа - чий резон е правилен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 16:46



Като ти кипне кръвта си умишлен убиец. Неумишлено убийство е когато убиеш без да си искал да убиеш - в смисъл ако искаш да убиеш, независимо от това дали е хладнокръвно или щото ти е кипнала кръвта си е пак умишлено убийство. А предумишлено е ако си го планирал - демек планирам да думна приятел, каня го и се опитвам да изкарам че съм го взел за крадец.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: bira_more]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано27.09.12 16:56



Човешкия живот струва ли колкото една кошница череши? Ако твоето дете случайно бъде засечено на някое дърво да бере и бъде застреляно? Разбери, съдим емоционално и чуждите хора. Когато става въпрос за нас променяме критериите.
За това има закон. Който да е неотменим. Както и наказание съобразено с границите и щетите на престъплението.

Ще спирам полека лека да пиша в тази тема. Мисля че разбрахте точно какво имам предвид.

sol lucet omnibus


Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: bira_more]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано27.09.12 17:00



По последния въпрос се изписах по-горе. Има няколко присъди. Доказано е болен/наркоман. Институциите не са си свършили работата.

Всичко добро.

sol lucet omnibus


Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 17:15



А човешкия живот струва ли колкото реколтата от цялата градина?
Има много случаи в които човешкия живот има конкретна цена. Цената на лечението. Демек с кинти, детето има много добър шанс да бъде излекувано, без кинти умира със сигурност. Та те ти типичен пример, когато не просто човешкия живот а живота на детето има конкретна цена.
В Израел проблема бил решен много елегантно. Значи - ако си в градината и ядеш череши, може. Опиташ ли се да изнесеш и една череша - собственика има правото да те отстреля.

Та моя пример не беше за кошница череши, както го извърташ а за цялата реколта, и твоя избор - да заебеш за винаги плодовите градини, или да отстреляш няколко дегенерата, които ще продължат нагло да си берат, осъзнавайки перфектно че ти можеш само да им пръднеш на хуя (както се казваше в казармата)!

Какво правим при такъв избор - цялата реколта, защото единствения ти начин да я защитиш е като отстрелваш. Нямаш друг начин. Само този, а това е единствения ти доход.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: Polydeuces]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.09.12 17:17



Така де - не са си свършили работата, но това не е отговор на въпроса как да го спрем, като няма институции.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: 3292]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано27.09.12 17:18



понеже такова му е мнението

В случая това не е мнение. А обективен факт, касаещ реалността. Сещаш ли се за разликата? Иначе бих предпочел държавата да застрелва подобни отрепки, а не случайни граждани. Но и второто е ОК, когато първото очевидно отсъства.



Тема Re: Случаят "Опиц" - българската афера "Драйфус"нови [re: bira_more]  
Автор Polydeuces (Търсещ)
Публикувано27.09.12 17:23



Ако действаш, ще бъде незаконно. Защото ще нарушиш действащия закон.
Не ми се пише вече човек, изчерпахме се.

sol lucet omnibus



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.