Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 29.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Не знам в кой документ, ама вижнови [re: bira_more]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано10.07.12 14:06



И аз това го говоря от години, но хората чакат да им повишат тока и тогава обръщат внимание на такива неща. В момента вече според ДКЕВР сме изпълнили квотата от 16% зелена енергия, която трябваше да изпълним през 2020 г. Двайсет годишните договори на печелившите са за десет пъти по-висока цена от средната за страната. А до пет години можеше изобщо да няма преференции, защото цената на фотоволтаиците пада. А както показвам в началната тема, преференциалната мафия отмъква един милиард лева от българите и това в продължение на 20 години си е сериозна сума.

Между другото в Англия са забранени ВЕИ до 2015 година. Явно богатите ще чакат да станат евтини ВЕИтата и след това ще си изпълнят квотата до 2020. А бедните бързат. Е, може би затова са бедни, защото се оставят така да ги пързалят.



Тема Поредната манипулация...нови [re: БATKO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.07.12 14:24



Костов та Костов... баси комуноидната жлъч


И да прочетем пак статията...

3% топлофикационни квоти (чудно дали няма да изскочат такива и в сметките за парно), 2.5% изобщо за ТЕЦ у нас и 1% за дългосрочни договори (само МИ1 и 3 ли са с такива или и Ковачки и т.н.), 7% ВЕИ и 0.7% НЕК (уж плащания за Белене виждаха като главен виновник).

Така масово оплютите договори за МИ 1 и 3 увеличават с колко реално... има ли 1%?

Но какво виждаме по-долу, ТЕЦ и по-специално МИ 1 и 3 ... с болд в причинителите, а останалите някъде помежду другото.

Ей за това добро утро да кажат някои, ще гледаме къде е слънцето...

Welcome to the real world!



Тема Re: Поредната манипулация...нови [re: Mopфиyc]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано10.07.12 16:02



Както вече ти пресметнах, ТЕЦ МИ1 (Гълъбово) прибира около 20% от "преференциалния" милиард, заработен от АЕЦ Козлодуй и ТЕЦ МИ2. Ти обеща да ми намериш цената и за ТЕЦ МИ3. Ако приемем, че и той гълта около 20% то значи двата ТЕЦа гълтат около 40% от въпросния милиард. Квотите ще отидат най-вече при тях, защото те имат договори за преференциални цени, и ако някой остане в резерв, ще са другите ТЕЦове. Така, че ако се усреднят дяловете на покачването на цената на тока през годините средният дял на двата американските ТЕЦа в повишението на цената на тока ще е около 40% досега. Например ТЕЦ МИ3 стартира преди две години мисля, и повишението заради него може да е сметнато вече миналата година. Но при всички случаи заради квотите ще има доста сериозни повишения догодина (даже се съмнявам и по-рано) Така че делът на тези два ТЕЦа може и да задмине ВЕИ.



Тема Re: Поредната манипулация...нови [re: БATKO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.07.12 16:22



Всеки може да сметне нещо, аз просто показвам на който иска да чете, колко безумни са манипулациите в цялата тема



1% както и да го въртиш си е 1%

А цената в официален документ вече не излиза толкова лесно, неофициални не ми се цитират, че количеството глупости по темата вече стана по-голямо от "гьола" в Белене.
Едни дават цени като на ВЕЦ други като на ТЕЦ Варна и Бобов дол... изобщо всеки си води накъдето му криви интереса феса.

Welcome to the real world!



Тема Re: Да благодарим пак на Барбарелка и Морфинови [re: БATKO]  
Автор Esia (непознат)
Публикувано13.07.12 22:20



Хе-хе-хе!!! Напомняй им.... Туку виж хиените си сменили нравите!!!
.Кво да ти кажа - най-доброто е да оставиш хиените сами на себе си. Теб нищо и никой не те бърка. Тези дето се разправят тук са от друга кръвна група. Лека ти вечер.



Тема Re: Да благодарим пак на Барбарелка и Морфинови [re: БATKO]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано14.07.12 21:52



С някои хора няма разбиране. Ако държавата им взима от парите с данъци се приема за зле. Но ако частна фирма им взима парите, значи е добре.

За пример виж скандалът с Виза и МастърКард. Когато Обама вдигне данъците, се излива тон критика. Когато обаче хванат, че Виза или МастърКард облагат всички финансови плащания с тяхна си измислена такса, тогава се мълчи като "пр*дня у гащи".

Според мен същото е и с ТЕЦ МИ2.

п.п. Ся кво излиза? Понеже Виза са ме таксували неправомерно, същите ми дължат некви пари. Общо $6 милиарда е дължимото от Виза и МастърКард на клиентите си. В момента се води дело на федерално ниво, а дали хората ще си получат обратно парите незнам.

п.п. Тази такса дойде постфактум. Виза и МастърКард не са ни попитали дали сме съгласни. Никой техен клиент не се подписал, че е съгласен.

Еми точно така седи и въпросът с цената на тока от ТЕЦ МИ 2 :)

Редактирано от nnnlo на 14.07.12 21:56.



Тема Re: Да благодарим пак на Барбарелка и Морфинови [re: nnnlo]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.07.12 02:09



последния път получих обратно некви пари от wells fargo, дето ми ги били взели за чужбински транзакции неправомерно
така че ако ги осъдят, ще върнат нещо, естествено както при всеки class action, големите манги ще идат при адвокатите, а за нас 10-15 долара




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.