Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: ya2011]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано19.06.12 16:52



Апропо, като все се споменава тоя Чърчил, някой може ли да го цитира?
ЦИТИРА в истинския смисъл на думата.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: Exhemus]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.06.12 17:40



"[No one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed, it has been said that] democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time." - Rede vor dem Unterhaus am 11. November 1947 Sitzungsprotokoll column 206



Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: portal]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.06.12 17:45



И да и не, някой решения се взимат обратно на движението на парите, например решението в Германия до 2021 да се затворят всички ядрени реактори, атомното лоби си беше издействало продължение на живота на реакторите до Фукушима, после нещата се обърнаха за една нощ, така че... Иначе си свободен да отидеш в някоя подобна държава, която описваш и да живееш там, но знам че няма да го направиш. Критиките ти са основателни, но просто няма (за сега) тествана и по-добре работеща алтернатива.



Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: ya2011]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано19.06.12 18:27



Не се сдържа :) аз принципно имам лек проблем с авторитетите - в смисъл могат да ми бъдат наложени само със сила, да не говорим за алкохолици от Англия, няма нужда да цитираш умрели хора отпреди сума години...

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: ya2011]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано19.06.12 18:55



Доста по-мъгляво от изчистената форма, която ни се предлага



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: Exhemus]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.06.12 19:03



Какво ни се предлага?



Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: portal]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.06.12 19:05



Е нали Exhemus поиска цитата, той е толкова изтъркан вече, но все пак...





Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: ya2011]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.06.12 11:03



Какво ни се предлага?
.........................

Нещо в смисъла на "демокрацията далеч не е перфектна, но нищо по-добро не е измислено". И аз съм съгласен, че оригиналният цитат остава място за интерпретации, докато този - общопознатият - не.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Парламентарни избори 2013нови [re: ya2011]  
Автор atd112 (член)
Публикувано20.06.12 17:02



В оригиналната демокрация, която са измислили древните гърци и която доказано е постигнала забележителни успехи, е било немислимо бедни цървули да гласуват какво да се прави.
В съвременното менте на демокрация индивиди с нулев принос за обществото имат право на глас, което е абсолютна подигравка с качествените хора. Интересен е парадоксът, че обществото приема че хората не са еднакви и е нормално да получават различни възнаграждения и в същото време имат еднакво право на глас. Да не говорим за бруталния конфликт на интереси, хора които са на бюджетна заплата да гласуват какво да правим.





Тема Ти луд ли си - за БСП!?нови [re: ARlZE]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано21.06.12 10:01



Да дойдат пак на власт мутроагентите и офицеробандитите на Румен Петков и Мико Миков ли? Когато земята полека-лека се отърсва от отровната си плесен... Благодарение на Боко и Цецо...

Ще викнвм едно дружно ала комунистическо: Но Пасаран! Няма да мине!
Дръж ги Цецо! Напред Боко!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.