Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За протеста срещу Цеко  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано16.06.12 20:27



Една птичка ми каза, че в Симитли се готвели конта-протести срещу доргите.

Няма проблем. Само имам една забележка. Това не е протест на дрогите, а акция с международен обхват, която ще постави българското правителство под натиск.

Недейте да си мислите, че онези на жълтите павета са дроги. Има доста други българи зад тях, като мен, които ще насочим вниманието на някои високи кръгове в ООН и ЕС към безобразията в България.

Разбира се, няма да си разкрия спатиите точно в някои си форум.

Но ако утре Меркел или някой евро-бюрократ дойде да набие канчето на ББ, да се знае, че не е случайно.



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: nnnlo]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 03:15



За кои безобразия говориш?

Нали се сещаш, че не разкривайки "спаийте" си просто голословен?

Редактирано от ya2011 на 17.06.12 03:15.



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: ya2011]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано17.06.12 04:18



За кои безобразия говориш?

Коя държава в света има ски писти в национален парк?

Справка, виж парка Йелоустоун. Има ли ски писти? Има ли лифт? Не, няма.
В Колорадо има ски писти и лифотве, но не е национален парк!

След като нещо е обявено за национален парк, строителството е ограничено.

Второ...на Витоша вече има три лифта. Не е нужен четвърти. Подменяйте старите лифтове с нови. Готово!

Който иска повече, има Рила, която е на час и половна от София. Боко е направил магистрали до там.

Няма нужда от сеч на гори. Не е оправдано, нито от икономическа, нито от законова гледна точка.

Гот ит?

Редактирано от nnnlo на 17.06.12 04:20.



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: nnnlo]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 04:34



Ами това сложен въпрос има хора, които твърдят, че туризмът е важен източник на приходи и работни места за БГ, а те са по-важни от това дали ще бъдат изсечени определен (не много голям брой дървета).

Не може да се каже, че няма логика в това, защото за още един лифт и няколко писти ще се изсечат сигурно 0.1-0.5% от гората намираща се да кажем на Витоша, за по-големите планини процента ще е още по-малък... Така че всичко е въпрос на приоритети...



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: ya2011]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано17.06.12 05:01



Пак да попитам. Коя държава е превърнала националните си паркове в курорти?
Пример Йелустоун?

Знам, че туризъмът е важен, но хората не искат да гледат само хотели и лифтове. Хората искат да видят уникална природа.

Националният парк "Евърглейдс" привлича не с хотелите си, а с алигаторите и мангровите гори. Затова хората плащат пари, когато ходят там.

Така. Айде сега да разделим национални паркове от курорти.

Редактирано от nnnlo на 17.06.12 05:03.



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: nnnlo]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 05:09



Виж да сравняваш БГ и САЩ е смешно, те там имат огромни територии и могат да си позволят да си имат национални паркове. Иначе не съм чула някой да иска да строи курорти в Стара Планина. Нашите планински курорти се броят на пръсти, така че още няколко писти тук таме няма да е зле да се направят. Пак казвам ще се изсечат някакви незначителни проценти от общото количество гора. Освен това може да се запише в закона, че площта която се засича трабва да се залеси и така сумата от унищожените дървета ще е нула.

Пак казвам въпрос на приоритети, ако БГ имаше високо технологична икономика и аз щях да съм по-скоро против, но при нашето икономическо положение, съм по-скоро за да се инвестира в туризма, но умно дано не стават подобни ужаси като Слънчев Бряг, въпреки че и за този влак си има пътници противно на всички прогнози, които прорукуваха, че ще се събарят хотели, слува се точно обратното строят се нови и туристите се увеличават.



Тема Национален парк и курорт са две различни неща!!! [re: ya2011]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано17.06.12 05:12



"Парк сити" в Колорадо е ски курорт. Има строежи.
"Евъргелйдс" е национален парк. Защитен е от каквато и да било човешка актвиност.

Кога в България ще научите тази проста и елементарна разлика?



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: ya2011]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано17.06.12 05:19



България е умряла в туризма. Този бранш е изчерпан. Хората днес предпочитат да похарчат пари за две седмици круиз с кораб, вместо да седят до бетнонобъркачките в Банско.

Такъв е маркета.

Редактирано от nnnlo на 17.06.12 05:20.



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: nnnlo]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 05:20



Не знам какъв е маркета, но статистиките са си статистики....



Тема Re: За протеста срещу Цеко [re: ya2011]  
Автор nnnlo (Eden Flamingo )
Публикувано17.06.12 05:21



Именно де. Погледни статистиките за круиз пътувания. Плаващи хотели...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.