Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: ya2011]  
Автор Фpeнг ()
Публикувано04.06.12 23:00



ама прочети я преди да я отхвърлиш поне. писана е от немци.аз си направих труда да я прегледам. накратко,хората предлагат 2 транша-
син,който ще се оценява с най голям рейтинг. ще се издава до 60 процента от БВП на всяка страна,която иска да участва,и ще се синтезира в един общ пуул. след което всяка участничка го обезпечава. този вид бонд ще служи като safe heaven asset търсенето му ще надвиши това на Schatz-а. понеже ще е паневропейски,емисията на този бонд ще конкурира американските Т-Биллс

червен - за дела на страната над 60 процента от БВП. всяка страна емитент ще си го обезпечава сама. yields ще са по високи,правейки го по скъп за страните нарушителки на Маастрихт критериите.

ПП голям в сравнение със Скандинавския. Северните страни имат в пъти по добре действащ държавен апарат от немците. ако ще налагаме да наложим техния опит





Тема а стига с тоя билион бе неграмотницинови [re: ya2011]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.06.12 00:16



билион не е и никога не е бил хиляда милиарда
билион е милиард на английски
в българския такову жувотно нема



Тема Re: а стига с тоя билион бе неграмотницинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано05.06.12 00:37



Да прав си ама вече съм забравила на БГ как е... За втори път ми правят тази забележка... на немски билион е 1000 милиарда, на английски 1 милиард, а на български съвсем друго...





Тема Re: а стига с тоя билион бе неграмотницинови [re: ya2011]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.06.12 00:41



на български е нищо, нема такава дума и от там идва проблема
щото некой го мислят за 1е9, пък други за 1е12



Тема Re: а стига с тоя билион бе неграмотницинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано05.06.12 00:50



Аха мерси за забежелката, ще гледам да запомня, че такава дума на БГ няма.... А като говорим за милиарди ето една банкнота от 5000 милиарда от времето на хиперинфлацията в Германия през 1923 година.



Трябва да се напомня периодично, на хората искащи благоденствие, чрез повече дългове до какво води накрая подобна политика...

Редактирано от ya2011 на 05.06.12 00:52.



Тема Re: а стига с тоя билион бе неграмотницинови [re: ya2011]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано05.06.12 01:05



+1
И аз пазя една банкнота от 10 000 000 000 динара





Тема Re: винаги,когато “немец“ се изкаже по гръцкия въпроснови [re: ya2011]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано05.06.12 10:48



Т.е. поемане към пътя на съединение европейски щати, нещо което е дълосрочна цел (поне според мен) на немската политика, разбира се без да се казва това официално, защото народа не е подготвен за това.
...............................

Не само германският народ, но и много от другите европейски нации не са готови доброволно да приемат сформирането на Четвъртия райх. Защото Съединени европейски щати ще означава точно това. Може официалната столица да е Брюксел, но всеки знае, че заповедите ще идват от Берлин.

Лично аз нямам нищо против да живея в Четвъртия райх, който няма да има нищо общо с Третия разбира се, освен може би единствено това - да означи, че все пак Германия успя да направи с пари и производство онова, което не успя преди 70 години със силата на оръжието.

Сутринта слушах, че Меркел искала създаването на общо европейско министерство на финансите. Какво мислиш за това?

И още нещо - какво мислиш за книгата на Тило Сарацин?
Аз я намирам за пророческа. Ако той е прав, Четвъртият райх може и да се отложи... Все пак, няма как тъпаци да сформират водеща нация.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: винаги,когато “немец“ се изкаже по гръцкия въпроснови [re: ya2011]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано05.06.12 10:50



Затова мисля, че ЕС и Европа се нуждае от повече от политиката и структурите които ги има в Германия и като цяло северните държави в Европа.
.............................

Леле майчице, ето почва се...



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: винаги,когато “немец“ се изкаже по гръцкия въпроснови [re: ARlZE]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано05.06.12 12:33



Не знам защо някои имат навика да пренебрегват Франция. Германия дори да се развива 3-4 пъти по-добре, няма сила да "усвои" Франция, да не говорим пък за целия свят. Според мен беше измислена една предпазна клауза за "автаркично" - самостоятелно развиващите се държави - да се разделят на 2 части като Германия и Корея, а двете части да се насочат една срещу друга. В противен случай тези имат навика да се развиват напълно самостоятелно и да хукват да завладяват света - нещо, което не могат да осъществят, но силно изнервят всичките си съседи.



Тема 16 дена броя днитенови [re: ya2011]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано05.06.12 12:57



... и няма преброяване. И все така от милион дена насам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.