Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За Гърциянови  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.06.11 21:14



Направи ми впечатление, че днес българските новини не споменаха изобщо Гърция, а в момента в центъра на Атина са се събрали безпрецедентен брой протестиращи хора, без да има изцепки и бой, само хора от всички възрасти, дори голяма част от тях с децата си, които са твърдо решили да приключат с МВФ, Европейската банка и както изглежда да свалят правителството. Много притеснителна ситуация, споделете ако искате какво научавате от местните медии (кой където е).
Ако успеят да свалят правителството как би се отразило това на еврозоната, няма ли да е началото на края нещо подобно? Много объркана ситуация





Тема Re: За Гърциянови [re: ellina]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано05.06.11 21:23



Сещам се за фразата ' когато заиграе мечката у съседите, няма начин да не дойде и у нас ".

Не следя събитията в Гърция и не мога да кажа как ще се отрази на еврозоната . Но... се сещам че Евросъюза си даде зор да спасява Гърция .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: За Гърциянови [re: The Fifth Element]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.06.11 21:40



Точно така е, дадоха много пари и продължават да дават, но естествено заедно с това постваят и много условия, които гърците не искат да приемат.
Четох коментари от български икономисти, че мерките, които взема правителството на Папандреу са единствения относително полезен ход, но шокът за гърците е перкалено голям и няма начин точно този народ да приеме такива мерки спокойно.
Все повече гърци казват, че предпочитат да излязат от еврозоната сега и да спрат да обслужват външния си дълг ( фалит си е това, каквито и по-елегантни думи да му търсим), отколкото да понесат мерките, които им налага Европа.



Тема Re: За Гърциянови [re: ellina]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.06.11 22:10




Това е което можем да научим за Гърция и проблемите там.
Чудя се друго - добре Гърция излиза от еврозоната и спира обслужването на дълга. Какво очакват да се случи след това?

Bеer? Mоre?



Тема Re: За Гърциянови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.06.11 22:27



Какво да следва, до няколко месеца по ТВ тръгват рекламни кампании за набиране на хуманитарни помощи за гладуващия гръцки народ.


не е истина просто какво нещо е мързелът.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: За Гърциянови [re: bira_more]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.06.11 22:46



Ами аз не съм икономист, ще ти цитирам само какво се коментира около мен.
Фалитът на Гърция е предизвестен и сигурен, но планиран за 2013, за да успеят банките да направят необходимот и да ограничат загубите си.
Дългът на Гърция е толкова голям, че каквито и мерки да взема и колкото и финансова помощ да получи не би могла да го обслужва, ще трябва да го предоговаря и загубите за европейските банки са неизбежни.
Изглежда че много хора предпочитат каквото има да става - да става сега, а не след две години агония и загуби.
Но няма как това да не се отрази на цялата еврозона, не мисля че някой се е подготвил добре за такъв сценарий.



Тема Re: За Гърциянови [re: ellina]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано05.06.11 22:48



Вчера не бях следил никакви медии (от много време насам), но днес прочетох че в центъра на Атина за 12-ти пореден ден се е събрало огромно множество. Май са били над 100 000 души или нещо такова.
Разбира се, гръцките протести отдавна не са във фокуса на българските медии, може би защото това вече не е новина. Тези протести станаха прекалено много и за това не правят впечатление на никого.
относно въпросът ти:
Ако успеят да свалят правителството как би се отразило това на еврозоната, няма ли да е началото на края нещо подобно?
Не мисля че Гърция би срутила еврозоната. По-скоро еврозоната би се оттървала от Гърция. И това би срутило не някой друг, а самата Гърция.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: За Гърциянови [re: bira_more]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.06.11 22:50



е сега, какво очаквали

предполагам те са убедени че европа само ги смуче и без нея стандарта им ще скочи




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За Гърциянови [re: Kиpo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.06.11 22:52



това не е мързел, те смятат че така е справедливо. както се шегува един приятел "не стига че им живеем, ами искат и да работим"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За Гърциянови [re: Aлaдин]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано05.06.11 22:54



Ами тя Гърция се е срутила в някаква степен, с или без евро. Мисля, че си прав, че ако е само Гърция еврото може и да оцелее като валута, ще стане кошмар, ако я последват Испания и т.н
аман от интересни времена






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.