Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 27.09.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: ми един и същ е, земи го научи тоя закон най-посленови [re: nnnlo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.06.11 01:37



Аз съм съгласна с тебе, ннло.


Не им се вързвай, тук са се сабрале шайка идиоти с претенции, които изгониха нормалните хора от това место, наречено дир.


По времето на Фукла тук имаше включени поне по 1000 регистрирани потребителя онлайн. В момента това са не повече от 20 регистрирани потребителя, плюс 250 нерегистрирани.


Ич да не ги убедиш, скоро ще ги уволнят горканите, с тая жалка статистика. Ми нека гонят, ми нека се правят на идиоти. Как сметаш, кой ще държи цел портал с национални претенции, ако нема потребители да кликат?






Те и сега зимат жалки заплати, пожали ги горките за невежеството им ...не са имали пари да платят добро образование, разбойтническа класа доучваща са биле....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема роксанонови [re: !Roxana!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.06.11 08:55



при следващ офтопик заминаваш почивка до светлия християнски празник Коледа. Предупреждавам само веднъж. Лично на мен ми омръзна да ти чета втръсналият набор от 5-6 изречения в различни скинчета: бг мъже(колко са скапани), бълхария, дира, клубовете, колко добре (уж) те праска твоят дърт пундю, как си осъдила Бирата(мирата, кирата, лирата - задраскай ненужното). И с това се изчерпва май репертоарът.

Жените нямат право да вземат своите деца и да ги възпитават в небрежност към Божия Закон!


Тема Re: роксанонови [re: Kиpo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.06.11 10:53



И защо да съм оффтопик? Казах, че съм съгласна с ннло за това: два обекта с еднаква маса, но много различна плътност имат различен гравитационен ефект.



А че сте се събрали отбор невежи юнаци по физика да го борите, и това стана ясно. Сега и фактите ли са ти криви, и пак Роксана ти е виновна за липсата на потребители?


Я си погледни статистиката в момента, в разгара на работния ден, имаш САМО 50 регистрирани потребители, и няколкостотин нерегистрирани, ама това са потребители не само на клубовете, а на целия дир.


Както казах по-горе, аз помня времената на Фукла, когато регистрираните и регнати потребители бяха регулярно по 1000 и около, денем и нощем, отделно негеристрираните.


Еми, да ти благодарим лично за съсипването на дир? цветя да ти купя ли, и да устроя манифестация на партийния генсек?



Какво съм ти виновна аз, че виждам фактите? защо си го изкарваш на мен и на ннло, вместо да говориш за фактите? факт ли е, че той казва истината за два обекта с еднаква маса, но много различна плътност имат различен гравитационен ефект. ??? много ти е неприятно, че на едно местенце те загащиха за два безспорни факта? еми, ся....да си мислил, като си говорил глупости, и да си мислил, като си съсипвал дир.....ама друг ти е виновен и за двете, така ли?


На твое место яко ще се замисля. Както ти казах, без кликането на потребителите, за тебе и двайсетте ти всичкознаещи модератора нема да има заплатки, а на света нали се сещаш колко му пука.


И изкарай от обръщение лафа, колко са ти прави модераторите, защото цел свет е на опъки, само модераторите ти са на терсене. И хората са разумни да го виждат, и точно затова избегаха от дир и от теб, и от модераторите ти.



Иначе, света ще си фърфи и с теб и без теб. И с дир, и без дир. Нали се сещаш колко му пука на света за правотата на двайсетте ти модератора, които задължително винаги се оказват наопаки на света. Е, света им го начуква яко....






Фактите, Киро, фактите...... и да ме баннеш, и да не ме баннеш, от фактите не моеш да избегаш!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема пак много бръмчиш)нови [re: !Roxana!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.06.11 11:14



а тъкмо бях решил, че си научила - максимум две изречения по няколко думи, за да те удостоя с честта да те прочета. Аре потапяй се и - предупредена си.

Жените нямат право да вземат своите деца и да ги възпитават в небрежност към Божия Закон!


Тема Re: пак много бръмчиш)нови [re: Kиpo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.06.11 11:33



И с грубости не променяш фактите.


А фактите са много неприятни за тебе.


Ннло-то е прав, факт. Ся, който си е учил физиката, явно си я знае. Който не я е учил, да я е учил овреме.


На който му е зле статистиката, да си смени модераторите и атитюда.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: пак много бръмчиш)нови [re: Kиpo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.06.11 11:39



А, забравих.

И да си оправиш речника. Сарми се пише сарми, това е положението.





Ако те е страх да отвориш линка (хаха, страх ли те е? админа на дир хахаа......) ето ти и текста на блога:


"И все пак, как се пише? В интернет попаднах на различни спорове. В някои от тях се твърди, че хората са проверили в правописния речник и там имало и двете думи. Заради това се прави прибързаното заключение, че двете думи са дублетна форма, ergo и двете са правилни.

Не е лъжа – и двете са правилни. Но не са дублетна форма. Това са две отделни думи с различно значение. Убеден съм, всички сте си помислили за сармичките – топки от кайма и ориз завити в лозов или зелев лист. Има такова ястие, то е турско, а думата е сарма. Истината както винаги се крие в етимологията на думата. На турски думата е sarma.

Тогава що за дума е сърма? Щом в правописния речник фигурира, очевидно има и такава дума. Тя естествено пак е турска. На турски се пише sirma, а на български сърма. Между другото, установих, че латинската буква I на турски се чете както нашата буква Ъ. Установих го като видях, че турските курорти Kusadasi и Ayvalik се пишат с I, а се четат с Ъ.

А какво означава сърма? Сърми са тънки златни конци. С тях се бродират сърмените платове от които се шият “луксозните” дрехи. Т.е. сърмата няма нищо общо със сармата, освен четирите еднакви букви.

Този път не съм се обаждал на Интситути за български език на БАН, защото в Тълковния речник на българския език много ясно е написано."



Прочети и коментарите отдолу, някои са направо бисерчета



Кога ще станете грамотни, не знам.....страната, наречена БълХария, затъва точно с масата невежи и тъпи инати, опитващи се да правят напук на факти, знание и на света ......е, който рита, ще го наритат.....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: пак много бръмчиш)нови [re: !Roxana!]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.06.11 12:30



ма роксано кви тез сарми - сърми баш тука дет ги дъвчиш ни в клин ни в ръкав ... ше ма умориш

е те тва ... е не ... евала ... отвори ми смех за цел ден

баси де попаднах



Тема Re: ми един и същ е, земи го научи тоя закон най-посленови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.06.11 12:34



Знам, не знам - поне те обучихме на едно - а именно всеки предмет потопен във вода, олеква точно с толкова колкото е теглото на водата която е изместил.
Сега идва следващата по тежка задача - да те обучим на следното:
Всеки предмет потопен в течност олеква точно с толкова колкото е теглото на изместената течност.
Може и да се справим до към 2020 година.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак много бръмчиш)нови [re: !Roxana!]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано16.06.11 12:49



Ех, физичке, физичке... изобще не вдяна темата за какво става въпрос...



Тема Re: п.снови [re: nnnlo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано16.06.11 13:19



Ае зациклихме в режим 1001 постинга с многозначителното ти не си прав... и не, бе ти не си прав... и пак и пак... Явно не щеш да обясниш как стоят нещата според теб, за тва аз да кажа как виждам ситуацията и ще се опитам да я обясня възможно най-простичко а пък после може и да намесиш десетината уравнения за решаване на гравитационните пропорции...

По същество гравитацията е изкривяване на пространството или време-пространството... как можем да си го представим... Вземам едно кило сачми и го сипвам на купчина върху опънато одяло или подобно. То хлътва с определени параметри... После вземам сачмите претопявам ги в компактно кюлче и пак го слагам на одеялото... то хлътва много по-дълбоко отколкото когато е било под формите на сачми... Но-о ъгловото изкривяване в периферията на хлътването не надвишава това от сачмите...
Тоест въпреки, че гравитационните параметри за опитното тяло се променят, то те не оказват влияние на други тела, по-силно отколкото преди уплатняването на обекта. За това и бирата изрично уточни фактора за осемте и половина минути разстояние от слънцето...

Иначе ако хипотетично космически кораб мине на хиляда километра над неутроонна звезда, той ще бъде засмукан, но същото ще стане и ако се бухне в слънцето само на 1010 километра от центъра му, дори и да е без неутронна звезда...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.