Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема не и аконови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.06.11 13:49



е нано-кораб, построен от НАСА и проектиран от Него.



Жените нямат право да вземат своите деца и да ги възпитават в небрежност към Божия Закон!

Тема Re: п.снови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.06.11 17:00



Абе мноу сте се отплеснали бе мумчета




Как я мислите, без конкретни цифрови стойности, и без формулите, само на теория и фантазия? дотук ннлото е единствен по същество, останалите пишете научна фантастика




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: роксанонови [re: !Roxana!]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.06.11 17:13



Я да та запитам, кое е по-тежко - 1 кило джилезо или 1 кило памук?



Welcome to the real world!



Тема Re: Баламурник си беше и баламурник ще си останеш...нови [re: nnnlo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.06.11 17:27



Верно ли си такова шаранче или успешно се правиш?

Ако се правиш, направо кандидатствай за Оскар... като гледам как ти се връзват



Welcome to the real world!



Тема Re: п.снови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано16.06.11 18:06



Но-о ъгловото изкривяване в периферията на хлътването не надвишава това от сачмите...

Грешка. Не може да си напасваш физиката, така както на теб ти е угодно.

п.п. Уравнението на състояние на някаква материя зависи пряко от плътността. За това, преди да смяташ с уравненията на Хилберт Айнщайн, трябва да знаеш уравнението на състояние, т.е. каква е зависимостта енергия-плътност.

Тривиално, ако сложиш плътност 0, кривината е 0, и тогава имаш нулева гравитация.



Тема Re: п.снови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.06.11 18:18



на половина си прав

за отдалечената част,
за земята е почти се тая дали на мястото на слънцето има неутронна звезда или нормална

но да минеш на 1000 км от неутронната звезда от гравитационна гледна точка не е същото като да се набухаш почти в центара на слънцето, даже ако се абстрахираме от налягането и температурата
в първия случай градиента на полето е огромен и ще бъдеш разкъсан от приливните вълни в собственото си тяло
във втория случай не е нищо особено, а понеже си заобиколен отвсякъде с "почти" еднаква маса даже и за посоката наяма да си много сигурен :)



Тема Re: п.снови [re: nnnlo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано16.06.11 18:26



Уравненията са десет а не едно както се мъчиш да минеш метър и да нагодиш нещата както ти е угодно на моментната хрумка... Въпреки, че съм опростил версията, за да разбере всеки за какво става дума, обединения фактор на тези уравнения, ни най-малко не противоречат на казаното от мен... Все пак ако скочиш от ските си и затънеш в снега, то не означава, че и ските ти ще затънат... Но ако случайно имаш нещо да кажеш... не съм махналия и ще го прочета...



Тема Re: ми един и същ е, земи го научи тоя закон най-посленови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано16.06.11 18:28



Кефи ме как стреляш в празното пространство с празни приказки.

Знам, не знам - поне те обучихме на едно - а именно всеки предмет потопен във вода, олеква точно с толкова колкото е теглото на водата която е изместил.
Сега идва следващата по тежка задача - да те обучим на следното:
Всеки предмет потопен в течност олеква точно с толкова колкото е теглото на изместената течност.
Може и да се справим до към 2020 година.


Оня мушмурок непрекъснато пише за "плаване", а не за потапяне на цялото тяло. Дори Роксана ще ти поясни, че е много по-лесно да се плува във вода, отколкото в мед.

Друго елементарно нещо, което не знаеш: летене и плаване са едно и също. Точно за това питах, защото два балона с еднакъв обем, но с два различни газа (хелий и ксенон) имат различна летливост.

Балон с хелий и балон с ксенон. Имат еднакъв обем. Балонът с хелий излита. Балонът с ксенон пада на Земята. За пореден път те питам, защо? Ако не ми отговориш, значи или не знаеш физиката, или прикриваш отговора за да не си признаеш, че съм прав.

Ще ти дам сламка. Защо нагорещеният въздух лети? Начии, ако не знаеш това, нема смисъл да те питам дали си компетентен на тема климатични промени.

И сега айде пак на айсберга. Сложи кубче лед във вода, и после в мед. Има ли разлика? Аууу, има нали? Начи, плътността има значение. Същото е с разликата сладка вода и солена вода.

Редактирано от nnnlo на 16.06.11 18:30.



Тема Re: п.с [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано16.06.11 18:39



Противоречи. Примерът с одеалото е неуместен, защото слагаш граници, в които закачваш одеалото. С това се създава еластичен ефект на мембрана.

При гравитационната кривина граници няма, защото пространство времето е безкрайно. Кривината няма еластичност.

Верно, на пръв поглед примера с мембраната има нещо общо с кривината на пространство времето. Но това е само на пръв поглед.



Тема Re: п.с [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано16.06.11 18:39



Идеята беше, че дали ще се блъснеш в гравитация или в материя, все няма да минеш през желаната точка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.