Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 16.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема АЕЦ трябва да има  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 12:12



Това е ясно на всеки средноинтелигентен човек.
В тоя ред на мисли, противниците на АЕЦ, независимо дали зелени, кафяви(с или без аромат), лилави на сини точки етцетц, се самопричисляват към общостта на заблудени имбецили или просто хора, неспособни да направят елементарно причинно-следствено наблюдение.


Тук спор няма, въпреки, че на някои им се струва, че е обратното.
Що се касае до мен, въобще не ми пука дали АЕЦ ще е с Руска, Френска, Японска или Малдивска технология, стига да е безопасна(с огромен резерв безопасност!), сигурна, евтина. В тоя ред. Първият показател не подлежи на коментар. Простотии от рода на "ще станем втора Фукушима" обиждат не тоя на четящия, а на написалия тая дебилистика, интелект. Последният, цената - много малко, но би могъл. В смисъл, по-добре 50 ст. на КВт/ч, отколкото нула и никакъв киловатчас. Или па да чакаме Средиземноморецо или пореден бърз гребен за да заредим колата от вятъра, подобно на някога гордата и велика Немска нация, попаднала в лапите на импотентни зелени толерасти.
Това е: ясно и просто.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Редактирано от Kиpo на 06.04.11 12:17.



Тема Бе нека пазара реши [re: Kиpo]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано06.04.11 12:19



Нямам нищо против АЕЦ.

Ама да си я направи един частен инвеститор и да си ни продава тока по пазарни цени (квото и да значи това).



Щото всички искат държавни гаранции, че токът ще бъде изкупуван по не знам си какви цени.



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Kиpo]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано06.04.11 12:21



Ние си имаме АЕЦ вече. Защо ни е още един ?

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: The Fifth Element]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 12:26



Защото след 15-ина години(ОК, кАжи го 20, все тая!) няма да и си имаме тоя: изтича им експлоатационният срок. Ти може да си се отписала, но аз смятам и тогава да вечерям на свещи с млади брюнетки, ама на свещи като мой избор, а не поради липса на алтернатива!


Понякога ме изумява, как човек, доживял успешно една хубава, зряла възраст, е успял да го стори при такава плашеща липса на здрав разум... Не си единствена, даже се сетих за една тема на ония идиоти в Християнство ли беше, според които вода, на която е пял попа се стерилизирала(не става дума за заредена със сребърни йони, демек осветена, а само ОПЯТА. Твой тип мислене. Добре, ч еявно не са толкова тъпи да опитат експеримента със себе си.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Редактирано от Kиpo на 06.04.11 12:28.



Тема Re: Бе нека пазара реши [re: RealGuru]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано06.04.11 12:26



Не всички! За разлика от ВЕИ, както и някои ТЕЦове, АЕЦ Белене ще работи на пазарна цена, ако не е българска. Ако е българска има възможност да работи както сега АЕЦ Козлодуй, т.е. на по-ниска от пазарната цена, за да компенсира преференциалните супервисоки цени на тока от ВЕИ и някои ТЕЦове.



Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Kиpo]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано06.04.11 12:40



Има едно интервю на Руслан Семерджиев относно АЕЦ Белене при Бойко Станкушев от преди година. Защо не го намериш да го чуеш първо .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: АЕЦ трябва да има [re: Kиpo]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано06.04.11 12:42



Поздравления! По-точно, ясно и просто от това не може да се каже.

Само да добавя, че съвременните проекти за АЕЦ, какъвто е и проекта за АЕЦ Белене за разлика от старите имат нови системи като например, пасивни системи за охлаждане и водородни рекомбинатори, което ги прави с няколко порядъка по-безопасни от старите, като примерно АЕЦ Фукушима. Така, че световната тенденция би трябвало да бъде - приоритет на новите АЕЦ, а старите да не им се удължава срока, ако не могат да се модернизират. Грешката след Чернобил беше, че престанаха да се строят нови, а като изтече срока на старите и усетят какво е без АЕЦ, и решават да удължават срока. Не би трябвало и сега да се допуска тази грешка.



Тема защото [re: The Fifth Element]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 12:43



не мисля, че човек с име Руслан може да ме научи на каквото и да е.



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Мерси [re: БATKO]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.04.11 12:48



просто следвам здравата логика, без да се поддавам на изкушението на избирателната памет.



Иначе лично аз нямам съмнение, че АЕЦ ще има. Въпросът е дали след десетина години(максимум!) заради споменатата EV- причина, или далновидно, отсега. Интересът клати феса и съм убеден, познавайки психологията на стадото, чиито достолепни представители ни уважават с присъствието си в клуба, че като усетят дебелия край на дефицита, особено в острата си фаза(която - лоша новина за тях, не е 2+2, а 2+22(има-няма) или дори 0+24, ще запеят друга песен.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: защото [re: Kиpo]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано06.04.11 12:49



Той не е против ядрената енергетика. След като чуеш интервюто му току виж си променил мнението дали да се строи точно сега АЕЦ.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.