Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Борисов извади жълт картон на Трайковнови  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано06.04.11 16:47



Борисов: Красимир Първанов не е уволнен

16:33 | 6 април 2011 | Политика / Редактор Гергана Мишева

Изпълнителният директор на НЕК Красимир Първанов не е уволнен по настояване на вицепремиера Симеон Дянков, каза пред журналисти премиерът Бойко Борисов по повод подписаните споразумения за АЕЦ "Белене" с руската компания "Атомстройекспорт". Това е за втори и последен път, на който правя забележка на министър Трайчо Трайков, трети път няма да има, обясни той преди днешната церемония за награждавания по случай патронния празник на Медицинския университет в София, предадоха БТА и "Фокус".

Борисов посочи, че е възложил на финансовия министър Симеон Дянков пряко да отговаря за две неща – първо подписването на контракта с консултанта – най-големия в тази област и съответно довеждането докрай.
Докрай, според премиера, означава или отиване на съд или започване на строителство на АЕЦ „Белене”.



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Редактирано от jingiby на 06.04.11 16:48.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано06.04.11 16:58



Мисля, че руското лоби в лицето на В. Златев е убедило когото трябва по съответния начин!!!, кой е правилния държавен интерес. Трайков не си траЯ и е обречен!



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Редактирано от jingiby на 06.04.11 17:28.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:16



Не знам друго - ама толкова много палячовщина е просто непоносима!
Ебати уволненията, разнобоя, хаоса.

Bеer? Mоre?




Тема Re: за разнобоя и хаосанови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано06.04.11 17:25



по проблема имат вина и руснаците.
Ето какво казва за "политическата компонента"...в интервю за руската специализирана медия "атоминфо.ру"
Янко Янев :
"...Я выскажусь сейчас как частное лицо, как гражданин страны-клиента "Росатома". Считайте это не враждебной критикой, а записью в книгу жалоб и предложений.

У "Росатома" должна быть комплексная стратегия. Когда вы продаёте атомный проект, он должен быть технологически солиден и политически грамотен.
У вас отличные технологии, но это атомные технологии. Вы не можете их просто продать и уйти. Строя АЭС, вы связываетесь с этой страной на следующие 70-80 лет, а то и более.
Вам нужно разрабатывать политические стратегии, как убедить страны согласиться на такую сделку.

Где российские политические аналитики с рассуждениями о том, как лучше всего представить проект ВВЭР в Чешской Республике?
Может быть, такие анализы и есть, но я их не видел.

А ведь у вас и в Чехии, и в других странах будут враги, которые будут рассказывать, что вы приходите к ним, преследуя какие-то коварные цели.

Дорогие друзья, как вы делаете политически грамотную стратегию продажи атомной технологии?
Это немножко отличается от того, чтобы забежать на минутку к послу, попросить помочь и пообещать деньги на выставки и мероприятия. Это нонсенс.

Атомная энергетика XXI века держится на двух китах - она должна быть технологически солидна и политически грамотна. Без этого, удачи не видать.

Послушайте, Белене уже готовится шестой или седьмой год, и вдруг в Болгарии появляется политическая партия, которой на свете не было на момент основных соглашений, и говорит - как же так, без нас всё решили, это неправильно.
А где российская стратегия, простите?
Вы же видели, что происходит в Болгарии, вы понимали, кто выиграет выборы - так почему вы не смогли подготовиться к этому?..."





Тема Re: за разнобоя и хаосанови [re: тулса]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:31



Искаш да кажеш че руснаците са срали в гащите на правителството ни?
Наистина инртересна гледна точка.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано06.04.11 17:36



Което искам аз да кажа...си го е казал Янев.
Ако имаш проблеми с руския да ти преведа?





Тема Re:нови [re: тулса]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:47



Не знаех че Янев е премиер на България! Все си мисля че е Бойко Борисов.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Все си мисля че е Бойко Борисовнови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано07.04.11 01:07



И аз така мисля...
Само дето имам и други мисли в главата.
Не виждаш ли някаква връзка между изказванията на Младенов за "пострадалия национален интерес " и посочената от Янев ( и цитирана от мен..) лоша политическа
обосновка на проекта от руската страна?
Разбира се опасността (мнима или реална..)
за националната сигурност не е единствената.. ябълка на раздора в правителството, но и тя е важна.
Необходими са определни... политологически аргументи, освен техническите, когато се изработва опеределено правителствено решение, а руската страна явно не е на висота в случая и играе по скоро за конкуренцията.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано07.04.11 02:12



Той краят на сделката не се знае какъв ще е - така мисля. Не се знае и до два месеца дали няма да има някой документ на европарламента и ЕК , с който да сме длъжни да се съобразим.

Не съм прочела някъде, ако се стигне до съд за неподписан договор за каква сума ще ни съдят .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re:за каква сума ще ни съдятнови [re: The Fifth Element]  
Автор тулса ()
Публикувано07.04.11 03:28



Споменават почти милиард.
Виж сега как братския турски народ пее песента Катюша в знак на ..особена благодарност за възможността от построяване и на трета руска АЕЦ близко до Истанбул.







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.