Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 24.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Борисов извади жълт картон на Трайков  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано06.04.11 16:47



Борисов: Красимир Първанов не е уволнен

16:33 | 6 април 2011 | Политика / Редактор Гергана Мишева

Изпълнителният директор на НЕК Красимир Първанов не е уволнен по настояване на вицепремиера Симеон Дянков, каза пред журналисти премиерът Бойко Борисов по повод подписаните споразумения за АЕЦ "Белене" с руската компания "Атомстройекспорт". Това е за втори и последен път, на който правя забележка на министър Трайчо Трайков, трети път няма да има, обясни той преди днешната церемония за награждавания по случай патронния празник на Медицинския университет в София, предадоха БТА и "Фокус".

Борисов посочи, че е възложил на финансовия министър Симеон Дянков пряко да отговаря за две неща – първо подписването на контракта с консултанта – най-големия в тази област и съответно довеждането докрай.
Докрай, според премиера, означава или отиване на съд или започване на строителство на АЕЦ „Белене”.



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Редактирано от jingiby на 06.04.11 16:48.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано06.04.11 16:58



Мисля, че руското лоби в лицето на В. Златев е убедило когото трябва по съответния начин!!!, кой е правилния държавен интерес. Трайков не си траЯ и е обречен!



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Редактирано от jingiby на 06.04.11 17:28.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:16



Не знам друго - ама толкова много палячовщина е просто непоносима!
Ебати уволненията, разнобоя, хаоса.

Bеer? Mоre?




Тема Re: за разнобоя и хаосанови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано06.04.11 17:25



по проблема имат вина и руснаците.
Ето какво казва за "политическата компонента"...в интервю за руската специализирана медия "атоминфо.ру"
Янко Янев :
"...Я выскажусь сейчас как частное лицо, как гражданин страны-клиента "Росатома". Считайте это не враждебной критикой, а записью в книгу жалоб и предложений.

У "Росатома" должна быть комплексная стратегия. Когда вы продаёте атомный проект, он должен быть технологически солиден и политически грамотен.
У вас отличные технологии, но это атомные технологии. Вы не можете их просто продать и уйти. Строя АЭС, вы связываетесь с этой страной на следующие 70-80 лет, а то и более.
Вам нужно разрабатывать политические стратегии, как убедить страны согласиться на такую сделку.

Где российские политические аналитики с рассуждениями о том, как лучше всего представить проект ВВЭР в Чешской Республике?
Может быть, такие анализы и есть, но я их не видел.

А ведь у вас и в Чехии, и в других странах будут враги, которые будут рассказывать, что вы приходите к ним, преследуя какие-то коварные цели.

Дорогие друзья, как вы делаете политически грамотную стратегию продажи атомной технологии?
Это немножко отличается от того, чтобы забежать на минутку к послу, попросить помочь и пообещать деньги на выставки и мероприятия. Это нонсенс.

Атомная энергетика XXI века держится на двух китах - она должна быть технологически солидна и политически грамотна. Без этого, удачи не видать.

Послушайте, Белене уже готовится шестой или седьмой год, и вдруг в Болгарии появляется политическая партия, которой на свете не было на момент основных соглашений, и говорит - как же так, без нас всё решили, это неправильно.
А где российская стратегия, простите?
Вы же видели, что происходит в Болгарии, вы понимали, кто выиграет выборы - так почему вы не смогли подготовиться к этому?..."





Тема Re: за разнобоя и хаосанови [re: тулса]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:31



Искаш да кажеш че руснаците са срали в гащите на правителството ни?
Наистина инртересна гледна точка.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано06.04.11 17:36



Което искам аз да кажа...си го е казал Янев.
Ако имаш проблеми с руския да ти преведа?





Тема Re:нови [re: тулса]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.11 17:47



Не знаех че Янев е премиер на България! Все си мисля че е Бойко Борисов.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Все си мисля че е Бойко Борисовнови [re: bira_more]  
Автор тулса ()
Публикувано07.04.11 01:07



И аз така мисля...
Само дето имам и други мисли в главата.
Не виждаш ли някаква връзка между изказванията на Младенов за "пострадалия национален интерес " и посочената от Янев ( и цитирана от мен..) лоша политическа
обосновка на проекта от руската страна?
Разбира се опасността (мнима или реална..)
за националната сигурност не е единствената.. ябълка на раздора в правителството, но и тя е важна.
Необходими са определни... политологически аргументи, освен техническите, когато се изработва опеределено правителствено решение, а руската страна явно не е на висота в случая и играе по скоро за конкуренцията.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано07.04.11 02:12



Той краят на сделката не се знае какъв ще е - така мисля. Не се знае и до два месеца дали няма да има някой документ на европарламента и ЕК , с който да сме длъжни да се съобразим.

Не съм прочела някъде, ако се стигне до съд за неподписан договор за каква сума ще ни съдят .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re:за каква сума ще ни съдятнови [re: The Fifth Element]  
Автор тулса ()
Публикувано07.04.11 03:28



Споменават почти милиард.
Виж сега как братския турски народ пее песента Катюша в знак на ..особена благодарност за възможността от построяване и на трета руска АЕЦ близко до Истанбул.






Тема Re:Все си мисля че е Бойко Борисовнови [re: тулса]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.11 13:41



Това правителство няколко пъти вече прави този номер. В рамките на един ден да завъртят позицията си на 720 градуса - няколко пъти на 180 градуса. И виждам основната връзка именно в това - в способността им да променят из основи геометрията.
Другото са незначителни подробности.

Bеer? Mоre?




Тема Re:за каква сума ще ни съдятнови [re: тулса]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано07.04.11 14:34



Чужд коментар:

Цвят лилав ( нерегистриран )
07.04.2011 13:45
Боко ще се окаже странна тиква: отвън - зелена, а отвътре - червена! Явно гените на дядото - комунист, са по силни от тези на дядото - демократ! А и ченгеджийницата в Симеоново си е казала думата!



Я стани, стани шумадийско куче, тебе да утепам.

Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.04.11 08:58



Не е по темата, само да отбележа, че Лъчо Иванов явно не е само Мозък, но и подмазвач, освен ако наистина не си вярва, че Бойко е идеален. И понеже е Мозък, дори не се подмазва рафинирано, но то пък и не знам дали тази работа може да стане рафинирано.





"Мисля, че има само един отличник, който работи 24 часа и името му се знае – това е премиерът на България г-н Борисов. Той получава пълна шестица защото виждате, че там където нещо не е свършено, съответно той го довършва, така че мисля, че шестицата е абсолютно сигурна – 6+, категоричен е пък Лъчезар Иванов."



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: Mиpa_M]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано08.04.11 11:53



хахахаах
баси лакеите
а всъщност когато Бойко се сгромоляса...тия ще са първите които ще му забият нож в гърба



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано08.04.11 15:58



Премиерът: Право на Русия е да наема Валентин Златев за консултант

14:38 | 8 април 2011 | Бизнес / Редактор Гергана Мишева

Виж 1 снимка В. Златев (зад Юрий Исаков) бе част от руската делегация на 14-ата сесия на междуправителствената икономическа комисия в Москва

Право на руската страна е да си наема каквито иска консултанти, коментира премиерът Бойко Борисов по повод участието на шефа на "Лукойл-България" Валентин Златев в преговорите за АЕЦ "Белене" от страната на "Росатом".
Борисов се включи в предаването "Свободна зона" по ТВ+ с водещ Георги Коритаров тази сутрин, който го попита дали от негова гледна точка е притеснително, че консултант на руската страна в проекта е Златев, пише Медиапул.



Трайков: Стоя зад думите си, забранихме параф за ”Белене”
13:55 | 8 април 2011 | Политика / Редактор Десислава Димитрова
Виж 1 снимка Случаят е много неприятен, но още съм опитимист за националните интереси, заяви в парламента министърът

След като бе чакан два дни, днес енергийният министър Трайчо Трайков дойде в парламента, за да говори пред депутатите за скандала около АЕЦ "Белене" - дали наистина е подписана обвързваща клауза, която ни задължава след два месеца да подпишем договор за изграждането й.
Той се извини от трибуната на Народното събрание, че не е успял да дойде в Народното събрание в сряда, защото след заседанието на Министерски съвет е заминал за Москва, където е обсъждал енергийните проекти с колегата си Сергей Шматко.

"По въпроса за меморандума - нямам самочувствието на жертва, защото не поставям себе си над проблемите. Смятам, че съм човек, който се опитва да установи до каква степен са защитени националните интереси. Стоя зад всички свои думи и действия по отношение на подписаното споразумение от изпълнителния директор на НЕК, без санкциите на Българския енергиен холдинг и в нарушение на Съвета на директорите", каза от парламентарната трибуна Трайков, цитиран от "Фокус".

Министърът отново заяви, че на Първанов е било забранено да подписва съответния документ за споразумение, което самият той отрече.

Мисля, че руското лоби в лицето на В. Златев е убедило когото трябва по съответния начин!!!, кой е правилния държавен интерес. Трайков не си траЯ и е обречен! .

Редактирано от jingiby на 08.04.11 16:00.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.04.11 16:56



Трайков не си траЯ и е обречен! .

Трайков ще е обречен ако остави някой друг да му поиска оставката.

Ако постъпи така, както правят в цивилизованият свят и си хвърли оставката, то тогава кабинета на Боко Тиквата ще е обречен на една правителствена кризичка. Това ще дискриминира достатъчно кабинета в ЕС и ще е чудесен ритник за пожаро-ченгеларите.



Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: jingiby]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано08.04.11 22:05



Да видим кога ще извадим червен картон. Защото за това, което се случва с този казус АЕЦ Белене - съм съгласна с Иван Костов .

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: The Fifth Element]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.04.11 23:22



За това което се случва около Белене трябва червен картон за цялото правителство. Иначе отделни министри са си заработили по няколко червени картона, ама няма кой да им ги покаже.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: bira_more]  
Автор The Fifth Element (air)
Публикувано08.04.11 23:35



И аз такъв червен картон имам предвид, а не червени картони на министри.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Борисов извади жълт картон на Трайковнови [re: AGLER]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано12.04.11 17:49



друже тоя Трайчо е голям мазник и нагаждач..
Той беше главен прокурист в ЕОН и им лижеше патките...И после ББ го измъкна от там за да бъде отново послушно момченце...

Това е едно много силно комплексирано човече... Имам лични впечатления от въпросното гейче със зализаната прическа




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.