Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Можем ли да изчистим България ?нови  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано30.03.11 21:55












На 9 април bTV и Столичната община призовават - да запретнем ръкави, да изчистим столицата. Това ще е първата малка стъпка към голямата цел - да изчистим Бълагрия за един ден. Инициативата по почистването на страната е най-мащабната до момента. Чистенето на България за ден планираме за пролетта на 2012 г
Подобни кампании са осъществявани в десетки държави, част от които по-бедни от България.
Почистването на столицата ни е крачката към цялостното почистване на България.


Указания за гражданите за почистването на София

Списък с адресите на пунктовете, откъдето можете да се сдобиете с помощни материали за чистенето на София -

Списък с местата за почистване от доброволци -

Списък с паркове за почистване и необходимия брой доброволци -

Списък с пунктове за събиране на вторични суровини (хартия, стъкло, пластмаса, найлон и желязо) -

Пролетното почистване в столицата тази година е от 4 до 21 април. Столичната община напомня на гражданите, че:

Почистването и поддържането на междублоковите пространства и прилежащите части на жилищните сгради е тяхно задължение;

Събраните от почистването отпадъци да се поставят в съдовете за битови отпадъци или в чували до тях с изключение на едрогабаритните;

Едрогабаритните отпадъци (дивани, канапета, фотьойли, санитарен фаянс, тоалетни чинии, матраци, дюшеци и др.) да се поставят до съдовете за битови отпадъци;

Рязането на дървета и кастренето на клони да се извършва само след разрешение от районната администрация или дирекция "зелена система” при Столична община, съгласно чл. 44, ал. 1 от Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на столична община;

Изрязаните храсти и клони при почистването да се оставят в зелените площи на удобно за извозване място, а не до съдовете.
За предаване на събраните рециклируеми отпадъци като:

Хартия, стъкло, пластмаса и метал гражданите на столицата да се обаждат предварително на фирма "Полисхарт” на тел. 0885 75 37 94.

Излязло от употреба електронно и електрическо оборудване на фирма "Елтехресурс” на тел. 0800 14 100 или 0885 77 00 41;

Информация и сигнали гражданите да подават на телефона на оперативния център на Столичен инспекторат - 987 55 55
Доброволците могат да се записват на телефон 937 75 02




========================

"Winning is all in your mind"

Редактирано от зaмax на 30.03.11 22:35.



Тема Хубава инициатива, аманови [re: зaмax]  
Автор тулса ()
Публикувано31.03.11 04:30



да бяха поизчакали до.. събота.




За поназнайващите екзотичния руски език:
...........
Ленин: Феикс Эдмундович! Подпишите мой декгет о богьбе с пгоисками контгеволюции!
Дзержинский (в недоумении): О каких происках речь, Владимир Ильич?
Ленин: Завтга субботник, а кто-то мое надувное бгевно свиснул!



Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: зaмax]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано31.03.11 08:11



аз помислих че ще чистим българия от унтерменшен






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 31.03.11 08:11.



Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: зaмax]  
Автор LEOPARD2 (Хищник)
Публикувано31.03.11 19:17



Едно време му казваха ленински съботници, но можем да видим колко се научи населението. Яка полиция и структури позволяващи яки глоби за замърсяване и добра организация на почистващите фирми. Всичко друго е ала-бала айде да сме добрички по час на седмица.



Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: зaмax]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано31.03.11 19:49



Като ми маханте таксите ид анъците ше почна да чистя .... тва е кауза п0ердута ЩОТО СЪМ ЧИСТИЛ - не моахгда им смоган и се отказах.... без глоби за мърльовците и без глоби за почситващите фирми - НЕМА ДА СТАНЕ :)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: зaмax]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано31.03.11 22:10



Да я чистят общините, затова им се плаща такса смет и то в немалки размери. Ако не могат, да се откажат от таксата и да оставят хората да се справят сами.



Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: portal]  
Автор зaмax (въображение)
Публикувано31.03.11 23:26



Цитати:
"Като ми маханте таксите ид анъците ше почна да чистя .... тва е кауза п0ердута ЩОТО СЪМ ЧИСТИЛ - не моахгда им смоган и се отказах.... без глоби за мърльовците и без глоби за почситващите фирми - НЕМА ДА СТАНЕ :)"

"....... Яка полиция и структури позволяващи яки глоби за замърсяване и добра организация на почистващите фирми. Всичко друго е ала-бала айде да сме добрички по час на седмица."


Подобни неща повтаряме от 20 години. Всички знаят как трябва и може да стане, но нестава.
Както например: всички знаят как трябва и може да се управлява успешно държава, но вече 20 години това не се случва.

Та идеята ми е: ако успеем да се организираме без участието на държавата (въпреки че си плащаме данък смет) да съберем и изхвърлим битовите боклуците, може би после ще придобием самочувствие и смелост да се организираме за изхвърлянето на политическите боклуци.

Ето естонците също са плащали данък "смет", но са ги прежалили тези плащания, преглътнали са несправедливостта и са излези и са изчистили от горите и пътищата 10 000 тона боклуци за един ден. Което с общинските фирми би струвало 22 милиона евро и би отнело 3 години:



аз се кефя не толкова на евентуалния ефект от чистенето а на резултата от организирането на положително мислещите хора.
Ще се види, че всъщност свестните съвсем не са толкова малко колкото се опитват да ни внушат вечно отричащите и недоволни мърморковци.

=======================================

"Winning is all in your mind"


Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: зaмax]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.04.11 07:53



Всички знаят как трябва и може да стане, но нестава.
знаят ли? аз пък мисля за много по-сериозен проблем от боклуците именно това че всички вярват в това горното дето го цитирах. хората упорито вярват че Х е решението на даден проблем, проблема си стои с десетилетия, и въпреки това хората продължават да вярват че Х е решение, но не сработва заради корупция, липса на пари или някакво друго импотентно оправдание. аз пък казвам обратното - знае ли се решението, проблема изчезва много бързо. решението и проблема не могат да съществуват дълго заедно. факта че всички знаят "решението", а проблема си седи, означава че решението не е решение а онанистична фантазия на наивни идеалистчета.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: zaphod]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано01.04.11 08:15



Забелязъл съм, че подобно мислене има галвно сред девелопърите :) отдавам го на факта, че когато имаме проблем , ако не сменим нещо по кода - може и 1 милион пъти да го извъртим с надежда да се оправи - но отлично занем , че няма да стане



Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Можем ли да изчистим България ?нови [re: portal]  
Автор roum ()
Публикувано01.04.11 12:27



Вярно, без глоби няма да стане....
Сега аз предлагам обаче глобите да минат в частни ръце - в почистващите фирми...
Държавата (Общината) да прибира само процет от събраните глоби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.