Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 16.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Чyryниц]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.03.11 10:49



До сега по достоверни данни убитите са 400 души от опозицията.

За теб явно "достоверните" данни са онези които се подават от маймуната сатрап в рокля, за нормалният свят обаче това НЕ СА ДОСТОВЕРНИ ДАННИ!



Не, че съм се загрижил кой знае колко от броя на загиналите либийци без значение от коя страна са.



Тема Не позна.нови [re: AGLER]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано10.03.11 11:06



Достоверни данни за убитите на опозицията наричам данните на няколко лекари във различните градове, в които се водят бунтове. Фактът, че не посочват "десетки хиляди" и че обясняват как са стигнали до числата, говори че са честни хора. А т.нар. правозащитни организации по правило са негодници и слуги на ЦРУ.


http://www.focus-news.net/?id=n1500645

Бенгази. Най-малко 400 души са загинали и 2000 са ранени в Източна Либия от началото на бунтовете срещу Муамар Кадафи, заявяват лекари пред репортери в база на антиправителствените сили в Бенгази.
„Има 400 загинали от началото на (събитията) в Дерна, Байда, Брега, Бенгази, Рас Лануф и Бин Джауад”, казва Салах Джабар, медицински координатор за градовете под контрола на опозицията.
„Ние преброихме убитите и ранените в нашите болници”, отбелязва колегата му Джирби Хуайди, в отговор на въпрос за по-високия брой загинали според данните на ООН и правозащитни организации.

Редактирано от Чyryниц на 10.03.11 11:07.



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: AGLER]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано10.03.11 15:41



представям си един ден полицията да нагъне здраво мангалите и да претрепе 10-на от тия изроди...
да видиш тогава с какви достоверни данни ще лъснем по Ци ЕН ЕН или БИ БИ СИ -то...
сигурно ще ни обвинят че сме направили геноцид на благородния цигански етнос





Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано10.03.11 15:45



Нали тези дни писнаха медиите (с право), че оня Майкъл Пейлин бил казал във филм, че половината от населението на България са сигани (а на Пловдив - повече). Та в тая връзка - няма да го докараме до геноцид, не можем лесно да си избием половината население.



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Mиpa_M]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано10.03.11 15:51



изнасяме всички мангали към англия и ги лишаваме от българското им гражданство

преди англичаните много плюваха против Чехия за отношението им към мангалите... Чехите засилваха циганите си към англия и им взимаха чешкото гражданство и след това циганина не мжеше да се върне обратно


И като усетиха дебели, нагличаните много бързо се кротнаха по отношение на Чехия



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.03.11 16:43



представям си един ден полицията да нагъне здраво мангалите и да претрепе 10-на от тия изроди...

Хайде де,
от кога го чакам този момент.



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано10.03.11 18:28



Ако полицията само набие 10 мангали, ББС и СНН ще заврещят, че е изтребила 100

!



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Чyryниц]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано10.03.11 19:12



Имаше една приказка "Погледнато нормално - всичко е формално. Погледнато формално - всичко е нормално".
Та, по повод написаното:
Що се отнася до "тормоза над мирни граждани", аз никъде не видях по репортажите за бунтовниците нещо подобно на "мирни граждани". Видях изключително тежко въоръжени и явно агресивни цивилни отряди със автомати, бомби, гранатомети и скорострелни оръдия.

Какви да бъдат гражданите, когато срещу тях е хвърлена армията? Може би ще им препоръчаш да бъдат с голи ръце и разкопчани ризи? И просто да изчакат момента да бъдат застреляни.
Проблема е в това, че Кадафи тръгна по пътя на насилието. А като се тръгне по него , колкото и да си чешем езиците "кой е въоръжен и кой не" няма да намерим истината.
Например в Египет проявиха повече цивилизованост. След първите няколко дни се видя, че мирните демонтрации ще се превърнат в кървава баня и бе заповядано на армията да се оттегли. А полицията единствено да охранява демонтрациите и да предпазва от безредици.
После броя на хората на улицата взеха да стават все повече и повече - мисля надхвърлиха 1 милион демонстранти в Кайро и в Александрия.
Това нещо Кадафи реши да не допусне. Той принуди войниците си да убиват.
Уточнявам, че за мен това има огромно значение - войника НЕ УБИВА когато е в сражение с друга армия, а той ВОЮВА.
Когато обаче войниците се хвърлят срещу цивилни, тогава те стават убийци. При това на хората от чийто данъци се издържат и хранят.
Поради тези причини, част от армията премина на страната на бунтовниците. Имаше и такива които откровено дезертираха в други страни (като пилотите, напр.). Част от воените не желаят да защитават режима, а предпочитат да се сражават срещу него. Да не говорим, че някои казарми просто бяха отворени и оръжието в тях бе раздадено на всеки който твърди че ще се бие срещу Кадафи. За това си видял (и всички виждаме) въоръжени бунтовници.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

Редактирано от Aлaдин на 10.03.11 19:14.



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Aлaдин]  
Автор Чyryниц (далечен)
Публикувано11.03.11 09:45



Тогава САЩ -ската армия също са убиици, /те не че не са такива/, говоря за конкретната ти квалификация. При ликвидирането на анархията в Ню Орлеанс след наводнението бяха дакарани части от Ирак, които стреляха и убиха хора, най - малко 6-ма, които не съм чул да са кубински спецнази.
Много е важно защо армията убива, респективно защо някои се бунтува и имено това не е ясно.

Ти си противоречиш. Във понятието "мирни граждани" няма как да се включат хора, които разграбват оръжие за да стрелят срещу режима. И, независимо от начина на добиване на оръжието, армията значи не избива "мирни граждани", а въоръжени хора които стрелят срещу войниците.



Тема Re: Всъщност, не е ясно кой крив кой прав.нови [re: Aлaдин]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.03.11 14:23



Уточнявам, че за мен това има огромно значение - войника НЕ УБИВА когато е в сражение с друга армия, а той ВОЮВА.
Когато обаче войниците се хвърлят срещу цивилни, тогава те стават убийци. При това на хората от чийто данъци се издържат и хранят

............................

Ето това беше едно много важно уточнение. Браво!

Аз служих в поделението в Горна Баня, което по това време беше танкова бригада. Веднъж говорих с един майор, който ми разправяше за събитията около знаменитите думи на Петър Малденов: "По-добре да дойдат танковете!". "Танковете" са щели да дойдат именно от Горна Баня и са били запалени, отпуските са били спрени и цялото поделение е било в бойна готовност, вътре в запалените машини, снаражени са чакали следващите заповеди.

Майорът ми каза, че сред войниците имало явни и гласни настроения, че при една евентуална заповед за използване на танкове срещу демонстрантите, те щели да преминат на страната на гражданите. "Аз няма да стрелям по други българи! Затова ли съм български войник? Затова ли смятат да използват Българската Армия? Да избива цивилни невъоръжени българи, наши съседи, родители, сънародници?". Нито воiните, нито офицерите искали и да чуят да си цапат ръцете с кръвта на братята и сестрите си, на които са се били клели да пазят.

Като се замисля и аз бих постъпи така. Ако ще и военен съд да ме съди после.

Просто лек паралел с либийската ситуация.
Трябва да си много болен и промит, за да стреляш по сънародниците ти, към които имаш клетва да пазиш живота и достойнството им от всякакви външни и вътрешни заплахи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.