Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 15.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема горе-долунови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.03.11 12:47



по тоя начин виждам нещата и аз



Ако воюват две страни, и едната е угодила на Бога, нито един войник няма да загине!

Тема Re: Кадафито се закучинови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.03.11 13:22



Аз напълно допускам голямата част от либийците да са по-прости от съответните им по обществено положение европейци, обаче във всяка държава може да се намери достатъчно голяма тълпа, която да вика в подкрепа на управляващата идеология, на управляващите личности и на идиотщините им. При това да вика убедено, защото знае само едната, да го наречем "гледна точка", и е приела на доверие нещата така, както са представени. Важи за тълпа от всякаква народност. Знаем каква подкрепа е имал Хитлер (ахъм, чувала съм колко магистрали е построил и така нататък). Путин-Улянов каза за своя среща със севернокорейци в друга тема. Баща ми разправяше как като ученици навремето ги завели на нещо като манифестация, където се викало "Смърт за Трайчо Костов", и никой всъщност от тези присъстващи ученици, вкл. баща ми, не се съмнявал, че Трайчо Костов е направил нещо лошо.
П.П. Той може и да е, все пак е участвал в управлението след 1944 г., та не знам; имам предвид справедливостта на процеса срещу него.
П.П.П. Клишета и политкоректност, а, Киро?



Редактирано от Mиpa_M на 08.03.11 13:30.



Тема Re: Кадафито се закучинови [re: zaphod]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.03.11 13:32



Няма, бе, първо ще изчакат да омаломощи вътрешния враг и тогава.





Тема Между друготонови [re: AGLER]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано08.03.11 18:07



и аз мнократно съм си задавал същия въпрос и все още нямам що годе логичен отговор. Не намирам такъв и в анализите на разните политически анализатори - те основно лансират тезата за влиянието на Интернет върху младото поколение.
Относно предложените 3 варианта обачемисля, че:
1. Не може да са САЩ. В някаква малка степен важат аргументите за Европа, но далеч по-важното е че Обама води политика на отдръпване от военните конфликти. Едната причина за това е огромния бюджетен дифицит на САЩ (май е над 13% от БВП, т.е. ситуация която наподобява Гърция, макар и в съвсем друго измерение). Другата причина е планираното сериозно свиване разходите на Пентагона. Това е свързано и с предходната причина, но по-важно е според мен, че войните напоследък не генерират ползи за САЩ. До преди 10 год САЩ имаха огромни ползи от всяка война която водят, но нещата се променят (и войните също).
За Русия важи същото, макар и причините да са мащабирани в някаква степен. Като гледах печелившите компании, руските далеч не бяха в челото. А защо забравяме за типично петролните държави като С. Арабия, Кувейт и пр.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Кадафито се закучинови [re: Mиpa_M]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано08.03.11 18:26



Ти къде са губиш ?

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: Между друготонови [re: Aлaдин]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано08.03.11 18:29



А не може ли няколко корпорации да наемат шайка бунтовници, след като печалбите в петрола са огромни и рискът си струва?



Тема Re: може па да си бил правнови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано08.03.11 18:41



Същото беше със Садам Хюсейн. И той имаше връзки със запада, но нещата се променят.
Междудругото повереме на Косовската криза, НАТО пак действаше бавно.

п.п. Пак да напомня, че ако България не беше подкрепила НАТО за Косово, сега България нямаше да бъде нито в НАТО, нито в ЕС. Ключовият момент беше точно тогава, а късмета на България беше Ваньо Костов. Не защото е велик политик, а защото точно в този момент той подпечата членството на България за НАТО и ЕС. Този момент от историята на България трябва да се слага в удебелен шрифт. Може би най-важният и ключов момент в историята на България за последните 20г.

"That means math, and that means science" - Obama

Редактирано от nnnlo на 08.03.11 18:45.



Тема що за расизъм...???нови [re: Mиpa_M]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.03.11 23:00




ДОПУСКАШ, че... не, това не си го писала ти! Провери си антивирусната...

Ако воюват две страни, и едната е угодила на Бога, нито един войник няма да загине!

Тема Re: що за расизъм...???нови [re: Kиpo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано09.03.11 08:47



Киро, надъхан си с някакви клишета.

Те позволяват да не се мисли много, но водят до нелогични изводи.

Редактирано от Mиpa_M на 09.03.11 09:51.



Тема няма ни едно клише у мен, драганови [re: Mиpa_M]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.03.11 10:21



Просто не искам да плащам чужд масраф - все едно дали мързелив, безхаберен или "различен". Едно изречение.



Ако воюват две страни, и едната е угодила на Бога, нито един войник няма да загине!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.