Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Суровините- 10 леванови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.03.11 22:33



а стоката - 20!
нЕ МОЖЕЛО ТАКА!!

Гледах някакъв от тъпоумниците-министри обясняват че щели да свият сърмите на "спекулантите".
И се замислих, като един ...наивен мен: в монитора срещу мен за 2 К лева, има "суровини"(нефт за пластмасите, кварцов пясък и ток за стъклото, малко въглерод и силиций) за не повече от 20-30 лева. Мамка му и спекуланти!!!


Леле, момчета, тая държава наистина няма бъдеще...управляват ни малоумници, не сме в състояние да излъчим не-тъпоумни управляващи, мангали ни се качват на главите - плащаме им ток, вода, помощи, без да свършат общественополезна работа и за 2 стотинки и...после "управляващите са боклуци!". А ние? Не, не ние четящите тук, средностатистическата маса, ясно е, че всички тук сме умни, та пращим чак...

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Re: Суровините- 10 леванови [re: Kиpo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.03.11 22:38



Толкова сме умни че чак трябва да имаме тапи за уши - да не изтича мозъка...

Отоплителни уреди а?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Суровините- 10 лева [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано03.03.11 23:08



Между другото най-вкусния кашкавал, който може да се намери в Сливен, струва 11 лева за килограм. Фирмата, която го произвежда, има кравеферми, свинеферни и ниви. Хората са затворили цикъла от суровина до краен продукт за млечни продукти, месо и тестени изделия, при това още преди да почнат да се дават евросубсидии.

Примерът, който даваш не е подходящ. В монитора ти може да има нефт и джелезо за 20 лева, но колко е интелектуалния труд в него? В кашкавала същия е нула.





Тема Re: Суровините- 10 леванови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.03.11 23:10



Raзбира се. Да не сме някакви расисти...не става. Ксенофоби? Не става(не са "ксено" за съжаление


Но аз наистина се възхищавам на донкихотщината ти. Имам пртедвид абсолютно безнадеждната кауза да спориш с оня закапачен малоумен поамериканчен тъпунгер в "40-50".
Начинът да му дойде акъла е само радикален: въдворяване в УГРП-обкръжение за една година.
1. Гладен 7 дни.
2. Даване на 2 декара земя за обработка вкл. ВСИЧКИ необходими горива, препарати, съвети. (скоба - с два декара земя по поречието на Марица някои семейства се издържат, макар с къртовки труд)
3.Заселване на 100 УГРП седмица преди реколтирането на въпросните два декара.
3Получаваме един болен психопат-анти-угр-пист, пред който Хитлер би изглеждал като крайноляв либерал


Иначе по-нерадикално лечение може да се опита, като му метнеш линкове към мненията на Абетора от създаването на клуаб та допреди 2-3 години и сегашните му такива. Но не мисля, че ще помогне, човекът трябва да го изпита САМ.

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Мислиш ли?)нови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.03.11 23:13



На твое място не бих спорил със себе си.


Хипотеза: Технологът иска 10 бона заплата. Защото само ТОЙ може да произведе ТОЯ кашкавал. Хипотеза - прим: За охрана на крави, кошари, поля, складове, мандри, са наети 20-30 човека(заради набези на УГРП, в нормална държава биха били излишни).
Това е калкулирано в цената на любимия ти кашкавал.
Бре деба, как са постигнали тая ниска цена???

Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Re: Мислиш ли?)нови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано04.03.11 00:34



А не, УГРП не ги броя

Но и на мен ми стана странно защо по веригите кашкавалът е 16 лева, след като очевидно може и да е 11.



Тема Киренценови [re: Kиpo]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано04.03.11 01:41



Защо според теб комунистите са изучавали спекулантските операции в Османската империя? Да не би да искаш да продаваш краставици на краставичар. Измисли друг начин за печелене на пари и пак ела.





Тема Re: Суровините- 10 леванови [re: Kиpo]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.03.11 08:53



Суровините- 10 лева

а стоката - 20!
нЕ МОЖЕЛО ТАКА!!


Чух го министъра на земЛеделието и се скъсах от смях.

Млякото било 80 стотинки а кило кашкавал имало и по 16 лева.
Да, ама този кашкавал от 16 лв най вероятно е от овче мляко, което е 1.30 лв за литър. Кило кашкавал става от 7 литра. Значи суровината е 9 лв и 10 стотинки.
Ама има и нещо друго, от тази цена 16 лева, ДЪЖАВАТА ПРИБИРА ОТ КРАЕН ПОТРЕБИТЕЛ 20 % ДДС - или около 2.70. Прибави и данък печалба - станаха поне 4 кинта.
Та тези 4 кинта именно всеки потребител на кило кашкавал дсава за да може същото това правителство да хрантути циганската паплач под формата на социални помощи и здравни услуги!~

Цялата тази измислена кампания за "контрол на цените" не е нищо повече от евтин популизъм за вдигане рейтинга на кабинета в очите на простотията и дементната пенсионерия. Като не искаш кашкавал за 16 лева, има и такъв за 10. Всеки може сам да си определя цените, всеки може да прецени какво да купува - пазара ще си свърши сам работата по регулирането и без нови синекурни длъжности, комисии, и други педерастии плащани от същият този данъкоплатец за когото уж се е загрижило некадърното ни правителство.



Тема Re: Мислиш ли?)нови [re: croesus]  
Автор AGLER ()
Публикувано04.03.11 09:16



Но и на мен ми стана странно защо по веригите кашкавалът е 16 лева, след като очевидно може и да е 11.



На пазара има и от 11, има и от 16, защо да няма и от 50 лв килото ако питата е вързана с панделки, джуфки и финтифлюшки.
Ако има пазар и клиенти за последният, защо някой да не го произвежда и продава?



Тема Re: Суровините- 10 леванови [re: Kиpo]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано04.03.11 14:04



Така е. НЕ МОЖЕ.



Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.