Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 10.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: LEOPARD-2]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.02.11 18:14



За лаптопи и десктопи (да не говорим за сървъри, щото тях намесваш с тия 6 диска, 50 г рам и 4 процесора) темата е друга, точно както за спецификата на камиончетата с ел. двигатели на всяко колело.
Аз сървъри и с по 50 процесора и 64 ТераБайта РАМ съм виждал... ама вкъщи няма да седна да ползвам такъв ... имам десктоп и лаптоп.
Да добавя ли екстрата - ЮПС ... дето си върви вградена в лаптопа, а за подобен сървър като твоя и монитора му ще ти струва читав ЮПС да даяни колкото лаптопа - 3 пъти колкото целия лаптоп.

Изобщо спецификата определя параметрите, няма да смятам ядрени симулации на лаптопа или да разнасям сървъра на който се смятат.

Та така беше и по времето на 386 ците...

П.С. - тия 2 диска на лаптопа ти са за райд 1 ... не за обем.

Welcome to the real world!




Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: bira_more]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано08.02.11 18:32



Замислял ли си се за МТЛБ за офроуд? Продавам едно (без картечницата). Сложил съм му турбокомпресор от гвоздика, вдигна мощността до 315 коня и сега вие елегантно като свиреп вълк вместо да дрънчи като Краз. Кал сняг няма проблеми, плува и можеш да си го ползваш и като яхта ако ти скимне.



Тема Re: Прав синови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано08.02.11 19:06



Искаш ли да пробваш Нивата срещу Субару, на сняг. С подобна кола, ще те "изям" с парцалите.



Само да ти кажа, новите Субару са пълни с електроника. Дори ръчната спирачка я няма като лост. 100% компютъризация.



Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: Mopфиyc]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано08.02.11 19:07



Хм да! Явно започнахме да сравняваме несравними неща. Десктопчето си е десктопче и не го ползвам за сървър, просто параметрите са по-други, защото дава възможност да си го сглобя сам като използвам части от утвърдени производители. Десктопът позволява бързо и лесно да го ъпгрейдваш както си искаш в много по-широки параметри, вместо да се надяваш някой друг да го е направил по твой вкус. При лап топите тази възможност я няма. Слагаш нов диск или допълнителен както при тошиба, слагаш още един блок рам и толкова. Звукова карта, видео-карта, дъно, просто не можеш да пипнеш без това да стане причина за кошмар наяве. Так че лаптопът за мен не е нещо повече от заместител на десктопа, но да го сравнявам с него е просто безсмислено. Все едно да замениш хляба с пакетче солети.

Дисковете на тошибата са физически тъй като по стандарт лаптопа се продава с един диск и лично съм сменял оригиналния с по-мощен и слагал допълнителния. Сега май вече излязоха дискове сата за лаптопи с един терабайт обем и трябва да се поогледам за нов ъпгрейд. Избрах Тошиба и заради качеството, че иначе псувах ем-ес-ай на майка до десето коляно като предходен лаптоп но втората причина за избора ми бе по-големия екран с пълна хд резолюция и място за втори физически диск.

Редактирано от LEOPARD-2 на 08.02.11 19:44.



Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано08.02.11 19:18



Предпочитам да мина 100 000 км с Нива, от колкото да ръсна всичките кинти и да имам електромобил.

Тойота Камри навърта над 300 000 мили. При това, Тойота Камри отдавна се продават във версия хибрид.



Тема Re: Прав синови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.02.11 20:16



Нямаш никакъв шанс със Субаруто. Понеже съм добра душа - все пак накрая ще те изтегля.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.02.11 20:20



Нали ти обяснявам - за кинтите които ти ще кихнеш като начало, аз ще си взема нивата и ще я карам поне 10 години. А след 10 години - ще я електрифицирам.
До тогава ти ще си кихнал още 2 пъти повече кинти - за смяна на акумулатори.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: nnnlo]  
Автор LEOPARD-2 (Хищник)
Публикувано08.02.11 21:06



Някой беше пуснал много забавно филмче из околниите теми за изпитанията на различни коли като корвета включително и хибридна тойота. Нито икономична, нито надеждна, нито комфортна, нито елегантна. Изпитателят се чудеше за какво става, но и намери приложение: мишена за пушкалата на американски фермери с яки пикапи 4х4.



Тема Re: Прав синови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано08.02.11 23:11



По-скоро Субару-то ще тегли Нивата





Тема Re: Много си тъп, ама многонови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано08.02.11 23:27



Ти си сиромах човек, разбирам те. Листът с колите, които съм карал:

Мазда
Понтиак
Додж
Форд
БМВ
Тойота
Хюндай
Субару
Шеви

Ти си карал само една Нива, и си мислиш, че знаеш какво могат останалите коли. Блаженни са вярващите, бих ти отвърнал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.