Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Бай Ганьо тръгна за Япониянови [re: ellina]  
Автор irini ()
Публикувано26.01.11 00:15



От теб научих, че е починал професор Марко Семов . Светла му памет. Беше един забележителен човек. По стечение на обстоятелствата бях негова студентка. Много тъжно ми стана.





Тема За Ламби и Путиннови [re: ЛAMБИ]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано26.01.11 18:49



А аз питам: Бедна България ли ще е опитното поле и основен спонсор ...
България е член на ЕС и е поела ангажименти в областта на енергетиката. Европейската цел е до 2020г. поне 20% от ел. енергията да се добива от ВЕИ. Наскоро чух че ако се движим с тези темпове през 2020 ще добиваме около 16% от ВЕИ, но с това ще избегнем наказателни клаузи.
С това смятам въпросите от типа "А защо и ние да развиваме ВЕИ" за приключени и не виждам смисъл да ги коментирам повече.
Точно щото процента на използваемост на земите ни е нисък, не би следвало да не го насърчаваме.
Ами и аз това искам - да се използват за замеделие ПУСТЕЕЩИТЕ земи, България да изнася повече продукция (картофи, домати и пр.) и хората на село да печелят повече пари.
След като никой не знае каква точно земя ще бъде използвана от Тошиба, предлагам да не спекулираме повече с този въпрос.
Трето: За поддръжката ти отговориха - практически няма такава.
Последно през м. Ноември мин. година обикалях 1 ден вятърните паркове в Североизточна България. Не видяхме жива душа, а "перките" са над 100. И там изглежда че нямат нужда от поддръжка.
Но в изграждането на този на ЕйИЕс работи един мой приятел и сега е един от шефовете по поддръжката. Получава левовия еквивалент на 4 000 $ месечно. Апропо, в момента е в ЮАР.

И накрая ще ви дам един много елементарен аргумент - ако ВЕИ имаха толкова голяма далавера, мислите ли че "лисици" от рода на Ковачки, Банев, Тимаджии и др. нямаше да се възползват, ами с тях се захващат типично индустриални компании като Тошиба? Нашите далавераджии не биха изпуснали така "яма"...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Бай Ганьо тръгна за Япониянови [re: БATKO]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано26.01.11 18:56



За болницата Токуда какъв е коментарът ти?

Би ли ми посочил значими китайски проекти (освен бъдещия автозавод в Ловеч), че не се сещам за други ?

И да уточня - не противопоставям японци на китайци. Просто смятам, че трябва да се развива бизнес с всеки.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: За Ламби и Путиннови [re: Aлaдин]  
Автор AGLER ()
Публикувано26.01.11 22:08



да се използват за замеделие ПУСТЕЕЩИТЕ земи, България да изнася повече продукция (картофи, домати и пр.) и хората на село да печелят повече пари.



А някой до сега да ги е спрял хората на село да произвеждат домати и да печелят повече?

Да, ама кой ще седи в кръчмата да се жалва от безпаричие и кой ще клечи по цял ден пред портата та да гледа кой на къде отива и какво носи?



Тема Re: За Ламби и Путиннови [re: Aлaдин]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (старо куче)
Публикувано27.01.11 08:47



И накрая ще ви дам един много елементарен аргумент - ако ВЕИ имаха толкова голяма далавера, мислите ли че "лисици" от рода на Ковачки, Банев, Тимаджии и др. нямаше да се възползват, ами с тях се захващат типично индустриални компании като Тошиба? Нашите далавераджии не биха изпуснали така "яма"... - госпожа Бориславова се е захванала. Това не е ли достатъчен аргумент? Колкото до другите далавераджии, които си споменал, не знам, но няма да се учудя, че в края на краищата стоят зад част от дружествата, изградили или изграждащи подобни "зелени оазиси". А защо мислиш, че "типично индустриалните компании като Тошиба" имат нещо против да печелят добре, инвестирайки в проекти, които осигуряват висока норма на печалба и бърза възвращаемост?

Криво да седим, право да съдим


Тема +1нови [re: AGLER]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.01.11 13:21



Просто повечето от тук пишещите са ходили само на Паничище и Тетевен "на село" и не са виждали дегенеративните мутри на лентяите по кръчмите: "Държавата да "дава" " :)

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен


Тема Re: +1нови [re: Kиpo]  
Автор AGLER ()
Публикувано27.01.11 13:50



А бе, и аз се смея като теб, ама ми идва да зарева.



Тема Re: Бай Ганьо тръгна за Япониянови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано27.01.11 14:59



Съмнява ме ЕВН да се хвърли в проект, който няма да е икономически ефективен :))) Така, че те подкрепям и за Горна Арда и за Цанков камък.



Тема Re: Бай Ганьо тръгна за Япониянови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано27.01.11 14:59



Това би трябвало да го разберем съвсем скоро, но определено не очаквам зала дори на нивото на Арена Белград.



Тема Re: Бай Ганьо тръгна за Япониянови [re: БATKO]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано27.01.11 15:02



Аз не виждам нищо лошо в това да привлечем и японски и китайски инвестиции. Така, че пренебрегването на японците заради китайците или обратното на китайците заради японци ми се струва доста безсмислено.

А и лично аз предпочитам японска стока пред китайска, вярно по-скъпа е, ама като качества и надеждност е доста по-добра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.