Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лихви и геноциднови  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано31.08.10 11:53



До скоро много се възмущавах от това, че Турция не признава т.н. арменския геноцид. След срещата ми обаче с един арменец - Левон Хампръцконян си промених мнението. Въпросния арменец като шеф на Булбанк вдигна въвсем неправомерно и бандитски лихвите по кредитите с 2.5%, в момент в който всички пазарни индекси от една година вървят надолу. И въпросния мафиот има наглостта да твърди, че такива били пазарните условия. А всъщност с това престъпно вдигане на лихвите този арменец краде от хиляди българи, като за много от тях тази кражба може да е фатална за жилището или за бизнеса им.
Та си мисля, дали и в Турция навремето арменците не са били лихвари, златари, магазинери, прекупвачи и подобни далавераджии и просто турците са ги делнали заради кражбите им. Като гледам и в България арменците само крадат от българите, аз поне не познавам арменец който да не е в някаква подобна далавера, и да не краде.
И дали не е крайно време, след като умишлено не се смесват с българите, по живо поздраво арменците да си стягат багажа и да си ходят в родината. За да не постъпим и ние като турците през 1915 година и да ни обвинят в нов арменски геноцид. Щото човек търпи да го крадат, но в един момент не издържа и му пада пердето.



Тема аз пък познавах Ончо, детонови [re: БATKO]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано31.08.10 12:01



пълнеше запалки на една будка до Женския Пазар. Почина преди десетина години от инфаркт, както си работеше. После синът му поработи малко, но се отказа, сега там има кебапчийница... на други. Поради САМО тая причина смятам темата ти за ксенофобска, но ще я изтрия по-късно.
Въпросът, ако Хампарцумян бе кениец или афганистанец, или дори българин, това би ли означавало,ч е трябва да затрием съответната нация, хич и няма да го задавам. Както и другия - ако някой друг на негово място имаше възможност да стори същото, дали, евентуално, не би го сторил също?

знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве


Тема как боли а :)нови [re: БATKO]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано31.08.10 12:04



мене ако питаш трябва да му дадат орден стара планина. винаги са ме дразнили тия дето живеят на кредит, всеки който им бърка в гъза помага за благото на българската нация






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: как боли а :)нови [re: zaphod]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано31.08.10 12:28



За мое щастие аз разполагах с достатъчно средства да си го погася, макар че ако ги бях инвестирал, щях да открия някое работно място. Губещи в случая са новите безработни, които в следствие на цялостната далавера на Булбанк може би никак не са малко. И може би някой жалък човечец, който си е взел жилище и е бил на кантар, та това го е довършило, но такива едва ли са много. Който си взема заеми, не е без ресурси и винаги ще намери начин да ги покрие.



Тема Re: как боли а :)нови [re: БATKO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.08.10 12:41



Ти ревеш от арменска банка, други от гръцки, трети от банките като цяло.
А бе що не четохте като сключвахте договорите за кредит? Колко от кредитите са били жизнено важни?
Познавам хора с кредит за ГСМ, друг пък си купил колица за много ама много кинти. Трети иска да живее в жилище за стотици хиляди лева. Ами всеки си прави сметката. Или не си я прави а после реве.
Вярно - трябва да има някакво обвързване на лихвата с външен репер, ама няма. И като няма си налягаш парцалките.

Bеer? Mоre?




Тема Re: аз пък познавах Ончо, детонови [re: Kиpo]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано31.08.10 12:45



Дори да беше кениец Левончо, ако другите кенийци не крадат и наглеят като него, не бих имал нишо против като кенийците като цяло.

Левончо е само един пример за наглостта на цяла една пасмина. Аз поне не познавяам арменец който да не е далавераджия или да не се възползва от мафиотския арменски кръг. А там където има етническа мафия, се появява и ксенофобия. Точно това ми беше и темата: дали ксенофовията срешу даден етнос не се предизвиква от кражбите на самия етнос. Или дали това че си от друг етнос ти дава алиби да крадеш безнаказано, и ако ти се потърси отговорност, да го представяш като ксенофобия.



Тема Не е таканови [re: bira_more]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано31.08.10 12:56



Тук става въпрос че Левон нарушава договорите. Просто най-нагло те гледа в очите и ле ЛЪЖЕ. Всеки може да прочете статистиката на пазарните индекси (които са записани в договора). Въпросът е че той те лъже, че неговата статистика е друга, а публикуваната не е вярна.

Иначе това че някой ще плаща стотина лева повече на месец, бълха го ухапала. Който взема кредите си има бизнес и си разполага с пари. Но след като не знаеш дали Левончо няма утре да качи лихвата с 20%, ще се откажеш да инвестираш, ще ограничиш бизнеса и ще уволиш хората.
По тая схема всъщност банките натресоха кризата и безработицата и в България.



Тема Re: Не е таканови [re: БATKO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.08.10 13:03



По тая схема всъщност банките натресоха кризата и безработицата и в България.
Да не искаш да кажеш че всички банки са арменски, а Левончо е собственик на всички банки в България? Защо ревеш само срещу една банка, като очевидно от думите ти всички го правят? А ако го правят всички - значи закона го позволява!
Какво е оправданието - няма никакво значение. Пука ми та ми дреме защо ми увеличават лихвата - важното е че я увеличават когато си щат както си щат!
Е не на мен де, щото аз кредити нямам.
Те - накрая се престраших да си взема кредитна карта, та и нея гледам да я държа на плюс.

Bеer? Mоre?




Тема Само той .....нови [re: bira_more]  
Автор БATKO (Какин)
Публикувано31.08.10 13:19



.... повиши бандитски лихвите тази година в нарушение на договорите. Преди 2 години всички банки качиха лихвите, но тогава имаха някакво оправдание, защото пазарните индекси растяха. Спомените ти явно са оттогава, че някои кредитополучате не си бяха чели дребните буквички. Сега обаче единствено Булбанк ги качва в нарушение на договорите. Явно разчитат че за 50-100 лева на месец никой няма да завежда дела и да си губи времето и парите по адвокати и съдии.



Тема Re: Само той .....нови [re: БATKO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.08.10 13:21



Аз те цитирам теб - спомени собствени за банките нямам, защото не ме интересува какви са лихвите за кредити. Интересува ме какви са лихвите за вложени пари



Bеer? Mоre?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.