Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.09.10 00:43



А свръхпроводникови или въобще акумулатори със 100% КПД има ли?
Има ли акумулатор в който да заредиш 100 киловат часа, изразходвайки 100 киловатчаса?
Или всичко което не пасва на тезите ти го няма несъществува и не е истина?
Щото, аз както споменах съм учил физика в 11 клас за последно, та може да не знам характеристиките на свръхпроводниците, ама ти да говориш за зареждане на акумулатори за 20 секунди, е форма на идиотия.
В смисъл - знаеш, ама не можеш да стоплиш какво знаеш и въобще не можеш да го приложиш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (lion)
Публикувано14.09.10 01:18



При сръхпроводимост, включително високо-температурна сръхпроводимост съпротивлението е абсолютна нула, понеже електроните са в кохерентно квантово състояние с много ниска енергия.

Аз не твърдя, че има акумулатори със 100% КПД. Ти ме питаше, дали има начин да се доставят и поддържат големи мощности за кратко време. Дадох ти пример с т.нар. SMES. В тях се използва материали от високо-температурна сръхпроводимост, които съхраняват електроенергия под формата на магнитното поле. Това не е акумулатор.

Щото, аз както споменах съм учил физика в 11 клас за последно, та може да не знам характеристиките на свръхпроводниците, ама ти да говориш за зареждане на акумулатори за 20 секунди, е форма на идиотия.

Ако батерията е плоска и има условия за квантов ефект на Хол, зареждането ще стане за по-малко от секунда. За откриването на тези неща са взети 10 Нобелови награди по физика за последните 20 години. Сега е време, в което тези големи открития влизат в практическа употреба. Така че, 20 секунди е относително голямо време.

Та отговорът на твоят въпрос е, зависи от какво и как е направен акумулатора. Онова, което ти обяснявам е, че за да правиш твоите прости сметки, трябва предварително и точно да си запознат с новостите около модификацията на електрохимичният или някой друг процес в батерията.

Много е заблуждаващо, че с закона на Ом и Джаул-Ленц можеш да изобличиш нанотехнологията например. Преди да правиш някакви сметки с тези закони, първо прочети 10-тина статии, запознай се кое и как е направено, и чак тогава замествай числа в Джаул-Ленц. Зашото може да се окаже, че ти правилно използваш някой прост закон, но пропускаш нещо важно, и прави простите сметки, при грешни съображения и числа.

Все пак, тук сме форум за политика и аз се въздържам от пускане на чаршафи с научни данни от подобни разрабодки. Отиди в библиотеката на БАН, там трябва да имат сериите на Phsyical Review A и B, където има тежки статии по 30 страници за тези теми, плюс стотици волт-амперни характеристики, вати, ....

Така не е нужно да ме питаш, дали аз винаги съм прав. Аз си имам моя гледна точна, базирана върху някакво знание, което очевидно ти го нямаш. Твоите постове са повече емоционални и освен да повтаряш едно и също, друго не става.

Редактирано от nnnlo на 14.09.10 01:43.



Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: nnnlo]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (пристрастен)
Публикувано14.09.10 08:04



Сега остана да обясниш какви температури трябва да се поддържат, за да се осигури тази свръхпроводност? И колко консумира криогенната система, с която да се поддържат тези температури?

Не разбрах също как ще се реши, в условията на една бензоелектростанция проблемът с електромагнитния импулс, който ще се появи при комутацията на такива чудовишни токове. И всичките му последици. Мунчо!

И най-вече правиш ли метранпаж?

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: nnnlo]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (пристрастен)
Публикувано14.09.10 08:16



Аз си имам моя гледна точна, базирана върху някакво знание, което очевидно ти го нямаш. - твоите знания и умения са в областта на професионалната ти реализация. А тя, както всички отдавна знаем, е в областта на почистването на отходни места в евтини негърски заведения за бързо храненен в средния запад.
Това е жалката и тъжна истина за теб. А това, че се опитваш тук да блеснеш с някакви извадки, преписани от вестникарски статии и термини от уйкипедия, те прави само още по-жалък. Тъп, необразован, зомбиран и мизерстваш Мунчо си! Това е истината. И от нея няма как да избягаш, колкото и да се пънеш. Наистина е радващо, че България се е отървала от малоумник като теб. И си бил прехвърлен да вегетираш сред миризливите чернилки в щатите. На теб там си ти е мястото.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.09.10 14:07



Значи - за да добия необходимите знания по физика на необходимото ниво на разбиране, трябва да посветя много години. Които мога да посветя на по приятни неща.
Иначе ще стана като теб - ще чатна туй онуй и ще плямпам глупости.
Ако батерията е плоска, ако нам какво си....
Къде е компактния акумулатор с капацитет поне 100 киловатчаса, и възможност за заряд за 20 секунди? Къде е?
Не къде са чаршафите и статиите а къде е акумулатора?
Защото 100 киловата са минимума за да можем да говорим за електромобили. Санитарния минимум. А 5 минути е санитарния максимум за зареждане. С включване, изключване и всичко останало.
Чаршафите не са подходящи да караш кола с тях. Нито статиите.
Статиите и чаршафите са идеални за да се ловят малоумни кретени да дават кинти за cool коли. Вместо за икономични коли - кретена дава 20 - 30 % горница за cool кола.
Заради чаршафите и статиите.

А сега за плоската батерия. Не ми трябват знания за квантови ефекти, и нанотехнологии. Точно както не ми трябват споменатите знания за свръхпроводниците. Казваш 100% КПД и толкоз.
А закона на Джаул-Ленц си действа и при свръхпроводниците.



Bеer? Mоre?



Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.09.10 14:54



Ама той ще бичне атомче тук там, ще му смени поляритета и ще има свръхпроводник при 1000 градуса по целзий.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За пореден път доказваш колко отчайващо тъп синови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.09.10 14:55





Жено, Ђе ми jе пиштољ?
Фуj оваj не ваља, Ђе ми jе већи?


Тема Re: Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушкинови [re: nnnlo]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано18.10.10 17:34



ха ха, некъф немец я заобикаля тая тъпа директива като внася "малки отоплителни уреди"
продавали се добре, със сигурност хората не ги купуват за да се топлят





Тема Re: Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушкинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.10.10 17:41



Трепач.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушкинови [re: nnnlo]  
Автор lYl Acпapyx (Гражданин на ЕС)
Публикувано21.10.10 18:24



В отговор на:

Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушки



Да, ама не!
Великият китайски народ се изхитри, и вече доставя 75 ватови крушки с надписи 60 W.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.