Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: "Него просто го няма на пазара!"нови [re: viktoria9O]  
Автор nnnlo (lion)
Публикувано10.09.10 04:49



обикновена литиево-йонна батария с подправки чиято издържливост е едва 2000 зарядки и то по реклама

Като пропускаш да напишеш, че обикновен акумулатор има 800 зарядки, и че има фирми произвеждащи литиево-йонни батерии с 12 000 зарядки.

Е това вече ако не е впечатляващо



Редактирано от nnnlo на 10.09.10 04:50.



Тема Re: Мухахаха...нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор nnnlo (lion)
Публикувано10.09.10 04:59



Именно свойствата на материалите са ключът към твоите въпроси.

Ще ти дам любимият ми пример с електронните микроскопи, които първоначално са имали толкова, много проблеми, че е било отчайващо. А днес, сканиращите тунелни микроскопи са най-точните инструменти.

Как става така, че една уж в миналото обречена на провал техника, после става най-съвършенна?

"Тhere is plenty of room at the bottom"
Richard Feynman's talk at the 1959 meeting of the American Physical Society at Caltech



Този го е казал и ще стане



Тема Re: Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушкинови [re: nnnlo]  
Автор irini ()
Публикувано10.09.10 05:20



Не зная, ама аз от години съм си сложила енергоспестяващи лампи /наложи ми се проучване ,което беше скъпо струващо, кои са подходящи за мен/ , но ги използвам. Тяхната директива, не ме бърка особено. Понеже вече съм ги поставила. Имам само една ламба в склада, дето не съм сменила, но и това ще се случи - веднага след като изгори.
Мисля, че е разумно, ако можем, да спестим на света ни малко изразходвана енергия, която би могла да не бъде изразходвана. Или греша?



Тема Re: Мухахаха...нови [re: nnnlo]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.09.10 07:10



разбрах, ше черпим енергия от нанотехнологични катализатори



наистина си на ниво под 6-ти клас и бираморето е много голям оптимист ако си мисли, че може да разбереш нещо



Тема ооххххнови [re: nnnlo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.09.10 11:06





знае ли някои защита на дама.и защита на хората споделете free И БОГ ще ви дари с здраве

Тема Re: Мухахаха...нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.09.10 14:48



Ами имах на времето една гръцка студентка (само една от много), която дори успя да завърши медицина. Дали с кинти или как - не знам. А бе дори и тя беше научила (с много зор) че катализаторите енергия не отдават. Не беше съвсем наясно момичето що е то енергия де ама нейсе.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Altair Nanotechnologyнови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.09.10 14:54



Извинявай ама този акумулатор не става. Просто не става. Събира някакви си жалки 1.2 киловата. Може да е изпреварил останалите акумулатори с 20 години, ама не е достатъчно добър. Трябва да сложиш поне 20 такива акумулатора (за някакво подобие на пробег), а това е 500 кг само за акумулатори.

Bеer? Mоre?




Тема Re: "Него просто го няма на пазара!"нови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.09.10 14:58



Впечатляващо ама не достатъчно. Защото в момента нормата на ДВГ е от порядъка на 10 киловатчаса на килограм. А при твоя супер акумулатор имаш 0.7 киловатчаса на килограм.
Въобще не искам да ти обяснявам че резервуара няма проблем да се справи и с 200 000 зарядки. При това без въобще да губи от капацитета си. И няма никакъв саморазряд.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Накрая ще излезе, че си ...нови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.09.10 15:02



По принцип съм установил че ако има смисъл да се четат техническите данни, те са изложени на челно място. Ако няма смисъл - завират ги в кучи гъз.
pdf'a дето си го дал, идеално потвърждава тази моя мисъл. Добър акумулатор. Дори идеален за подмяна на стандартния акумулатор на колата. Голям капацитет (в сравнение с обикновения оловен акумулатор), голям брой цикли.
Ако обсъждахме подмяна на стандартен акумулатор - фирмата печели. Ама за електромобил - не става. Събира жалки 1.2 киловата - колкото е енергията в 1.5 литра бензин. А тежи 25 пъти повече.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Директивата на ЕС: край на 75 ватовите крушки [re: irini]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.09.10 15:04



Ако спестиш един полет до Китай и обратно, това ще спести много повече енергия на света от колкото ползването за цял живот на енергоспестяващи крушки.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.