Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Е това няма да им се размине със сигурност  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано05.05.10 17:55



Трима души са изгорели в банка в Атина, запалена от лумпените.





Да идват ККЕ!



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.05.10 19:42



дано са били от привържениците на протестите






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 21:34





------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано05.05.10 21:40







Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: УйнaПeнa]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 21:49



Да бе, тва го видях по новините. Тва като от некой филм, бати ужаса.



------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано05.05.10 22:51



Не знам по вашите новини даваха ли по близки кадри на тези червени байрячета и на какво бяха закачени. Не съм от лесно шокиращите се ама което видях ме шокира: Червените байрячета бяха закачени за сопи!

Не разни пръчки от най различни размери, не и стандартните леки пластмасови дръжки за знамена а сопи. Стандартни, всичките с еднакви размери, към 70-80 см дълги и 3" дебели сопи, много удобни за бой.

И демонстрантите точно това и правеха - бой. Стоят 2-3 редици полицаи с каски и пластмасови щитове, приближава се към тях тълпа и без много ала бала почва подозрително ефикасен бой на екипи от по 2 демонстранта срещу 1 полицай: Единия от екипа демонстранти хваща горния край на щита на полицая и го дърпа надолу и към себе си, а другия налага полицая със сопата ама не по каската а по рамото близо до врата. И всичко това филмирано с телеобектив кат' че ли е снимано от 2 м' разстояние.

В нормална държава да налагаш някого така със сопа се счита за бая тежко престъпление влачещо няколко години пандиз, плюс яка глоба. Еле пък да налагаш полицай по време на изпълнение на служебен дълг...Чудя се кога на властите в Гърция ще им дойде акъл в главата да опандизят няколко десетки от тези "демонстранти" (след съд, разбира се, с доказателства кадрите показани по ТВ) ей така, за пример. И някой от организаторите на демонстрацията, дет' се е погрижил да снабди демонстрантите със сопите. Та следващия път като някой организирва демонстрация да знае какво може да му се случи ако върже знаме на сопа а не на пластмасова пръчица.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 23:00



Тва не съм го видял. Еми диващина, тва не са нормални протестиращи хора явно, ами някви провокатори. Гърците не е лесна и тяхната.



------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Пич Бoжи]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.05.10 23:16



Интерсно какви биха били коментарите на потомствената комунярка и партизанска щерка - гъркинята <<от Китай>>???

Гърция е ОБРЕчЕНА с тази младеж заразена с анархо-комунярските идеи
и толерирани от гръцките комунярски и зелени партии.
Европа трябва да ги постави под карантина за поне 20 години. Всеки цент от помощите за Гърция е цент хвърлен на вятъра.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:19



Младежта не се бои от кръвчица, а от стагнация в социално обслужване на пенсиите и тяхната сигурност. Има любов, има си и кютек.





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано05.05.10 23:21



И бутилките с Молотов' коктейл ли не си видял по ТВто? Май яко ви филтрират новините тогава в България. Фърчаха там такива бутилки бетер интифадите по нашенско и по ливанско. Ай сопа както и да е, ама някой да ходи да демонстрира с коктейл Молотов...Това е потенциален убиец, мама му.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 23:23



Ужас, тва си е сериозна опасност за едно общество.



------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 23:25



Не съм сигурен дали са го филтрирали, може просто аз да съм блял некъде.

Но тия тълпите и знамената на Акропола ги видях.

Иначе, това не са нормални хора и това не е демократичен протест.

------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.05.10 23:25



За да има социално обслужване, трябва да има балъци да бачкат и да пълнят социалният кюп. Анархо-комунярите обаче не са от работливите.
Сега като настане масова мизерия в Гърция, първи ше го отнесат точно комунярските гамени.

На гърците единственото им спасение в момента е да се върнат полковниците
и да се спретнат на десетина острова лагери с газови камери.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:26



Мислиш ли че една маймуна която скача на бой и на жени, се бои от мизерия. Пенсиите с памперсите се боят от всичко, най-вече да не изпуснат мерцедеса и харема от кандидатки на кризата на средната им възраст.





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано05.05.10 23:27



Има любов, има си и кютек.


Кат животинките, първосигнално.



------------


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.05.10 23:31



И бутилките с Молотов' коктейл ли не си видял по ТВто?

И коктейлите молотов показаха и сопите за дръжки на червените парцали.

Без военно положение гърците увисват, дано не повлекат и нас като им се срути фалшивата икономика.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.05.10 23:31



И бутилките с Молотов' коктейл ли не си видял по ТВто?

И коктейлите молотов показаха и сопите за дръжки на червените парцали.

Без военно положение гърците увисват, дано не повлекат и нас като им се срути фалшивата икономика.



Тема Re:Yuppiнови [re: Yuppi]  
Автор AGLER ()
Публикувано05.05.10 23:33



Разговор с теб е като беседа с шизофреник, бЕгай бързо до най близката психиатрия.



Тема Re:Yuppiнови [re: AGLER]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:38



Чакай бе човек, демонстрациите да не са при теб. Какво се уплаши толкова?



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано05.05.10 23:40



миналия път военното положенио е тряело 25 години: 1944-1969г... Когато 25 години гори къщата на съседа ти - все ще прехвръкне руска искара и в твоята...



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.05.10 23:42



Ми нали баш тия пенсии са основните подкрепящи стачките и протестите бре ахмак. Нали правителството иска да ореже баш тези пенсии, и да вдигне въузрастта на 65 години. Това е един от основните мотиви за протестите.
А маймуните вземат ли властта съвсем ще огробят Гърция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано05.05.10 23:42



Никой не ги филтрира новините, ами тукашните журналисти са некадърници и не правят журналистика, такава каквато я знаеш ти. На един вестник ("СЕГА") дори преди години закачливо му предложиха да се преименува на "ВЗОР" (вестник за отминали работи)



Иначе много обичам снимките в Дейли Мейл. Там обикновено от брутализма не се спестява нищо.









Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано05.05.10 23:46



На Попандреев електората му хвърля камъни по него. Факт!





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:46



Не знаем каква е истината. А защо Гърция, е не Португалия например. Гърците си имат някакви мисловни центрове от Османско време. Тези младежи не действат току така, те излизат от университетите доколкото разбрах от разказите на Ирини. Гърците имат и партизански сметки за уреждане с немците от едно време.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:48



Иначе аз бях казал в един предишен анализ, че Америка (и Русия в комбина) могат да използват Гърция за дестабилизиране на ЕС.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.05.10 23:49



Истината е че гърците се пенсионират на 60 години, сега отиват да протестират защото правителството иска да вдигне възрастта на 65, и освен това искат кинти от германците които бачкат до 67 години.
Ми явно в Португалия бачкат повече.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано05.05.10 23:50



а по-добре ли ще е да разбиват вратата ти и да те бият в апартамента ти?



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:51



Ами проблемът не е в пенсиите явно, те са някакъв предтекст.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.05.10 23:51



По скоро могат да използват дестабилизацията на Гърция, щото тя си е дестабилизирана.
Вероятно и Турция може доста да се възползва и ще се възползва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:52



Не, Турция няма да се възползва. Турция ще е остров на стабилието контра ЕС. А и без това Турция ще се занимава с арабите като им свърши петрола. Това е нейната задача.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.05.10 23:55



Проблема не е само в пенсиите, но е и в пенсиите. Проблема е и в 13 и 14 заплати за държавните служители и в пенсии за децата на генерали.
А маймуните си търсят повод.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано05.05.10 23:57



Извинявай, ама колкото и да е маймуна човек, едва ли би се сражавал така за 13 и 14 заплата, която дори не е негова. Тези групички са пуснати там и според мен комбината е Америка-Русия, които утвърждават националните си държави и леко потискат потенциалния им дългосрочен конкурент ЕС.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.05.10 00:03



Та нали край нашия Парламен преди година и нещо пак имаше "сажаващи" се - да не мислиш че дори един от сражаващите се се е сражавал за някое от 23те искания на бг мамите?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.05.10 00:12



Ми явно в Португалия бачкат повече.



А и анаро комуняри в Португалия никой не толерира.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.05.10 00:12



Ми явно в Португалия бачкат повече.



А и анаро комуняри в Португалия никой не толерира.



Тема доколкото разбрах от разказите на Ирининови [re: Yuppi]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.05.10 00:15





Намерил си и ти на кого да се осланяш.

На една патологична лъжкиня, който е на яслата на гръцката комунярска партя, понастоящем в семейна командировка в братски Китай,
на издръжка на ПАРТИЯТА.



Тема Re: доколкото разбрах от разказите на Ирининови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.05.10 00:20



А - командировката и вече е в Гърция, за да води комунистически репортажи от мястото на събитията.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано06.05.10 00:27



Абе верно, че е добре да бъдат опандизени част от тези лумпени, ама и полицията има твърде много работа напоследък.
С риск да се повторя от преди няколко месеца - шоуто в Гърция тепърва предстои.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Aлaдин]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано06.05.10 01:35



Дам, вместо турски сериали по БТВ ще дават гръцки. Само ще се смени жанра от "драма" на "епос".





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.05.10 02:04



Дам, вместо турски сериали по БТВ ще дават гръцки



Ами то май вече имаше една гръцка боза в която слугините бяха честни и почтени а богатите - кръвопийци, дори и анархокомуняр - герой май имаше там.
Тези сериали и тази идеология им докараха това чудо на главите.



Все си мисля, че ако правителството не се справи с червените гамени нещата ще загрубеят непоправимо и току виж, ако не изхвърлена, Гърция се оказала със замрузено членство.

Това което се очертава за момента е ТОТАЛНО ПРОВАЛЕН ТУРИСТИчЕСКИ СЕЗОН, което за страна като Гърция е катастрофа дори и ако всичко останало им беше наред.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано06.05.10 02:47



Аз не съм сигурен дали с Лисабонския договор ЕС няма начин да прекрати изцяло членството на някой. За Еврозоната е ясно, че може.

Друго си мислих скоро - Гърция има огромен бюджет за отбрана - най-големия като дял от БВП в ЕС. Дали ще посегнат и на военните?





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор AGLER ()
Публикувано06.05.10 03:27



Дали ще посегнат и на военните?



Ситуациятя там вече е такава, че няма <<да посягат>> на нищо, защото просто няма да имат средства за какъвто и да е бюджетен разход ! Гърчолята пищят за 13-тата и 14-тата си заплати, но струва ми се ще имат проблеми и с останалите 12 заплати. Срив в туризма там ще повлече цялата икономика в пропаста и ще опровергае празните приказки, че в частният сектор всичко било О.К.

Там вече всичко е извън контрол а имптентното социалистическо правителство е неспособно да взема адекватни решения. Единственият им шанс е ново военно положение и крути мерки сорямо разхайтената червена паплач,



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано06.05.10 08:55



Иска ми се да погледна оптимистично, но сме в lose-lose situation


Нито правителството се справя със ситуацията - без нито един популистки жест, съдебен процес срещу корумпирани бюрократи, орязване на депутатски заплати... абе нещо, нито проблемът са точно разхайтените комунярчета и тяхната безнаказаност.

Проблемът е, че хората категорично отказват да приемат мерките, а реално нямат алтернатива.


p.s. Ирини, много бих искала да ни разясниш ситуацията, убийствата вчера провокация на ЛАОС ли бяха, както ни обясниха от ККЕ или просто неизбежни жертви в "борбата на пролетариата"?



Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.05.10 09:51



Аз съм безкрайно нетолерантна към анархисти и комунисти като тия, които виждам от екрана.
В момента, в който започнат да подпалват полицаи, да ги налагат с нещо, да подпалват ЧУЖДА собственост и това, че трима невинни (едната жена е била бременна в 4-тия месец, това прави 4-ма) са изгорели живи, докато са били на работа ... в този момент тези човешки същества престават да се ползват с част от правата, които имат и се докарват до безпомощно състояние до степен да са неспособни да повторят това, което са направили.
Изобщо не ме вълнуват Амнести, Мамнести, ако се държиш като нечовек, заслужаваш аналогично отношение.
Направо ... това е отвъд пределите ми на толерантност


Горките хора, които са загинали или ранени от тези ... нечовеци
Да не говорим, че с действията си подронват това, което мирните демонстранти се опитват да постигнат.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.05.10 09:55



Тук дадоха кадри на горящ полицай, който се опитваше да си изгаси пламъците по униформата. Като ще мятат Молотовки, полицаите ще отвърнат с нещо по-ефектно - я силна водна струя за охлаждане на страстите, я силна огнена струя да видят колко е хубаво да гори жив човек


После хващат колкото могат, смилат ги от бой (защото гаменчетата ще откажат съпротива), хвърлят ги в пандиза да търкат наровете десетина години и ... повтарят с всеки заловен.
За мен полицаите, които не действат с твърда ръка срещу такова поведение, са просто символ на слаба държава. А слабата държава ражда анархисти и такова поведение.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 06.05.10 10:02.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано06.05.10 10:11



За мен полицаите, които не действат с твърда ръка срещу такова поведение, са просто символ на слаба държава. А слабата държава ражда анархисти и такова поведение.

Точно.
А като следствие днес вече никой не говори за хилядите мирно протестиращи (не подкрепям протеста им, но уважавам правото им да протестират), а за убитите невинни служители на банката.
Опорочиха и пртеста на хората тези гамени, за щетите върху имиджа на Гърция и туризма да не говорим.
От вчера не сварвам да обяснявам на приятели и близки по света, че сме ок и не ни заплашва нищо... в което реално дори не съм убедена, ама нейсе.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.05.10 10:20



Ами тъжно е, много е тъжно. Заради група откачалки, страдат всички останали.
Предполагам нормалните гърци също са против (поне тези, с които аз общувам са).
За мирните протести - аз ги разбирам, че не им харесват промените, но трябва да разберат, че в момента Гърция няма друг полезен ход.
И все пак имат право на протест, нищо че са участвали толкова години в залагането на бомбата със закъснител, която вече избухна.
Но наред с обикновените хора, онези по върховете също трябва да "платят" ... което не знам дали ще стане


Тук казват, че кризата не влияе на норвежците в плановете им за лятото, туроператорите не се оплакват от занижен интерес, а горе-долу по това време започват да се купуват пакети за ваканцията лятото.
Кризата се представя като шанс да се възползваме от по-ниски цени с леката уговорка да се избягват големите градове и да се заложи на островите, далеч от демонстрантите

Do what works or do what's right?

Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: УйнaПeнa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.05.10 11:20



да, по-добре е.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.05.10 11:22



откачалки има навсякъде, защо само в гърция вилнеят? щото в гърция имат обществена подкрепа, затова. така че гърците не ги съжалявам, нека им дойде акъла в главата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: zaphod]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.05.10 11:38



Обществена подкрепа или политическа подкрепа ;)

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано06.05.10 11:47



Или управническа импотентност? Като толкоз време даваш на разни келеши да хулигансъват и после да се крият в университетски сгради - 'ми то става навик на всички участващи.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.05.10 11:53



Да, много либерално им отпуснаха краищата.
Където няма дисциплина ...

Някой ги е научил, че могат да правят каквото си искат, след това никой не е поправил стореното и ето ти резултати.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.05.10 13:09



Ама то са загинали няколко "капиталистически подлоги" - нормални жертви в справедливата борба на пролетариата.
Между другото, аз понеже съм параноик, си мисля че гамените може да са на хранилка на правителството. Още няколко такива действия и на правителството ръцете ще бъдат широко развързани.
Лошото е че и комунистите и правителството са облагодетелствани от тези действия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано06.05.10 15:01



ахахах
гърците са копанари дори и тактиката против полицаите- сопи и някакви неумели хоплитски прийоми


А преди 80 години американските пролетарии от Дженерал Мотърс като са се борили за правата си - са конструирали разни катапулти са изстрелване на метални заготовки- все пак трябва да се има предвид че срещу тях са хвърляли и леки танкове за да ги газят и трепят с картечниците и оръдията...
Това е било по време на Депресията май 1932г.... Джентълменът Скромний може много повече да разкаже

А това гръцкото е няква родовообщинна гаменщина



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано06.05.10 17:28



Тези младежи не действат току така, те излизат от университетите доколкото разбрах от разказите на Ирини. Гърците имат и партизански сметки за уреждане с немците от едно време.


Да не би да намекваш, че като свършат с Гърция, тия келеши ще се захванат да си уреждат и партизанските сметки с Германия?

А дано, а дано! След това пак ще посрещаме братските немски панцер дивизии с цветя и рози по Кресненското дефиле на път за Солун и Атина. А може и ние да дадем "едно рамо" за умиротворяването на Гърция. Нали знаеш как се кръщават сега тези операции - антитерористични и налагане на мир.



Редактирано от Pимл@нин на 06.05.10 17:48.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано06.05.10 18:26



но сме в lose-lose situation
....................

Ситуацията е дори по-зле според мен, защото гръцката държава в момента дизертира от своите правомощия по отношение на опазването на обществения ред с единствената цел с някое неволно движение да не предизвика гражданска война. Защото в такава наситена атмосфера дори и най-малката искра може да предизвика взрива. Дори и най-малката искра. Това всеки социален психолог ще го потвърди. Достатъчно е една жертва да падне, да бъде превърната в мъченик от тълпата и готово - имаш революционна ситуация. И тогава вече ще е късно за всичко.



Тема Само да попитамнови [re: ARlZE]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано06.05.10 19:31



Вече паднаха три жертви (май 3 и нещо, едната била бременна жена) , ама те не бяха част от тълпата за да се превърнат в мъченици, така ли?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ARlZE]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано06.05.10 21:04



Гръцката държава е дизертирала от много време по отношение на опазване на обществения ред.
Ако не беше така, Ексархия нямаше да е едва ли не автономна област и забранена за полицията територия. Там се ходи само през деня, защото има страхотни книжарници и компютърни магазини, но вечер се превръща в тера инкогнита и място, което е добре да избягваш, ако не си сигурен какво точно търсиш там. И това беше едно от първите неща които научих, идвайки да живея тук преди 15 години





Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано07.05.10 01:58



Какво е Ексархия ?

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Aлaдин]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.05.10 04:32



Квартал в Атина. Аз си го представям като Люлин.





Тема Re: Само да попитамнови [re: MитpeШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.05.10 04:34



Що се правиш на тъп и задаваш реторични въпроси?
Жертвата трябва да е някой гамен, естествено. Не некви хора, дето ходят по банките.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано07.05.10 04:40



Ама наистина влагат много патос в тези сериали.


Четирима гръцки депутати бяха изгонени от своите фракции заради нарушаване на партийната линия при критично важното гласуване за споразумението с ЕС и МВФ, предаде РИА Новости. Сред изключените е и бившият гръцки външен министър Дора Бакояни.
Премиерът Папандреу лично изключи от фракцията на ПАСОК трима депутати, които се въздържаха при гласуването и не подкрепиха строгите рестриктивни мерки.
Лидерът на опозиционната „Нова Демокрация” Антонис Самарас съобщи, че е изключил от фракцията бившия външен министър Дора Бакояни. Самарас победи Бакояни на вътрешнопартийните избори през ноември 2009 година.
„Аз гласувах по съвест”, заяви Бакояни, която за разлика от всички останали депутати от своята партия, подкрепи споразумението с ЕС и МВФ.






Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 05:29



Елина,
това което се случи сега в Гърция, аз го предреках миналата година след историята с гръмнатото анархо-комунярско гаменче в Екзархия. Единственото е, че не очаквах толкова бързо да се развият събиията.

А като следствие днес вече никой не говори за хилядите мирно протестиращи (не подкрепям протеста им, но уважавам правото им да протестират), а за убитите невинни служители на банката.

Не ми говори за хилядите мирно протестиращи защото те са подстрекателите и моралните поддръжници на анархо-комунярските лумпени.
Тайно се надявам изгорелите в банката да са от *защитниците* на застреляното изродче в Екзархия.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 05:35



Обществена подкрепа или политическа подкрепа ;)

И обществена и политическа в лицето на комумярските и зелените партии изобилстващи в Гърция! За това сега да си берат плодовете и да стягат коланите след като целокупният им народ е *плюскал* на аванта и е изплюскал стотици милиаеди в аванс под формата на *социални благоденствия*.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 05:48



Проблемът е, че хората категорично отказват да приемат мерките, а реално нямат алтернатива.


Защото са отровени от комунярска пропаганда от саботйори като Ирини - за това.
В Гърция проблем е самото мислене на гърците.

Трябва да си малоумен за да не виждаш ситуацията.
Държавата е фалирала, те плачат за 13 и 14 заплата а не виждат явната възможност да загубят и останалите си 12 заплати.

Мисля си, че прословутата гръцка сиеста отиде в историята.
Срива в туризма ше повлече средният и дребен частен бизнес от всички сектори и тогава вече не знам какво ще става при вас.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ARlZE]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 05:52



Достатъчно е една жертва да падне, да бъде превърната в мъченик от тълпата и готово - имаш революционна ситуация. И тогава вече ще е късно за всичко.



Заблуждаваш се.
Гърците имат много скорошни спомени от времето на полковниците.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 05:59



в този момент тези човешки същества престават да се ползват с част от правата, които имат и се докарват до безпомощно състояние до степен да са неспособни да повторят това, което са направили.

Комунистите не са човешки същества.
Те са изроди!



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 08:45



В някаква степен си прав, но не е само това. Хората ще си преглътнат горчивия хап с орязването на заплатите и вдигането на цените. Не подценявай цял народ, гърците са всичко друго, но не и глупави.

Обаче е нарушено чувството на хората за елементарна човешка справедливост.

Да, всеки да понесе последствията, но съответно с вината и отговорностите, които носи за създалата се криза.

Когато последствията са само и основно за средния грък, а политическата класа се изнизва с няколко ивинения и кухи фрази... ами ще започнат да се трепят, какво друго им остава. Онези в парламента са сварили да си гласуват и закони за давност, според които след 5 години никой не е отговорен за щетите, които е нанесъл като министър и т.н.
Според мен двете основни партии е добре да си изберат няколко бушона и бързичко да осъдят някого, не е като да няма кого

Само така ще поспадне напрежението, но не ми се вижда вероятно да го направят.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано07.05.10 09:25



'Убавото в парламентарните демокрации е че както се гласуват закони като този (закони за давност, според които след 5 години никой не е отговорен за щетите, които е нанесъл като министър и т.н. ) може да се гласуват и други закони, де факто анулирващи или заобикалящи първите. Особено ако "масите" почват да го искат.

Което едва ли ще върне опапаните пари ама поне ще изкара малко пАра и ще поукроти "положението".

Апропо, туристическия сезон - не знам по вашенско как вървят продажбите на гръцките "почивни пакети" по ресортите. По нашенско се предлагат невероятни намаления за предплатени такива - до 50% от ланските хотелски цени и малце повече за тези от преди месец' два. И което е странно - хората купуват.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.05.10 09:51



Да, всеки да понесе последствията, но съответно с вината и отговорностите, които носи за създалата се криза.

Всички са лапали на аванта, Елина.
От министъра, до най дребният държавен чиновник,
от финансиста олигарх - до последният дребен земеделски стопанин.
Всички са лъгали, мазали и гепили и са прикривани негласно от политиците!
Всички са се облагодетелствали от мошеническата система според ранга си и сега също според ранга си ще търпят загуби.

Според мен двете основни партии е добре да си изберат няколко бушона и бързичко да осъдят някого, не е като да няма кого Само така ще поспадне напрежението, но не ми се вижда вероятно да го направят.

А колко дребни крадеца на евросубсидии в областа на селсккото стопанство трябва да осъдят според теб? Колко измамници от средната класа? Колко дребни крадливи държавни чиновници които сега най много врякат да отидат да търкат наровете в пандиза?



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 10:43



Всички са се облагодетелствали от мошеническата система според ранга си и сега също според ранга си ще търпят загуби.

С първата част на твърдението ти съм напълно съгласна, но втората просто не е вярна. Търпят щети и загуби обратно пропорционално, колкото са по-бедни и по-малко облаги са ползвали, толкова повече са ощетени сега.

Колкото до крадливите и корумпирани държавни чиновници - ами всички да ги приберат в пандиза, но не е въпросът какво мисля аз...
А хората наистина започват да озверяват от това усещане за черна несправедливост, тази сутрин прочетох свидетелство на очевидец от тълпата пред банката, че редовите хорица са крещели "изгорете ги!". Винаги съм мразела тълпите, независимо от каузата не знам дали бих отишла някога на митинг





Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.05.10 11:04



Елина, елементарната човешка справедливост не включва години наред харчене на чужди пари, които си взел назаем и трябва да върнеш един ден.
Не е справедливо от данъците на немците например, които работят като луди и се пенсионират късно, да се плащат емнайсе заплати на гърцките държавни служители, които се пенсионират рано и дори самите гърци наричат некомпетентни и излишни като брой.
Защо никой в Гърция не гледа на нещата по този начин?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 11:28



По този начин гледат всички разумни гърци и отдавна са се примирили с факта, че ще затягат коланите...
Обаче искат това да важи за всички и най-вече за управляващите, които са ги докарали до това положение.
Съгласи се, че няма как да искаш дядото пенсионер да е проявил навреме прозорливост и да е отишъл да заяви някъде: "абе, не ви ли се струва, че ми е твърде висока пенсията за икономическата ситуация на страната ни?"

Получавал си е парите и дори се е надявал на още, нормално е. Същото важи и за държавните чиновници, не става дума да ги браня, но нали и ние казваме: "не е луд, който е взел, а този който му е давал".
А и държавният сектор включва осван бюрократите и учителите, и лекарите, и служителите от чистотата ( вече е топло, а и те стачкуват и не събират боклуците от дни...)
Държавните разчети са се правили от правителствата, а не от средностатистическия грък, когото сега призовават да се жертва за родината.

Е, сега политиците се опитват да вменят вината на народа, а те да излязат в бяло... ми няма как да стане.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ARlZE]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано07.05.10 11:34



аха ... мерси!

Е, щом край столицата има такива "свободни" зони, наистина държавата доста е отстъпила от функциите си.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Aлaдин]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 11:50



щом край столицата има такива "свободни" зони

сега ти прочетох въпроса, не е изобщо край столицата а в центъра, на няма и километър от централния площад "Омония". В общи линии е всеизвестно анархистко "убежище", а за хлапетата е въпрост на чест и храброст да кажат, че са ходили в Ексархия посред нощ.
Аз и затова се дразня, когато Аглер нарича "анархистко изродче"

застреляното там 15 годишно момче... не знам вие по колко момчета сте отгледали и възпитали, но на 15 момъкът си е все още обикновено диване, а за него носи отговорност обществото и в частност родителите и учителите му. Поне аз така го виждам.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано07.05.10 12:29



не знам вие по колко момчета сте отгледали и възпитали, но на 15 момъкът си е все още обикновено диване, а за него носи отговорност обществото и в частност родителите и учителите му.

Общество е много разтегливо понятие. И посетителите на кварталната ми синагога са общество но те за нищо не са ми отговорни освен поединично да не се подкокоросват един друг да нарушат законите. А кой' не спазва законите държавните органи да се погрижат да ги спазва. И за мойто диване АЗ носех отговорност до пълнолетието му, не обществото или училището. От училището изисквах да му осигурят възможност да научи нещо в рамките на образователната система, а което (според мен или него) не му достигаше го осигурявах аз. Общество...не знам, ама от държавата изисквах да му даде що годе нормална и безопасна среда да живее. И ако средата се изменяше в неприемливи за мен посоки - сменях средата, вместо да мрънкам че някой не ми осигурил полагаемото.

Я поразкажи подробностите за този 15' г' хлапак какво точно станало с него? Вървял си кротко по улицата с букет теменужки и някой снайперист' полицай го чукнал отдалече? Или нещо коренно различно?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 13:02



Относно отговорността за децата, написала съм го в обратен ред и не става ясно, та затова отново: 1.родителите, 2.учителите, 3.обществото.

Колкото до случая с 15 годишния хлапак... няма нужда от сарказъм, с букет теменужки не е бил, държал се е невъзпитано (груби реплики към полицаите), но не е бил въоръжен, нямал е нито молотовки, нито камъни в ръцете си, бутилка с вода е държал... не е нападал никого. Полицаят или си е изпуснал нервите, или не е дооценил ситуацията ( почувствал се е застрашен, а реална опасност за живота му изглежда е нямало).
Това, разбира се, само по материали и коментари в медиите, в момента тече делото в съда и като излезе решението ще ви го предам.

Общество...не знам, ама от държавата изисквах да му даде що годе нормална и безопасна среда да живее. И ако средата се изменяше в неприемливи за мен посоки - сменях средата, вместо да мрънкам че някой не ми осигурил полагаемото.

Ами нали и аз това казвам, в случая май нито родителите, нито обществото са осигурили на хлапето безопасна среда. И преди да го посочим с пръст и да го наречем "гамен" е важно да видим защо не сме го опазили.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: croesus]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано07.05.10 14:35



не разбирам какво ще постигнат като трошат, палят, унищожават имущество и с действията си убиват и хора .

може да са свикнали да имат висок стандарт, но другите веропейски държави който внасят доста пари в Евросъюза не искат повече да им го поддържат и да им харижат стотици милиарда евро , а трябва да си го поддържат сами - да затегнат коланите, да работят , да внасят данъци , да издържат себе си и собствената си държава.

Вчера четох , че трима от депутатите от управляващата партия в Гърция, които са гласували с ' въздържал се ' за мерките, които ще предприема гръцкото правителство веднага са били изключени от парламентарната група на партията и май щели да ги лишат и от депутатски мандати.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано07.05.10 16:31



не разбирам какво ще постигнат като трошат, палят, унищожават имущество и с действията си убиват и хора .

Ами със сигурност няма да постигнат нищо положително. Само допълнително ще нанесат вреди на държавата си. Те това и искат - не забравяй, че за комунистите колкото по-зле става, толкова по близка става комунистическата революция. Комунистите не желаят нещата да се оправят, а целта им е да създадат революционна ситуация и да се доберат до власта. Пълни фантасмагории, разбира се, защото по-скоро НАТО ще окупира Гърция отколкото това да се случи, но те спекулират с подобни идеи.

Определени хора и течения в различни моменти от развитието на обществото могат могат да играят различна роля. Това което е било добре през 1970 може да е много вредно в 2010. Това се получава и в Гърция - не са мръднали в мисленето си от онова време.

Освен това вместо хората да подкрепят полицията и да искат въвеждане на военнен час ако се наложи, гърците съчувстват на бандитите и мародерите по улиците, а държава им няма смелост на вкара в затворите 5-6 000 души. Има хора, които разбират само от репресии.

Ще ти дам пример - когато катрина удари крайбрежието и плъзнаха банди от мародери. Щатската власт власт направо абдикира и полицията не смееше да влезе в Нов Орлеан. Бандите се трепеха по между си и грабеха на воля. Това продължи ден два докато федералните не изпратиха националната гвардия.

По точно пуснаха в града по покривите с хеликоптер няколко снайперски групи - снайпер + подръжка от 5 войника да му пазят гърба. Снайперите убиха 12 души бандюги (ама сигурно са били повече защото и бандите се биеха по между си та са им преписали и на тах от жертвите

) И след 24 часа полицията вече можеше да влезе в града. Беше се разчуло, че по покривите има пушкала и който се разхожда с калашников по улиците умира - бунтовниците ги хвана страх и се изпокриха под полите на майките си. Просто и ефикасно.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Pимл@нин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.05.10 16:41



Ама сигурно населението е подкрепяло националната гвардия, и не е съчувствало на мародерите

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Pимл@нин]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 17:46



бунтовниците ги хвана страх и се изпокриха под полите на майките си. Просто и ефикасно

Чак да се размечтае човек

Но Бирата е прав, че населението в Гърция не би подкрепило подобно решение или поне все още не.

Обаче ако повече хора си дадат сметка, че както си бачкаме по офисите може да мине някой да ни подпали, защото не стачкуваме или защото вижда в нас символ на "изедниците" ... току виж взели да се променят нещата.

Много е дълбок проблемът с гръцкото общество, не са си приключили никога историята с гражданската война и убийствата от онова време.
Много хора смятат комунизма за "прогресивен" и сега си плащат скъпо, че ги търпят тези "елементи на прогреса" толкова години, че и в парламента ги вкарват всеки път.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.05.10 18:02



Четох оплакванията на един частник (на 65 г) - как 37 години е внасял пенсионни осигуровки, ега бизнеса му замира а искат да му намалят пенсията - и да кажат на Меркел как той си е плащал 37 години осигуровки.
И този човек не си дава сметка, че Меркел може да му върне контра въпрос - защо вие само на 65 г получавате пенсия?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: bira_more]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано07.05.10 18:13



Ако искаш да ти отговоря от името на чичкото

той би ти казал, че не е гласувал за да го управлява Меркел, а за социалистическо правителство, което действително беше щедро на обещания.
Папандреу повтаряше във всичките си речи: "Има пари!", а после каза точно като ББ: "не сме очаквали да заварим такава трагедия".

Всъщност много гърци смятат, че в момента са под "окупация" защото тяхното правителство е фиктивно и няма решаваща дума за нищо. Тях ги управляват Меркел и МВФ, а това само налива вода в мелницата на ККЕ и дава поле за дива пропаганда.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.05.10 18:39



Но вие сте под окупация. Лошото е това че нямате разумна алтернатива.
А за чичкото - е ми ако беше гласувал за Меркел - Гърция нямаше да е на това дередже.
Лошото е че ако стачките не се озаптят - ЕС може да узрее за по тежки мерки, а тогава и комунистите и техните поддръжници ще разберат що е то комунизъм. А ти пак ще трябва да "емигрираш".
И е лошо това че имате твърде много политици гласуващи "по съвест".

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.05.10 18:51



Е, не, И двете страни са в черно. Солидарно виновни според мен. Едните че са давали, другите, че са взимали.
И двете страни ще плащат.
Толкова ли много неразумни гърци има, че излизат да демонстрират против затягането на коланите? Те само да изразят недоволство ли или се опитват да променят това, което става? Чета противоречиви неща из гръцката преса и макар че отчасти им съчувствам, като цяло съм на мнението, че това е справедливото решение.
Поне Гърция има останал един полезен ход и не е поставена в шахматна ситуация.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.05.10 18:55



Много хора смятат комунизма за "прогресивен" По-назаднала идеология в днешно време е май само онази на фанатиците в Близкия Изток.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано07.05.10 19:29



Папандреу повтаряше във всичките си речи: "Има пари!", а после каза точно като ББ: "не сме очаквали да заварим такава трагедия".






Тема Re:нови [re: croesus]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.05.10 20:14



Това "Има пари!" сигурно значи "Глупавите европейци пак ще наливат в пукнатото ни гърне, спокойно!"



Do what works or do what's right?

Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:29



, а за хлапетата е въпрост на чест и храброст да кажат, че са ходили в Ексархия посред нощ.
Аз и затова се дразня, когато Аглер нарича "анархистко изродче" застреляното там 15 годишно момче... не знам вие по колко момчета сте отгледали и възпитали, но на 15 момъкът си е все още обикновено диване,. Поне аз така го виждам.


И пак ще го нарека гаменче!

Това келешче, не го застреляха защото видиш ли отишло в Екзархия за да се фука после пред гаджетата, а ЗАщОТО БЕшЕ ХВЪРЛЯЛО БУТИЛКИ ПО чЕНГЕТАТА.

Ти ако си забравила тази подробност - то аз помня!


а за него носи отговорност обществото и в частност родителите и учителите му

Точно така!
За него носи отговорност ГРЪЦКОТО ОБщЕСТВО, което търпи едва ли не с гордост ситуацията в Екзархия! За това и не ги съжалявам гърците в момента, считам, че това което им се случва е здравословно и заслужено възмездие.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:31



, а за хлапетата е въпрост на чест и храброст да кажат, че са ходили в Ексархия посред нощ.
Аз и затова се дразня, когато Аглер нарича "анархистко изродче" застреляното там 15 годишно момче... не знам вие по колко момчета сте отгледали и възпитали, но на 15 момъкът си е все още обикновено диване,. Поне аз така го виждам.


И пак ще го нарека гаменче!

Това келешче, не го застреляха защото видиш ли отишло в Екзархия за да се фука после пред гаджетата, а ЗАщОТО БЕшЕ ХВЪРЛЯЛО БУТИЛКИ ПО чЕНГЕТАТА.

Ти ако си забравила тази подробност - то аз помня!


а за него носи отговорност обществото и в частност родителите и учителите му

Точно така!
За него носи отговорност ГРЪЦКОТО ОБщЕСТВО, което търпи едва ли не с гордост ситуацията в Екзархия! За това и не ги съжалявам гърците в момента, считам, че това което им се случва е здравословно и заслужено възмездие.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:35



Колкото до случая с 15 годишния хлапак... няма нужда от сарказъм, с букет теменужки не е бил, държал се е невъзпитано (груби реплики към полицаите), но не е бил въоръжен, нямал е нито молотовки, нито камъни в ръцете си, бутилка с вода е държал... не е нападал никого. Полицаят или си е изпуснал нервите, или не е дооценил ситуацията ( почувствал се е застрашен, а реална опасност за живота му изглежда е нямало).
Това, разбира се, само по материали и коментари в медиите, в момента тече делото в съда и като излезе решението ще ви го предам.


Аз пък доколкото си спомням го гръмнаха защото е хвърлял бутилки по ченгетата!
Ти оше малко и ангел ще го изкараш,.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Pимл@нин]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:47



Те това и искат - не забравяй, че за комунистите колкото по-зле става, толкова по близка става комунистическата революция. Комунистите не желаят нещата да се оправят, а целта им е да създадат революционна ситуация и да се доберат до власта.



Кратко и ясно!



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Pимл@нин]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:48



Те това и искат - не забравяй, че за комунистите колкото по-зле става, толкова по близка става комунистическата революция. Комунистите не желаят нещата да се оправят, а целта им е да създадат революционна ситуация и да се доберат до власта.



Кратко и ясно!



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.05.10 00:54



а това само налива вода в мелницата на ККЕ и дава поле за дива пропаганда.



Ами да напускат ЕС доброволно и да се присъединят към Северна Корея, Куба и Китай. Само, че в Китай студентите нямат превилегиите на вашите университети и там не крият бандюги в тяхното Политехнико а ги суровакат с танкове на Тянанмън.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: AGLER]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано08.05.10 01:23



Бате няколко забележки.

Първо ти като бедняка българин недей да учиш богатите бели хора гърчоля как да си връзват гащите. На нашего брата ако тези неща му бяха ясни, отдавна да ги е минал.

Второ, недей да знаеш много за гръцкото Поли-незнам си какво. В едно общество трябва да има коректив и на полицаите и на политиците, с-хващаш ли го? Иначе се стига до тирания, мракобесие и застой.



Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: Yuppi]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.05.10 01:39



Бате, 'теП ще ти разкажа един 'Радио'Еревански виц:

Пътуват в "твьордий вагон" няколко мъже и на долните койки почва спор: Дали една монета е римска, византийска, гръцка или персийска. По едно време се обажда някой от горната (трета поред) койка и казва: Господа, грешите, монетата е финикийска!

Някой го пита обидено: Судар, вий чеВо, нумизматик?

А онзи отговаря: Ньет, я вообШЧЕ сифилитик, но не имею ли права вийсказаться?

Та и твойта на т'ва мяза - каканижеш си твойте неща (освен ако не бъзикаш бая успешно 'сичките тук) без да се съобразяваш с реални факти и близка/не толкоз близка, ама документирана история.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 10:57



Смъртта наистина дойде малко вповече, по-добре би било да бъде тежко ранен с дълго възстановяване да има време да помисли и за поука, че да се закачаш с въоръжен човек и да го дразниш може да бъде животозастрашаващо.
По гръцките реакции обаче ... никой не си е взел поука от случката. Защити се гаменчето, макар че съвсем самичко си е дръпнало дявола за опашката.
Дълги спорове съм имала с гръцките ми приятели по темата, твърдоглави са и изобщо не допускат мисълта, че ако закачаш въоръжен човек, рискуваш да те гръмнат.
Та млад бил, та не носил отговорност, та не заслужавал да умре ... Ами ей на, умрял е.
Да бе мирно седяло, не би чудо видяло - има ли гръцки аналог на тази народна мъдрост?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 11:41



Смъртта наистина дойде малко вповече

съвсем малко, няма проблем.

Да бе мирно седяло, не би чудо видяло - има ли гръцки аналог на тази народна мъдрост?

За гръцки не се сещам, но мога да ти предложа още един подобен български: "Преклонена главица сабя не я сече"

Пак ще кажа, нелепо е да коментираме поведението на един тийн, а да не се съсредоточим върху причините, които са довели до тук.
Има тежък заряд от омраза у хората, а убитите са само жертви на всеобщото безумие, с което управляващите НЕ ИСКАТ да се справят.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.05.10 12:04



Ти уверена ли си че "... управляващите НЕ ИСКАТ да се справят с всеобщото безумие..."?

А може би искат но не знаят как точно? Или просто не могат?

П.С. Да уточня - имам предвид нормалните "управляващи". Кое им е мерака, напълно справедливо идейно обоснован, на разни анархисти, комуняги и дериватите им някой вече го описа по горе.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Е това няма да им се размине със сигурностнови [re: ellina]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано08.05.10 12:11



Относно отговорността за децата, написала съм го в обратен ред и не става ясно, та затова отново: 1.родителите, 2.учителите, 3.обществото.


И в България има подобен проблем. Силно е увеличена агресивността у младите хора. И нямам пред вид случаите когато момичета от Пловдив удушиха съученичката си или оня тийнеджър дето разфасова приятеля си, а изобщо начина на разбиране на света. Този проблем май се подценява в България.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 12:23



Конкретната причина за този трагичен завършек са действията на самото момче.
Поне аз не се сещам за нито една основателна и достатъчно добра причина да предизвикваш въоръжен човек без да си осигурил физическата си защита.
Не оправдавам полицая, май после се оказа, че не бил добре психически (?), но и не оправдавам безотговорното поведение на младежа.
Просто нещастно стечение на обстоятелствата, предизвикано от грешна преценка на ситуацията първо от страна на младежа, а след това от страна на полицая.
Това с преклонената главица има малко по-различен смисъл и навява мисли за робство и страх от властта, а моето предложение е по-общо и се прилага към хора, които правят щуротии без да мислят за последствията, не непременно скачане против властта, и т.н.

"Да бе мирно седяло, не би чудо видяло" е по-близо по смисъл до "да дърпа дявола за опашката", отколкото до "преклонена главица сабя не я сече". Поне за мен, де.
Явно и Гърция страда от българския синдром "липса на алтернатива сред управляващите".
Е, ако им липсват воля, ясна визия, и т.н. и държавата е слаба, рано или късно се стига до управление от вън.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 13:01



Според мен управляващите не искат да се справят с проблема или поне до скоро не искаха.
Анархистите бяха удобен фокус за изместване на вниманието от други проблеми. Когато камерата зумира върху горящите магазини на центъра, не ти е до скандалите с Ватопеди, Сименс, много са...
Не случайно за тези бандитски групички се говори като за "известните неизвестни", винаги са били познати дори поименно на полицията, но никога не са искали да се отърват от тях.

Меракът на управляващите е хората да приемат кротко икономическите мерки и по възможност те самите да не платят дори политическа цена, да не говорим за присъди. Но може и да са изтървали духа от бутилката, защото хората започват да се припознават в озверелите и чупещи бандити, а това вече е страшно.

Не знам, не ви ли шокира факта, че в тълпата пред банката са се чували викове "изгорете ги", че обикновените протестиращи не са съдействали на пожарната да премине бързо, не са се опитали те самите да помогнат на горящите хора...
на следващия ден имаше гузни погледи и половината град се изреди да носи цветя и да пише трогателни послания, но в някаква степен мълчаливите съучатници са били много.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 16:14



Начи - като бръкнеш с 2 пръста в контакта те хваща ток. Независимо дали си вменяем или не, независимо дали си на 10, 20 или 50 години. Просто те хваща ток.
Ако си малко по умен - ще бръкнеш с пръсти на едната ръка, ще те тресне ток, ама няма да пукнеш - бъркал съм, знам. Ако обаче са пръсти на двете ръце - имаш добър шанс да пукнеш (не съм опитвал).
Ако се репчиш на полицай, може да те гръмнат. Може и да не те гръмнат, но може и да те гръмнат. Ако се репчиш ей така - да не ти е преклонена главата - значи си много тъп. Ако се репчиш по идейни причини - и те гръмнат, значи си постъпил тъпо.
Има само една правилна причина да се репчиш на властта - като я смениш. Опитите не се броят.
Не може да се репчиш на полицай. Освен ако не си достатъчно силен за да го победиш, а след това да смениш цялата власт.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано08.05.10 17:05



Нещо не разбирам та поясни моля: Полицай е държавен чиновниюк (ОК, по як, със сопа и пищоФ) ама всичко на всичко държавен чиновник който налага спазването на законите. Защото той по принцип е гражданин на държавата и има родители и семейство които би трябвало да са защитени от държавата ( и полицейските И органи) от разни калпазани.

Та по принцип на полицай не се репчиш, поне не в тъмни сокАци без свидетели които записват всичко на аудио/видео тейп. Бетер сериалите по ТВ.

П.С. Властта не сменява чрез конфронтация с полицаи по тъмни сокаци. Поне не през последните 50++ годинки. Ама кой му се играе "стражари и апаши" да си изиграе фантазиите. Ама да не къдкудяка като го върнат в реала.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано08.05.10 17:08



Съмняваш ли се, че обществото е достатъчно силно да смени полицаите? Тук въпросът е дали ще го пожелае, и тези "репчения" са израз на чуденето какво се желае, и докъде може да се стигне. Прилагаш много компютъризирани начини на мислене, по-добре виж двубоя между 2 самеца в дивата природа.





Тема Запалете свещичка за загиналитенови [re: croesus]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 17:58



Оправих си връзката с дир и бих искала да взема отношение по темата, ако ми позволявате.
Първо ми се ще да призова всички ви да запалите по една свещичка за тримата загинали /заедно с една за четвъртия - нероденото дете/.
После, бих искала да ви кажа, отново - ако позволите, да се позамислите относно политическите си и въобще, гражданските си позиции относно това, което се случва в Гърция. То не е плод на културата и цивилизацията ни изобщо, а на шепа ИЗПОЛЗВАЧИ, които си позволиха и успяха да дескредитират цялата наша цивилизация в името на осъществяването на ДРЕБНИ печалби. Същото в момента се случа в Испания и Португалия, ще се случи във Франция и Англия. Ако им позволим!
Няма въобще да коментирам изявленията на Аглер относно комунизма и фактът, че този ник СВЪРЗВА същия с анархизма... Това е безпредметно и безсмислено. Не води до нищо градивно. Защот омразата никога не е била и няма да бъде градивна.
Елина, призовавам те, да се замислиш ако не за нашето общество, то поне за себе си - ако си наистина това, което твърдиш и ти отрежат 13 и 14-та заплата, префасонират ти трудовия договор без да съществува "силогики симваси", тоест е възможно да работиш и за 300 евро на месец осем часа на ден, шест дни в седмицата, БИ ЛИ ГО ПРИЕЛА?! Ако не, то ти изявяваш грешни политически убежденя и дори не се усещаш.
Никой в Гърция не подкрепя ПОДПАЛВАЧИТЕ, УБИЙЦИТЕ и ГРУПИТЕ ЦЕЛЯЩИ ДЕСТАБИЛИЗАЦИЯ. Повечето граждани смятат, че те са подставени лица от управляващите за да успеят да прокарат нужните им закони, които ограничават правата на гражданите и отварят пътя на МНОГО богатите към ОЩЕ ПО-ГОЛЯМО ЗАБОГАТЯВАНЕ за сметка на дребните хора, които съставляват 95% от населението на тази държава.
Тук ви моля да забравите моите политически убеждения /вярвам, че всички хора на този свят се раждат равни и това равенство трябва да бъде запазено в социума, за да може същия да прогресира/ и да се замислите над горе изложената гледна точка върху фактите. Мисля, че мнозина от вас ще се съгласят с мен. Също така смятам, че ако веднъж тези антиработнически и антинародни мерки успеят да проработят в Гърция, ще опитат да ги приложат /шепата Богоизбрани/ и в останалите държави членки на ЕС!
Моля ви, да кажете НЕ на убийствата и анархията! и ДА на справедливото управление! Не виждам все още партия в ЕС, която би могла да управлява справедливо, но смятам, че скоро такава ще се появи - НЕМИНУЕМО Е! И политическата сцена ще се промени - и това е неминуемо. Просто не е възможно да не съществува подходящ изход от настоящата ситуация. Проблемът на всички нас е просто да го намерим.
Пожелавам ви приятна почивка и ползотворна седмица.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 18:12



Ще ти отговоря само на личния въпрос, за останалото писах достатъчно.
Никога не съм получавала 13 и 14 заплата, получавам понякога бонуси, ако нещата върват добре или са доволни от работата ми.

Ако ми орежат парите и работата ми не ме устройва вече, ще напусна и ще работя някъде другаде или нещо друго. Ето толкова е просто.





Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 19:19



Хората не се раждат равни. Нито пък имат равни способности. И не работят равно. Имат и различни нужди. Например циганите имат нуждата да крадат - сами го казаха по телевизията.
Гърците са извоювали правото да се пенсионират с високи пенсии на 60 години. Лошото е че сега германците които не са си извоювали правото на пенсиониране на 60 години, трябва да хранят гърците които са си извоювали правото на ранна пенсия.
А още по лошото е че вече германците нещат да хранят гърците.
Нещата са прости - ако искаш да папаш, трябва да бачкаш. Или някой друг трябва да бачка та ти да папаш.
Нали разбираш - ти може да имаш правото да папаш, ама ако никой не е изработил папането, няма да можеш да папаш нищо че имаш правото да папаш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 19:22



Елина, в КОЯ държава работиш?! Защото в ГЪРЦИЯ съществува СИЛОГИКИ СИМВАСИ ЕРГАСИАС / всеобщо споразумение за трудовите договори/! Това предполага определена МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА, подаръци за Велик ден, Коледа и Отпуска, надчисление за работа извън работното време, бонуси за знание на езици, компютър и т.н. Ако ти не си получавала това, което е трябвало, можеш да се обърнеш /докато е време/ към "епитеоритис ергасиас" / контрольор по трудовите въпроси/ и да си получиш полагаемото се с години назад. Провери го това.
За теб и съпругът ти е лесно - просто ще напуснете, ако трудовите условия не ви изнасят, а хората, които са се родили и живеят тук и не искат да напуснат родината си? Те какво? Не си ли се замисляла, че чужденците бяха допуснати / често и нелегално/ в тази държава, за да "разбият" /на спасун / съществуващите и извоювани със стачки права на работниците и служителите? Самарас е олицетворение на това навлизане на чужди НЕЗАКОННИ служители и работници. Поинтересувай се за миналото. Ще намериш достатъчно документи.
Не вярвям, че теб няма да те засегнат новите закони - освен ако не си жена на някой притежател на кораби. Пожелавам ти да е така - защото иначе и твоят свят се сгромолясва - ще го разбереш съвсем скоро.



Тема ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ДА ДАДАТ ЗАЕМнови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 19:28



а не да дадат подарък! Колкото по-висока е лихвата - толкова по-добре за Германия и за финансовите използвачи .Там е грешката в постановка на медиите. Никой не дава ПОДАРЪК - ДАВАТ ЗАЕМ. С ЛИХВА.
Айде да поставиш изпостелия си мозък да работи.... Същото ще последва за Испания, за Португалия, за Англия и т.н...... Кой може да им даде заем и кой ще спечели лихвата, респективно икономическо влияние в съответните държави...... Помисли, Уотсън!



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано08.05.10 19:28



Чакай, не елементаризирай нещата. Германците не са толкова глупави да хранят някого. Ех, да можехме да обясним всичко така. Някой е много глупав и храни наготово. Германците създават зависимост на Гърция към Германия, освен че се опитват да се вклинят в цялото бъдещо икономическо развитие на Гърция и да смучат оттам. Ах, глупавичките немци, ах....



Тема Re: ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ДА ДАДАТ ЗАЕМнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 19:44



Ми заем ми - разбира се че няма да е подарък. И ще е с много висока лихва, защото има голям риск Гърция да не плати нищо. Очевадно е че гърците искат 13 и 14 заплати а не да работят. А то със заплати заем не се връща, връща се с работа.
И основната причина Германия да иска да даде заем е не толкова лихвите, защото може да не види нищо следващите 10 години, а шанса Еврозоната да бъде спасена.
Англия не я мисли. Англичаните бачкат. А испанците и португалците, ще се поучат добре от вашия пример и ще почнат да бачкат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: Yuppi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 19:44



Ми разбира се че искат. Иначе няма да си върнат парите. Иначе ще излезне че са направили подарък.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Yuppiнови [re: AGLER]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 19:47



Що ти да не отидеш до ПСИХИАТРИАТА? Да се провериш, за всеки случай! Може пък нещо и да не е наред с теб - просто предположение, извлечено от опита на обикновен читател на твоите постинги.
За да те изпревяра с гадостите - семейните ми отношения си ги оправих. Да видя ти кога ще оправиш твоите или пък покровителят ти ще оправи неговите с половинката му.
Айде , леко със забележките от фермата, дето се представя за меценат....
Що ли не се заемеш с нещо реално, тогава би разбрал и как мислят РЕАЛНИТЕ хора.





Тема Re:Yuppiнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 19:50



Реалните хора в Гърция искат да папат, и да не бачкат - ранно пенсиониране, високи пенсии, 13 и 14 заплати. Ама никой неще да изработва папането на реалните хора в Гърция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 19:51



Благодаря за съветите ти Ирини, но по-скоро е "не, благодаря, няма да се възползвам"



Нямам никакво намерение да се обръщам към контрольори по каквито и да е въпроси и ако си спомняш бях споменала, че безкрайно уважавам работотдателите си За толкова години не са ми дали повод да искам да напусна.
Когато ми обясняваш "то автоноито"/очевидното/ ми е наистина забавно. Задай си все пак и ти въпроса как точно гледаш собствената си страна и дали погледа ти е реалистичен.



Тема Re: ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ДА ДАДАТ ЗАЕМнови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 19:51



Извинявай, ама ти новини не гледаш ли?!
Или ти плащат за да вземаш БЕЗПРЕДМЕТНО участие във форумите?



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 19:55



Германците дължат на филантропията на цялото човечество, че съществуват. Погледни го така и после оцени фактите и поведението на съответните днес.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: Yuppi]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано08.05.10 20:03



Германците (но и французите, италианците, холандците) просто се опитват да си гарантират вземанията и да блокират гръцките хитрувания оттук насетне. Въпросните 120 милиарда евро, за които се говори в момента, не са никаква помощ естествено, а обикновено преструктуриране на гръцкия дълг.

Защо се налага преструктуриране? Първо защото ако в момента Гърция обяви фалит частни западноевропейски банки, които са я кредитирли с близо 150 милиарда евро, ще изгърмят като бушони. При положение, че Европа се мъчи да се възстанови от кризата и в същите банки бяха наляти толкова много пари на европейските данъкоплатци, такова нещо е недопустимо за Еврозоната и целия ЕС. От друга страна заеми, давани от правителства, имат нищожен риск за кредитодателя, дори кредитополучателя да забави някое плащане. И най-важното - МВФ и ЕС имат стократно по-мощни лостове за въздействие върху Гърция, отколкото частни банки, колкото и големи да са те.
Втората причина, е че ако Гърция бъде оставена да се спасява сама тя вместо да тръгне нагоре ще продължи да пада надолу. Видя при каква лихва може да вземе в момента кредит от свободния пазар - 18%, а точно в момента има нужда от свежи средства при нормален лихвен процент.


p.s. Забравих най-важното: никой не е виновен на Гърция, че се е докарала дотук. Дори да има много по-големи нахалници от нея в ЕС, това не е оправдание, да нахалства и тя, особено ако не може да си пази задника от неприятни ситуации, а те могат.



Редактирано от croesus на 08.05.10 20:06.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 20:13



Елина, ти си знаеш как твоите работодатели се отнасят към теб /какви твои доходи и респективно собствени техни укриват, когато ти дават бележката за данъчното всяка година/.
Въпросът е, че благодарение на политиките на много правителства под ред, в Гърция навлязоха чужди работници и служители, които не се съобразяват със законите на тази държава и подкопаха основите на извоюваното с глада и стачките на хиляди работници. Ти си от тях, явно. Утре ще си отидеш, но тук ще останат установените "схесис ергасиас" /трудови отношения/. Отношения, които ще позволяват чуждата девойка от България да бъде облята с ВИТРИОЛ, когато се осмели да говори / знаеш случая с българката, която се бореше за правата си /, отношнията, които ще позволяват работодателят да те използва колкото часа иска и да те изхвърля на пътя без обезщетение, които ще позволяват младите хора с докторати да бъдат наемани за 700 евро месечно.....
Нямам какво да ти кажа. Имам едно пожелание специално за теб: каквото пожелаваш на работниците и служителите тук - нека се случи на теб, на децата ти и роднините ти ! Съгласно твоето виждане, би им се случило най-хубавото нещо на този свят. Е, ЛИПОН - да ги сполети, пожелавам ти го от все сърце! Щом е толкова хубаво - значи ти отправям най-хубавите пожелания.





Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано08.05.10 20:15



Германците дължат на филантропията на цялото човечество, че съществуват. Погледни го така и после оцени фактите и поведението на съответните днес.

Същото може да се каже за половината държави в Европа. Франция е извадила късмет, че след 1813 и 1815 в Европа аристократизмът е надделял в дипломацията, иначе в момента можеше да я няма на картата или да съществува под формата на Херцогство Нормандия, Бургундско княжество, републики Аквитания, Ил-Де-Франс и прочее. Още по-голям късмет и извадила Турция през 1920. Не знам дали си виждала какви карти са приготвили тогава за бъдещето й Великобритания и Франция. Подобен късмет са извадили поне по веднъж Италия, Испания, България и прочее.

Не може обаче някой да е "грешен" завинаги, особено когато става въпрос за такива елементарни неща като "дадох ти пари - върни ми ги обратно".





Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: croesus]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 20:19



Да, не става въпрос за ПОМОЩ, а за ЗАЕМ. Ако Папандреу, вместо да демагогвства беше вкарал в затвора около 50-тината виновници - щеше да плати външния дълг на Гърция. Но престъпниците са му основни спонсори.... Това е въпросът. За това и гръцкият народ е нервен, много нервен..... Тук съм само половин месец и вече започвам и аз да се изнервям - купувам бензин за 1,60 евро /3,20 лева/, кисело мляко за 1 евро кофичката от 200 грама и т.н.... За цигарите, алкохола и т.н. да не говоря.
По времето на Виденов българският народ беше неопитен в условията на демокрация. Сега е опитен. Толкова години минаха. Просто се чудя, как хората все още не са се усетили какво точно им се пече / под задника, бих добавила, ако не бях добре възпитана/



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: croesus]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 20:24



Тук не става въпрос за пари, Круиз, тук става въпрос за просъществуване на държава - държавата ЕВРОПЕЙСКА ОБЩНОСТ. Ударите по Гърция, Испания, Португалия, а сега и Великобритания , са удари срещу ДЪРЖАВАТА Европейска Общност. Всяка несигурност във вътрешността на тази държава означава педи влияние на външните интереси / САЩ, Русия, Китай, Япония И останалия свят/ Вие май не разбирате или не искате да разберете.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 20:31



Наистина прекаляваш, но няма да превръщам разговора в лична разправия.
Не знам как си направи извода за укриването на доходи, но и честно - малко ме интересува.

каквото пожелаваш на работниците и служителите тук

на никого нищо не съм пожелавала и нямам нищо против работниците и служителите както тук, така и където и да е по света. Убитите в банката служители, които оплакваш и за които ни пращаш да палим свещи, са по-скоро от моята черга (отишли дори с риск за себе си на работа), от колкото от твоята - не вярвам да си пропуснала протестите.

да ги сполети, пожелавам ти го от все сърце!

море, те хубавите неща не ни "сполетяват", нали уж книги пишеш, ама няма да ти се връзвам повече, хайде да спрем до тук, очевидно няма нито да се разберем, нито си струва писането.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 20:49



Точно така, не си струва писането - просто защото ти си тук за определен период от време , предварително обусловен и просто не те интересува какво ще стане с всички останали хора, дето живеят тук ПОСТОЯННО /монима/. Това е трагедията на Гърция. Никога не съм била против чужденците и винаги съм се борила за правата им, но когато в Скарамангас и Халкида докарват чужденци, работещи за 1/6 от надницата на гръцките работници и живеят в железни къщи за кучета, когато слушам /от теб/, че чужди работници са се трудели години без да получават полагащото им се / тоест, подкопавали са пазара на труда/, започвам да мисля по друг начин..... Да, наистина май няма смисъл да дискутираме. Ще приема това, което са приели за даденост всички мои съседи и приятели. За жалост.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 20:51



Ама Ирини, то заплатата при комунизма не трябва да е повече от 300 - 400 евро. Защо ревеш че докторантите ще взимат цели 700 евро?
Айде сега - чуждите работници виновни - а кой ги е наемал?
А аз лично пожелавам на гръцките работници възможност за здрава работа, късно пенсиониране и прилични доходи (с нормални 12 заплати) - нещо на което може да завиди 95 % от населението по света.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ДА ДАДАТ ЗАЕМнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 20:52



Гледам, ама двамата с теб едно и също да гледаме, различни неща ще видим.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 20:59



А кой наема същите тези наемни работници?
Кой позволява наемането на незаконни работници? Колко ще струва това което купуваш от магазина ако не са евтините работници?
Не разбираш ли че основния проблем е правото на гърците да се пенсионират на 60 години, правото да не ходят на време на работа, правото да си тръгнат час - два по рано, правото да си тръгнат в петък на обед. Правото на 20 - 30 часова работна седмица.
Кой да работи по полетата, като всички младежи са докторанти? И очакват добре платена лека работа?
Кой разумен отговорен грък ще наеме работник дето ще отиде половин един час по късно и ще си тръгне час два по рано, а в петък ще отебе направо по обед?
Пък ще иска и 13 че и 14 заплати?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 21:04



Хубаво пожелание.... 700 евро са на фона на 1 евро за кофичка кисело мляко от 200 грама. Сам разбираш ситуацията. Учиш 20 години и кусур и накрая си купуваш със заплатата по 0,25 квадратни метра жилищна площ на месец.... Щото извън центъра на Атина квадратен метър жилищна площ струва 4000 евро. Чужденците не ги интересува - разбира се - те живеят в евтини апартаменти, пазаруват нискокачествени евтини продукти за хранене /които не биха пазарували в родината си/ и броят дните, които им остават, докато си отидат у дома..... Въпросът е, че ние трябва да живеем тук, да установим живота си тук и да бъдем щастливи ТУК. Как да ти го обясня по-обстойно? Спомняш ли си виетнамците и кубинците в Бг ПРЕЗ 80-те? Не вярвям особено да ги е било грижа за трудовото законодателство на България през онзи период. Нещо такова е и тук с чуждестранните работници и служители. Разбира се, съществуват и изключения - семейства, които са се установили тук и смятат да продължат да живеят тук / от всякакви националности/. Те знаят за какво се борят и не са в разрез с исканията на никой от гръцките синдикати.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 21:11



Абе, кой ти го каза това?!!!! В частните гръцки фирми се РАБОТИ - често по 10 часа дневно и често без почивен ден..... До сега беше установено ПОНЕ да се заплаща подарък за ВЕЛИК ДЕН, КОЛЕДА И ВАКАНЦИЯ. Сега се опитват и това да го вземат. Не ме интересува за ДЪРЖАВНИЯ СЕКТОР. Въпросът е за Частния. Да регулират и оправят ДЪРЖАВНИЯ СЕКТОР, КОЛКОТО ИСКАТ, НО ДА НЕ ПИПАТ регулацииите в ЧАСТНИЯ! Това се пробват тук да направят! Да променят трудово законодателство, което е регулирано с десетилетия борби за някакви права на трудещите се. Дългът е на държавата - не на частниците. За това и бяха основните протести в Атина, дето безмозъчните анархисти ги опорочиха.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 21:17



В Германия има няколко милиона турци. Германия пое няколко десетки милиона източно германци, които бяха научени да не работят. И днес Германия дава заеми на Гърция.
Начина да ви работи държавата добре, е един - повече бачкане.
Дори най-идеалната партия на този свят да дойде на власт - ранно пенсиониране, високи пенсии, лека работа за всички - не може да стане. Просто не може.
Между другото - миналото лято слагахме теракота. Един виетнамец я сложи бързо, качествено и не много скъпо. Но не беше и евтино де. После пак го викнах - защото предлага качествена работа на прилична цена.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 21:18



Не ме интересува за ДЪРЖАВНИЯ СЕКТОР. Въпросът е за Частния. Да регулират и оправят ДЪРЖАВНИЯ СЕКТОР, КОЛКОТО ИСКАТ, НО ДА НЕ ПИПАТ регулацииите в ЧАСТНИЯ!

Малиии, това да го бях писала аз - да кажеш чужденка и изменник, но казано от теб... тц, тц, тц


Ами бедните лекари и учители в държавния сектор защо не те вълнуват, Ирини, за тях кой ще се бори?



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 21:40



Елина, лекарите не стачкуваха, нито учителите. Стачкува частния сектор - всички включени в ГССЕ, АДЕДИ и Паме - ТОЕСТ частни служители. Държавните имаха отделна стачка.
Много ясно съм казала, каквото съм казала и си го разбрала вярно. Лекарите и учителите в държавния сектор също имат права, които би трябвало да защитят и обществеността ще избере дали ще ги подкрепи или не. Определено обществеността не би подкрепила стачките на служителите с основно образование в Министерство на Икономиката / брутна заплата на завършил 6-ти клас , със стаж 3 години 1900 евро, на фона на учител с висше образование, стаж 3 години и заплата 850 евро/ .

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lrini_ex на 08.05.10 21:41.</EM></FONT></P>

Редактирано от lrini_ex на 08.05.10 21:42.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 21:52



Елина, лекарите не стачкуваха, нито учителите. Стачкува частния сектор

Ами това просто не е вярно, изненадваш ме.

Schools, hospitals and tax offices remained closed after public workers launched a 48-hour national strike on Tuesday, and shops were expected to shutter during the rallies. The Acropolis and other ancient sites were also to remain closed.

цитатът е от

, пускам го на английски защото гръцки четем май само ти и аз... не че ми е необходима пресата за да знам кой стачкува, но все пак за протокола



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:03



Бира, не си прав. ЩЕ ти дам един прост пример с моя съпуг през последните пет години / ежедневен свидетел съм/. Наистина взема пари, но работи 24 часа в денонощието - включително, могат да го събудят и посред нощ и да го изпратят на другия край на света. И това 7 дни в седмицата, по което и време на денонощието.... Това положение е във всяка една ЧАСТНА фирма на Гърция /от тези дето продават и киселото мляко 200 грама по 1 евро кофичката/. Тези частни фирми почти не ги интересува цената на работниците и служителите. От тази цена само могат да спестят /и не много/ и тя не би повлияла цената на продукта. Надявам се, в България да не е още така. Ти просто не разбираш.... Пример - изкупна цена на мляко 0,30 евро, продажна цена на мляко - 1,50...... Тези 1,20 дето се губят между тях са все ПЕЧАЛБА на едрите ...... Срещу това се борят работниците и служителите в Гърция. Ако работната заплата бъде намалена, това не означава, че и цената на млякото ще бъде намалена - просто печалбата на някои /единици/ ще се увеличи. Това относно частния сектор.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:11



Упоменатите от теб подкрепиха - основната стачка бе на работниците и служителите от частния сектор. МИРНА СТАЧКА. Надявам се, че и ти си била сред стачкуващите. Също така се надявам, че няма да се наложи да бъде обявена стачка на безработните - в момента официално около 20% - неофициално, енас Теос / един Бог/ ксери /знае/.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:14



Една добавка: ако решат строителите, моряците и заетите в търгвския сектор едновременно да стачкуват - тогава ще имаме европейски проблем - те изхранват нацията.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:37



Германците платиха висока цена. И в никакъв случай не дължат нищо на България например.
Ако тръгнем по този път - до никъде няма да стигнем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:38



Но тези удари се нанасят от гърците. От приятелите на загиналия младеж, които преди няколко дни запалиха няколко частни служители, които работят.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:40



Ще имате гръцки проблем. Вярно - и ЕС ще пострада, но основно вие.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:47



За комунистите - винаги частника е виновен.
И в България го има този момент, но ти май пропускаш няколко момента:
1. Млекото се купува на едро.
2. Млекото се продава на дребно.
3. В цената на млекото влиза 13 и 14 заплата на служителите - до колкото разбрах от теб и частните работници получават 13 и 14 заплати.
4. Част от млекото става зян.
5. В цената на млекото влиза цената на живота в Атина. Колко струва литър мляко ако отидеш да си го купиш от село?
6. В цената на млекото влиза цената на пенсиите. Данъци, такси. Данъци и такси от които вероятно фермерите са освободени, но търговците не са.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:49



НЕ си прав БИРА! Уморих се да ти повтарям, че не си прав. Децата нямат нищо общо.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:50



Българския народ е неопитен в демокрацията, ама е много опитен в комунизма.
Искаш да кажеш че в Гърция има 50 милиардера с по 6 милиарда евро?
Може ама малко се съмнявам.
И да ги има - вече не са в Гърция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:51



На Гърция обаче дължат...... Естествено, този път е грешен. Въпросът е европейски и определено не опира до миналото.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:53



Когато децата вземат молотовките - вече не са баш деца. А ти на мен не можеш да обясниш нищо, просто защото си показала категорично че не си в състояние да дадеш обективно мнение за каквото и да е - всичко е пречупено през комунистическата ти идеология.
Само дето не ми е ясно едно - защо жалиш атиняните че били високи цените на имотите? Нима Гърция е само Атина? Нима няма села? Или и там цените са по 4000 евро метъра?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЕРМАНЦИТЕ ИСКАТ ДА ДАДАТ ЗАЕМнови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 22:54



Определено. Въпрос на образование и на нагласа какво ще видим.... когато ни показват една картинка..... Живи и здрави да са преподавателите ми в СУ. Живи и здрави да са и твоите, дето са те научили да спасяваш телесно човешкия живот. Всеки с образованието си и призванието си.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 22:55



Колкото и да ви платят - няма да се оправите. Защото начина е един - повече бачкане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:00



Бира, знаеш ли точно какво говориш? Всички крупни гръцки фирми са със седалище в чужбина. Ще пострадат само дребните фирми. Наистина едрите са със седалище вече другаде /включая и България/. Най-големият потърпевш ще бъде евро зоната, не даже и обикновенния гръцки служител. Вие просто не разбирате какво се играе......Гърция не е в трагично състояние, в трагично състояние е регулацията на финансовите пазари, които са управлявани от "някой", който иска да постигне "определени"резултати.....



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:07



А бе знаех си аз че само комунистите разбират. Ама от толкова разбиране, що пропаднаха?
Има игри - това е ясно. Ако Гърция фалира - всички ще пострадаме. Макар че ние (българите) сме минали през такава школовка (виденов и не само), че може пък и да намерим някакви нови шансове.
Най-големия потърпевш винаги е най-малко виновния. Най-много ще пострадат коректните частници. Най малко ще пострадат чиновниците - и то онези дето най-нищо не вършат.
А най-трудно ще бъде на всички които са свикнали да ходят на работа и да не се интересуват от къде баш идват заплатите им.
Но ако оцелеете (гърците не комунистите), ще се изправите по силни от преди.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:09



Бира, по едно време, преди около 6-7 години работех в една фирма за производство на жилища - в Бг и Гр - преводач, офис мениджър, счетоводител, касиер и за каквато още длъжност се сетиш в един офис /всичко аз, щото бях решила, че ще правя кариера в международна фирма/. Та - цената на имота 1000 евро, продажната 30 000. За разходи по изграждането на новото жилище са отишли 10 000 - барабар с заплатите на служителите. Останалите 20000 са печалба на фирмата. След данъци. За това ти говоря. Така съществуваше / и съществува в развития свят/ увеличение на GDP / БРУТЕН ДЪРЖАВЕН ПРОДУКТ/. Ако фирмите решат да намалят този процент на печалба, автоматично брутният държавен продукт ще бъде занижен до реалните нива, тоест, няма да можем да говорим за развитие в процент 4, или 5%. Ама какво ти говоря.... Ти си лекар, какво ти разбира главата от стъкмистика.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:21



Аз не съм точно комунистка, по представите на Гръцката Комунистическа Партия, така че - приемам го за комплимент гореказаното. Смятам, че ако работниците и служителите на Гърция /която и партия да гласуват/ успеят да запазят правата си, това би било в интерес на всички работещи в Европа. Това би било знак, че едрият капитал не може да използва всеки отделен индивид като роб само за парче хляб, достатъчно само за оцеляване / с благословията на всяко правителство/. Бира, я се замисли.... Ама наистина се замисли.....



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:26



Ще го купиш за 1000 евро ако има бунак да го продаде за 1000 евро, ще го продадеш за 30 000 евро, ако има бунак да го купи за 30 000 евро.
Бях в Дубай. Купих си един фотоапарат за 600 дирхама, след дребен пазарлък де. После го видях същия за 450. Мой проблем.
Да - техниките за псевдоувеличаване на GDP са ми поне до някъде ясни. За това дойде и кризата де. Щото в един момент финансовия сектор доби твърде голям дял от GDP. А кризата ще нормализира нещата.
Но така или иначе - има нации в които пирамидалността е по силно застъпена а има и други които повече бачкат, нямат 13 и 14 заплати, и се пенсионират на 67 години.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:27



Защото ако не си в Атина , където е 50% от населението на държавата, не можеш да намериш работа - аз съм изключение, работя си и от другия край на света, но такива като мен са малко и извършват специализирана работа.
Дори моите близки познати, специализирани в тяхната си област, са принудени да поддържат апартамент в Атина...., колкото и далеч от столицата да работят. Това е капитализма - София - ЦЕНТЪР НА БЪЛГАРИЯ, АТИНА - ЦЕНТЪР НА ГЪРЦИЯ, Брюксел - център на Европа и т.н. Така сме я докарали, че ако не се намираш в столицата, си обречен.... Ти не си ли в София?, между другото? Защо си там и не си във ВЪЛЧИ ДОЛ, наприме, както се споменаваше в "Любимец 13"?





Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:30



Ако работниците и служителите в Гърция си запазят 13тата и 14тата заплати, и пенсионна възраст 60 години - Европа ще последва съдбата на Гърция.
Много е просто. Като се пенсионираш на 60, някой ще трябва да изработва пенсия за теб още 15 години, ама той ще иска да получава и 13 и 14 заплати. А малдите хора нещат да копат искат да работят като чиновници.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:34



Ми родил съм се в София, живея тук, ама смятам да не е за дълго. За мен е необходимо да имам Интернет и ми е все тая къде ще работя.
Викаш - няма работа извън Атина? Нима бъларските гастарбайтери ходят да копат в Атина?
Работа има, ама е под достойнството на детето на мама и тати да я върши. Иска да стане чиновник някъде. С добра заплата получавана 14 пъти в годината, а не да пука от жега по полето.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:41



Не ме разбра. От тези 10 000 крайна стойност за произведения имот 8 или до 10% са фонд работна заплата, осигуровки и т.н. Останалите са ЧИСТА ПЕЧАЛБА, която се обявява като такава. Ако предположим, че фирмите намалят фонд работна заплата с около 2 процента - това ще доведе до занижение с два процента на покупателната способност на населението / плюс още проценти от "предпазливост", тоест потенциалните купувачи няма да купуват в изчакване на развитието на пазара/, от там ще се занижи брутния продукт в търговския и туристическия сектор и т.н. Тоест, ефектът на доминото. В крайна сметка, фирмите ще запазят своят процент печалба 200%, но пазарът ще колабира, защото няма да има доверие в него..... От там и същите тези фирми ще фалират, следователно няма да могат да плащат очакваните от държавния бюджет данъци......
Играта на Германия е да доведе Гърция до този момент, после световни фирми да изкупят дяловете на съответните гръцки фирми и да възстановят пазара до предишните нива ..... Нещо подобно се случва през последните дни



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.05.10 23:42



Не си ли се замисляла, че чужденците бяха допуснати / често и нелегално/ в тази държава, за да "разбият" /на спасун / съществуващите и извоювани със стачки права на работниците и служителите?

И аз често съм се чудила с каква причина се търпят толкова нелегални чужденци в Гърция толкова време? То вярно външна граница, по вода идват всякакви, ама ... толкова време не се са взели мерки това да се ограничи?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:50



Ти го знаеш, защото си го видяла през погледа на мислещ човек..... колко от останалите си правт труда да мислят? Предполагам, че ти идва на ум, че гръцките власти могатда се справят с "чужденците" за 24-часа. Всеки от нас знае, че могат. Но не го правят / в продължение на двадесет години/. Това на какво ти прилича, освен на политическо решение с някаква цел.....
Ох, толкова е сложно........ Само , само се надявам обикновенните хора да не пострадат от тази безотговорна политика или пък същите да не решат да вземат закона в своите ръце.... Това ми е най-големият страх.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:53



А бе Ирини - не пасем патки. Колите ги ядем отделно от доматите.
Не ти ли е ясно, че ако всеки ден хората са по кръчмите от ранен след обяд до ранните часове на другия ден - не става.
Чувала ли си за хотели за еко туризъм финансирани от ЕС, в които единствените туристи са собствениците? Чувала ли си за хиляди маслинови дръвчета съществуващи само на хартия? Знаеш ли че пенсионната възраст в Гърция е 60 години а в Германия 67? Дали тези факти сами по себе си не са достатъчни да обяснят случващото се в Гърция?
Германците не са извоювали правото на 13 и 14 заплата. За това сега могат да купят Гърция на кило.
ПП
Фонд работна заплата в България по времето на комунизма беше 5 % - та определено в Гърция този фонд може да бъде намаляван още.

Значи викаш 8 - 10 % е фонд работна заплата, а всичко останало е печалба, при това чиста? Ирини - колците ги ям отделно от доматите. В един продукт от 2500 $ може да имаш фонд работна заплата 4%, и разходи за изделието - 40 %, транспортни разходи 1 %, и да се окаже че "чистата" печалба е само 55%. А продукта да не върви защото е с "леко завишена" стойност.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.05.10 23:54



Ми като изгоните чужденците - кой ще ви копа по нивите?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:56



Знаеш ли,съществуват икономически инструменти / приложени от едно умно правителство/, които биха стимулирали младите хора да копаят..... Само дето, всеки ден се уверявам, че управляващите на Европа ИДЕЯ СИ НЯМАТ, от икономика и ИКОНОМИЧЕСКИ ИНСТРУМЕНТИ..... И в Беге- то - също / и там следя новото законодателство/.....Абе, въобще, имам чувството, че ни управляват ниандерталци....



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 23:57



Играта на Германия е да доведе Гърция до този момент, после световни фирми да изкупят дяловете на съответните гръцки фирми и да възстановят пазара до предишните нива ..... Нещо подобно се случва през последните дни

Бидейки музикант по образование, нямам никакви претенции да отбирам от икономика. Но един бегъл поглед на финансовите пазари няма как да не ти покаже, че играта на Германия е основно да стабилизира еврото, щото най-сетне вдянаха, че докато ругаят мързеливите гърци и се туткат с решенията, еврото се срина и ще е голям зор да го мръднат в обратната посока.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 00:00



Управляващите на Европа управляват Европа. Управляващите на БГ - управляват БГ.
В Европа има Германия. В Германия, бедните работници не са извоювали правото на 13 и 14 заплати, и работят до 67 години. В Гърция работниците са си извоювали 13 и 14 заплати и се пенсионират на 60 години. Проблема с правата е че в момента Гърция се кани да ползва правото да фалира.
Иначе - само комунистите имат идея от ИКОНОМИЧЕСКИ ИНСТРУМЕНТИ. Никой друг си няма. Ама в Германия без да са комунисти, и без да имат идея от икономически инструменти - имат проблем, ама е нищожен в сравнение с проблемите на Гърция.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:01



Точно на това ми прилича. И не ми харесва. Пак стигаме до слабата държава ... и проблемите, които възникват от това.
И анархистите, които си правят какво си искат, гаменчетата, които си правят каквото си искат ... абе ... жалко.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:04



А ти защо мислиш, че целта им е да стабилизират ЕВРОТО? Аз маааалко се съмнявам..... На германците в момента им е по-изгодно да сринат еврото и да си намерят причина да се върнат към марката..... Какво мислят обаче крупните собственици на кораби, зависими от Сащ и контролиращи поне 30 процента от производството на Германия, това е друг въпрос.... Балансите ще бъдат намерени, въпросът е да бъдат намерини без обикновенните хора да загубят и малкото си права.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:12



Ми то ако цялата идея е да разтуряме еврозоната, "що ги ручахме жабетата"? , да цитирам премиера


Гърция можеше да си излезе и без МВФ, да си напечата драхмите и нататък сценария сме го виждали...
пък аз да почвам да чета обяви за работа, хем ще спра да ощетявам изтерзания от чуждоземно присъствие народ



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:13



Анархистите са малка част от нашето общество. Повечето вярваме, че нещата могат да бъдат оравени по политически път.... Лошото е, че световните медии приемат, че анархистите са и леви...... Ами как няма да го приемат, като ляво правителство взема абсолютно десни мерки... Какво им остава и на недоучилите - да повярват в анархията, като спасение. Жалко е, много е жалко. Просто треска ме тресе какво ни очаква... Всяка стачка, мирна - може да бъде опорочена от изпълнените с гняв и без изход млади хора, дето намират своя път в анархизма.... От това се страхувам, Вили. Много се страхувам..... Това не би било политика, би било разправа.... Но виждам всеки ден хора, които вярват в тази саморазправа.... Не зная до къде ще я докараме. Надявам се, всичко да се разреши по мирен начин и да запазим това, което имаме. Дано успеем



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:14



България и Гърция имат подозрително еднакъв "късмет" с управниците



Thelw na sou stilw kati se mhnyma alla esy to mplokareis.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:19



Ако има политическа воля, малката част анархисти ще бъдат елиминирани много бързо. Ама няма такава воля ...

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:20



Надявам се, всичко да се разреши по мирен начин и да запазим това, което имаме.

Това със запазването, вече няма как да стане. МВФ и ЕС ще решават нещата за неопределен период от време.
А да бъде мирно и аз се надявам, но я кажи и ти ли четеш и слушаш това, че тълпата едва ли не е окуражавала подпалвачите на банката?
Не съм сигурна, че съм отсяла фактите от пропагандата, ти как мислиш? Верно ли е?



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:26



Що вместо това не попрочетеш гръцкото законодателство, дето е е още в сила и не са го отменили /явно или с прозорци/ и не си потърсиш правата.... После чети обяви - и без това са изпостели в националните вестници.....
Ти определено не си от "нежелателните" чужденци. Я поразходи се кола по Патисион, Люсион, Ахарнон, Стадиу в дванадесет часа нощес..... Да видиш какво става..... Вчера подписах договора ми за покупка на нова къща във Врилисия. Не исках да я купя. Исах да живея в Атина, но след това, което видях след едногодишно отсъствие.... накрая се съгласих, че моето семейство трябва да се пресели от центъра в друга област. Обичам Атина, или по-точно, обчих я такава, каквато беше преди десет години.....
Гърция е част от ЕС - щеш или не щеш. Без Гърция ЕС просто няма да съществува, даже идеологично. Евро-то нали знаеш от къде произхожда наименованието му? Гърция е сърцето на Европа.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:29



Ще има подобна политическа воля, ако всички политически сили се съвземат и започнат да вземат отговорни решения. Включая и комунистическата партия! Или пък да се появи някоя друга партия, която да изразява НАШИТЕ интереси



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:31



Мисля, че не е вярно. Гърците са състрадателни хора и ти би трябвало да го знаеш най-добре. Ако не го знаеш, значи не си разбрала нищо от духа на този народ.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:40



Виж сега, по принцип не съм нито заядлива, нито злопаметна, но само няколко поста по-горе си ми написала:

в Гърция навлязоха чужди работници и служители, които не се съобразяват със законите на тази държава и подкопаха основите на извоюваното с глада и стачките на хиляди работници. Ти си от тях, явно.

Сега пък :
Ти определено не си от "нежелателните" чужденци.
Последно съм ли желана или не?



Ирини, аз също обичам Гърция и досега лоша дума не съм написала за тази държава, хайде зарежи поучителния тон, стига ме съветва къде да се разхождам и какво да гледам...
Ти беше в Китай сума врема, аз съм си все тук



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:41



Управляващите на Европа управляват Европа. Управляващите на БГ - управляват БГ.
тИ НЕ СИ В ЧАС!!!! АКо си мислиш, че бъгарски политици те управляват или не си добре или просто не си запознат!!!!! От влизането на България в МВФ, тя се управлява от него- и ще продължи, докато някой български политик не реши да поеме политическата цена за да извади държавата от това унизително положение.
Край на разговорите по политически въпроси с теб. Я кажи ми, когато ме боли стомаха безпричинно, на какво се дължи това? Ям само кисело мляко, диетичен хляб и варени яайца, понеже съм на диета и трябва да сваля 4 килограма този месец! Някакъв съвет?



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:45



Точно затова се втрещих от едно видео в нета, където ясно се чува гласа на една жена да крещи "изгорете всичко".
Няма да пускам линк, грозна картинка е, и аз искам да го приема за пропаганден трик и да продължа да вярвам, че колкото и да са вбесени хората не биха стигнали до там, дори и в тълпата.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:45



Да , някак така.
stil'to - den exo valei fragi. Tha koitakso amesos tora - molis dimosievso to minima

Редактирано от lrini_ex на 09.05.10 01:09.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:51



Etoimh, euxarhstw



Ние може да спонсорираме икономиката ви и това лято :) Да се надяваме, че по островите ще е спокойно и няма да има стачки и палежи.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 09.05.10 00:51.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:52



Тази жена може да е била провокаторка-анархистка и тя ...

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:54



Това последното би било много добро решение, но имало ли е някога в гръцката история партия, която да защитава интересите на хората (без да залага бомби със закъснител за бъдещите поколения чрез изкуствено осигуряване на благоденствие със заеми)?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:54



Да, бях в Китай, но нито ден не е минал без да се интересувам .... Просто защото където и да съм, зная че домът ми е в Атина...... Зная, че там ще трябва да живея, там ще трябва да се песионирам, там ще трябва да бъда погребана.... Тази мъничка разлика.
Ти не си от НЕЖЕЛАТЕЛНИТЕ чужденци, защото произхождаш от Европейската общност - тоест, предполага се, че твоят културен заряд, образование и т.н. са много сходни с местните.
Ти си просто от заблудените / както и част от гърците/ с новата демагогия на Самарас. Не случайно ти препоръчах да изследваш неговите изявления от десетилетията на 1980 и 1990. Нещо ще научиш.
Поучителна не мога да бъда нито да се стремя даже - след около 30тина години - може би. Както те съветва сърцето ти действай. Ти си знаеш.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:56



Пусни си темата в Медицина и ще ти дам куп съвети там



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:08



Няма да има, гаранция.... Гърците почиват само в Гърция! Наскоро намекнах на съпруга ми, че бих искала отново да отида до Англия и Шотландия за ваканция, отговорът: "Добре , скъпа, както решиш, но това ще стане през зимата, през лятото ще сме тук за ваканция - най хубавите морета са гръцките"! Не че няма право.... Да се къпеш в моренце, дето температурата на водата е 30 градуса, около теб да плуват рибки и октоподи, а след морската баня да извеселиш в таверна и после в крайбежен клуб - нещо друго е! Ако сте тук с аморето, обадете се - ако не друго, поне да ви насоча към подходяща дестинация. Целувки.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:14



Надявам се, всичко да се разреши по мирен начин и да запазим това, което имаме.
Не може да стане. Не може - хем мирно, хем да запазите качеството на живот хем да запазите качеството на работа. Няма как да стане. Някой трябва да изработи евротата та да бъдат дадени за 13 и 14 заплати, пенсии и т.н.
А всички искат да са висшисти, и да работят като висшисти на добре платена работа с гарантирани заплати, почивки и пенсиониране на 60 години.
Та или качеството на живот ще падне драстично, или ще почнете да работите много по здраво.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:14



Моля, пусни линк, ако го имаш. Аз не вярвам, че някоя гръцка жена е казала нещо подобно.



Тема Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 01:19



Направих труда да изчета всички постове от вчера и днес (09/05/10). Ще оставя настрана репликите ти по адрес Елина, дребна женска злоба (макар, че си беше чисто кълнене).

Пишеш, че всички управници на Гърция през последните години не управлявали икономически грамотно страната си. И сегашните били икономически некадърници. може да има имаш право.
Но възниква въпроса, къде през всичките години бяхте ВИЕ (не знам точно комунистическа или друга партия си, синдикати и т.н.) и защо ТОГАВА не правехте стачки, да се ограничат поне с малко заплати, разходи и т.н.
Знам, много е готино да взимаш допълнително, да получаваш европейска заплата, ама РАЯТ си има своя край. И той дойде.
Сега всички в Гърция (в това число и ти) трябва да сте БЛАГОДАРНИ на Еврозоната, че ви подава спасителния пояс. В замяна те поставят условия, но тези условия са за да се внесе ред в държавата Гърция. и не си мисли, че всички го правят с голямо удоволствие. Виж това:

В рамките на плана за кризисни кредити за Гърция Словения трябва да даде на Атина през следващите три години кредити в размер на 384 милиона евро. За тази цел Любляна трябва да вземе пари назаем с по-високи лихви от тези на кредитите си за Гърция.


Тези хора го правят с риск утре техните страни да бъдат залят със стачки. И с право!

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:21



Бира, казах ти и преди, да ти каже и Елина, в частния сектор се работи ЗДРАВО, АМА МНОГО ЗДРАВО - толкова здраво, че българи на това не могат да издържат или малко от тях издържат..... В държавния сектор е проблема и всички го знаят. С изключение на лекарите, медицинските сестри и даскалите, другите мързелуват. Ако мерките бяха срещу тях, народът щеше да ги подкрепи. Ако мерките бяха насочени срещу КРАДЦИТЕ, народът щеше да ги подпкрепи. Мерките са насочени срещу РАБОТЕЩИТЕ в държавния сектор, срещу РАБОТЕЩИТЕ в частния сектор и срещу народа като цяло. За това са и протестите. Още нито един от виновните за откраднати милиони от случая с борсата, от случая със собствеността на Църквата във Ватопеди, не е в затвора. Ако един поне бяха осъдили - народът щеше да приеме да затегне коланите и да изтърпи.....



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:23



Ако мислиш че МВФ казва Доган да получи милион ли беше - два ли за съвети като велик водороден специалист - значи си много зле. Ако мислиш че МВФ казва на кмета на София да поръча такъв ремонт на улиците че да не оцелее и 6 месеца - значи страдаш от лека олигофрения.
Ако мислиш че МВФ управляват съдебната ни система и държат тя да е такава каквато е - явно олигофренията ти не е толкова лека. Ако мислиш че МВФ вкара депутатите в Парламента - може би не става дума само за олигофрения.
Ако мислиш че на МВФ му пука за ЗОК или Топлофикация - значи ... не знам какво значи.

Така или иначе - в Германия хората работят до 67 години. В Гърция работниците са извоювали правото си да не работят. Ама искат да папат като германците. Е не става.
А за корема - по добре отиди на преглед при добър специалист. Диагнози по Интернет не е добре да се поставят.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 01:29



И да ги има едва ли точно те са виновните. поне не всичките.
Да се излапат 300 милиарда не е по силите на няколко човека....

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:31



Ами, просто изнесените от теб данни не са верни. Не знам от къде си извадил въпросния цитат - но не е верен. Гърция ще заеме необходимите и средства от МВФ , Германия и Франция. Членският внос на Гърция в ЕС е много по висок от брутния вътрешен продукт на Словения. Ако беше икономист, би бил запознат. Аз не съм, но просто съм запозната, защото темата ме интересува.
Както споменах и по-горе, Гърция не би се спасила /поне в частния сектор/ от ограничения по разход "работна заплата", който не надминава 8% от продажната цена на готовия продукт. Моля, изчети горните постове и после да си поговорим по същество. Благодаря и приятна вечер.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:31



Добре де - елини заблудена, аз също заблуден.
Случва ли ти се поне за момент да помислиш че може би ти си заблудената?
Не си ли даваш сметка че за да се дадат 13 и 14 заплати някой трябва да ги изработи.
А за да има ранно пенсиониране - трябва или пенсиите да са мизерни или средната продължителност на живота да е като преди половин век.
Не си ли даваш сметка че пенсиониране на 60 години при средна продължителност на живота 68 е същото като пенсиониране на 70 при средна продължителност на живота 80 години.
Не си ли даваш сметка че ако средната продължителност на живота се вдигне с 5 години, пенсионната възраст трябва да се вдигне поне с 3.
Не си ли даваш сметка че ако средната възраст на която се започва работа се вдигне от 18 години на 22 - пенсионната възраст трябва да се вдигне с 4 години.
Средната продължителност на живота за последните 50 години се е вдигнала поне с 5 години. А децата започват да работят много по късно, защото все поголяма част от тях първо завършват някакво допълнително образование.
Та - аз не съм икономист. И от врътки не разбирам. Ама съм много добър с елементарната математика - може да ми вярваш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:39



Как така ги изчисли тези 8%?
Аз мога да ти разбия точно цената на някои от изделията които правеше фирма в която работех.
А и никой няма да пипне частния сектор. Защото не може. Те - елини въобще не е застрашена от заплахата да им спрат 13тата и 14тата заплати - защото не ги е получавала никога.
Значи - аз мога да изчисля фонд работна заплата на продукта който произвеждахме между 4 % и 95 %. Зависи от методиката. Зависи какво ще приема за краен продукт. Ти като че ли пропускаш цената на частите които влизат в крайния продукт.
Но аз пак ти казвам - ти като върла комунистка би трябвало да настояваш за намаляване на фонд работна заплата до по комунистическите 5 %. Толкова беше в България по времето на комунизма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 01:39



Цитатът е съвсен "наблизо", от ДИР-а :



като самия материал е взет от БТА (Българска телеграфна агенция) и е изявление на Словенския Премиер в Македония.
Това, че не ти харесва не означава, че не е верен.

Аз те попитах и нещо друго - къде бяхте през всичките тези години, а не сега да се сетите да правите стачки?

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:40



Аз те попитах и нещо друго - къде бяхте през всичките тези години, а не сега да се сетите да правите стачки?
Га яди кифтетата .....



Bеer? Mоre?



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:46



Елементарна математика - моят мъж в продължение на 30 години /до сега/ и за още 6 години /поне по съществуващото законодателство/ плаща за застраховка по 1200 евро месечно /той и работодателят му/. Това правят и много други заети в областта на корабоплаването. Колко пенсия ще трябва да получи според теб? Същото се отнася и за строителите / основен бранш в Гърция/. Когато плащаш подобни осигуровки, очакваш и ПОДОБНА ПЕНСИЯ - написах ти цифрите, за да се усетиш, че не говорим за величините, познати ти от България / както и цената на наеимите, свинското, киселото мляко, хляба и т.н е различна от тази в България/. Един работник в Гърция, осигурен на минималната в момента заплата от 686 евро, плаща осигуровка 347 евро ( работодател и осигурен). Това, последното ти го казвам за да сравниш величините.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 01:56



Така - мъжа ти се пенсионира на 60. Живее до 90 години. Това са 30 години.
Парите които са му удържани са много. С лихвите трябва да му осигурят поне по 2500 евро. Ама има един дребен проблем. Някой трябва да работи та да имат някаква цена тези пари. Нали разбираш - ако никой не работи, парите няма да имат никаква стойност.
Та - може да очакваш каквото си искаш. А ще получиш другата сметка - преди 50 години хората почваха работа на средна възраст 20 години, а умираха на средна възраст 68 години. Днес започват работа на 22, а умират на 74. И ако искаш да има финансова система в която парите ти да имат стойност - ще се наложи да се пооткажете от някои права, или просто да ги преразгледате.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 01:58



Стачки имаше много години, епизодични. Просто международните средства за информация са счели за ненужно да те информират.... Аз знам защо, а ти знаеш ли?!



Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 01:58



съмнява ме това да е вярно:
Членският внос на Гърция в ЕС е много по висок от брутния вътрешен продукт на Словения.

Защото за Словения данните са:

GDP (PPP) 2009 estimate
- Total $55.741 billion[2]
- Per capita $27,654[2]
източник:



нима Гързия внася по 56 милиарда в европейския бюджет???

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.

Тема Re: Абе, Ирининови [re: bira_more]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 02:01



истината е че и тогава правеха стачки за по-високи заплати. И затова всяко правителство даваше ли , даваше ...Само мир да има.
Ама сега ония, дето са давали, си искат мангизите...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 02:02



зьнам, че имаше стачки, ама те бяха за ОЩЕ ПО-ГОЛЕМИ заплати.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 02:36



Не е вярно това, но като отсъстващ от ситуацията, евентуално не си бил запознат, по тази причина си извинен за незнанието..... Много от стачките се осъществиха относно материалната база в училищата.... нещо съществено днес. Ама как да обясня на десен, че учителите са стачкували за да имат учениците им по-съвременни условя за обучение.... Просто няма как, като сиспомням условията на училищата в Бг преди 20 години и няма как да те убедя, че учителите тук СЪВСЕМ справедливо искат учениците им да разполагатс компютър......



Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 02:50



1,2 - 2% ОТ БВП - тоест за Гърция вноската годишно е колкото брутният вътрешен продукт на половината Словения. Това са демагогии и фалшиви слухове. Избираме дали да им вярваме. Когато имам повече врме, ще ти посоча и линк.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 02:54



Лошото е че са си тук и си благоденстват и са от тези дето нямат и един ден трудов стаж..... дори като копачи.... Ако тях успее да хване Папандреу- няма да му се наложи да прилага каквито и да било мерки..... Но е избран за да не ги хване.... Там е белята.



Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 03:03



1,2 - 2% ОТ БВП - тоест за Гърция вноската годишно
Е, това е по-близо до истината. Макар, че данните за Гърция сочат:
GDP (PPP) 2009 estimate
- Total $333.533 billion[3]
- Per capita $29,881
Което за 2% (а аз си мисля, че е по-малко) прави 6,67 милиарда долара


Поне си признай, че долното твърдение си беше чиста доза манипулация:
Членският внос на Гърция в ЕС е много по висок от брутния вътрешен продукт на Словения. защото полседния се оказа над 55 милиарда...

Не че се заяждам с цифрите, нормално е човек да сбърка точното число. Ама твоята "грешка" се разминава многократно с истината. И ако те бях чел без да ти проверявам всяка твоя дума, щях да ти повярвам.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 03:05



Дали е вярно ... ами аз вече те хванах в изопачаване на фактите.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Абе, Ирининови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 03:13



А какъв е членският внос на България, в цифири?





Тема ???Стачка на безработните???нови [re: lrini_ex]  
Автор AGLER ()
Публикувано09.05.10 09:14



Също така се надявам, че няма да се наложи да бъде обявена стачка на безработните - в момента официално около 20% - неофициално, енас Теос / един Бог/ ксери /знае/.



[bСтачка на безработните???]
Този идиотизъм може да бъде изръсен единствено от човек с размътен от комунярски мистификации мозък

Редактирано от AGLER на 09.05.10 09:55.



Тема Абе, въобще, имам чувството, че ни управляват нианнови [re: lrini_ex]  
Автор AGLER ()
Публикувано09.05.10 10:05





нЕандерталсите ни управляваха 45 години!



Такива нЕандерталци като дядо ти - партизанският главорез!



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор AGLER ()
Публикувано09.05.10 10:24



Просто защото където и да съм, зная че домът ми е в Атина...... Зная, че там ще трябва да живея, там ще трябва да се песионирам, там ще трябва да бъда погребана



Комунярската ти фамилия веднъж вече е наритвана като бясно куче от Гърция, от самите гърци! Комунярска Булгария ви прие, след като Тито затвори границата за гръцките комунярски главорези.

Този път може да наритат теб и комунярският ти старчок. Май само Китаъ и северна корея обаче ви се очертават като вариянти.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: AGLER]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано09.05.10 10:58



AGLERE, щом внучката ти прави това, какво ли ще направи като дойде дядото.

Давай веднага палмата на първенството и отивай да работиш по конете.



Тема Близането на горещия сладолет предстоинови [re: croesus]  
Автор goddess_morrigan (Goddess)
Публикувано09.05.10 13:30



Веселбата тепърва предстои за гърците. За да си плащат лихвите по заемите "огромните жертви"

- т.е. рязането на 13 и 14 заплата и вдигането на ДДС и пенсионната възраст са само върха на айсберга.




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 16:09



Това са данни за образуването на българската вноска за 2007г. (първата на България, като член на ЕС) :


КАК СЕ ОБРАЗУВА ВНОСКАТА НА БЪЛГАРИЯ В ЕС
Вноска на база БВП 335.4 млн.лв.
Корекция за Великобритания 37.2 млн. лв.
Вноска на база ДДС 81.7 млн. лв.
Митни сборове, селскостопански мита, такси върху производството на захар и изоглюкоза 180.1 млн. лв.


Не успях да намеря за 2010 каква е точната ни вноска, но приблизително е 1,2% от БВП (него можеш да го вземеш от много места).

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:52



Но е избран за да не ги хване.... Там е белята.
И кой го е избрал бе Ирини? Аз ли съм отишъл да ви го избера или Меркел и германците са дошли да ви го изберат да да се скапе икономиката ви и да ви изкупят и да ви управляват?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:56



Викаш - стачкували са за компютри за учениците, не са стачкували за 13 и 14 заплати и за пенсиониране на 60 годишна възраст?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:58



Начи в началото твърдеше че е повече от целия БВП, сега твърдиш че е повече от половината - твоята стана като дъртата циганка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:59



Може да е никакъв, ама това не отменя факта че лъжеш като дърта циганка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано09.05.10 18:23



@ lrini_ex
Ами, просто изнесените от теб данни не са верни. Не знам от къде си извадил въпросния цитат - но не е верен. Гърция ще заеме необходимите и средства от МВФ , Германия и Франция. Членският внос на Гърция в ЕС е много по висок от брутния вътрешен продукт на Словения. Ако беше икономист, би бил запознат. Аз не съм, но просто съм запозната, защото темата ме интересува.

По-лъжливо и по-нагло нещо от комунист може да бъде само гръцки комунист.

Ти за какви ни взимаш тук? За пролетарии, на които можеш да разтягаш лакардии умишлено да лъжеш и те да ти вярват щото са безпросветни телета? Бъркаш драга. Ние не сме гърци, а още по-малко сме телета.

Фалиралата Гърция ще заеме средства не само от Франция и Германия, а от всички членки на еврозоната. Включително и Словения.

@ lrini_ex
1,2 - 2% ОТ БВП - тоест за Гърция вноската годишно е колкото брутният вътрешен продукт на половината Словения. Това са демагогии и фалшиви слухове. Избираме дали да им вярваме. Когато имам повече врме, ще ти посоча и линк.

Никога не можеш да посочиш линк, които да доказва това защото си най-обикновена комунистка лъжкиня пък и с претенции, че си "запозната защото темата те интересувала". Запозната си колкото манго е запознат откъде му идват социалните помощи.

За Словения - GDP (PPP) 2009 estimate
- Total $55.741 billion[2]
- Per capita $27,654[2]

Гърция внася за 5 години (от 2007 до 2013) 15 милиарда евро в бюджета на ЕС. или годишно 3 милиарда евро, което прави $3,9 милиарда. След това ти обяснявам като на комунистка - 55,74:3,9= 14,3. Т.е. GPD на Словения е 14 пъти по-голямо от вноската на Гърция в ЕС, не както ти се опитваш тук да ни заблуждаваш. Хайде и друг път не дрънкай врели некипели:





Редактирано от Pимл@нин на 09.05.10 18:30.



Тема Re: Абе, Римлянин я прегледайнови [re: Pимл@нин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 18:47



това:


и сравни капиталите на Гърция с капиталите на Словения. Не съм казала, че е лошо да я дотират, напротив - смятам, че трябва държавите с по-нисък стандарт да бъдат дотирани, докато стандарът на живот във всички страни членки на Голямата ни държава не се уеднакви. Неприятно ми е, когато слушам и чета някой да спекулира политически със зоровете на Евро правителството да създаде една омогенна /поне икономически/ държава. Може би и за това отреагирах остро.
Изнесената от теб таблица беше интересна. Прочети какво ти пускам и аз в линка. Ще останеш изненадан.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 19:08



Няма да има, гаранция....(бел.ред. стачки и бунтове) Гърците почиват само в Гърция! Наскоро намекнах на съпруга ми, че бих искала отново да отида до Англия и Шотландия за ваканция, отговорът: "Добре , скъпа, както решиш, но това ще стане през зимата, през лятото ще сме тук за ваканция - най хубавите морета са гръцките"! .... Да се къпеш в моренце, дето температурата на водата е 30 градуса, около теб да плуват рибки и октоподи, а след морската баня да извеселиш в таверна и после в крайбежен клуб - нещо друго е!

Знаеш ли, това е най-наглото от всичките ти писания. Ти сама обезмисляш протеста на бедните хора, превръщайки го в забавление и отдушник на атиняни, като в същото време гарантираш спокойствие по островите, защото всичките тези атиняни, видиш ли, си почивали там лятото!!
Откъде пари, бе Иринке, да почиват хората по островите, да плуват между рибки и октоподи и да купонясват по нощите???
Най-най-най-много мразя демагогия. С честни и откровени комунисти-идеалисти понякога е удоволствие да си говоря, с теб - само загубено време.



Тема Прегледай и тованови [re: Pимл@нин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 19:23



Национален Брутен Продукт в милиони долари за 2008 на :
Словения: 69 място Словения 54,639
Гърция: 28 място Гърция 373,500
Така - за протокола, да споменем и България: 72 място България 51,989
Данните са взети от тук:


Прегледай и това - мързи ме да анализирам :http:

Вземи данните и пресметни колко е членската вноска на Словения и колко на Гърция.

Редактирано от lrini_ex на 09.05.10 19:28.



Тема Остави - нямам претенциинови [re: Yuppi]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 19:42



Само наминавам насам, когато нямам какво друго да правя. Първенството си е негово и въобще не го оспорвам!


Все пак, аз съм съврем реален човек, с всичките ми преимущества и недостатъци. Той е "постоянен интернет юзер".... И да се старая прилежно, няма начин да го настигна.... Даже не си правя и илюзиите - нямам толкова свободно време / щото готвя, чистя,гледам си семейството, работя, пътувам по света и т.н. и междувременно участвам и тук, но това не ми е основно занимание/



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 20:10



Виж какво, имам си достатъчно проблеми, както и всички мои приятели, роднини и познати. Уморих се да говоря за политика и понеже с Вили си имаме нашата си приказка / извън политическата тук/ за това беше и лиричното отклонение.... То не бе отправено към теб. Да се наслаждаваш на чисто гръцко море, на морски деликатеси и т.н. често не изисква разходи, ако си жител на столицата или имаш някое малко имотче на островите. Изисква просто позитивно отношение към живота. На мен този позитивизъм ми е даже в излишък - защото се опитвам да видя доброто и там, където другите хора вярват, че няма да го намерят.
Много добре схванах, че ти е неприятен разговорът с мен. И не само тук. Следователно, просто не общувай....
Извинявай, но въпреки че ми харесва да общувам с българите, живеещи в Гърция и не бих желала пререкания, не мога да замълча, когато ми разказваш, че никога не си получавала подаръци за Велик ден, Коледа и отпуска, когато твърдиш, че работиш в Гърция, където законодателството ПОВЕЛЯВА да ги получиш ако се трудиш на трудов договор, а не си собственик на фирма . Дори свободните професии калкулират в цените тези "подаръци". Не мога да не ти посоча грешките на партийния лидер, когото така безрезрвно подкрепяш / само оцени какво направи с Бакогяни преди два дена , въпреки че тя гласува един крайно десен закон, но в разрез с "повелята на вожда"/. Също така, смятам, че е крайно неучтиво да разпространяваш слухове за някаква си жена, която била окуражавала убийците на тримата /четиримата/ в Марфин. И аз следя новини - подобно нещо не съм видяла.
И още нещо, преди да приключа: надявам се, да се кандидатираш и да вземеш гръцко гражданство. Това ще ти позволи да мислиш за бъдещето си - твоето и на децата ти - тук. От там ще се промени и гледната ти точка относно борбите на този народ и на населението на тази държава. Между другото, този закон за гръцкото гражданство, който измисли това правителство, ще остане едно от малкото добри дела, които е извършило.
Хайде, сполай ти и няма вече да те конфронтирам. Уморих се. Имам си и други задължения. С Аглер-чо можете спокойно да се надпреварвате кой е по-десен от десните.





Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 20:23



Стига демагогия, отговорът за личен разговор с Вили не е сериозен, сигурна съм, че имате и други начини за комуникация.

И спри да обсъждаш персонално мен и моето финансово възнаграждение, а ми обясни защо си така сигурна, че стачки и бунтове по островите няма да има.
Или проблемите са изкуствено създадени в Атина, или наистина има проблем и протестите е редно и логично да обхванат цяла Гърция ( вкл островите).

Не мога да не ти посоча грешките на партийния лидер, когото така безрезрвно подкрепяш

Ако пък ми покацеш дори един ред в който подкрепям Самарас... една дума не съм написала за него лично, нито за политиката му.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 20:40



Твоето професионално възнаграждение не беше тема на разговор и никой не би го засегнал, ако ти не твърдеше, че стачкуващие не са прави, защото ти никога не си получавала 13-та и 14-та заплата. Ти внесе тази тема за обсъждане тук, а аз ти посочих, че така поставено твърдението ти, не е вярно - или си собственик на фирма, или си домакиня,или твоите работодатели са те използвали с години, като с твое съгласие сте подбивали цената на трудовата сила. Не е въобще демагогия това.
За Самарас ти каза, че за теб е най-удачният избор за лидер на Неа Димократия. Не ми се рови в архивите.
Относно кой какво пише на други потребители, не смятам, че би трябвало да те интересува - дадох ти разяснение, защото сметнах за уместно, че трябва да ти го дам, понеже се намираме в обществен форум. Дали ти го приемаш за достоверно или не, това си е твой въпрос.
Стачки по островите няма да има, защото който иска да стачкува, обикновенно пристига в Атина за да изрази протеста си. Така улеснява и средствата за масова информация от цял свят, които са се събрали в столицата като гарвани за да предадат най-новите не протести, а паректропес /изцепки/ на протестите.
По остовите тази година ще е тихо... Надявам се, не толкова тихо за да засегне доходите от туризъм на държавата. Щото това и коребоплаването са ни останали....



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 20:54



ако ти не твърдеше, че стачкуващие не са прави, защото ти никога не си получавала 13-та и 14-та заплата.

Твърдях, че не са прави, не защото аз никога не съм получавала 14 заплати, а защото в момента нямат алтернатива. И ако не четеше толкова избирателно, щеше да видиш на колко места казвам, че протестите са оправдани заради черната несправедливост, мерките да засягат само средностатистичския грък, пропускайки тези, които реално окрадоха страната. Което не значи, че ги подкрепям!
Колкото до моите заплати - мисля да спрем тук, ако ти не си наясно от колко време 14-те заплати са мит в частния сектор, няма да съм аз тази дето ще те убеди в противното. Само мога да те уверя, че благодарение на разумната финансова политика във фирмата, сега не ни заплашват нито съкращения, нито орязване на доходите.


За Самарас ти каза, че за теб е най-удачният избор за лидер на Неа Димократия. Не ми се рови в архивите.
Порови, аз нямам спомен да съм казвала каквото и да е по въпроса по простата причина, че не бих могла да имам идея, кой е най-подходящ ... забрави ли, че дори не гласувам?



Тема Re: Прегледай и тованови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 21:36



А ти вземи сметни колко дава Гърция на ЕС и колко процента е от БВП на Словения.
По твоите данни излиза че е доста под 10 %, тоест не е 50, още по малко 100%

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 22:34



Тук твърдиш друго: Никога не съм получавала 13 и 14 заплата, получавам понякога бонуси, ако нещата върват добре или са доволни от работата ми. . Това е от тук:


От там тръгна и този неприятен за всички ни разговор. Когато чужденец твърди, че 15 години не е получавал това, което му се полага по закон в една държава , значи или дава неверни данни, или неговите работодатели са го ощетили само защото е чужденец и са подбили пазара на труда със съгласието на този работник или служител.
За Самарас не ми се рови, наистина нямам време за подобни упражнения, пък не ми се ще да се превръщам и в Митре - архивар на Дира....
Читиринадесетата и тринадесетата заплата не са мит в часния сектор , не поне за гърците. Ще станат - както се очертава.... Бая народ се потруди по този въпрос.... В едно си права в горните си постове - бяха отразени не протестите, а изключенията /тис паректропес/.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 22:42



Стоя зад вскя своя дума и не желая да ти давам повече лична информация.

Когато чужденец твърди, че 15 години не е получавал това, което му се полага по закон в една държава...

Прочети си хубаво законите и виж в кои случаи работодателите в частния сектор са задължени да плащат по 14 заплати и в кои не са.

В архивар не можеш да се превърнеш и да искаш, защото обикновено успяваш да изкривиш всяка информация до неузнаваемост.
На мен този разговор ми е вече досаден, предполагам и на останалите.
Ако имаш нещо друго към мен - моля на лични.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 22:53



Към теб друга забележка нямам да отправя. Следователно няма да се възползвам от "личните" бележки за доизяснения. Да подчертая още веднъж за протоколите на архивите - твоето лично финансово състояния ТИ го изнесе тук за обсъждане. Аз ПРОСТО ти посочих, че то не е обосновано от гръцкото законодателство,поне такова, каквото беше до преди три дни. Не беше моя идеята за обсъждане на твоите лични данни - не бих си позволила подобно нещо, защото живея в правова държава , все още.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 23:03



твоето лично финансово състояния ТИ го изнесе тук за обсъждане.

нищо не съм изнесла за обсъждане, а бях така любезна да отговоря на въпроа ти:

ако си наистина това, което твърдиш и ти отрежат 13 и 14-та заплата, ...., БИ ЛИ ГО ПРИЕЛА?!

за което откровено съжалявам, нямах идея с какво си имам работа, вече знам.
Благодарна съм, че няма да се възползваш от личните



Редактирано от ellina на 09.05.10 23:03.



Тема Re: Абе, въобще, имам чувството, че ни управляват нианнови [re: AGLER]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 23:12



А сега управляваш ти / на мясото на твоя дядо-главорез/!
Айде стига си ми поправял правописните грешки, да не се разнеса по клубовете да поправям твоите. Това пълният и краткият член за нищо си ги нямаш..... Аз съм оправдана - живея и работя много години навън, ама ти? Юпи ти каза - гледай си конете и не философствай! Ама от къде акъл да разбереш добронамерен съвет.
Циганите , с които толкова активно се занимаваш, може и да не могат да ти поправят правописните грешки /изключвам Буда/, ама аз мога - ако си го поставя за цел. За това:КРОТКО. Не съм ти конкуренция за титлата : КМЕТЪТ НА НЕТА. Нея да си я поделите с Митре-то - там ще има наистина съревнование, дето съм любопитна да го видя.
За това - задръж топката и не се пени - на такава възраст си, както сам си споделял тук, че можеш да получиш и някой мини инфаркт..... Да ни тежи на съвестта после!
Здраве и много усмивки ти пожелавам в личен и обществен план, макар че си катарматаки / за превода на последната дума - обърни се към виртуалната си приятелка и десна съратничка/





Тема Показва колко неверни са твърденията тинови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 23:23



Или казано по друг начин ти ни даваш информация, която всички са я чели доста преди теб.
Имам усещането, че някакъв гръцки национализъм ти е замъглил способността да оценяваш трезво фактите. Или да се запознаваш с тях последна.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 23:33



ако си наистина това, което твърдиш и ти отрежат 13 и 14-та заплата, ...., БИ ЛИ ГО ПРИЕЛА?!
Та това е въпрос, който всеки грък задава на ближния си..... Нищо лично. Ти превърна въпроса в личен. А той е обществен /дълбоко обществен/. Защото до днес много хора приемаха да работят на по-ниска надница, пресмятайки и облагите от съответната 13-та и 14-та заплата, евентуалното пенсиониране на еди каква си възраст и т.н. От утре те вече ще се насочат към намиране на работа в други европейски държави, където основната заплата не е 700 евро , както в Гърция , а 2700 , както в Германия. Въпросът беше да не бъде докаран народът до това дередже. А въпросът сега е - кой го докара народа до това дередже.
Въобще, май въ, не си наясно или не те интересува ситуацията в Гърция. Което е безкрайно безотговорно в граждански аспект , като се има предвид, че живееш тук , както твърдиш, от 15 години.

Редактирано от lrini_ex на 09.05.10 23:36.



Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.05.10 23:35



Най сИрЮзно ти препоръчвам да избягваш да ме споменаваш 'га че ли оф топик да не ме амбицираш да ти отговарям на всеки твой пост конкретно. Ще бъде скучновато (ще ти навързвам лАкумите които разтягаш с по конкретни нещица противоречящи на гореспоменатите лАкуми) ама доста неприятно. Знаеш че го мога та ай' нЕма нужда.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: MитpeШoпa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 23:41



Митре, я намери къде нашата Елина споменава за Самарас, моля...... Ти всичко си спомняш, нали и обичаната от мен и мразената от теб приятелка от готварския го е казала!. Моля избави ме от това досадно задължение да се ровя из архивите. Не ми е в природата. Ти кум, ти светец, ти модератор!!!!!!!!!!!!!!!!!! Хайде да направиш и нещо за общто благо!





Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: lrini_ex]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 23:47



Това, горното заглавие - можеш ли да го преведеш на СЪВРЕМЕНЕН български език, който се употребява в България, щото нещо се затруднявам с превода, въпреки че говоря 7 езика?!



Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано10.05.10 00:02



Митре, я намери къде... Ааа...поръчки не приемам. Но обещавам да не ти навирам нослето там където из'Ака че членския внос на Гърция в ЕС е повече от БВП на Словения. Всеки прави грешки, чат пат, човещина. Ама почнеш ли да се вживяваш в ролята на "партията" (която ВИНАГИ е права, дори и когато греши) не се чуди ако няма аплодисменти.



Да продължа да уточнявам ли или съм достатъчно ясен?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 00:04



Аладин, прегледай ПАК таблицата горе. С колко средства участва Гръцката нац. банка в Европейската и с колко словенската такава. Прегледай и дотациите, които Римлянинът е изнесъл в приложената към постингите му таблица.... Казвам, че е безсмислено и безпредметно една държава с население около три милиона и с незначителен БВП да претендира, че "ПЛАЩА ДЪЛГОВЕТЕ" НА Гърция. Просто е смешно. И е политичека демагогия от страна на политика, изразил подобно политическо мнение / пред международни средства за масова информация/.
Понякога си мисля, ако всички гръцки фирми / финансови и производствени/ решат едновременно да се изтеглят от пазара на новите членки на ЕС, как би се оформил БВП на същите? Само един невероятен сценарий е това. . Вие какво мислите? Как би се оформил БВП на съответните държави при една подобна ситуация?



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 00:16



Ама ако отидат в Германия, ще трябва да работят като германци - без 13 и 14 заплати, до 67 години

Bеer? Mоre?




Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: MитpeШoпa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 00:20



Чакай сега - ние си дискутирахме съвсем ВЪТРЕШНИ ПРОБЛЕМИ, дето не са от твоята /най-малко, като гражданин на Израел/ компетенция. Като модератор и човек със слонска памет, както се изразява моята приятелка, те замолих да наериш въпросния цитат на съфорумката ни относно Самарас. Словения бе упомената, като посочиха, че някой си словенски политик бил казал, че Словения щяла да плаща дълговете на Гърция.... Прегледай пак таблиците и ще се увериш, че не Словения ще плаща, нито България..... Ще плащат Германия, Англия, Франция .... тези дето си устройват фирмички в Гърция, които се ползват с всякакъв вид преференции.... Изгодно им е да плащат и още как.... Както на американците им е изгодно да плащат в Израел.... Някак така стоят нещата, та да не си вадим кирливите ризи.
А с превода какв стана, ще ми го направиш ли най-сетне, за да зная за какво говориш или ще трябва да пусна отделна тема в нашия си клуб та да можем с взаимни усилия /знаещи 50-езици/ да си направим извода какво е искал да каже поетът.?....





Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 00:26



Ама с петорна заплата....
То това ще стане, Бира. Лошо е, много е лошо, но това ще стане - пак просфигя /бежанство/ за гръцкия народ..... Това, което се случи и с българския, та сега в българската държава са останали само тези, дето нямат кураж да идат другаде..... Колко твои роднини, Бира, не живеят в Бългрия? Какъв е техният възрастов състав? Къде са били обучени те и къде прилагат своите знания?........ По въпроса за стомаха ми - не си ми дал и точни съвети....



Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано10.05.10 00:34



Аладин, прегледай ПАК таблицата горе.
ОК, преглеждам я. Значи, първо говорим за сума която е около 5 млрд Евро. В нея Гърция участва с 113 млн, а Словения с около 18 млн. Говорим за средства които са капитал на ЕЦ Банка.
А сега да видим таблицата на Римлянина. В нея се вижда че на човек от населението ЕС е дотирал Гърция с около 2 300 Евро, а Словения с около 1 400. Тоест средния грък е получил много по-висока дотация от средния словенец


и сравни капиталите на Гърция с капиталите на Словения. Не съм казала, че е лошо да я дотират, напротив - смятам, че трябва държавите с по-нисък стандарт да бъдат дотирани

Само да уточня, че Словения не е с по-нисък стандарт от Гърция, а са приблизително еднакви (по около 28 000 долара/човек). Но Гърция е дотирана с много повече средства (виц графата "средно на човек").
И за капак на това, че гърка е дотиран с повече средства от Словенеца, последния трябва да поема дълговете на първия !?!?!?
Съжалявам, ако съм засегнал прогръцкото чувство у теб, но това е тежката истина. В момента всички членки на Еврозоната - Германия, Франция и т.н. до Словения, събират пари (120 милиарда) за да ги дават на Гърция. Кажи с ръка на сърцето - това справедливо ли е ?

Според мен, абсолютно НЕ!

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 00:53



С ръка на сърцето - естествено, че не е справедливо. Моля не вади предишната реплика като цитат за да ми отговориш. Според мен, трябваше ЕС да ПРИНУДИ гръцкото правителство да наложи санкции над ЕДРИТЕ ФИРМИ, които не са плащали десетилетия данъци,да ПРИНУДИ ГЪРЦИЯ да ОСЪДИ виновните за 5-6 крупни измами и да ПРИНУДИ ГЪРЦИЯ да приложи данъчна политика, която се отнася не само до бедните слоеве на населението, а до ВСИЧКИ.
Това щеше да бъде адекватна мярка, която всички жители на Гърция биха приели. Въпросът е, че мерките се налагт върху бедното и средно бедното население на Гърция, никой все още не е отишъл в затвора /много са финансовите скандали от последните години - като се започне с бивши политици, дето нямат и ден трудов стаж но са милионери и се стигне до църквата/. Изпостялото население на Гърция се приканва да плати / от патриотичност/ дълговете, натрупани не от него. Ще ти кажа и за ККЕ ( Гръцката комунистическа партия) - те бяха единствените, които се обявиха срещу Олимпиадата и строителството на безсмислени огромни проекти, дето се използваха само за месец, докато траеше олимпиадата и сега са затворени.... Имаш ли идея каква част от гръцкия дълг е "благодарение" на строежа на тези безсмислени стадиони и спортни съоръжения, ремонти на хотели /само за да приемат туристи за един месец) и т.н.? ! Гърция бе принудена да направи това .... От международни организации, от продажност на собствени политици и т.н. Народът нищо не е взел от тези пари, а сега го приканват да плати..... Тези, дето би трябвало да платят - те са на свобода и никой не ги закача. Разполагат с милиарди.



Тема Re:Глей' ся, гнедике партай'геносиннови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано10.05.10 01:01



Словения бе упомената, като посочиха, че някой си словенски политик бил казал, че Словения щяла да плаща дълговете на Гърция.... Прегледай пак таблиците и ще се увериш, че не Словения ще плаща, нито България..... Ще плащат Германия, Англия, Франция ....

Сигурно си права а тези гнъсни 'мпериалисти от Гугъл и авторите на цитираните линкове лъжат, мамка им фашистка





ЦЯЛА страница (вероятно има още след нея) пълна с линкове към айтеми как Словения щяла да дава на заем (с теоретичната пИчалба 1%) към 400 млн евро на Гърция. Пари които няма ама ще ги вземе на заем от финансовите пазари.

Питанка: Защо пък Гърция не взима сама на заем от същите финансови пазари денги и спестява словенската пИчалба? То вЕрно 4 млн евро спестени не е кой знай к'во, ама Словения не е единствената която дава пари на заем на Гърция.

Джокер - Словения има доверието на банкерите. И Гърция го има, ама в други проценти.

ние си дискутирахме съвсем ВЪТРЕШНИ ПРОБЛЕМИ, дето не са от твоята /най-малко, като гражданин на Израел/ компетенция.

Аууу, не знаех че ти, гнедике партай'геносин, си която определяш компетенциите на пишещите тук и раздаваш разрешения за участие в дискусии. Предполагам че би било по добре се обърнеш към модераторите на клуба да ми забранят да участвам в дискусии които не са в мойта компетенция. Ама първо да проверят мойта и и твойта компетенция. И в защитната си реч ще ти цитирам куп твои "компетентни" мнения които може да са в унисон с линията на ком'партията ама не толкоз с фактите в реала. Ако държиш да ти припомня нещо помоли ме учтиво, а аз ще преценя дали да задоволя молбата ти.

П.С. Апропо, това хрисимо "ние си дискутирахме съвсем ВЪТРЕШНИ ПРОБЛЕМИ,... нещо не ми се вързва с прочетеното. Май всички те сритват, аргументирано, за твойте пращулки, но ти, по комунярски, си каканижеш свойта легенда. Похвално. Гротескно но...похвално.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Не ни мисли ти наснови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 01:08



виж там 13тата и 14тата заплати и дали ще намериш време между стачките и протестите да разпуснеш малко.
Пък като тръгнат да стачкуват и безработните - да ни информираш



Bеer? Mоre?



Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 01:14



Ми ако се изтегли глобул - зле за глобул. Тук бас държа доста добре печелят. Може да се окаже че печелят доста по добре от колкото в Гърция.
Ставаше въпрос за твоите твърдения че Гърция внася в ЕС повече от колкото е БВП на Словения. След това ти посмали малко - и мина на половината от БВП на Словения. А се оказа че било под 10 % от БВП на Словения.
Ми знаеш ли как една 3 милионна държава ще помага на една 12 милионна? Много е просто - имаш 3 милиона население което няма права, съответно бачка, и имаш 12 милиона правоимащи - имащи право да папат и да не бачкат. Е не всички гърци се възползват от това си право де.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 01:23



Ще стане. Заплатата едва ли ще е петорна. Ама друго ще стане да знаеш - ще забравят за правата си. И за правото си на 13 и 14 заплата и за пенсиониране на 60 години. А в Германия ще разберат че няма да получат и цент дори за това че отиват на време на работа, нито ще получат и цент за знаене на чужд език.
И курортите ще ги гледат през крив макарон.
Ми аз ти препорчах да отидеш на лекар. Не знам какво друго мога да ти кажа. Все пак аз съм учил медицина, а в медицината диагноза и лечение се поставят след преглед.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 01:36



В ЕС нещата не са както бяха в СИВ и Варшавския договор. На времето - СССР казва - и всички останали скачат.
В ЕС е различно. Там хората смятат че съответните народи не се състоят от олигофрени. И съответно няма да си изберат престъпници. А ако си изберат престъпници, тогава ще платят много висока цена за да разберат че не трябва да си избират престъпници.
Разбираш ли че аз мога да съчувствам на загиналите в банката. Но нямам никакво съчувствие към хората дето са си извоювали 13 и 14 заплати и пенсиониране на 60 години.
Та - ще получите съчувствие едва когато покажете че сте готови да работите. Видяхме че можете да стачкувате. Може да принудите правителството ви да плаща, ама парите свършиха та вече ако искате още кинти - ще трябва да минете пак на драхми, и правителството ще ви отпечати колкото поискате.
В края на краищата и днес има вопли за загуба на суверинитет. А ти искаш още по голяма загуба.
Е и аз искам Меркел заедно с германските полицаи и съдии да дойдат в България, ама няма.

Айде пак да те питам - има ли фермери които са получили кинти за дървета които не съществуват? Има ли еко хотели в които единствените туристи са собствениците?

Bеer? Mоre?




Тема Кмете, виж каквонови [re: MитpeШoпa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 02:05



когато четеш информация, трябва да се информираш за източника, който я споменава. Това е важно в твоя случай.
По въпроса за компетенциите - може и да си даваш мнението, но когато другите преценят, че е некомпетентно, просто усилието се занулява.
За Словения - попрегледай достоверни източници и тогава спомени с колко я дотира ЕС и че не би трябвало да се оплаква от размера на дотациите - точно сега.
Иначе - почвате да ми приличате тук на характери от романите на Куельо / тези герои, дето са извън лудницата/.
Рапорт даден, ДРУГАРю КМЕТЕ!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lrini_ex на 10.05.10 02:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от lrini_ex на 10.05.10 02:08.



Тема Бира, ти Аглер ли си?нови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано10.05.10 02:18



та отговаряш за него? Или си му говорител? Няма нищо лошо след медицина и програмиране на кмпютри да се заемеш и с връзки с обществеността..... При тези икономически условия, човек трябва да се спасява, както може! Ама, известявай, бе, човече, при подобни драстични промени на амплоато ти!

Редактирано от lrini_ex на 10.05.10 02:28.



Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: bira_more]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано10.05.10 02:51




Според тези хора в Гърция са се пенсионирали дори на 48-50 години! Не е за вярване просто.

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]

Тема Re: Бира, ти Аглер ли си?нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 03:17



Ама аз от медицинска гледа точка съм се загрижил за теб. Знам колко много се притесняваш за 13 тата и 14 тата заплати и за ранното пенсиониране, а многото притеснения могат да ти докарат сериозни здравни проблеми, и като се намеси и стачката на безработните - съвсем може да го закършиш от притеснения, и да пропуснеш почивката си.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Показва колко неверни са твърденията тинови [re: jaime14]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 03:41



Да е за професионални войници - разбирам, ама май става дума не само за войници.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано10.05.10 09:33



Казваш ми когато четеш информация, трябва да се информираш за източника, който я споменава. Това е важно в твоя случай.

Дай да питам в твоя случай ТИ от къде вадиш тази информация: Гърция ще заеме необходимите и средства от МВФ , Германия и Франция. Или просто не си копирала и думичките "и другите държави от евро'зоната).
Щото МВФ дава към 30 блн, евро, Германия - към 27 блн, до тук 57 от 110. Всичките останали са от Франция?

Ти сигурна ли си че не се пообърка нещо с членския внос на държавите в ЕС и го омеша със заемите които държавите отпускат на Гърция.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема момчета.нови [re: bira_more]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.05.10 09:39



Не разваляйте зрелищното гръцко дерби в темата!



Kum kolko lv stufa edino doberman4e

Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.05.10 16:26



С честни и откровени комунисти-идеалисти



Е, те такива животни нЕма, би казал шопа.



Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.05.10 16:36



а ми обясни защо си така сигурна, че стачки и бунтове по островите няма да има.
Или проблемите са изкуствено създадени в Атина, или наистина има проблем и протестите е редно и логично да обхванат цяла Гърция ( вкл островите).


Точно тук е <<заровено кучето>>.



Тема Re: bira_moreнови [re: bira_more]  
Автор AGLER ()
Публикувано10.05.10 16:53



ама това не отменя факта че лъжеш като дърта циганка.



Лтже като дърта комунистка, каквато и е!

Циганите ряпа да ядат пред комундетата!



Тема Re: bira_moreнови [re: AGLER]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.05.10 16:56



Прав си - щото циганина се опитва да излъже сравнително умно.
Докато Ирини (а и другите комунисти) лъжат тъпо - така че можеш да ги хванеш лесно. Ама на тях не им пука.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано12.05.10 08:14



Също така, смятам, че е крайно неучтиво да разпространяваш слухове за някаква си жена, която била окуражавала убийците на тримата /четиримата/ в Марфин. И аз следя новини - подобно нещо не съм видяла.

Понеже знам, че гледаш Лазопулос (аз също и е от хората с леви убеждания, които уважавам), не вярвам да си пропуснала вчера откъса от въпросното видео, в което жената крещи: "Изгорете всичко!".
За разлика от много други комунисти, той не е безкритичен към левите партии, напротив - непрекъснато ги критикува за липсата на алтернативни предложения и отказ да участват адекватно в дебатите както в парламента, така и на срещата при президента.

Когато не си съгласен с определена политика - предлагаш алтернатива, а не крещиш лозунги от трибуните.

Линк към видеото пак няма да ти пусна аз, въпрос на принципи е ( Митре, и аз имама други, но рядко ги ползвам

), имаш търсачка, голямо момиче си, избери си думички за търсене и ще го откриеш.
Но не го търси в комунистическите вестници и блогове, там шанса да го качат не е голям.



Тема Off - за пословицатанови [re: ellina]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 15:00



В отговор на:

За гръцки не се сещам, но мога да ти предложа още един подобен български: "Преклонена главица сабя не я сече"




Не знам защо тази така автентична, така типично българска и така добре отразяваща манталитета на българина "пословица" съм я срещала винаги или в контекст от типа: "ето на, вижте, това е българинът" (по-честият случай), или иронично употребена. Сигурно е случайност - защото напълно ясно е, че българинът, това тъпо и покорно животно, я има за есенция на мъдростта и я употребява като напълно сериозен съвет.

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Редактирано от Mиpa_M на 12.05.10 15:05.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 15:15



"Германците дължат на филантропията на цялото човечество, че съществуват. Погледни го така..."
Така погледнато, определено ми хареса.


Харесва ми също, че Германия дължи на Гърция (като част от филантропичното човечество) съществуването си. Ще дължат и няма да плащат, ама ха.

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 15:48



Лошите чужденци, които подкопаха основите на извоюваното с глад и стачки, са нещо като лошите селяни, които подбиват цените на труда на софиянци. Вместо да гладуват и стачкуват в собствените си държави, те идват да заемат полагащото ми се по право работно място, само че без извоюваните блага. А аз тва място го искам за мен, заедно с благата, и освен това имам докторат! Чужденците / селяните - виж, те не са изтънчени същества като мен, те могат всякак, могат и да вършат същата работа без благини и за по-малко пари.


Пазар, бе, Ирини. Еднакви правила за всички. Ролята на "законите на тази държава", извоювани с драматична борба, глад, стачки и хвърляне на бутилки по полицаи, е само колкото да изравнят съществуващите очебийни несправедливости. Повече не могат да постигнат, защото се сблъскват с природата на човека, която не е толкова лесна за преборване. (Знам, че много лошо се изразявам, но съм си така по рождение.) Гадният работодател, освен че е алчен и те използва, има и грижата да организира работата ти и да намери пазар за нея. Предполага се, че ти това последното не го можеш или не искаш да го правиш. Та извоюваните с кръв и стачки изравнителни правила не могат прекалено да наклоняват везните, защото в един момент на гадния изедник ще му стане по-лесно и по-изгодно въобще да гази всякакви правила и ще почне да ги гази въпреки санкциите. И ще му е по-лесно да го прави с чужденците / селяните не за друго, а защото те са по "на зор". Или ще спре работа, ако е по-малко оправен. Като спре работа, може да няма заливания със сярна киселина, но и работа няма да има. Защото неговата дейност ти (аз и т.н.), както казахме, не би се наела или не можеш да я вършиш, или ако се наемеш, ще бъдеш (бъдем) също като него, защото нямаме никакъв интерес да бъдем различни.
Впрочем малко ме стресна пряката причинна връзка между отстъпките от трудовото законодателство и киселината, изведена в твоя постинг . (Разбира се, че подобно нещо е възмутително и много жалко за жената!)

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Редактирано от Mиpa_M на 12.05.10 15:52.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: croesus]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 15:56



"Франция е извадила късмет, че след 1813 и 1815 в Европа аристократизмът е надделял в дипломацията..."
По-вероятно ще да е здравият разум. Надали някой след война ще прояви милост просто така от единия аристократизъм. По-вероятно е да прецени, че има опасност с прекаленото не-проявявяне на милост да си заложи някой таралеж в гащите.

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:07



"Това е трагедията на Гърция."
Горката Гърция. Идват някакви и работят за 1/6 от полагащата се на гърка с докторат надница. Която 1/6 я плаща, да не забравяме, пак гръцки работодател, изедникът неден. Имам предвид, че е изедник по отношение на гърка с доктората, не на чужденеца работник, да не си помисли някой нещо. Чужденеца няма какво да го мислим - на него си му е добре с едната шеста от надницата, трагедията е за гърка аристократ, който има докторат и освен това се е преборил за правата си и не може да работи за по-малко от 6 х надницата на чужденеца.



Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Редактирано от Mиpa_M на 12.05.10 16:08.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:10



"...нещо на което може да завиди 95 % от населението по света"
Да си го е извоювало, бе!



Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:16



"На Гърция обаче дължат......"
Въх! И какво и дължат? Вярно, че "Попандреев" си правеше устата за някакви репарации - и как точно е установено задължението?

Леле, ами България какво ли дължи на Гърция?



Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Редактирано от Mиpa_M на 12.05.10 16:19.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:47



"Без Гърция ЕС просто няма да съществува, даже идеологично. Евро-то нали знаеш от къде произхожда наименованието му? Гърция е сърцето на Европа."
Е, да, друго си е да си сърцето на Европа и всички да ти дължат нещо.



Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Тема Re:нови [re: ellina]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:50



Не може да бъде, тя сигурно е била работничка чужденка. Пък и гъркиня да е била, нямат ли право да се бунтуват тези състрадателни хора? Те да са сърцето на Европа, Европа да не може без тях, Германия да им е длъжна с милиарди и да са извоювали толкова права, а сега да искат да ги карат да отстъпват извоюваното...

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...


Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 16:57



"...се работи ЗДРАВО, АМА МНОГО ЗДРАВО - толкова здраво, че българи на това не могат да издържат или малко от тях издържат..."
Бре, нали чужденци, в частност българи, ви подбиваха цените на труда. Сега пък българите не издържали на темпото на работата ви - и то при условие, че им се плаща цяла една шеста от желаните от вас заплати. Ми като не издържат, кой ви подбива пазара и защо пискате тогава?

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 17:05



Бира, ама пропусна скапаната система на здравеопазването и безхаберните, некадърни и подкупни лекари.

Знам, че изброяваш само примерно, ама не е лошо за пълнота...

Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Редактирано от Mиpa_M на 12.05.10 17:05.



Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано12.05.10 17:10



И защо бием негрите, които твърдят за "много по-висок".



Мога да ти кажа, че жена след 30 си е жива баба. Друг е въпросът колко си го признават...

Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.05.10 18:22



Е па аз споменах ЗОК - а от там на сетне да изреждам на долу....
Според мен ЗОК изигра голяма роля за количеството на "безхаберните, некадърни и подкупни лекари"

Bеer? Mоre?




Тема Гърция е сърцето на Европа."нови [re: Mиpa_M]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.10 03:49



Гърция е сърцето на Европа."



Туй сърце, нещо направо в петите на Европата.
В трета глуха, по близко до Азия и Африка май!



Тема Re: Гърция е сърцето на Европа."нови [re: AGLER]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано13.05.10 06:19



Точно ти па да го кажеш туй, нали си изкуствовед-аристократ?



------------


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано13.05.10 12:41



Ударите по Гърция, Испания, Португалия, а сега и Великобритания , са удари срещу ДЪРЖАВАТА Европейска Общност.

Брей брей брей- гръчоляците нещо го обърнахте на чувства- след като вашите господари дето от 50 години ви хрантутят почна да им влиза по капиталистически от безмерна алчност и виж само как гръцките проблеми станаха общоевропейски, а българските проблеми си остават чисто български...
Ами в такъв случай от какъв комунистически кур пък на мен да ми дреме или пък на всеки българин да му дреме за това паразитно образование наречено Гърция или пък за мангалите с псевдоелински комплекс които от не знам си колко години само смучат и се присламчват към тия дето са ги ебали къде ли не...
Нали сте принципни и антигермански настроени- цащо искате от такъв враг който ви е ебал по време на ВСВ- заем или каквото и да е било,ам?
Та чак почна да злобееш и против елини...


Очаквам още повече да ви се нахаква....

А това че българския народ е търпелив - и мен ме дразни ... Но нищо ще дойде и нашия час- с обща граница с германия до франция






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.