Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Близането на горещия сладолет предстоинови [re: croesus]  
Автор goddess_morrigan (Goddess)
Публикувано09.05.10 13:30



Веселбата тепърва предстои за гърците. За да си плащат лихвите по заемите "огромните жертви"

- т.е. рязането на 13 и 14 заплата и вдигането на ДДС и пенсионната възраст са само върха на айсберга.




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано09.05.10 16:09



Това са данни за образуването на българската вноска за 2007г. (първата на България, като член на ЕС) :


КАК СЕ ОБРАЗУВА ВНОСКАТА НА БЪЛГАРИЯ В ЕС
Вноска на база БВП 335.4 млн.лв.
Корекция за Великобритания 37.2 млн. лв.
Вноска на база ДДС 81.7 млн. лв.
Митни сборове, селскостопански мита, такси върху производството на захар и изоглюкоза 180.1 млн. лв.


Не успях да намеря за 2010 каква е точната ни вноска, но приблизително е 1,2% от БВП (него можеш да го вземеш от много места).

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:52



Но е избран за да не ги хване.... Там е белята.
И кой го е избрал бе Ирини? Аз ли съм отишъл да ви го избера или Меркел и германците са дошли да ви го изберат да да се скапе икономиката ви и да ви изкупят и да ви управляват?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:56



Викаш - стачкували са за компютри за учениците, не са стачкували за 13 и 14 заплати и за пенсиониране на 60 годишна възраст?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:58



Начи в началото твърдеше че е повече от целия БВП, сега твърдиш че е повече от половината - твоята стана като дъртата циганка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 17:59



Може да е никакъв, ама това не отменя факта че лъжеш като дърта циганка.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Абе, Ирининови [re: lrini_ex]  
Автор Pимл@нин (а posteriori)
Публикувано09.05.10 18:23



@ lrini_ex
Ами, просто изнесените от теб данни не са верни. Не знам от къде си извадил въпросния цитат - но не е верен. Гърция ще заеме необходимите и средства от МВФ , Германия и Франция. Членският внос на Гърция в ЕС е много по висок от брутния вътрешен продукт на Словения. Ако беше икономист, би бил запознат. Аз не съм, но просто съм запозната, защото темата ме интересува.

По-лъжливо и по-нагло нещо от комунист може да бъде само гръцки комунист.

Ти за какви ни взимаш тук? За пролетарии, на които можеш да разтягаш лакардии умишлено да лъжеш и те да ти вярват щото са безпросветни телета? Бъркаш драга. Ние не сме гърци, а още по-малко сме телета.

Фалиралата Гърция ще заеме средства не само от Франция и Германия, а от всички членки на еврозоната. Включително и Словения.

@ lrini_ex
1,2 - 2% ОТ БВП - тоест за Гърция вноската годишно е колкото брутният вътрешен продукт на половината Словения. Това са демагогии и фалшиви слухове. Избираме дали да им вярваме. Когато имам повече врме, ще ти посоча и линк.

Никога не можеш да посочиш линк, които да доказва това защото си най-обикновена комунистка лъжкиня пък и с претенции, че си "запозната защото темата те интересувала". Запозната си колкото манго е запознат откъде му идват социалните помощи.

За Словения - GDP (PPP) 2009 estimate
- Total $55.741 billion[2]
- Per capita $27,654[2]

Гърция внася за 5 години (от 2007 до 2013) 15 милиарда евро в бюджета на ЕС. или годишно 3 милиарда евро, което прави $3,9 милиарда. След това ти обяснявам като на комунистка - 55,74:3,9= 14,3. Т.е. GPD на Словения е 14 пъти по-голямо от вноската на Гърция в ЕС, не както ти се опитваш тук да ни заблуждаваш. Хайде и друг път не дрънкай врели некипели:





Редактирано от Pимл@нин на 09.05.10 18:30.



Тема Re: Абе, Римлянин я прегледайнови [re: Pимл@нин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 18:47



това:


и сравни капиталите на Гърция с капиталите на Словения. Не съм казала, че е лошо да я дотират, напротив - смятам, че трябва държавите с по-нисък стандарт да бъдат дотирани, докато стандарът на живот във всички страни членки на Голямата ни държава не се уеднакви. Неприятно ми е, когато слушам и чета някой да спекулира политически със зоровете на Евро правителството да създаде една омогенна /поне икономически/ държава. Може би и за това отреагирах остро.
Изнесената от теб таблица беше интересна. Прочети какво ти пускам и аз в линка. Ще останеш изненадан.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 19:08



Няма да има, гаранция....(бел.ред. стачки и бунтове) Гърците почиват само в Гърция! Наскоро намекнах на съпруга ми, че бих искала отново да отида до Англия и Шотландия за ваканция, отговорът: "Добре , скъпа, както решиш, но това ще стане през зимата, през лятото ще сме тук за ваканция - най хубавите морета са гръцките"! .... Да се къпеш в моренце, дето температурата на водата е 30 градуса, около теб да плуват рибки и октоподи, а след морската баня да извеселиш в таверна и после в крайбежен клуб - нещо друго е!

Знаеш ли, това е най-наглото от всичките ти писания. Ти сама обезмисляш протеста на бедните хора, превръщайки го в забавление и отдушник на атиняни, като в същото време гарантираш спокойствие по островите, защото всичките тези атиняни, видиш ли, си почивали там лятото!!
Откъде пари, бе Иринке, да почиват хората по островите, да плуват между рибки и октоподи и да купонясват по нощите???
Най-най-най-много мразя демагогия. С честни и откровени комунисти-идеалисти понякога е удоволствие да си говоря, с теб - само загубено време.



Тема Прегледай и тованови [re: Pимл@нин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 19:23



Национален Брутен Продукт в милиони долари за 2008 на :
Словения: 69 място Словения 54,639
Гърция: 28 място Гърция 373,500
Така - за протокола, да споменем и България: 72 място България 51,989
Данните са взети от тук:


Прегледай и това - мързи ме да анализирам :http:

Вземи данните и пресметни колко е членската вноска на Словения и колко на Гърция.

Редактирано от lrini_ex на 09.05.10 19:28.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.