Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано08.05.10 23:56



Знаеш ли,съществуват икономически инструменти / приложени от едно умно правителство/, които биха стимулирали младите хора да копаят..... Само дето, всеки ден се уверявам, че управляващите на Европа ИДЕЯ СИ НЯМАТ, от икономика и ИКОНОМИЧЕСКИ ИНСТРУМЕНТИ..... И в Беге- то - също / и там следя новото законодателство/.....Абе, въобще, имам чувството, че ни управляват ниандерталци....



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано08.05.10 23:57



Играта на Германия е да доведе Гърция до този момент, после световни фирми да изкупят дяловете на съответните гръцки фирми и да възстановят пазара до предишните нива ..... Нещо подобно се случва през последните дни

Бидейки музикант по образование, нямам никакви претенции да отбирам от икономика. Но един бегъл поглед на финансовите пазари няма как да не ти покаже, че играта на Германия е основно да стабилизира еврото, щото най-сетне вдянаха, че докато ругаят мързеливите гърци и се туткат с решенията, еврото се срина и ще е голям зор да го мръднат в обратната посока.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.05.10 00:00



Управляващите на Европа управляват Европа. Управляващите на БГ - управляват БГ.
В Европа има Германия. В Германия, бедните работници не са извоювали правото на 13 и 14 заплати, и работят до 67 години. В Гърция работниците са си извоювали 13 и 14 заплати и се пенсионират на 60 години. Проблема с правата е че в момента Гърция се кани да ползва правото да фалира.
Иначе - само комунистите имат идея от ИКОНОМИЧЕСКИ ИНСТРУМЕНТИ. Никой друг си няма. Ама в Германия без да са комунисти, и без да имат идея от икономически инструменти - имат проблем, ама е нищожен в сравнение с проблемите на Гърция.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:01



Точно на това ми прилича. И не ми харесва. Пак стигаме до слабата държава ... и проблемите, които възникват от това.
И анархистите, които си правят какво си искат, гаменчетата, които си правят каквото си искат ... абе ... жалко.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: ellina]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:04



А ти защо мислиш, че целта им е да стабилизират ЕВРОТО? Аз маааалко се съмнявам..... На германците в момента им е по-изгодно да сринат еврото и да си намерят причина да се върнат към марката..... Какво мислят обаче крупните собственици на кораби, зависими от Сащ и контролиращи поне 30 процента от производството на Германия, това е друг въпрос.... Балансите ще бъдат намерени, въпросът е да бъдат намерини без обикновенните хора да загубят и малкото си права.



Тема Re: Запалете свещичка за загиналитенови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:12



Ми то ако цялата идея е да разтуряме еврозоната, "що ги ручахме жабетата"? , да цитирам премиера


Гърция можеше да си излезе и без МВФ, да си напечата драхмите и нататък сценария сме го виждали...
пък аз да почвам да чета обяви за работа, хем ще спра да ощетявам изтерзания от чуждоземно присъствие народ



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано09.05.10 00:13



Анархистите са малка част от нашето общество. Повечето вярваме, че нещата могат да бъдат оравени по политически път.... Лошото е, че световните медии приемат, че анархистите са и леви...... Ами как няма да го приемат, като ляво правителство взема абсолютно десни мерки... Какво им остава и на недоучилите - да повярват в анархията, като спасение. Жалко е, много е жалко. Просто треска ме тресе какво ни очаква... Всяка стачка, мирна - може да бъде опорочена от изпълнените с гняв и без изход млади хора, дето намират своя път в анархизма.... От това се страхувам, Вили. Много се страхувам..... Това не би било политика, би било разправа.... Но виждам всеки ден хора, които вярват в тази саморазправа.... Не зная до къде ще я докараме. Надявам се, всичко да се разреши по мирен начин и да запазим това, което имаме. Дано успеем



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:14



България и Гърция имат подозрително еднакъв "късмет" с управниците



Thelw na sou stilw kati se mhnyma alla esy to mplokareis.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.05.10 00:19



Ако има политическа воля, малката част анархисти ще бъдат елиминирани много бързо. Ама няма такава воля ...

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано09.05.10 00:20



Надявам се, всичко да се разреши по мирен начин и да запазим това, което имаме.

Това със запазването, вече няма как да стане. МВФ и ЕС ще решават нещата за неопределен период от време.
А да бъде мирно и аз се надявам, но я кажи и ти ли четеш и слушаш това, че тълпата едва ли не е окуражавала подпалвачите на банката?
Не съм сигурна, че съм отсяла фактите от пропагандата, ти как мислиш? Верно ли е?




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.