Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 26.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Референдум срещу членството на Турция в ЕС.  
Автор latar ()
Публикувано17.04.10 18:55



Линк за изтегляне на бланката за събиране на подписи за референдума "Против ли сте срещу членството на Турция в ЕС?":







Начало на подписката с искане за свикване на национален референдум против членството на Турция в Европейския съюз ще бъде дадено на 18 април в 12.00 часа, до входа на спирката на метростанция „Сердика” (до „Булбанк”) в столицата.

Подписката се организира по силата на разпоредбите на Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление, приет през 2009 г. Чрез нея нормите на този закон ще бъдат приложени за пръв път.

Подобна процедура по свикване на национален референдум е прецедент в най-новата история на България. За последен път у нас референдум е провеждан през 1971 г. за приемането на последната конституция на „социалистическа" България.

За пръв път българските граждани ще имат възможността пряко и явно да изразят своето мнение по основен за българската външна политика и ключов за бъдещето на Европейския съюз въпрос - дали Турция трябва да стане член на ЕС.

Така българската позиция ще се формира от избирателите към властта - действие, което трябва да се превърне в практика на демократичния процес. Българските институции - Народното събрание, Министерският съвет и Президентът, ще бъдат длъжни да се съобразят с волята на народа.



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано17.04.10 20:17



Така сте се забързали, все едно на Турция и е обещано, че от 01.01.2011 вече ще е член на ЕС.



На турците има кой да им каже "НЕ". Това са големите европейски народи и икономики. Ние, като съсед на Турция, сме последните, които имат интерес да им казват "НЕ".

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: ARlZE]  
Автор Caшa76 (непознат )
Публикувано17.04.10 20:35



Ако след време други хора управляват в големите европейски страни,все пак има вероятност,ако там няма референдуми,тези управляващи там да се застъпят за влизането на Турция в ЕС,освен това точно ние като съсед на Турция имаме интерес от такъв референдум-Турция,която има толкова фирми а и цяла партия едва ли не.Най-добрият вариант е да се синхронизират решенията на всички страни,и ние тогава да се включим.Проблем е че сега ГЕРБ са "за" Tурция в ЕС!



Тема Туркiа ке станенови [re: latar]  
Автор Уйнa Пeнa ()
Публикувано17.04.10 22:22



По-добре да имаме една турска чаршия пред вратите си, отколкото циганските си бунища...



Тема Re: Туркiа ке станенови [re: Уйнa Пeнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано17.04.10 22:32



"Туркия ке стане", а сборът от цифровите значения на буквите сигурно е 2012.


То затова има лаф "ако ще, и турско да стане".



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано18.04.10 14:31



Турция рано или късно ще влезне в ЕС - всичко друго е театър... без Турця няма как да постигнат могъща свръхдържава наречена ЕС и последните , които ще питат са обикновените хора, дори и да попитат - ще е за паралма, важно е "кой брои бюлетините"... или просот ще пиатат докато не кажем ДА - за справак Иралндия и Лисабонския договр...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Турция НЯМА да влезе в ЕСнови [re: portal]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано18.04.10 14:37



По много проста причина. Ако Турция е в Съюза, Сирия, Ирак и Иран стават гранични страни с ЕС.

Виж, ако Турция си промени географията, друга работа.



"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Турция НЯМА да влезе в ЕСнови [re: Analyser]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано18.04.10 15:25



ако Турция си промени географията
.............................

И религията...


С всичко произтичащо от това - културно, социално и политически.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Турция НЯМА да влезе в ЕСнови [re: Analyser]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано18.04.10 15:57



Да малко се изхвърлих, в смсиъл,че не се изказах правилно - АКО преценят големите тикви, които управляват ЕС (независмо дали са тези които прожектират по телевизията или са в сянка) че ще влиза - ниаквки реферндуми няма дапорменят този курс....

Просто личното ми мнение е ,че тея искат, но понеже публиката не е готова са етзи гръмки изкавания... аз знаем че рано или късно и Саркози и Меркел ще сдават поста...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Редактирано от portal на 18.04.10 16:00.



Тема Саркози и Меркел знаят демографиятанови [re: portal]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано18.04.10 16:16



Турция няма да бъде просто приета в ЕС, като България. Турция след десетина години ще стане по-многобройна от Германия по население. С което става лидер в ЕС.

На кого му е нужно това? Още повече, се съседите на Турция, Иран и Ирак, през 2025 ще бъдат 100 и 50 милиона съответствено. И европейците ще трябва да пазят границите на съюза от откачалките.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор Пич Бoжи (only human)
Публикувано18.04.10 17:00



Треа да ви кажа, че тая кампания много ме замисля... И всъщност аз отдавна си мисля по този въпрос, а именно каква би била правилната позиция на България относно европейското членство на Турция, така че негативите да са най-малко.

Първо да кажа очевидното за мен и то е, че хората, които безрезервно и безвъпросно подкрепят членството на Турция в ЕС, са или абсолютно малоумни или пък са някакви бизскрупулни аморални безродници, които изобщо не бива да бъдат взимани предвид.

Второ да уточня, че по принцип аз споделям целта на тази кампания и смятам, че за България като цяло е по-добре Турция да не е член на ЕС.

Това доколко Турция е изобщо европейска нация, погледнато етнически, духовно, културно и исторически е отделна тема, която не е уместно да разстилам тук. Накратко - Не е европейска нация.



А пък ролята на Турция в геополитиката, както и функцията й по отношение на САЩ и Русия, съм коментирал достатъчно по други поводи и знаете какво мисля аз, няма смисъл да се повтарям.

Така че целта е ясна: Аз като гражданин на България и ЕС не желая Турция да става член на съюза.

Но какъв точно е най-добрият начин и път към постигане на тази цел и дали кампанията на ВМРО и Скат е удачна?

Аз мисля, че тази кампания е не само неудачна ами си е направо опасна. Защо? Такова категорично противопоставяне е екстремно и само дава основание и претекст за ответни екстремни контра-действия. Има немалко (масоно-)англо-американо-турски полоси на влияние, които боравят с турско-мюсюлманските оси на Балканите, и те само това чакат за да интензифицират дестабилизационни действия у нас, използвайки най-вече българските "турци". Това трябва да се има предвид, и като пиша това незнайно защо се сетих за онези предрешени като поляци немски войници, които "нападат" Германия на 1 септември 1939 г. и дават начало на Втората Световна война...

Макар и целта да е правилна по дефиниция, подходът на тази кампания е не само сбъркан ами и откровено опасен за България и нищо чудно хората, които дирижират това движение да целят именно дестабилизация, като стимулират такива "троянски коне" в нашият обществен живот – сиреч, тази кампания.

Така, че аз казвам НЕ на тази кампания като конкретно изпълнение.

Макар и да желая Турция вън от ЕС, за мен правилният подход е друг, а именно следния:

Безкрайно лавиране и протакане, както и отказ от категорична позиция по въпроса...

В геополитиката всички държави са курви, но тъй като нашата държава е малка и с малък ресурс и "груба" тежест, не ни остава нищо друго освен да бъдем умна курва. Интелектът е всичко и с интелект един човек или една страна би могла да неутрализира дори и най-колосалната груба сила, която й противостои. Това не са празни приказки.

Целта е ясна: Туркиа вън от ЕС.

Но пътят към постигането на тази цел е... безкрайно курвенско пофръцване, без конкретен ангажимент и категорична позиция... АМА БЕЗКРАЙНО протакане. . „Не знаеме”, „Въпросът е сложен,..”, „Има нужда от дълбоко проучване…”,.. „Ще проучим”.

Ама безкрайноооооооо….

И ако не се лъжа, българското правителство общо взето е близо до едно такова поведение... което е добре.

Този казус е достатъчно спорен и далеч не е решен в средите на самия (стар) ЕС, а именно най-големите страни - Франция и Германия. Нема да има скоро решение по тая проблема и просто нема нужда ние сега да се прайме на байрактари с нашето категорично "НЕ", защото то всъщност фактически ще обслужи именно приемането на Турция в ЕС.

Трябва да мислим и да сме умни.

Умни геополитически курви.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Турция НЯМА да влезе в ЕСнови [re: portal]  
Автор Пич Бoжи (only human)
Публикувано18.04.10 17:04



"Големите" тикви не са особено трудни за изчисление.

Независимо дали са наяве, а особено - тея дето са в сянка. Те робуват на още по-ясни алгоритми на мислене и поведение...

Аз вярвам, че за всичко си има цака.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..

Редактирано от Пич Бoжи на 18.04.10 17:05.



Тема Вуканът в Исландия ще вкара Турциянови [re: latar]  
Автор Уйнa Пeнa ()
Публикувано18.04.10 19:34



Ако реколта 2010 в Зап. и Центр. Европа се компрометира, единствено Турция ще ни е спасениято... Щастливи сме, че сме непосредствени съседи. Но с тея калпави пътища, храните ще преминават предимно по Вия Егнатея, а след това Игуменица - Италия и ние едва ли ще окярим много от трафика. Но поне можем да искаме срочно финансиране на нашите пътища за захранване на Европа от Близкия Изток...



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано18.04.10 21:46



България би трябвало да бъде ПОСЛЕДНАТА държава на ЕС, която ще вземе отношение по този въпрос. Сети се защо! Ако другите са взели някакво отношение, тогава /внимавайки много/ бихме могли да вземем отношение. Но не сега.



Тема Re: Вуканът в Исландия ще вкара Турциянови [re: Уйнa Пeнa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано18.04.10 21:51



Абсолютно права си, за жалост.



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Пич Бoжи]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано18.04.10 22:00



Прочети книгата "Истамбул", желателно на английски, че българският превод не е толкова добър, меко казано. После ще си говорим за турците, техните въжделения, кои са те и т.н. Много е лесно да заклеймяваш някого, много по трудното е да го познаваш и тогава, ако ти стиска и имаш съответната съвест, да го заклеймяваш. Приятно четене.



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано18.04.10 22:32



И защо трябва да съм против???

**Citius, Altius, Fortius**


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: lrini_ex]  
Автор Пич Бoжи (only human)
Публикувано18.04.10 22:56



Турците не ме интересуват изобщо и нема нищо да чета, нито на български, нито на английски.



500 години стигат... Пе-Ре-О е наше...

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.10 00:53



Когато Турция официално признае арменския геноцид, както и приеме нашата трактовка на тяхното "присъствие", ще има смисъл да се дискутира нататък.
До тогава може и без "Истанмбул".

Bеer? Mоre?




Тема защо против членството на Турция в ЕС.нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Caшa76 (непознат )
Публикувано19.04.10 02:06



Защото:
- 70-милионната Турция не е европейска нито географски, нито исторически, а най-малкото културно
- в Турция се нарушават основни права и свободи на хората
- Турция не се е извинила за пет-вековния кървав геноцид и холокост над българите. Турция не се извинила за арменския холокост. Ислямска азиатска Турция няма нищо общо с Европа и европейските ценности.
- eдна страна, в която трета политическа сила е терористичната групировка СИВИ ВЪЛЦИ, и която се разправя жестоко с всички демократи и интелектуалци, с всички християни, няма място в Европа
- Турция не е помръднала много от позициите на Османската империя. Затова и отказва да си признае и да се извини за многобройните геноциди, извършени от нея - срещу арменците, понтийските гърци и тракийските българи
- ЕС има история,идеи и ценностни,които не трябва да се петни с членство на държава,която през цялата европейския история е била в конфликти - морални,политически и военни с всички останали страни на най културно богатия континент



"Ангела Меркел каза миналата седмица, че по време на посещението ще повтори идеята си за привилегировано партньорство с Турция. Преговорите за присъединяване с Турция очевидно продължават, но това е процес с открит край, което означава, че той няма да завърши автоматично с пълно присъединяване, заяви Меркел пред в."Хюриет"
От 35 преговорни глави, по които една страна кандидат води преговори за членство в ЕС, Турция трябва да води преговори по 27 или 28, за да си осигури специално партньорство с ЕС, посочи Меркел пред в."Миллиет". За Турция не съществува никаква друга възможност освен пълноправно членство, подчерта миналата седмица турското външно министерство. Друг въпрос, който поражда разногласия между Турция и Германия, е за интеграцията или асимилацията на три милиона души от турски произход, които живеят в Германия, отбелязва АФП. Турският премиер Реджеп Тайип Ердоган, който бе предизвикал полемика през 2008 г., обявявайки се срещу асимилация на турците в Германия, повтори миналата седмица желанието си за откриване на турски гимназии в тази страна. Не мисля нищо добро за идеята, че всички турски ученици в Германия трябва да посещават турски гимназии, заяви от своя страна Меркел. Тя посочи във видео послание на официалния си сайт, че ще настоява пред Анкара да окаже помощ за интеграцията на турските имигранти в германското общество. Пред германския седмичник "Цайт" Ердоган отправи критики към Германия, че не позволява двойно гражданство. По време на разговорите на Меркел в Анкара ще бъдат обсъдени също двустранните икономически отношения и въпросите за Иран и Близкия изток. Това ще бъде второ посещение на Меркел в Турция в качеството й на канцлер след визита през 2006 г."



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано19.04.10 03:53



ха ха ха , фашистките педерасти от вмро-то папагалстват, така наизуст, по поръчка, без да разбират какво и защо правят.
членството на турция в някакъв си лайнян ес , изобщо не интересува българския народ. И даже да го интересуваше, то не зависи от волята му.
Първо трябва да се пита народа дали иска БЪЛГАРИЯ да членува в лайяняния западняшко-педерастки евр. съюз! Отговор е ясен- НЕ, народа не иска да членува при никакви западни педерасти!
тази изцепка на олигофрените -боклуци от вмро е супер нелепа, и смешна.



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.10 14:53



Отговора е ясен - народа иска и НАТО и ЕС, само комунистите искат СИВ и Варшавски договор, ама и кръв да продрискат - няма и няма и да има ни СИВ ни Варшавски договор ни комунизъм.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано19.04.10 14:56



НАТО май не го иска много народът. Странно защо се обвързват двата съюза. Не е странно де. Типична политспекулация.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.10 14:59



Е па аз съм част от народа и искам НАТО.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано19.04.10 15:33



Аз също съм и не го искам. И Варшавски договор не искам де. Но европейска система за сигурност бих приел. Без САЩ и Русия вътре.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Bл. Ульянoв (Пyтин)]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано19.04.10 15:42



това е смешно ,каква европейска сигурност без Русия?
изобщо какво е западна европа? това е са просто фашистки педерасти, марионетки на американо-турските фашистки педерасти.



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.04.10 15:49



Е те точно за това искам НАТО - та такива като теб газ да пикаят, като по този начин намаляват необходимостта от руска газ.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.04.10 05:23



е те точно за това е , да, ти нямаш осмислена позиция. Просто си лумпенизиран , злобен и свадлив педераст . Такива сте натовците. И вие сте жалко малцинство. Впрочем, много се радвам че педерастите са натовци . Това е сто пъти по добре, отколкото да са от нашата страна на барикадата.



Тема Историка Пре-зи -дент!!!нови [re: Иcтopиka]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано20.04.10 09:10



Историка Пре-зи -дент!!!
Предлагам да ти издигнем кандидатурата за президент на следващите избори!!!





Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.04.10 14:32



А бе при условие че все педерасите са ти на пръстите - явно си скрит хомосексуалист или някъде някой те е опнал по другарска линия и сега все за това мислиш и мечтаеш. Мечтаеш как НАТОвски педераси (негри) ще те пленят и ще те шибат на поразия.
Но мнозинството (болшинството) не ще болшевики, освен в гробищата. И иска НАТО. За да е защитено (болшинството) от дивия и варварски руски капитализъм.



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: Caшa76]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.04.10 00:30



Горе-долу поради същите причини и аз съм против.
*** го и културното многообразие и всичкото, аз съм практичен човек.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (змей)
Публикувано22.04.10 01:08



Русия е страната, която е пострадала най-много от комунизма, във всяко едно отношение. Къде щяха да са сега, ако не беше 100 години глупости?

Имаше един док. филм - "Русия, която изгубихме", от началото на 90те. Много хубав и дори трогателен филм,.. трябва да го потърся по торентите..

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..



Тема Re: Референдум срещу членството на Турция в ЕС.нови [re: latar]  
Автор Пич Бoжи (еволюционер)
Публикувано22.05.10 15:17



Аз не мога да разбера наистина защо тази кампания се прави сега. Не е ли прибързано?

Такова нещо има смисъл да се прави, когато наближи някакъв решителен общо-европейски дебат по въпроса. Не съм забелязал да има такъв, или може би съм пропуснал нещо?

Не е ли избързано това? Сега ли е момента?



----------------
Това е само моето мнение, нищо повече.. нито по-малко.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.