Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ЛЯВО vs. ДЯСНОнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 22:43



Тоест да загубя още време? За какво? При условие че пред гишето имаше сериозна опашка, а чиновниците ОФИЦИАЛНО (да им го набибипа афикански слон) приемаха документи до 14:00, след това ги "обработвали" а приема на всеки документ включваше обработката му, и разбира се чиновниците си имаха почивка от 13:00 до 13:30.
И имам правото да се оплача на кмета - демек оня дето им е направил работното време. Смях в залата. Е не всички общини са така де, има съвсем добре работещи, ама късмета ми е крив.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За ляво и дясно икономическонови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 22:48



Ама моята специалност не е политика. Няма да водя дълбокомъдри спорове. Съществото е именно каквото го пояснявам. Останалото е словесна пяна. А аз имам тежка алергия към словесната пяна. Получих я докато учех научен комунизъм.

За това аз искам дясно, като под дясно разбирам нисък плосък данък. Демек ако БСП не беше наследник на БКП, и ако не крадяха толкова много - щях да съм им пръв фен, пък както искат да се наричат.

Bеer? Mоre?




Тема Леви, Десни, Леви, Деснинови [re: ЛAMБИ]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано14.04.10 22:48



Икономиката не е всичко от една провеждана политика. В този смисъл можем да гледаме на политиката като реални действия за постигане на определени идеи или цели.
За съжаление не съществува винаги верен модел, който да е винаги оптимален. Има период от време когато определена политика (лява или дясна) е действително успешна, но след това следва друг период когато тя не е. В техниката това явление го наричат "насищане".
Спомням си, че преди години бяха давани за пример държави като Австрия и Швеция, които имаха дълги периоди на ляво управление. В момента Австрия има дясно правителство, а шведските емблеми в икономиката (като Електролукс, Волво, Ериксон и т.н.) вече не са шведски.
От историята знаем, че социалния модел на обществото е бил изобретен в Германия (дано пак да не бъда наречен фашист). В последствие той е бил възприет и други държави (напр. Франция) и като обща рамка е бил следван от управления, които са идентифицирали себе си или като леви, или като десни. В Австрия например, този модел взе сериозно да се пропуква, когато основните социални системи взеха да буксуват. Просто в един момент статистиката взема да отчита, че много хора предпочитат да живеят на социални помощи или подобни схеми и да се дистанцират от реално участие в икономическия живот. Създава се натиск върху социалната, пенсионната, здравната и др. системи, които започват да се нуждаят от реформи.
Обратно, в САЩ например политиката провеждана в подобен род системи може да се окачестви като типично дясна. Миналата година писах за една операция на апендицит, която струва 25 000 долара. От нея пацияента е платил "само" 5 000 долара, защото застраховката му е покривала 80%. Наскоро разбрахме, че Обама успя да прокара реформа в здравната система, която ще я направи доста по-лява. Очевидно, че е надделяло разбирането, че съществуващия модел вече се е изчерпал.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Леви, Десни, Леви, Деснинови [re: Aлaдин]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано14.04.10 23:17



С няколко думи ни говориш за ИКОНОМИЧЕСКИТЕ ЦИКЛИ в развитието на една икономика, всеизвестно понятие - дори повечето хора го знаят, без да са икономисти. Въпросът опира до следното: защо си десен след като прекрасно знаеш, че съществуват икономически цикли и е наложително в един момент икономиката да бъде управлявана и по ляв тертип, в интерес на държавата и нейното развитие, не за друго? Толкова богат ли си за да те устройва дясно икономическо управление? Ако е така, моите извинения - защитаваш си интересите.



Тема Re: ЛЯВО vs. ДЯСНОнови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (огнена въшка)
Публикувано14.04.10 23:23



Да.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..



Тема Re: Леви, Десни, Леви, Деснинови [re: lrini_ex]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано14.04.10 23:27



Въпросът опира до следното: защо си десен след като прекрасно знаеш, ...

Това, че ме оприличаваш за десен (или какъвто и да е друг) е твое мнение. Ако следваме трактовката, че патриотичните (или националистичните) възгледи са десни - да, имаш право, защото аз много обичам България.

Колкото до икономическите цикли, уточнвам, че за мен икономиката е само един от инструментите на политическия модел.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: ЛЯВО vs. ДЯСНОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано14.04.10 23:29



В своите идеални форми, ляво значи всеки човек да има по една жена, а дясно значи султанът на Бруней да има всички жени. Това е общо взето.





Тема Re: Леви, Десни, Леви, Деснинови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.04.10 23:33



Ми сега е време за дясно. Щото от криза може да се излезне само с дясна политика. А за да влезнем отново в криза е необходима лява политика.

Bеer? Mоre?




Тема ОК, Ирни,нови [re: lrini_ex]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано15.04.10 09:20



Щом е така, значи знаеш как да гласуваш. Знаеш щото изхождаш от икономическите теории.
Ляво управление се избира, когато има създадено много и то трябва да се преразпределя.
Дясно - когато няма и трябва да се създава.

1. България в кой сценарий се намира? Много ли сме "цъфнали", та да се чудим как да го раздадем "най-справедливо" или трябва да създадем условия за бизнес, та дано някой се излъже да произведе нещо, та да има какво да ядем?
2. Ще гласуваш за лява партия с надеждата да изневери на идеологията си и да проведе десни реформи?
3. Ще гласуваш за дясна партия - щото нейната идеология се основава на това?
Хайде кажи? Нали ти казваш, че решенията трябва да се вземат мотивирано, на база знания и логически изводи?



Редактирано от ЛAMБИ на 15.04.10 09:23.



Тема Благодаря, Пич,нови [re: Пич Бoжи]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано15.04.10 09:29



Това е самата истина! Кефиш ме!


Абсолютно споделям! Единственото по което се различаваме, че аз съм център - дясно. Считам че когато приоритет е производството и не се стига до крайности, винаги ще има достатъчно произведено, за да има какво да се преразпределя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.