Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Аз така и не разбрахнови [re: Analyser]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано03.04.10 23:22



Това къде го прочете? Просто не е вярно. Разрешено е едно дете, за всяко следващо плащат глоба от 5000 юан - 500 евро / за да ограничат раждаемостта/ . Много семейства са с 3-4 деца - поради жаждата да се сдабият с мъжки наследник.... / която е позната и на Балканите, няма да го отречеш/.
Нямам идея за кого точно събират пари в развития свят - тук гледам, че просяците са много по-малко от тези, дето се събират пред Невски в София или на централния гръцки площад на Атина , Синдагма.
В Китай има негативни социални аспекти, които могат да бъдат посочени, но когато гледаш нашия свят, където положението се влошава с дни, все се чудя, дали пък не сме направили огромна грешка и дали утре ние всички няма да работим за китайци и да сме зависими от китайски корпорации. С всичките ни идеологии и непрекъснати публични разговори и дебати по темата....



Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано03.04.10 23:34



Абе, сигурно зная нещо за да коментирам. Интересно ТИ дали знаеш. Хайде, изрови ми от нета пет определения за ДЕМОКРАЦИЯ и започни с това на Сартър. Направи ми после разбор, какво от определенията е приложено в Българската демокрация, с примери за съответни закони /конситуция/ , в които е заложена основата на съответното определение. После разлегадай и дай пример за под-закончетата, които анулират или потвържават основния закон. ПОСЛЕ ще си говорим за това що е ДЕМОКРАТИЧНА РЕПУБЛИКА и що е НАРОДНА РЕПУБЛИКА

Редактирано от lrini_ex на 03.04.10 23:37.



Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.04.10 23:46



абе зомби, слушай какво ти казва компетентната другарка , учи се и си мълчи.
демокрация на чист български се превежда НАРОДОВЛАСТИЕ. В Китай има истинска реална демокрация, а на запад е псевдо-демокрация, власт на експлататорите, на частната собственост и капитала.



Тема Re: Какво проспериране. В Китай е партиен капитализъмнови [re: bira_more]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.04.10 23:46



Защото Китай е огромна страна и в нея има всичко. Например хората на север, които са си по-скоро монголци са бедни. Тези във вътрешността - също. А ние защо бягаме, ам?



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 23:49



Там е работата че нямаш вид да знаеш що е то република.
Пак питам - каква друга освен "народна" може да бъде една република. И ако не е на народа, на кого да е? А ако не е на народа република ли ще бъде?
Та като съм отпочнал с въпросите - по принцип, в правото собственика на една вещ има правото да се разпорежда със собствеността. Тоест на теория народа има правото да се разпорежда със държавата си. Поне в "народните" републики. Иначе казано - в България, ако народа пожелае има пълното и неограничено право да си избере комунисти да го управляват. В смисъл не БСП а комунисти. Истински. Ако намери де.
В Китай - китайците могат ли да изберат демократи да ги управляват? Имат ли такова право? Или имат правото да бъдат управлявани от комунистите?
Значи - аз не обсъждам кое е добро и кое не. Само и единствено - кому принадлежи Китай в момента? Кой има право да се разпорежда с настоящето и бъдещето на Китай? Народа или ком партията? И редно ли е ако компартията притежава държавата да се твърди че държавата била на народа?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Какво проспериране. В Китай е партиен капитализъмнови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 23:50



Ми аз не твърдя че тук е благодат. А Ирини твърди именно че там е благодат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Какво проспериране. В Китай е партиен капитализъмнови [re: bira_more]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.04.10 23:53



Във Великобритания благодат ли е? Според теб, де?

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Редактирано от Koм на 03.04.10 23:53.



Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 23:54



В Китай има комунистовластие. И няма недоволни, щото ги газят с танкове.
В България ако народа поиска - може да избере истински комунисти - като теб например. В Китай народа не може да избере никого. Щото няма думата. Единствените които имат думата са комунистите. Дип че техните комунисти се оказаха по умни от комунистите на СССР - и оставиха комунизма само в управлението, а в икономиката въведоха див и варварски капитализъм.
Те същата другарка ти обяснява че в Китай 10% от собствеността върху средствата на производство е в частни ръце. Тоест има дива и варварска експлоатация на човек от човек.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: lrini_ex]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.04.10 23:56



другарко , искам да проверя дали в Китай има кръстени улици или училища на Георги Димитров. Защото той е бил пряк ръководител на Мао Дзедун в Интернационала , водили са интензивна кореспонденция . Знам че в много изказвания на Мао се говори за Георги Димитров, като за световен водач в борбата срещу фашизма , велик синдикалист- комунист.
Мисля че трябва да видя как се пише името на Георги Димитров с китайски йероглифи и да търся в китайския интернет.



Тема Re: Какво проспериране. В Китай е партиен капитализъмнови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 23:59



Ми хората са различни. На някои им харесва едно на други друго. Сигурен съм че има хора за които във Великобритания е благодат.
Но аз добре разбирам че хората са различни. А комунистите не могат да го схванат. Комунистите за да успеят трябва да постигнат еднаквост. И за това се ебавам с Ирини и другите комуняги.
ПП
На мен ми харесва тук. В България. Не е благодат, няма и никога да бъде, защото благодатта е застой, а застоя е смърт. И желанията ми са съвсем простички - да се разреши развод с топлофикация, да се разцепи здравната каса, и изборния туризъм и мошеничества да станат невъзможни.
Вече депутатите са в Парламента, а това беше едно от желанията ми.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.