Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 16.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Хе-хенови [re: Yuppi]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.04.10 19:54



Ти ако си мислиш, че и Китай и САЩ имат някаква дългосрочна стратегия - много се лъжеш. В света на капитала всичко се прави в името на печалбата днес. Типичен пример е как огромни частни банки в САЩ заложиха всичките си активи на балона за имоти и фалираха.



Количеството на богатствата заграбени от богатите страни е толкова огромно, че ще им стигне да доминират бедните още доста векове дори без да се напъват. Виж например Испания.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано03.04.10 19:57



Какво за Испания, страната има огромни задължения, пред които тези на Гърция са като на бълха.



Тема Re: Хе-хенови [re: Yuppi]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.04.10 20:01



То - САЩ имат най-големи задължения. Е, и?



Испания е една от най-развитите страни в света - няколко века след като загубват имперята си на 3 континента. Залеза им се дължи на мързел, религиозност и лапане на готово.
Същото е с Великобритания.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 20:03



Да, а и дори да не е толкова рано, все пак наще главундери ако се бяха усетили да направят това, което направи Китай през 70те, нямаше да преживеем този тотален срив след 89-та и 20те напълно изгубени години на разграбване и национална кома във всяко едно отношение.



Демек, ако перестройката беше почнала 78-ма например, тва пак щеше да е по-малко зло, щото щеше да се направи един плавен преход и смесена система и така хем икономиката ни нямаше да се срути, хем комунярите щеха да си запазят частично бляновете за по-дълго. А сега неминуемо ще я изгубят всичко и от тях ще останат само разни статийки в историческите учебници.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 20:04



А бе все си мисля че "гаражното" производство в Китай на всякакви "ментета*" не е на база държавна собственост.
Мисля си че и собствеността в Хонг Конг си е частна. Та едва ли са чак толкова много "клишетата" в които вярвам.
ПП
За големите компании - никога не съм бачкал в такава, та едва на скоро ми отвориха очите.


_______
*Част от ментетата са по истински от истинските стоки, ама са си ментета.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: Пич Бoжи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 20:08



Ще загубят такива като Юпи и Историка. Иначе основните другаре - те са си направили добре сметката:
1. 1978 не можеха наште да пръднат без разрешение от Москва. В смисъл нямаше кой. бай Тошо не е такъв човек.
2. То най-голямото лапане падна именно последните години. Тогава се и натрупаха най-големите държавни дългове. И най-големите частни състоияния.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 20:15



Нещо като последната година от управлението на Тройната коалиция?



---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Хе-хенови [re: bira_more]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано03.04.10 20:28



Хе-хе... "гаражно" производство в Китай? Ти ме разсмиваш. Дори и да има такова - икономическата му стойност е нищожна. Както навсякъде по света.



Хонк Конг е друга история, но и там огромната част от собствеността съвсем не е китайска. А и е толкова частна колкото е Майкрософт (например). То и аз съм собственик на Майкрософт, ако не знаеш - да ти се похваля.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Китай се управлява от комунистическа партиянови [re: Пич Бoжи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 20:56



А ми в общи линии - да. Може би са знаели добре на къде вървят нещата и са лапали здраво.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано03.04.10 21:23



В отговор на:

То - САЩ имат най-големи задължения. Е, и?


Е, сега разбирам голямата тайна на капитализма. Ядеш, без да плащаш! Толкова приказки, за да се замаскира тази проста истина. Само че докога ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.