Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 16.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: Koм]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано20.04.10 09:43



Партия на дребните селски собственици... Кооперации на доброволен принцип, разделяне на големите лични стопанства при Стамболийски. За защита на интересите на ратаите не помня, давай! :)



Тема Re: Опашка за презервативинови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.04.10 14:24



И комунизма и християнството имат за цел тотално унищожение на неверниците, по особено жесток начин.
Интересно ми е дали си се християнчил и преди 10ти или си бил врЪл антихристиянин?
И как баш напасваш основата на комунизма - диалектическия материализъм с християнството?
Както и да е - колкото и да се пенявиш в България комунизъм вече няма да има.
Но продължавай, а аз ще ползвам писаното от теб да пердаша с него другарката Ирини по чугунената чутура, и да и обяснявам че комунизма е кръвожадна доктрина.
Между другото и по история не си в час. По време на фашизма в Германия има много сериозен демографски бум.
По време на капитализма в САЩ има сериозен демографски бум. Демографския бум в България по времето на социализма е нищо в сравнение с демографския бум през същия период в САЩ, и съвсем нищо в сравнение с демографския бум в Германия по времето на Хитлер.
А причината е само една - комунистите могат само да рушат, и убиват. И бума е въпреки комунистите, а не благодарение на тях.
А най големия бум (демографски) разбира се е по време на голодомора в ССССР и по време на голодомора в Китай, може би единствено червените кхмери правят по голям демографски бум.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: Koм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.04.10 14:26



Аз поне съм чувал. Чувал съм и какъв е подхода на Стамболийски към правосъдието когато докопва властта. Отива (или привиква, не знам) главния прокурор на София и му разпорежда - да осъдиш те тия... А какво са направили? Ми измисли нещо....
А прокурора взел та измислил да си подаде оставката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано20.04.10 14:31



Цъцъцъ, за една акция с по-гръмкичко име не му ли е стигал акълът на Стамболийски?





Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.04.10 14:35



Не са му трябвали акции, щото е нямало телевизия



Bеer? Mоre?



Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: Roxy]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано20.04.10 19:44



БЗНС е точно партия на ратаите.

Какво повече да давам.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Пий си хапчетата редовно!нови [re: bira_more]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано20.04.10 19:46



Ти пък намери пример да дадеш. Кой е този прокурор и кого е трябвало да осъди?



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Имало ли е фашизъм в Българиянови [re: Aлaдин]  
Автор AGLER ()
Публикувано21.04.10 06:17



Богдан Филов е един от най-видните български археолози и изследовател в сферата на история на изкуството. Българската наука му дължи твърде много.



Някъде да съм казал обратното?
Благодарение на Филов е създадена колекцията от религиозна утвар и икони в НИМ. Той и поставя началото като саъздава специална група която събира най добрите шедйоври в тази област от църквите и манастирите във Вардарска и Егейска Макеония през първата световна война. Тази колекция беше засекретена в продължение на 80 години в хранилишата на НИМ. Това обаче няама нищо общо с политическите му убеждения.
Дори и Филовица е извествн изкуствовед с доста голям принос в иконописта
и има много интересна студия за Банската жижописна школа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.