Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Политика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: зазнайкованови [re: мнoroнaзнaйниkoвa]  
Автор AGLER ()
Публикувано12.02.10 19:37





Ти пък редкозъба циганке от Евророма, от кога започна и акъл да ни даваш как да си "подреждаме къщичката" в този клуб! Циганските проблеми са част от политиката и е нормално да се коментират тук.

Редактирано от AGLER на 12.02.10 20:22.



Тема Янукович спечели-неизвестностите започватнови [re: AGLER]  
Автор мнoroнaзнaйниkoвa (обща позната)
Публикувано12.02.10 19:51



Нямам нищо против да отвориш темичка за циганите, но какво общо имат циганите с Янукович, така и подредбата в клуба ще е по-хубава, а няма да е цигания ?


И гледам, че си мислиш, че щом първи си припикал някое дръвче и моментално се чувстваш, че си носител на определени права - жалък смешник.
Впрочем, никъде не забелязвам, да си казал нещо смислено по темата, освен да обиждаш съклубници/това е махленски конушмак/, но не и клубно обсъждане на сериозна тема, която по ирония на съдбата ни засяга. В Украйна е най-голямата българска диаспора и там живеят над 500 000- 800 000 души самоопределящи се за българи.



Тема Остави го Аглер ..нови [re: мнoroнaзнaйниkoвa]  
Автор Tyлca ()
Публикувано12.02.10 21:55



Горкичкият русофоб много съжалява,
че с победата на Янукович
отношенията на Украйна и Русия ще се нормализират.
Не те ле забавлява понякога с каква лекота ги ръси своите
невероятни тези?
Щом съм бил роден в Сливен(факт, огласен от мен) и съм бил против патологичната му циганофобия, значи трябва да съм циганин
(нещо, не съответстващо на истината).

Щом пък съм срещу систематичната циганофобия на тяхната дружинка в "специализирания" клуб на дира и съм в щатите(истина),
значи няма как да не съм на соровски грант


Да е толкова глупав Аглер ..не е.
Май е един клеветник , безделник реститут и възможно безсъвестен
манипулатор.
п.п.
Любовта му към животните все пак смекчава
моята доста негативна оценка за него.



Тема Неетично или..прагматично?нови [re: Tyлca]  
Автор Tyлca ()
Публикувано12.02.10 22:30



Да се върна пак към темата за признаването на изборните резултати и поздравленията към Янукович.
Навремето Путин се престара и прибърза да го напоздравява.
Цели два пъти май...
Та сега гледам украинските националисти и даже бившият министър на външните работи обвиняват Запада, че е предрешил окончателните резултати
с преждевременно и "неетично" поздравяване:

Бывший глава МИДа Украины: Поздравлять Януковича с победой неэтично

12.02.10 (14:17)

Мировые лидеры поступили неэтично, поздравив Виктора Януковича с победой на выборах президента Украины.
Как передает 12 февраля РБК, об этом заявил бывший министр иностранных дел Украины Борис Тарасюк в эфире одного из местных телеканалов.

По его словам, не стоило выступать с официальными поздравлениями до объявления официальных итогов президентских выборов.

Действия мировых лидеров напомнили бывшему главе украинского МИДа ситуацию 2004 года, когда Владимир Путин поздравил Януковича с победой после оглашения предварительных данных, а президентом в итоге стал Виктор Ющенко.

Стоит отметить, накануне ЦИК Украины заявил, что у него есть основания для пересчета голосов на некоторых избирательных участках.

Напомним, сразу после объявления предварительных итогов со всего мира Януковичу были направлены поздравительные телеграммы.
В частности, с лидером Партии регионов уже связались президент США Барак Обама, французский лидер Николя Саркози, канцлер Германии Ангела Меркель, глава Еврокомиссии Жозе Баррозу, руководители Польши, Эстонии и Грузии, а также президент России Дмитрий Медведев.



Тема Re: Зазнайкованови [re: мнoroнaзнaйниkoвa]  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.02.10 13:06



Извинявам се че се намесвам, но това което казвате е доста любопитно. Как така дядо ви се е срещал едновременно с Петлюра и Махно. Колкото до алюзията на ОУН и УПА с ВМРО има нещо общо на пръв поглед, но като цяло е доста различно.

Редактирано от persone на 13.02.10 13:07.



Тема Re: Богдан Хмелницки е украински националист.нови [re: AGLER]  
Автор persone (върховист)
Публикувано13.02.10 13:08



Не си наясно много.



Тема Остави го Аглер ..нови [re: Tyлca]  
Автор мнoroнaзнaйниkoвa (обща позната)
Публикувано13.02.10 18:14



Любовта му към животните все пак смекчава
моята доста негативна оценка за него

От клуб Коне можеш да добиеш най-точна представа какъв е и с какво се занимава. Не му се вързвай на приказките. Само там е искрен. На другите места си е зевзек.





Тема Многознайкованови [re: persone]  
Автор мнoroнaзнaйниkoвa (обща позната)
Публикувано13.02.10 18:35



Как така дядо ви се е срещал едновременно с Петлюра и Махно ?
Работил е като градинар в Русия точно през 1915-1922 година . Не се е върнал в България понеже тогава сме били вече във война с Руската империя. Бил е в един хутор Велокомихайловка/наскоро разбрах, че "славната конница на Будьони от Червената армия" се е образувала там/. Мястото е било стратегическо. Имало е река и брод. Властта непрекъснато се е меняла. Минавали са всякакви войски - белочехи, армиите на Деникин, на Петлюра и Скоропадски, анархистите на Махно/той е бил най-човечният от всички командири/, кадети, латиши изобщо всякакви.
Махно е бил дребно човече, но със страхотен плам в очите и много живо излъчване. Носел е астраганен калпак и е бил много добър ездач. Непрекъснато е бил с наган в ръката.
От всички армии най-дисциплинирани са били тъкмо анархистите.
Всъщност белите армии са разбити от Махно, но след това червените го изпързалват и той бяга в чужбина.
Дядо ми се е прибрал през 1923 в България след големи митарства и перипетии.



Тема Re: Многознайкованови [re: мнoroнaзнaйниkoвa]  
Автор persone (върховист)
Публикувано14.02.10 10:55



Благодаря за интересната история. Интересни преживявания е имал дядо ви. Образът на Махно е префасониран и преекспониран в съветската история това вече е повече от ясно. Освен интересните факти за "батко" Махно от дядо ви, доколкото знам е бил и доста интелигентен и е правил за смях разни изпратени за агитация болшевишки комисари в публичен диспут пред населението.



Тема Re: Янукович спечели-неизвестностите започватнови [re: мнoroнaзнaйниkoвa]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано14.02.10 20:01



ами другарко многознайкова- циганите и по точно циганията имат пряко отношение към изборите в Украина...
Западните региони са ясно изразен цигански паразитен манталитет- те от много години сериозно са дотирани от ЮгоИзточните региони... Веднъж бях прилагал една таблица за всеки регион отЮгоИзтока с колко дотира западненската сволоч
Защо в България няма такова изследване- С колко всеки тудолюбив български гражданин всъщност дотира мангалите..
Цифрите ще са доста шокиращи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.