Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тормози ме един въпроснови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.10 15:46



Барабела е явно сериозна общественичка.
Когато лекарите обявиха че ще искат кинти от пациентите, защото касата им е забавила парите, Барабела възропта - има много хора със забавени заплати - защо лекарите роптаят?
И аз бих искал да знам с колко месеца бавят заплатата на Барабела, и как тя приема това забавяне, и какви действия предприема тя в слуачи когато бавят пари към нея.
Опитах два пъти да я попитам, ама явно въпроса не я кефи.
А сега пускам нова тема, защото това е форум Политика. А Барабела е общественик - тоест е или може да стане политическо лице. Може би лидер. И е интересно да знаем дали тя спазва собствените си препоръки - като и забавят плащания да не роптае, или напротив - като всички български общественици - на чужд гръб и 10 забавени заплати са малко?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (ентусиаст)
Публикувано12.01.10 20:03



А сега пускам нова тема, защото това е форум Политика. А Барабела е общественик - тоест е или може да стане политическо лице. Може би лидер.


Я по- добре да си стои общественичка, защото ако стане политик трябва да стиска зъби, когато ще и се иска да крещи.



Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: пoeтичнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.10 23:24



Ми не знам, от нейната реакция (липсата на отговор) излиза че не може никой да бави пари за Барабела, но лекарите трябва да могат да карат без пари.
Така де, все пак Барабела е счетоводител.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: bira_more]  
Автор пoeтичнa (ентусиаст)
Публикувано13.01.10 09:21



И на мен ще ми е интересно да видя разсъжденията и в посока -цената на труда на лекарите и стойността на парите.



Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: bira_more]  
Автор ursa minor (dangerous)
Публикувано13.01.10 11:40



"Сит на гладен не вярва" и "На чужд гръб и 100 тояги са малко" гласи народната мъдрост.



Тема Re: Тормози ме един въпрос [re: bira_more]  
Автор Gerilin (She)
Публикувано13.01.10 15:22



моя приятелка завърши медицина със златен Хипократ (пълен отличен за всичките години обучение).едва си намери стажанско място в местната болница за 450 лв ,от който половината й отиват за здравни удръжки..това е гавра с труда й



Редактирано от Gerilin на 13.01.10 15:23.



Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.10 15:52



Това е гавра, която твоята приятелка позволява.
Все пак - тук има друг момент - стажантско място. Тоест тя все още се обучава.
Между другото имах един студент, който стана златен хипократ. Изключително добра памет, и никаква мисъл. Ама никаква. Е майка му работеше в деканата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Тормози ме един въпроснови [re: ursa minor]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.10 16:02



Това е ясно на нормалните хора. Исках да го изясня и на Барабела.
Убеден съм че при нея забавяне на нейна заплата или забавяне на хонорар би предизвикало бурен отговор. Убеден съм че тя няма да допусне да има 2 забавени хонорара.
Сигурен съм че ако тя обслужваше семейни лекари, нямаше да приеме обясненията им че техните пари са забавени. Поне за не повече от месец.
В това отношение Барабела си е лика прилика с ТИМ. Никакво съчувствие към проблема на "противника".

Има и един друг момент. Преди време спорех с нея за здравните и пенсионните осигуровки. Тя се пенеше че били различни фондове и били "неприкосновени". А сега ясно виждаме че поне здравните осигуровки не са неприкосновени. Защото никой не е казал че здравните осигуровки са свършили. Няма как да каже. Хер Флик дава не държавни пари а пари от здравните осигуровки.

Bеer? Mоre?




Тема а мен от пет днинови [re: bira_more]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.01.10 15:07



ме тормози вирус и изобщо ми е все тая за заплатите на лекарите , които чакат от бюджета пари.

Барбарела здравните си вноски като самоосигуряващ се си ги внася и не е стъпала ( благодаря на Господ за това ) на лекар от година и кусур. Демек Барабрела спонсорира личния си лекар , за нищото което прави за нея . Барбарела се лекува т вирус по бабешки и не ходи да виси пред лекарските кабинети , защото от вирус като нищо току виж си докарала пневмония и я изтърсили и аптеките ( излишно ) с прилични суми за антибиотици .

На Барбарела като й забвят клинетите й плащания - не мисли че не ме бавят , имам клиенти, които перманентно ме бавят , но не съм отишла да поставя ултиматуми в НАП , нито вея байраци из медиите за това .

на който лекар не му харесва да работи със здравната каса ( демек с държавата) , да работи само на свободна практика.



Тема Вай ужаснови [re: Бapбapeлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.01.10 16:13



Значи ти спонсорираш личния си лекар, а той чака пари от бюджета? Ти ли спонсорираш личния си лекар или бюджета? Здравните осигуровки здравни осигуровки ли са или са данъци?
И защо намесваш НАП? Твоите клиенти през НАП ли ти плащат? Защото ти плащаш на личния си лекар през ЗОК. Или през бюджета? Последно - здравните осигуровки данъци ли са?
И с колко месеца те бавят клиентите ти? А сега си представи че всички клиенти те бавят с по няколко месеца. А някой семеен лекар ти обяснява че парите ти идват не от клиентите ти а от бюджета.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.