Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Ченгета завинаги!нови  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано16.12.09 10:05





Естествено е милиционера да иска още и още власт! Който контролира информацията, ще контролира всичко, каква е следващата стъпка министество на пропагандата ли!?
Когато престъпността е взела огромни размери, обществото е готово да се откаже от някои свои свободи уж в името на сигурността, но човек, който е готов да жертва малко свобода в името на малко благополучие, ще загуби и свободата, и благополучието си.
Вече започвам да се замислям, че последните дни, медиите бяха пълни с новини за престъпни групировки, точно кокато ще се приема закона, трябва ли подобна параноя да ме преследва и сега когато пиша "Борисов ти си катил", не че го мисля, но се чудя страшно ли ще е да го напиша.

Питам има ли друга европейска държава, която има подобен закон!?
Когато националисти (АТАКА) застанат зад подобен закон, аз изпитвам силно притеснение, надявам се и в ЕС да е така.

ГЕРБ доказва, че не се отличават от БСП в желанието си за отнемане на свободите на гражданите, за ограничаване и контролиране на гражданското общество.
Гербера напоследък отлюспвайки листо по листо от своя изглед започва да придобива един уродливо-страшен вид.
Господа гербери със свободата започва морала и свободата е това, кето ни прави хора, не ни вкарвайте в калъпа.

П.П. Вие по-възрастните вероятно помните в началото на 90-те как се говерше по мобифоните....

.

Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано16.12.09 10:16





незнам как се е говорело но сега се подслушват телефоните съвсем спокойно и не от сега



Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано16.12.09 11:45



Така като гледам ГЕРБ изобщо не пречи на гражданското общество , засега .

Българинът не е узрял за 'декомрация' в чистия й вид. Няма такава демокрация никъде в тоя наш свят. В допълнение българинът обърка демокрация с анархия и беше крайно вредно, че и на управляващите до скоро това им беше угодно - вижда се и по законите , от това какво пише в тях. вижда се и по присъдите и по вкараните в затвора - ' за кокошка няма прошка, за милиони- няма закон " .

аз съм 'за' да се предават данни за телефонни разговори на МВР- стига КОНТРОЛЪТ ,кой и какво ще прави с тия данни да е на нужното ниво. моите телефони на 90 % ги 'подслушват', но това не ме притеснява изобщо . не говоря нищо тайно, което да искам да бъде 'скрито ' . и други драстични мерки искам от ГЕРБ аз , защото аман от мишкуването, клинченето и измъкването в тази наша държава, а едновременно с това - хазната празна. тоя процес ' да се лови риба в мътна вода' продължи прекалено дълго. СТИГА ВЕЧЕ.




Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор 11:OМодератор (Н.В.)
Публикувано16.12.09 13:14



"моите телефони на 90 % ги 'подслушват', но това не ме притеснява изобщо . не говоря нищо тайно, което да искам да бъде 'скрито " . Проблема е, че вероятно в разговор по телефона или с нет трафика си лесно могат да разберат , дали имаш нова черна или бяла техника , кога има човек в апартамента и кога няма , колко и в коя банка си държиш парите и кога теглиш на банкомат . А като ти подслушват трафика , те ще го правят с тази цел, а не защото те подозират в участие в група за отвличания.
"високотехнологичните" престъпници ползват криптирания , които на ушев , ще му трябва хилядолетия , за да ги разбие. "хакването" на wi-fi Мрежи , използването на отключени такива , зомби компютри (такива заразени с програми тип троянски кон) е толкова лесно , че не е нужна диплома за информатика , а просто мотане по съответните форуми, канали и сайтове в продължение на 6 месеца , за един средноинтелигентен взломаджия , какво ли пък остава за кадърен такъв.



Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор 11:OМодератор (Н.В.)
Публикувано16.12.09 13:16



"Питам има ли друга европейска държава, която има подобен закон!? " Абе май схемата "По-малко свобода за повече антитероризъм" все по-добре се възприема в ЕС. Специално за Англия имам наблюдение , че нещата не са никак розови.



Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: 11:O]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано17.12.09 11:39



Оруел! Джордж Оруел!
Отива си "презумцията виновен до доказване на противното"! Ровят ти в багажа на летището, подлсушват ти телефона, следят ти пощата, взимат ти отпечатъци...

Чл. 30 от КОНСТИТУЦИЯ на Република България
(1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност. - Тотално губи смисъл. Личните данни на дадено физическо лице могат да бъдат използвани само след предварително изразено от него съгласие за това - ето това значи неприкосновеност.
(2) Никой не може да бъде задържан, подлаган на оглед, обиск или на друго посегателство върху личната му неприкосновеност освен при условията и по реда, определени със закон. - Хубава вратичка, утре могат да приемат закон, че всеки може да бъде задържан без причина, просто ако някое ченге реши че си съмнителен.
Аз нямам вина, че полицията не може да си върши добре оперативната работа и търси вратички с която да се справи с тази си несъстоятелност, като търси престъпления чрез масово подслушване!

П.П. Вредите от този закон са в хиляди пъти повече от ползите, дори в милицията да наемат кадърни специалисти, дори да успеят да сведат изтичането на информация до минимум. Е има и ползи сега всички е трябва да обърнем повече внимание на защита на личните си комуникации и данни. Идват хубави времена за дипломираните специалисти в областта, да благодарят на Бойко, че развива "охранителния" бизнес!

Редактирано от BG_тюфлeци на 17.12.09 11:45.



Тема Днес е началото на края или...нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано22.12.09 11:38



Нас червеното знаме роди ни,
нас не ще ни уплаши смъртта.
Ние сме на всеки километър,
ние сме на всеки километър -
и така до края на света.

Пада другарят в смъртен бой,
пада, за теб, свобода.
За да изгрее и стане той
малка червена звезда.
За да изгрее и стане той
малка червена звезда,
малка червена звезда.

Днес ще разберем ще се превръщаме ли в малки червени звездички на монитора или ще си останем хора.
Днес ще разберем ще трябва ли да усвояваме обръщението:"Гражданино №56898-ВЯ"
Преломен момент поне за мен в управленето на ГЕРБ-ерите...

.


Тема Re: Днес е началото на края или...нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Уйнa Пeнa (старо куче)
Публикувано22.12.09 12:03



не само за герберите. Също и за Костоф и за Волен и за ДПС и за БСП, а и за Яне. Днес е време разделно между милиционеркомунизъма и демокрацията.

Редактирано от Уйнa Пeнa на 22.12.09 12:04.



Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано22.12.09 17:05



"Този закон е класически пример как след 20 години преход изправяме българските граждани пред избора или свобода или сигурност" - Ех, колко малко са 20 години.

Един много тъжен ден!
Нямам думи!

R.I.P. ГЕРБ!


.

Редактирано от BG_тюфлeци на 22.12.09 17:41.



Тема Re: Ченгета завинаги!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.12.09 21:00



Закона няма да осигури сигурност. Няма и да ограничи свободите, щото те по условие си бяха ограничени.
Ама не ме кефи. Верно ще ме накарат да ползвам разни криптирани проксита.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.