Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Скоро и във Вашия граднови [re: suichuklia]  
Автор Cтeпeн Пич (Божи)
Публикувано06.01.10 18:08



Абсолютно безполезни мерки.

Интернет пиратството е технологично непобедимо.

----
Гражданинът е Цар...

Редактирано от Cтeпeн Пич на 06.01.10 18:17.



Тема Re: Няма невъзможни нещанови [re: Cтeпeн Пич]  
Автор suichuklia (непознат )
Публикувано07.01.10 17:53



...просто не се знае волята на онея лумпени управляващите докъде ще ги доведе


Бахти държавата, Freedom of Information, оная ми работа



Тема Re: Няма невъзможни нещанови [re: suichuklia]  
Автор Cтeпeн Пич (Божи)
Публикувано07.01.10 18:05



Да, но според мен нещата са такива, че целия модел на разпространение се променя от интернет и тия дела и гонки срещу "пирати" са неква тъпотия, която няма и да даде резултат.

Тва малко встрани от темата, но не съвсем.

----
Гражданинът е Цар...


Тема Re: Няма невъзможни нещанови [re: Cтeпeн Пич]  
Автор AGLER ()
Публикувано07.01.10 18:36



и тия дела и гонки срещу "пирати" са неква тъпотия, която няма и да даде резултат.




Струва ми се, че и на "радетелите" на авторските права
това започва да им става ясно и от ден на ден все по малко се говори на тази тема! Битката им е загубена!



Тема Re: Няма невъзможни нещанови [re: AGLER]  
Автор Cтeпeн Пич (Божи)
Публикувано07.01.10 20:30



Венсеремос!



----
Гражданинът е Цар...

Тема Небето се прочиства!нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано12.01.10 12:10



МВР заяви, че е склонно на компромиси за следенето.
Всеки достъп до трафичните данни ще се осъществява с решение на председател на районен съд или упълномощен от него съдия, посочи заместник-министърът на вътрешните работи Веселин Вучков."Никой не спори, че чрез достъпа до тези данни се профилира личността и се нарушава т.нар. информационно самоопределяне на индивида, поради което са необходими сериозни гаранции, че няма да се злоупотребява", отбеляза той.

Дотук добре, да видим все пак, какъв закон ще се приеме, дано не се окаже, че замазват очите на хората.

.


Тема Re:нови [re: BG_тюфлeци]  
Автор Gerilin (She)
Публикувано12.01.10 15:12



аз лично нямам проблем с подлушването,не изпитвам омраза към органите на реда,не ме интересува,че някой ще ми следи телефона и багаж не ми ровят на летището.....аз съм си чиста законово.бих приветствала това начинание ако спомогне за разкриване на тежки престъпления,трафикантски канали и т.н организирани противозаконови деяния,който не могат да се докажат по друг начин,освен със следене.знае се ,че България открай време е кръстопът на различен незаконен трафик,барем намалее малко

лично аз приятно се изненадах от това ,което правят..разбили са онези изроди Наглите,почнали са проверки на финансите на богатите,някои от които доста са се свили...дано да има още позитиви за вбъдеще

не разбирам откъде е тази страхова мания у обикновения българин! хем боли ,хем сърби да му се невиди.хем много престъпност било,хем прекалена полицайщина наставало....

Във Финландия подлушват телефоните,и това е факт,патрулират постоянно из улиците и знаят че абсол. всеки даунлоудва торенти... системата е свързана на всички държавни организации..само като си кажа личния номер и ми виждат колко имам в сметката,коя кръвна група съм , какви медицински тестове са ми правени,какви и колко лекарства съм си купувала,каква марка телефон имам...всичко се знае,човече,няма скриване... и кво...народът пак открито се бъзика с тях на принципа "кой от вас може да пише и кой:да чете",не е стресиран от тях... ама да си чул тук да има орган. престъпност,мафия някаква да е окупирала страната?няма и да чуеш..

в чехия навсякъде бъка от униформени,патруливат и в неделя в сравнително тихи квартали..по национални празненства като нова година са в пълно бойно снаражение,защото знаят,че много ще се напият резултатът е ред и спокойствие..верно си е ,че самите чехи са некви бездушни същества,но стане ли въпрос за граждански дълг,надали съм виждала по supportive нация от тях..и полицаят е на голямо уважение

а на теб какъв ти е личният проблем,не вдявам,след като твърдиш,че си чист...да не ти видят долните гащи,сметката,големия конкурентен бизнес,който може би нямаш..ти пердета имаш ли на прозореца?щото мен могат да ме видят съседите как се пека лятото на терасата,ама докато не ми дойдат вкъща да досаждат не ме интересуват ...интересува ме само моя тен



след като българинът нееднократно показва,че му е добре да бъде товарно магаре,за което на никому не му пука...може би този път нещо ще се промени ... иначе както Барбарела каза "да я хвърляте тази държава на бунището",понеже народо спи вековен сън...барем този път нещо се подобри!



Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.10 15:37



Ми българските ченгета не са като финландските и чехските.

Bеer? Mоre?




Тема "онези изроди Наглите"нови [re: Gerilin]  
Автор Уйнa Пeнa ()
Публикувано12.01.10 17:26



Какво са ти направили, та ги начичаш "изроди"? Може би са само агенти под прикритие-уловиха ги и сега ще ги пуснат.





Тема Re:нови [re: Gerilin]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано13.01.10 10:43



Незнам какво да отговоря, на подобно словоизлеяние, според мен е обидно са всеки средноинтелигентен гражданин и все пак:
Преувеличаваш малко, особенно за сметката и подслушването на телефоните.

Проблема е елементарен: Кой има достъп и при какви обстоятелства до подобна информация?!
Ако проблема с контрола над "пазачите" е решен, нека следят, но аз се съмнявам, че това ще се реализира и затова изпитвам притеснения.

Относно патрулиращите полицай:"Аз съм ЗА полицай на всеки ъгъл"
Аз за себе си не се притеснявам, ако се притесня ще си припоня що е то VPN!



след като българинът нееднократно показва,че му е добре да бъде товарно магаре,за което на никому не му пука...може би този път нещо ще се промени ... иначе както Барбарела каза "да я хвърляте тази държава на бунището",понеже народо спи вековен сън...барем този път нещо се подобри! - И аз се надявам, че този път ще се справим. Време е държавните институция да започнат да изпълняват своите функции, а именно да ни защитава, а не да ни следи.

.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.