Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕРБ до момента:нови [re: Aлaдин]  
Автор koмитa (български)
Публикувано11.08.09 23:16



Ахъм, да разбирам ли че за теб е по-важно колко ще са осъдените, пред това как ще се спре безработицата и срива на социалната система?



Тема Re: ГЕРБ до момента:нови [re: Aлaдин]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано11.08.09 23:19



ДС е вкарвало министри в затвора, страховита дайстваща организация за всяка корумпирана власт. Затова сегашните толкова се страхуват от нея.



Тема Re: ГЕРБ до момента:нови [re: koмитa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.08.09 23:30



Осъдените са важен момент. За да спреш срива на социума трябва някаква минимална справедливост.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ГЕРБ до момента:нови [re: koмитa]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано11.08.09 23:42



Всичко е важно.
Няма смисъл на едно дете да му даваш изобилие от храна, а да го освиш без вода, примерно.
Трябва да се действа във всички посоки, а корупцията и съдебната система според мен изискват специално внимание.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: ГЕРБ до момента:нови [re: koмитa]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.08.09 10:42



кое е кокошкарство бе - че хванаха борсите да продават без да отчитат продажбите си ли или това, че се опитват да пресекат контрабандата . или че извадиха далавери в м-во на транспорта и земеделието. или за милионите прибрали министри от МВР и МРРБ



във Варна трябваше ен да се захващат с Дънката , а с другите риби . да видим дали Борисов ще забрави да настъпи и тях или ще се покаже мъж на място.

ти какво очакваш да направи едно правителство за две седмици, след 8 годишното мотане на комунистите в изпълнителната власт.


колко аристократа има в парламента и правителството . също ти да не би случайно да си аристократ , че даваш тук някакви определения. за мен е важно човек не как говори, а какво казва и най-вече какво прави. Борисов се опитва да говори на езика на по-голямата част от народа - за да бъде разбран . ако ме втриса нещо то е парвенющината и сложноговоренето на хора, които искат да минат за нещо много повече, от това което реално са.

по-добре коментирай Станишев с неговите опити да слага определението ' заплаха за националната сигурност ' на този и онзи, който не му вървеше по гайдата и най-вече пречеше на пълненето на черната каса на БСП .


АЕЦ-а не е важен ДЪРЖАВЕН проект. вече писах в другата тема защо . важно за България е да се откачи от зависимостта си от Русия и да има алтернатива за да не бъде изнудвана.

на ГЕРБ не знам дали им липсва визия за справяне с кризата , но на теб ти липсват основни икономически познания и без да се засягаш такива хора е вредно да се бутат в политиката- ВРЕДНО Е.


съвет- научи се да говориш не сложно, а на език и с терминология, която
ще разбере и циганин . забрави чуждиците и сложните термини и не размахвай изтъркан популизъм , защото особено при мен не минава.

още един съвет - който е седнал да критикува вади факти и данни за това, а не празни приказки като теб.



Тема Я спокойно!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор koмитa (български)
Публикувано12.08.09 10:58



Първо не ми говори на БЕ! Изисква се минимално уважение към събеседника! Второ, почисти си темата и като модератор, направи забележка, на човек, който ме обижда на циганин и поне му отправи забележка! Трето ако внимателно си прочела всичките ми постинги по темата, щеше да разбереш какво имам впредвид! Така че първо чети, а после коментирай. Реагираш първосигнално, а си мислех че живеем в плурализъм, поне от 1989г. насам. Или критиките към Б.Б. са престъпление?



Тема Re: Я спокойно!нови [re: koмитa]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.08.09 11:56



Брей, много сме чувствителни. с този фасон, ако се явиш на един публичен диспут ще се нацупиш на десетата реплика . Аз съм селянка и не ми е присъщ аристократизма . най-големият ми селски недостатък е, че съм икономически грамотна .

Дай малко повече грамотност- и ти си модератор на клуб добре знаеш, че аз за тоя клуб мод.права нямам , нито ми е работа да правя забележки на когото и да било , нито да чистя .

те тия дреболии , които за теб са дреболии като ги събереш доста 'пара' правят . защо да не отиде Борисов в село с 45 души след земетресението - или там не живеят хора и трябва да се занимава единствено и само със София . бил се дължал грандомански, едновременно с това обаче защо бил ходил в селото. противоречиш си.

Кой ти е обещавал ,че Борисов ще се държи като Стамболов и т.н. другите, които си изброил. Твоите очаквания и представи са си твои само и никой не е длъжен да е фалшив белким ти угоди. Какво очакваш - парвенющина и показност и фалш ли. Това е подхода от бай Тошовото време .

Няма нито един министър от сергеевото правителство, който да не е сгазил лука - нито един. нужно е време са да излязат тия факти. естествено, ако не са ги замели .

не трябва да се търси политическа отговорност, а ИКОНОМИЧЕСКА и НАЗКАЗАТЕЛНА за престъпления по служба. тръсенето на политическа отговорност е евтин популизъм и нищо друго. да им бръкнат в джоба, да конфискуват им имуществото и ги тикнат в затвора за злоупотреби с власт и народни пари - това трябва да се случи.

критикувай, кой те спира. недей очаква обаче за 14 дни да стане чудо . придържай се към реално възможното да се случи за толкова кратко време.



Тема Re: Я спокойно!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор koмитa (български)
Публикувано12.08.09 12:14



О, аз не държа да бъда разбран, държа да бъда чут. Времето ще покаже дали съм прав...



Тема Re: Я спокойно!нови [re: koмитa]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.08.09 12:31



Естествено ,че времето ще покаже какво ще свърши тоя парламент и това правителство. Не се вързвам на предизборни обещания само , за мен е важно какво реално се върши.

Като видя какво ще свършат във Варна , ще стане ясно дали ГЕРБ са приказвали празни предизборни приказки, колкото да седнат във властта или не.

според мен искаш прекалено много за две седмици .за толкова време в едно мижаво кметство не могат реагира на едно никакво заявление и сега ще се налага да пускам жалба за мълчалив отказ , ти искаш от правителството резултати.



Тема Хайде да коментираш тованови [re: koмитa]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.08.09 13:42






Контрабандата на зеленчуци в цифри
12 август 2009 / News.dir.bg

Международната статистика доказва контрабандата със зеленчуци у нас, паказа анализът на Българска стопанска камара.

За периода 2004-2008 г. в България средно годишно се внасят 105 млн. тона домати, чушки, лук, картофи, зеле, моркови, краставици, на стойност повече от 30 млн. щ.д. общо. Балансът от износа и вноса на тези зеленчуци е по-скоро диагноза за липсата на българско производство, сочат данните на Българската стопанска камара (БСК).

Само при краставиците имаме положителен външнотърговски баланс, както в стойност (щ.д.), така и в натура (тонове). За 2008 г. са внесени повече от 6000 тона краставици на стойност повече от 5 млн. щ.д. Основните доставчици са Турция, Гърция, Македония, Испания, Чехия и Холандия.
Устойчиви различия в българските цени при вноса и износните гръцки цени са в диапазона от 22 % до 36 % за тези пет години. За 2008 г. гръцкият износ е с 74 % в щ.д. и 42% в тонове повече от внесените според българските данни краставици. За Испания разликите за същата година в щ.д. са 188 % и в тонове 77 %. . За всичките останали зеленчуци - домати, чушки, лук, картофи, зеле, моркови имаме упорит отрицателен баланс между износа и вноса, както в щ.д. така и в натура (тонове).

Балансът между износа и вноса при доматите е постоянно и растящо отрицателен за последните 5 години. През 2008 г. българското отрицателно „доматено” салдо е 52 000 тона или 39 млн. щ.д. Внасяме от Турция, Македония, Йордания, Испания, Гърция, Чехия, Холандия, Италия и др. Огледалната статистика показва значителни различия с Испания, Гърция, Чехия за 2008 г., макар и в различни посоки.

Балансът между износа и вноса при чушките е постоянно и растящо отрицателен за последните 5 години, сочат още данните на БСК. През 2008 г. отрицателното салдо при чушките е повече от 9 милиона щ.д. или повече от 28 хиляди тона в натура. Внасяме от Турция, Македония, Гърция, Холандия и др.
През последните 5 години огледалната статистика показва разлики във
вносната цена от Гърция в диапазона между 16 % и 34 %.

Балансът при лука е постоянно и растящо отрицателен за периода 2004-2008 г. За миналата година сме внесли лук в повече от 25 000 тона или 2,5 млн. щ.д. Доставчици са Турция, Македония, Холандия, Полша, Гърция и др. Огледалната статистика показа съществени различия при вноса от Холандия и Гърция за 2008 година.

Балансът при картофите е постоянно и растящо отрицателен за последните пет години. През 2008 сме внесли повече от 13 хиляди тона или повече от 3 милиона щ.д. картофи от Германия, Гърция, Румъния, Холандия, Полша. Средно годишната вносна цена е била от 15 стотинки за килограм през 2004 до 35 стотинки за 2008 г., изчислено при курс 1,5 лв. за щ.д. Разликите в огледалната статистика с Гърция за 2008 г., например, са близо 260 % в стойностно отношение и близо 85 % в натурално отношение: при декларирани от гръцка страна 2734 тона картофи износ за България на стойност 952 000 щ.д., у нас при вноса са декларирани 1471 тона на стойност 265 000 щ.д.

Балансът при зелето е отрицателен на стойност повече от 1 милион щ.д. за 2008 г. или 9 000 тона. Внасяме основно от Македония, Турция, Гърция, Холандия, Полша. Огледалната статистика показва значителни разлики с Гърция, Холандия и Полша. Балансът при морковите е постоянно и растящо отрицателен за последните пет години.

През 2008 сме внесли повече моркови за повече от 1 млн. щ.д. или повече от 8 000 тона. Доставчици са Турция, Гърция, Италия. Огледалната статистика също показва някои съществени отклонения.

Българското производство на зеленчуци има структурни и стратегически проблеми, като средствата на външнотърговската политика не могат да предложат стратегическо решение, отбелязват от БСК. Според работодателската организация в краткосрочен план трябва максимално да се използват тарифните и нетарифните мерки на външнотърговската политика за защита на българските производители и потребители. Специално внимание на изпълнителната власт и на браншовите структури трябва да бъде търговията със зеленчуци с Турция, Гърция, Македония и други държави със съществени различия на българските и техните външнотърговски данни.

-----------------------------------------------------------------------

терминът постоянно растящо отрицателно салдо фиgурира предимно . и ако това за теб е кокошкарщина .........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.